برگزیده های پرشین تولز

ارتقاء سيستم - تعویض قطعات

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
خوب پس 6550 اینتل شد 160 تومن !
8600 مموریش چقدره 256 یا 512 ؟ چقدر نویز داره ؟
بعد رم ! چطوری2 برند اول میشه 80 تومن اما من رفتم تو رایانصبا کینگستون بود 50 تومن 2x1 ؟
این 800 و 667 چیشونه و چقدر تاثیر داره ؟
ممنون
6550 قیمتش همون دوروبر 160 تومن فوق 3-4 تومن بیشتر .
8600 هم که 256Mb اکثرا ولی مدلهای 512 مگی هم فکر کنم داشته باشه . نویزیم نداره اگر بخوای میتونی بیشتر هزینه کنی یه Radeon 3850 بگیری ولی 220 تومنه , فرقش ولی با 8600GT خیلی زیاده .
خوب اون کینگستونه این رمو بگیر خوبه . اون 800 و 667 باس و سرعت رمه .

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ..
یه چند وقتی گذشته از خرید سیستمم و دیگه احساس میکنم زور نداره
میخوام یکم تحولات ایجاد کنم
مشخصات فعلی اینه !:
motherboard : gigabyte 965p-s3
سی پی یو : اینتل پنتیوم 4 ه 3 گیگاهرتزه 64 بیتی
گرافیک : leadtek - nvidia 6600td
رم : 512
هارد : 80 - 80 - 250
رایتر : سونی - پایونیر
پاور باید دورو وره 400 500 باشه فنشم عوض کردم یه فنه ترمالتیک بستم بهش
فن سی پی یو هم blue Orb ii باشه فکر کنم !
ال سی دی : سونی 19 اینچ !
استفاده ی به خصوصی ندارم .. بازی نمیکنم اما مثلا" اشکم درومده یه بارم که حوس کردم ghost recon خریدم حالا تو کم ترین کیفیت بازم کم میاره ! دیگه نمیخوام اینطور باشه و یکمی بتونه بازی ران کنه
برنامه هم اکثرا فتوشاپو دریم ویور و .. زیاد چیزای سنگین باز نمیکنم !
میخوام بتونم باهاش کارای خیل ساده رو همزمان انجام بدم ! مثلا" مسنجرو براوزرو مدیا پلیر و فتو شاپ و فلشگت و کلی widget های یاهو که بازه اشکمو در نیاره . سیستم فعلی نمیکشه و مثلا" فیلمی که تو مدیا پلیر بازه رو فریم فریم نشون میده !
و در نهایت بی صدا بودن (کم صدا بودن ) برام خیلی مهمه و 24 ساعته هم میخوام روشنش بزارم
حالا فن سی پی یو رو با یه سری برنامه ها میشه خفش کد شبا !
اما برا گرافیک چیزی ندیدم که به حداقل علایم حیاتی برسونه و صداش کم شه

پول هم نمیدونم چقدر دارم ! یه پیشنهاد معقول میخوام که نه بابام سکته کنه نه من اذیت شم

فربد جان خوبی امید هستم .
cpu core2 duo 6750
mainet خوبه
رم رو تبدیل به 2 گیگ کن
vga 8600gt
power 580 watt eps green
به من زنگ بزن اگر خواستی .

papillon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
با سلام خدمت دوستان!
جند وقت پيش مادر بوردASUS M2N من سوخت . بعد از دو هفته كه تو شركت آلبالو براي گارانتي بود گفتند درست نميشه و يكي ديگه بهت مي ديم منتها مدل M2N-X .
با اينكه از لحاظ قيمتي خيلي از مادر بورد قبليم پايين تر بود ولي چاره اي نداشتم و گرفتم.
منتها الان مشكلي كه دارم سرعت كامپيوتر به صورت محسوسي كم شده و در بازي هاي سرعتي كم مياره . مرتب هم هنگ مي كنه....
ديگه موندم چي كار كنم.
كسي از دوستان علت رو مي دونه؟
آيا مادر برد خوبي را ميتونيد پيشنهاد كنيد براي جايگزيني؟
با سپاس فراوان

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
gigabyte m56 برد خوبی هست . سری m2n شرکت asus عملکردشون اصلا خوب نبود .

