برگزیده های پرشین تولز

کریستال خارجی برای AVR

pouya_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همگی دوستان
من میخواستم از کریستال خارجی برای اوسیلاتور میکروهای avr استفاده کنم ولی بعد از استفاده دیدم که میکرو رو بهم میریزه
توی دیتا شیت خوندم که باید فیوزبیت های CKSEL0-3 رو باید برای استفاده هر نوع کریستال برنامه ریزی کرد.
البته انجوری که من متوجه شدم برای کریستال هایی تا یک مکحدوده خاص یه جوره و برای مابقی یه جور دیگه؟؟!!
من از پروگرامر PonyProg استفاده میکنم
میشه در این مورد من رو راهنمایی کنید
ممنون میشم

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
پيشنهاد مي كنم براي اينكه كار با فيوز ها براتون راحتتر باشه،توو بيسكام، يك پروژه باز كنين،نوع چيپ رو اوني كه مد نظرتون هست انتخاب كنين! دكمه كامپايل رو بزنين
بعد پروگرمرش رو باز كنين، از اون جا HEX برنامه مورد نظر رو open كنين و ...
فيوز بيتها توو بيسكام به جاي به اسم نوشته شدن، به صورت توضيحي هست!
اما اگر توضيح ديگه اي خواستين بپرسين تا بگم

pouya_z

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
ممنون که پست رو خوندین و جواب دادین
یه راه حل ساده تر پیدا کردم ولی تا حالا جرات نکردم امتحان کنم
این لینک English هستش ولی برای کسایی که از پروگرامر پونی پروگ استفاده میکنن مفیده و کاملا توضیح داده

http://www.scienceprog.com/programming-avr-fuse-bits-oscillator-settings/

اما یکی از دوستان میگفت اگه فیوز بیت ها رو اشتباه پروگرام کنم میکرو میسوزه منم صبر میکنم تا چند تا میکروی ارزون بگیرم و تست کنم
حتما جواب رو میزارم
البته اگه توی دیتا شیت هر میکرو برای external crystal سرچ کنید توضیخات کامل مخصوص اون میکرو رو میاره و میتونید از لینک بالا مقدار کریستال مورد نیاز و تعیین کنید و پروگرامش کنید
موفق باشید.

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام
ممنون که پست رو خوندین و جواب دادین
یه راه حل ساده تر پیدا کردم ولی تا حالا جرات نکردم امتحان کنم
این لینک English هستش ولی برای کسایی که از پروگرامر پونی پروگ استفاده میکنن مفیده و کاملا توضیح داده

http://www.scienceprog.com/programming-avr-fuse-bits-oscillator-settings/

اما یکی از دوستان میگفت اگه فیوز بیت ها رو اشتباه پروگرام کنم میکرو میسوزه منم صبر میکنم تا چند تا میکروی ارزون بگیرم و تست کنم
حتما جواب رو میزارم
البته اگه توی دیتا شیت هر میکرو برای external crystal سرچ کنید توضیخات کامل مخصوص اون میکرو رو میاره و میتونید از لینک بالا مقدار کریستال مورد نیاز و تعیین کنید و پروگرامش کنید
موفق باشید.

راهي كه گفتم براي همين قلبه به ترس بود!
بيسكام اول فيوز بيتهاي الان ميكرو رو مي خونه،همون ها رو پيشفرض توو صفحه مياره،اگر ديدين چيزي نياز به تغيير داره،مي تونين از روي اسم! اون رو تغيير بدين
براي همينه كه من هميشه پروگرمر بيسكام رو به تازه كار ها پيشنهاد مي دم
در ضمن ميكرو با فيوز بيت نمي سوزه، فقط ممكنه راه پروگرم شدن سريال اون رو ببندين و ديگه پروگرمرهاي موجود ارزون نتونين پروگرمش كنين! ...
به ميكرو هاي الان ارزون ميگن!!!‌ اگه زمان قديم كار مي كردين چي ميگفتين!

بالا