برگزیده های پرشین تولز

گفتگو و سوال , جواب فلش

ninja266

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه فلش دوستان عزیز
ممکنه که افراد زیادی , مثل من تازه کار با فلش رو آغاز کرده باشند و به همین دلیل سوالات زیادی دارند . این تاپیک رو برای پاسخ گویی به این سوالات زدم . پس لطفا فلش کاران عزیز بیاین کمک !
اینا سوالات من اند:
چه جوری میشه یه شکل رو در فلش محو و یا پدیدار کرد؟
چگونه میتوان سرعت را در فلش تنظیم کرد؟
آیا فلش هم مثل swish max دارای افکت های آماده هست؟
آیا تصاویر متحرک با پسوند ,gif توسط فلش ساخته میشوند؟
من یه دکمه(button) تو فلش ساختم , می خوام موقعی که شانگر موس روش می ره , یه صدایی شنیده بشه . چه جوری باید این کار رو بکنم؟
فرض کنیم که که یک فایل فلش داریم که شامل چندین صفحه ( slide) است . مثلا در صفحه آخر یک دکمه رو ایجاد میکنیم . من می خوام با کلیک روی این دکمه به صفحه اول پروژه برم. چه جوری به این دکمه لینک بدم؟

cnn

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
می خواستم بپرسم چطور میشه فایلهای flv یا swf رو به swt تبدیل کرد؟؟

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
سلام به همه فلش دوستان عزیز
ممکنه که افراد زیادی , مثل من تازه کار با فلش رو آغاز کرده باشند و به همین دلیل سوالات زیادی دارند . این تاپیک رو برای پاسخ گویی به این سوالات زدم . پس لطفا فلش کاران عزیز بیاین کمک !
اینا سوالات من اند:
چه جوری میشه یه شکل رو در فلش محو و یا پدیدار کرد؟
چگونه میتوان سرعت را در فلش تنظیم کرد؟
آیا فلش هم مثل swish max دارای افکت های آماده هست؟
آیا تصاویر متحرک با پسوند ,gif توسط فلش ساخته میشوند؟
من یه دکمه(button) تو فلش ساختم , می خوام موقعی که شانگر موس روش می ره , یه صدایی شنیده بشه . چه جوری باید این کار رو بکنم؟
فرض کنیم که که یک فایل فلش داریم که شامل چندین صفحه ( slide) است . مثلا در صفحه آخر یک دکمه رو ایجاد میکنیم . من می خوام با کلیک روی این دکمه به صفحه اول پروژه برم. چه جوری به این دکمه لینک بدم؟

سلام، من تازه این تاپیک رو پیدا كردم. من عاشق فلشم و یه كوچولو بلدم. به سوالات بالا كه بولدشون كردم به زودی جواب میدم البته اگه دیر نشده باشه.:happy:

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
سوال : چه جوری میشه یه شکل رو در فلش محو و یا پدیدار کرد؟

1-یک شكل بكشيد مثلاً يه مربع.

2-بر روی شكل كلیک كنید تا انتخاب بشه و بعد دكمه F8 رو بزنید تا پنجره ای مطابق تصویر زیر ظاهر بشه. در این پنجره، نام Symbol رو در قسمت Name انتخاب كنيد. در قسمت Behavior ، گزینه Movie Clip رو انتخاب كنید و بعد دكمه OK رو بزنید.

3-در مرحله بعد بر روی فریم انتخابی خود مثلاً فریم 25 كلیک كنید. (میتوانید تعداد فریم ها رو بسته به اینكه چقدر دوست داشته باشید طولانی یا كوتاه باشه انتخاب كنید.) حالا دكمه F6 رو بزنید. با این كار تا فریم 25 كه انتخاب ما بود پر میشه.

4-روی فریم آخر كلیک كنید و سپس بر روی مربع موجود در آن فریم كلیک كنید تا انتخاب بشه. در قسمت پایین و از منوی Color ، گزینه Alpha رو انتخاب كنید. در جلوی این منو میتوانید میزان محو شدن شكل رو تنظیم كنید. اگه صفر بذارید شكل محو میشه به طور كل.