Hamid512

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
يك سيستم مي خوام بخرم با بودجه ۴۰۰و۱ اما گفتم قبل از خريد باش شما مشورت كنم قطعات به شرح زير:
CPU:Intel 6550
MainBoard:p35 DS3L
Ram: 4GB KingMax 800
Hard:Wetern digital 500GB SATA2
VGA:8600GTS Asus
DVD Writer:pLEXTOR PX-800A
CDRW:Asus 52x32x52
Modem: GigaByte
(Monitor:17LG T730PU (CRT
Case And Power:Green 580EPS
TV card:proVision AV

مانيتور نمي خوام LCD باشه چونكه زاويه ديدش مثل CRT نيست.
حالا به نظر شما اين سيستم خوبه و حدودا چقدر مي شه

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
سلام
يك سيستم مي خوام بخرم با بودجه ۴۰۰و۱ اما گفتم قبل از خريد باش شما مشورت كنم قطعات به شرح زير:

گرافیکت قدیمیه یا 3850 بگیر یا 8800GT

رم رو هم Patriot بگیری بهتره (البته مطمئن نیستم) فکر کنم با این سیستم 2 گیگ کافی باید باشه مگر کار خاصی بخواهی بکنی.

اگر زورت می رسه CPU رو 6750 بگیر خیلی بهتره.

Hamid512

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

رم رو هم Patriot بگیری بهتره (البته مطمئن نیستم) فکر کنم با این سیستم 2 گیگ کافی باید باشه مگر کار خاصی بخواهی بکنی.

رم ۴ گيگ برداشتم تا وقتي كه در ويستا از visual studio و 3dmax كار مي كنم مشكلي نداشته باشه چونكه فكر كنم ۱ تا ۲ گيگ را براي ويستا بايد بيخيال شويم در مورد سي پي يو سرعتش زياد فرقي با اين نمي كنه ها 2.33با 2.66 ,رم كه معرفي كردي بهتر از kingmax در مورد گرافيك هم جوابمو در بخش گرافيك بخون
thanks

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
سلام

رم ۴ گيگ برداشتم تا وقتي كه در ويستا از visual studio و 3dmax كار مي كنم مشكلي نداشته باشه چونكه فكر كنم ۱ تا ۲ گيگ را براي ويستا بايد بيخيال شويم در مورد سي پي يو سرعتش زياد فرقي با اين نمي كنه ها 2.33با 2.66 ,رم كه معرفي كردي بهتر از kingmax در مورد گرافيك هم جوابمو در بخش گرافيك بخون
thanks

رمو Gskill بگير. cpu رو شما که ميخوای 3dmax کار کنی همون 6750 بگير. درباره مينبورد هم اگه ميخوای DDR2 استفاده کنی چيپ 965 بگير، ولی اگه در آينده مطمئنی که ميخوای DDR3 استفاده کنی P35 بگير. درباره hard هم آيا واقعاً به اين فضا نياز داری ؟ اگه قصد آرشيو کردن باشه dvd ارزونتر در مياد. گرافيک منم با 3850 موافقم. اگه 10 تا 15 روز صبر کنی يه بار خوش قيمت وارد ميشه. Power به نظر من ThermalTake يا I-cute يا حتی Redmax.
مانيتور هم فکر کنم بهتر از اين مدل که گفتی هم باشه، يه گشتی بزن.

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
سلام

به نظر من با این سیستم مخصوصا شما که میگید از چندتا برنامه همزمان میخواید استفاده کنید مانیتور LCD بزرگ واید بگیرید خیلی در کار کردن تاثیر داره . کارت گرافیک هم پیش کیوان خان برو یدونه از اون HIS 3850 باحالش رو بگیر 220 تومنه از 8600GTS هم خیلی بهتره . برای رم هم میتونی از ایشون Gskill بگیری رم عالیه ولی اگر نگرفی Patriot هم خوبه تو ویستا هم میخوای کار خیلی سنگین بکنی همون 3 گیگ 4 گیگ خوبه چون ویستا رم خوره داره مخصوصا وقتی پروژه تو Vs 2008 ران میکنی انگار داره جون میکنه با رم 2 گیگ من که اینطوریه البته اونجا هاردم خیلی تاثیر داره سعی کن رم هرچی میگری رم درست حسابی با تاخیر و Latency پایین بگیری تاثیر زیادی داره مثلا یه DDR800 4-4-4-12 یا از مدلهای HK Gskill بگیر با تاخیر 4-4-3-5 اونم خیلی خوبه .

