برگزیده های پرشین تولز

فلش : رفع مشکل فارسی نویسی در فلش با Flash RTL

Pixar

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
19
box_1.gif

مشکل کجاست ؟

اگر شما هم از فلش برای طراحی برنامه های تحت وب استفاده میکنید، احتمالا به مشکل فارسی نویسی در فلش برخورد کرده اید. مشکل از اونجا نشات میگیره که شرکت ماکرومدیا هنوز امکانات زبان فارسی رو در نرم افزار هاش بهینه نکرده و این مشکل در فلش بیش از سایر نرم افزار ها به چشم میاد . چون محصول نهایی یک فایل SWF است و نه یک HTML .

این مشکل زمانی به اوج میرسه که شما در فلشی که طراحی کرده اید بخواهید از یک بانک اطلاعاتی یا فایل XML اطلاعاتی رو بخونید که شامل کلمات فارسی و انگلیسی بطور درهم باشه. و سپس اونا رو در فلش بصورت راست به چپ نمایش بدید . در این موقع هست که کلمات فارسی و انگلیسی جابجا نشون داده میشن و شما حس میکنید تمام زحمتی که کشیدید بر باد رفته .

و اما راه حل :

ایرانی برقراره همیشه ! بله : دو تا از دوستای خوب من بنام پدرام پور حسین از سایت PedyMX و فرید عرض پیما از IFlashDes که در زمینه فلش توی ایران کمیاب هستند با همکاری هم یک کامپوننت فلشی بنام FlashRTL ساخته اند که این مشکل رو در فلش برطرف میکنه . این کامپوننت که در آدرس FlashRTL.com قرار داده شده دارای 8 متد است که کلیه امور زبان فارسی رو در فلش بعهده میگیره . از جمله متد تبدیل تاریخ گروگوریان به تاریخ جلالی ، متد درست کردن نمایش حرف ی . متد فارسی نویسی right to left . و چند متد مفید دیگر .

برای دانلود این کامپوننت به بخش دانلود این سایت بروید .

دیگه چه خبر :

اما گفتن این مطلب هم خالی از لطف نیست که شما میتوانید به زودی در کنار همین پروژه کاری دیگر را ببینید که به شما امکان استفاده از تمامی Font های فارسی را در فلش به صورت پویا (Dynamic) میدهد و دیگر احتیاجی نیست که برای نمایش متون داینامیک خود در فلش از فونت های Arial, Tahoma, Times و... استفاده کنید. این پروژه نیز بزودی از همین تیم عرضه خواهد شد .

سایت ماکرومدیا ایکس وظیفه خودش میدنه که ازین دو طراح ایرانی بخاطر زحمتی که در گسترش زبان فارسی در محیط وب – اونهم بدون هیچگونه چشم داشتی - کشیده اند تشکر کنه و با معرفی این برنامه نویسان کمکی در گسترش فعالیت های این دوستان کرده باشه .

و اما مسئولین محترم در سازمانهای مرتبط با مقوله گسترش زبان فارسی در اینترنت ، اصلا لازم نیست خودتونو نگران کنید ، خیلی وقته که محققان ایرانی از شما طلب یاری نمیکنند . زیرا همه میدونن هیچ وقت از شما آبی گرم نشده و در اینترنت هم جز فیلترینگ چیز دیگه ای بلد نیستید .

نویسنده : حسین شریفی
از : macromediax.com

Only_flash

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دستت درست سعيد جون...
حال دادي.

meli

Registered User
لایک‌ها
23
ماشالله برو بچس ایرانی
بابا دمتون گرم!

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
برا نبش قبر معذرت ! اتفاقی به این تاپیک برخوردم.

ولی برای دوستانی که تازه این مطلب رو می خونن عرض کنم که سایتش مدت هاست که درش بسته شده.

meisam317

Registered User
لایک‌ها
78
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
برا نبش قبر معذرت ! اتفاقی به این تاپیک برخوردم.

ولی برای دوستانی که تازه این مطلب رو می خونن عرض کنم که سایتش مدت هاست که درش بسته شده.
______________________________________________________________________________________-

اگه برنامه رو داری دوباره آپلود کن .:happy::happy::happy::happy::happy::happy:

تا ملتو راضی و خشنود کنی :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

UnknownUser

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
______________________________________________________________________________________-

اگه برنامه رو داری دوباره آپلود کن .:happy::happy::happy::happy::happy::happy:

تا ملتو راضی و خشنود کنی :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Flash RTL دیگه استفاده نمی شه به خاطر همین دیگه لازم به upload شدن سایت نیست
FarsiStyle با قابلیت های خیلی بیشتر ارائه شده

Amadea

مدیر علم و دانش
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
1,720
سلام،

آيا اين برنامه روي Flash 6 هم نصب ميشه؟ چوم من ديروز اتفاقي پست شما رو توي majidonline خوندم و فايلها رو هم دانلود و نصب كردم، اما اتفاق خاصي توي فلش نيفتاد.
hanghead.gif

oedipean

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ،

من اول رفتم سراغ فارسی ساز مریم دیدم باید خرید و منصرف شدم

بعد رفتم دیدم rtlflash هم سایتشون منقضی شده . به همین دلیل

از سایت http://www.zabet.ir/farsi-nevis.html فارسی نویس رو که 12 مگ بود دانلود

کردم و بسیار عالی میکنه . دست سایت Zabet درد نکنه .

قیمتها دات کام

بالا