5-حالا بر روی فاصله بین فریم 1 تا 25 كلیک كنید و از پایین ، از منوی Tween گزینه Motion رو انتخاب كنید.

6-در این قسمت میبینید كه روی فریم ها یه پیكان ظاهر شده و رنگ فریم ها بنفش شده. خب در این قسمت كار به پایان میرسه. Ctrl + Enter رو بزنید تا نتیجه رو ببینید.

7-توجه داشته باشید این كار برای محو شدن بود. حالا برای ظاهر شدن باید در فریم 1 ، Alpha شكل رو صفر یا كمش كنید و در فریم 25 ، Alpha شكل رو زیاد كنید یا صد بگذارید و یا گزینه None رو انخاب كنید.

سوال : چگونه میتوان سرعت را در فلش تنظیم کرد؟

1-اول از همه یكی از 2 قسمتی رو كه براتون مشخص كردم كلیک كنید.

2-از منوی ظاهر شده در قسمت Frame rate میتونید سرعت حركت فریم ها رو تعیین كنید.

سوال : آیا فلش هم مثل swish max دارای افکت های آماده هست؟

من با swish max كار نكردم ولی تو فلش 2004 كه كار میكنم میتونید یه افكتهایی كوچولو كه خودش داره استفاده كنید.
بر روی شكل یا متن مورد نظر خود راست كلیک كنید و مسیر زیر رو دنبال كنید.

Timeline Effects> Effects> Blur , Drop Shadow, Expand, Explode

سوال : من یه دکمه(button) تو فلش ساختم , می خوام موقعی که شانگر موس روش می ره , یه صدایی شنیده بشه . چه جوری باید این کار رو بکنم؟

1-میتونید برای ساخت دكمه یه شكل به همراه یه نوشته رو بسازید و سلكتشون كنید و F8 رو بزنید و با توجه به شكل یه دكمه بسازید.

2-با دوبار كلیک بر روی دكمه ایجاد شده وارد آن شوید و بازدن F6 ، چهار فریم رو پر كنید. فریم اول از سمت چپ حالت اولیه دكمه را نشان میدهد. در فریم دوم حالتی رو كه موس بر روی دكمه میرود رو مشاهده میكنید. فریم سوم حالتی است كه بر روی دكمه كلیک میشود نشان میدهد و فریم آخر محدوده ای كه موس بر روی آن برود تا دكمه عمل كند را مشخص میكند.

3-حالا بر روی فریم Over كلیک كنید و Ctrl + R رو فشار دهید و صدای مورد نظر خود را انتخاب كرده و Open رو بزنید.

4-بر روی فریم Over كلیک كنید و از پایین از قسمت Sound آهنگ خود را انتخاب كنید.

5- در این قسمت كار به پایان میرسد.

سوال : فرض کنیم که که یک فایل فلش داریم که شامل چندین صفحه ( slide) است . مثلا در صفحه آخر یک دکمه رو ایجاد میکنیم . من می خوام با کلیک روی این دکمه به صفحه اول پروژه برم. چه جوری به این دکمه لینک بدم؟

خب بر روی دكمه خود كلیك كنید و دكمه F9 رو بزنید تا كادر كد نویسی مانند شكل ظاهر بشه. در قسمتی كه براتون مشخص كردم كد زیر را وارد كنید. در یان كد در داخل پرانتز میتونید شماره فریم مورد نظر رو بنویسید. برای مثال اگه اون صفحه مورد نظر فریم 1 است عدد 1 رو وارد كنید.( من ععد 1 رو برای كد گذاشتم.)