Hamid512

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
رمو Gskill بگير. cpu رو شما که ميخوای 3dmax کار کنی همون 6750 بگير. درباره مينبورد هم اگه ميخوای DDR2 استفاده کنی چيپ 965 بگير، ولی اگه در آينده مطمئنی که ميخوای DDR3 استفاده کنی P35 بگير. درباره hard هم آيا واقعاً به اين فضا نياز داری ؟ اگه قصد آرشيو کردن باشه dvd ارزونتر در مياد. گرافيک منم با 3850 موافقم. اگه 10 تا 15 روز صبر کنی يه بار خوش قيمت وارد ميشه. Power به نظر من ThermalTake يا I-cute يا حتی Redmax.
مانيتور هم فکر کنم بهتر از اين مدل که گفتی هم باشه، يه گشتی بزن.

در مورد CPU مي خوام در آينده از Quad coreها استفاده كنم و همچنين اين چيستهاي P35 نسبت به P965خوبFSB بهتري دارند 1333 در مورد مانيتور اين مدل از LG فكر كنم بهتر از بقيه بود چون resulation=1600*1200 بود حالا نظر شما در مورد حرفهاي مي چيه آيا درسته يا نه؟

Hamid512

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من با این سیستم مخصوصا شما که میگید از چندتا برنامه همزمان میخواید استفاده کنید مانیتور LCD بزرگ واید بگیرید خیلی در کار کردن تاثیر داره . کارت گرافیک هم پیش کیوان خان برو یدونه از اون HIS 3850 باحالش رو بگیر 220 تومنه از 8600GTS هم خیلی بهتره . برای رم هم میتونی از ایشون Gskill بگیری رم عالیه ولی اگر نگرفی Patriot هم خوبه تو ویستا هم میخوای کار خیلی سنگین بکنی همون 3 گیگ 4 گیگ خوبه چون ویستا رم خوره داره مخصوصا وقتی پروژه تو Vs 2008 ران میکنی انگار داره جون میکنه با رم 2 گیگ من که اینطوریه البته اونجا هاردم خیلی تاثیر داره سعی کن رم هرچی میگری رم درست حسابی با تاخیر و Latency پایین بگیری تاثیر زیادی داره مثلا یه DDR800 4-4-4-12 یا از مدلهای HK Gskill بگیر با تاخیر 4-4-3-5 اونم خیلی خوبه .

كارت گرافيك را مي خوام Nvidia باشه در مورد مانيتور چرا اين Lcd را از هر
طرفي كه نگاش مي كني يك رنگ از بالا يا از چپ يا پايين رنگاش سياه و تاريك و... مي شن اما مانيتورهاي CRT اينطوري نيست يك چيزي ديگه در مورد رم كه گفتي من بگم يك رم مي خوام با اين تايمينگ اگه فروشنده نفهميد چي كار كنم

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
طرفي كه نگاش مي كني يك رنگ از بالا يا از چپ يا پايين رنگاش سياه و تاريك و... مي شن اما مانيتورهاي CRT اينطوري نيست يك چيزي ديگه در مورد رم كه گفتي من بگم يك رم مي خوام با اين تايمينگ اگه فروشنده نفهميد چي كار كنم
در مورد LCD خوب دوست عزیز LCD داریم تا LCD مانیتور های LCD زاویه دیداشون با هم فرق میکنه . در مورد رم هم شما میتونی بری پیش کیوان خان ایشون تو بازار کامپیوتر پارسیان مغازه دارن و نمایندگی رمهای Gskill هستن اگر نخواستین میتونید از Patriot یا Corsair یا OCZ یا transcend axe بگیرید که همشون رمهای با لنتسی و تامینگ پایین دارن و رمهای خوبی هستن . ولی کلا در مورد رم الان دیگه اکثر فروشنده ها میدونن تایمینگ و لتنسی چیه مخصوصا اگر نمایندگی فروش اون رم خواص بری با این وجود معمولا رمهای با تایمینگ پایین قیمت های بیشتری نسبت به رم های معمولی هم نوعشون دارن روی رم هم که تایمینگش رو میزنه .

amin007110

کاربر فعال نرم افزار
کاربر فعال
لایک‌ها
37
در مورد CPU مي خوام در آينده از Quad coreها استفاده كنم و همچنين اين چيستهاي P35 نسبت به P965خوبFSB بهتري دارند 1333 در مورد مانيتور اين مدل از LG فكر كنم بهتر از بقيه بود چون resulation=1600*1200 بود حالا نظر شما در مورد حرفهاي مي چيه آيا درسته يا نه؟

درسته که باس بيشتری داره، ولی اين صرفاً توانايی بيشينه مادربرد هست. در حالی که شما داری از رم باس 800 استفاده ميکنی. منم گفتم که اگه از DDR3 استفاده ميکنين P35 بگيرين. در اغلب آزمايشها با رم DDR2 چيپ 965 با P35 برابر بوده در حالی که 965 ارزونتره. مگه اينکه اين موضوع اصلاً برات مهم نباشه.
درباره مانيتور هم بايد ديد در چه فرکانسی اين رزولوشنو جواب ميده. اگه 75 باشه قابل قبوله. حتی من پيشنهاد ميدم يه CRT 19 بگيری چندان گرونتر نيست. اگه رنگ برات مهمه فعلاً LCD رو بيخيال. ولی زاويه ديد LCD ها هم خوب شده. در LCD ها من BenQ 20" T201W رو پيشنهاد ميدم يا اگه پول داری Sony.
درباره گرافيک نميدونم دليل انتخاب Nvidia از روی اسم يا شنيده ها بوده يا مستندات و آزمونها. به هر حال HD3850 کارت فوق العاده قوی با قيمت بسيار عالی هست و امکانات خوبی هم داره. مخصوصاً که جناب علی نژاد اونو با قيمت رقابتی وارد کرده.
رم هم همون Gskill 4-4-3-5 بسيار عاليه اگه بتونی هزينه کنی. اگه نه Gskill 4-4-4-12 هم کفايت ميکنه.
شما برای خريد مطمئن برين خيابان ولی عصر، پاساژ پارسيان، طبقه زير همکف، واحد 209، آقای علی نژاد. يا اينکه به من پيام بدين تا ترتيب ارسال قطعات رو بدم.

FAB81

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

RAM رو GSKILL بگیر با مین گیگا عالی جواب میده
DVD/WRITER رو لایتون بگیر
به جای CD/RW یک DVD/ROM لایتون بگیر
کارت گپچر WINFAST TV 2000 XP RM

SATpt

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان يه سيستم سمپرون 3000 دارم كه ميخوام اين قطعات رو براش بگيرم(تقريبا يه كيس جديد!)
سي پي يو - مينبرد - رم - گرافيك - هارد - كيس و پاور
اولا سيستم روزانه 10 ساعت بايد كار كنه اون هم در حالت آوركلاك( البته نه خيلي زياد)
ثانيا سي پي يو رو به همين جهت intel e2180 انتخاب كردم و رم رو هم 2 تا 1 گيگ ميخوام.
حالا تا سقف 450 تومان چي پيشنهاد ميدين؟

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
درباره مانيتور هم بايد ديد در چه فرکانسی اين رزولوشنو جواب ميده. اگه 75 باشه قابل قبوله. حتی من پيشنهاد ميدم يه CRT 19 بگيری چندان گرونتر نيست. اگه رنگ برات مهمه فعلاً LCD رو بيخيال. ولی زاويه ديد LCD ها هم خوب شده. در LCD ها من BenQ 20" T201W رو پيشنهاد ميدم يا اگه پول داری Sony.
مانیتور های سونی اونقدری هم که فکر میکنی جالب نیستن پنلاشون فکرکنم سامسونگ یا شارپ براش میزنه سونی خودش پنل ساز نیست قرار بود یه کارخونه مشترک با سامسونگ باهم بزنن چند سال پیش که نمیدونم چی شد قضیش .

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
دوستان در BMC لطف کردن و بنده رو راهنمايی کردن برای خريد سيستم / جمع بندی نهايی این شد :

Hard 250GB Western Digital Sata 2
VGA SLI 2*2 ~ 8800GT OC BFG
Mainboard Asus Striker Extreme
Power Thermaltake ToughPower 700W
Case Thermaltake Armor
CPU Q6600
Fan Thermaltake Max Orb
Ram 2*2 Gskill @ 1000 Buss
Monitor Samsung 206BW

حالا میخواستم نظر نهايی دوستان رو اینجا هم بدونم ( اگر مشکلی با قطعه ای از این ليست دارن به طور مثال )
و سوال ديگه در مورد سری 9 جيفورس هست که گويا به زودی میاد !! خواستم ببينم چيزی مثل 9800 ارزش صبر کردن داره يا همين 2 * 8800 رو بريم تو کار'ش ?! يه 3 نکته هم بود ( ماوس / اسپيکر فعلا تهيه نمی کنم و رم 4 گيگ باشه )

Fandogh

کاربر فعال انیمیشن
کاربر فعال
لایک‌ها
42
دوستان در BMC لطف کردن و بنده رو راهنمايی کردن برای خريد سيستم / جمع بندی نهايی این شد :

Case Thermaltake Armor
CPU Q6600
Fan Thermaltake Max Orb
Monitor Samsung 206BW

حالا میخواستم نظر نهايی دوستان رو اینجا هم بدونم ( اگر مشکلی با قطعه ای از این ليست دارن به طور مثال )
و سوال ديگه در مورد سری 9 جيفورس هست که گويا به زودی میاد !! خواستم ببينم چيزی مثل 9800 ارزش صبر کردن داره يا همين 2 * 8800 رو بريم تو کار'ش ?! يه 3 نکته هم بود ( ماوس / اسپيکر فعلا تهيه نمی کنم و رم 4 گيگ باشه )
دیگه سیستم از این خوف تر نمی شه دیگه!! والا برو بچ بیمس که خودشون آخر خفند!!