کد:
on (release) {
	gotoAndstop(1);
}

aliasghari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چگونه می شه دو سیمبل را با سرعت های متفاوت روی یک مسیر حرکت داد

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
چگونه می شه دو سیمبل را با سرعت های متفاوت روی یک مسیر حرکت داد

خب یه راه سادش که من بلدم اینه که طول فریم هاتون رو متفاوت کنید. مثلاً سیمبل یک 50 فریم باشه در یه لایه و در لایه دیگه سیمبل 2 با 80 تا فریم. طول فریم هم بستگی به سرعتی که دوست دارید باشه داره!:happy:

Flint Lockwood

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
319
خب یه راه سادش که من بلدم اینه که طول فریم هاتون رو متفاوت کنید. مثلاً سیمبل یک 50 فریم باشه در یه لایه و در لایه دیگه سیمبل 2 با 80 تا فریم. طول فریم هم بستگی به سرعتی که دوست دارید باشه داره!:happy:
GOOD ...
یه تاپیک آموزش بزن...

lya

کاربر فعال ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
391
GOOD ...
یه تاپیک آموزش بزن...

ممنونم عزیز ولی من خودم هنوز اونقدر کامل بلد نیستم فلش رو...:happy::f34r:
اگه اینجا یه خرده رونق بگیره هم خوبه چون میتونیم از همدیگه چیز یاد بگیریم... اشکالای هم رو رفع کنیم...:happy:

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من یه فایل swf دارم و می خوام اونو به gif تبدیل کنم ولی با هر برنامه ای کار می کنم موفق نمی شم و نتیجه هر چیزی میشه به جز gif....

کسی برنامه ای ساده برای انجام این کار سراغ داره؟؟؟؟ (البته برنامه + آموزش:blush::blush::blush:)

Konjkav_kocholo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یه فایل swf دارم و می خوام اونو به gif تبدیل کنم ولی با هر برنامه ای کار می کنم موفق نمی شم و نتیجه هر چیزی میشه به جز gif....

کسی برنامه ای ساده برای انجام این کار سراغ داره؟؟؟؟ (البته برنامه + آموزش:blush::blush::blush:)

سلام:
يكي از راه‌ها مي‌تونه اين باشه كه شما از برنامه‌هاي Decompiler فايل‌هاي Swf استفاده كنيد تا اين فايل‌ها و به Fla تبديلش كنه. بعدش هم از Export خود فلش استفاده كنيد و فرمت Animated Gif رو براي فايلتون انتخاب كنيد.
(البته فكر مي‌كنم با حالت MovieClip مشكل داشته باشه ولي براي كارهاي ساده مناسبه)

pedramakaay

کاربر فعال ورزش
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام:
يكي از راه‌ها مي‌تونه اين باشه كه شما از برنامه‌هاي Decompiler فايل‌هاي Swf استفاده كنيد تا اين فايل‌ها و به Fla تبديلش كنه. بعدش هم از Export خود فلش استفاده كنيد و فرمت Animated Gif رو براي فايلتون انتخاب كنيد.
(البته فكر مي‌كنم با حالت MovieClip مشكل داشته باشه ولي براي كارهاي ساده مناسبه)

خیلی خیلی ممنون از راهنمایی شما...

اما من یه راه نسبتا ساده تر پیدا کردم...:blush:

اونم استفاده از برنامه swf2gif ver1.33 هست که خیلی خیلی برنامه مفید و مختصری هست و کار با اون فوق العاده راحت....

این برنامه رو به همراه ک*ر*ک و سریال و.... مربوطه به صورت کامل می تونید از سایت www.p30world.com پیدا و دانلود کنید

با تشکر از شما:)

Tooraj2008

Registered User
لایک‌ها
6
من یه مشکلی دارم که اعصابم رو خرد کرده.:grrr:
وارد سایت youtube ;که شدم flashplayer را نصب کردم و کار میکرد ولی بعد از اینکه کامپیوتر را خاموش کردم و دوباره روشن کردم وقتی تو سایت میرم مینویسه install new version of flashplayer or the javascript is turned off
من آخرین ورژن رو هم از adobe نصب کردم ولی باز کار نمیکنه چکار کنم؟و دوباره همین پیغام رو میده!!!!!!:grrr::grrr:

بالا