والا به نظر من فقط یکم واسه اون مادر پول دادن الکیه چون خیلی گرونه همون Abit IP35 شاید کافی باشه.

گرافیکم SLI بلاخره ممکنه تو بعضی از بازیها یکم مشکلات داشته باشه. یدونهشم به جان فندقم کافیه ها !!!

ولی خوب همینی که هست حرف نداره اگر مشکل بودجه نباشه

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8

Case Thermaltake Armor
CPU Q6600
Fan Thermaltake Max Orb
Monitor Samsung 206BW

تشک

عزیز سیستم ه فوق العاده ایه ...
کیس Asus VENTO 7700 پیشنهاد میشه...قیمت مناسب تحویه مطبوع!
Q6600 و E6750 : تو برنامه های محاسباتی Q6600 بهتر از E6750 است اما در مورد بازی برعکس این قضیه است. در ضمن قیمت 6750 100 تومن کمتره!
پاور OCZ پیشنهاد میشه. ( یا AcBel)
رم اینهایی که گفتید میشه سری PQ ...(اگر گیر بیارین)....خوبن
رم های Corsair Dominator و Mushkin Tuner XP2 هم خوبن...
فن رو بهتر ام بگیرید بد نیست!

ار سری 9 ه انویدیا 9600 به زودی میاد که فرق خیلی خاص ای با 8800GT نداره...برای 9800 باید تا خرداد صبر کنید!!

در ضمن تو تاپیک ه دیگه بحث خوبی هست... شما هم بیاین اونجا...
خرید سیستم با 5/1 میلیون

Dark Knight

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
37
دیگه سیستم از این خوف تر نمی شه دیگه!! والا برو بچ بیمس که خودشون آخر خفند!!

والا به نظر من فقط یکم واسه اون مادر پول دادن الکیه چون خیلی گرونه همون Abit IP35 شاید کافی باشه.

گرافیکم SLI بلاخره ممکنه تو بعضی از بازیها یکم مشکلات داشته باشه. یدونهشم به جان فندقم کافیه ها !!!

ولی خوب همینی که هست حرف نداره اگر مشکل بودجه نباشه

تشکر از توضيحات
کلا از نظر کيس - فن - پاور - مادربور قاعدتا میخوام گزينه ارزونتر رو انتخاب کنم اگر سيستم رو دچار مشکل نکنه و از قدرت'ش کم نکنه
در مورد مشکلی که از پيوند 2 گرافيک تو بعضی بازيها پيش میاد میشه توضیح بدين ( چون اصل کار همينه ! )

عزیز سیستم ه فوق العاده ایه ...
کیس Asus VENTO 7700 پیشنهاد میشه...قیمت مناسب تحویه مطبوع!
Q6600 و E6750 : تو برنامه های محاسباتی Q6600 بهتر از E6750 است اما در مورد بازی برعکس این قضیه است. در ضمن قیمت 6750 100 تومن کمتره!
پاور OCZ پیشنهاد میشه. ( یا AcBel)
رم اینهایی که گفتید میشه سری PQ ...(اگر گیر بیارین)....خوبن
رم های Corsair Dominator و Mushkin Tuner XP2 هم خوبن...
فن رو بهتر ام بگیرید بد نیست!
ار سری 9 ه انیدیا 9600 به زودی میاد که فرق خیلی خاص ای با 8800GT نداره...برای 9800 باید تا خرداد صبر کنید!!
در ضمن تو تاپک ه دیگه بحث خوبی هست... شما هم بیاین اونجا...
خرید سیستم با 5/1 میلیون

ممنون از توضيحات
قيمت حدودی Vento 7700 رو میشه بدین ؟!
در مورد مارک - مدل فن با قيمت هم که مورد نظرتون هست راهنمايی میخواستم
پس سری 9 رو کلا بی خيال میشم

//

پ.ن = فقط يک نکته ای بود که اینجا نگفتم

اور نمیکنم ( تحت هيچ شرايطی )
طی 5 سال آينده امکان هيچ گونه آپديت ( حتی ماوس! ) رو ندارم

بالا