برگزیده های پرشین تولز

راه اندازی دیتا سنتر در اصفهان ایران

Amir.Mansoury

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام دوستان.ما آخر تصمیم گرفتیم به جای خارج از کشور ، دیتا سنترمون را در داخل ایران برپا کنیم.(تکرار میکنم،ایران نه جمهوری اسلامی ایران)

دیتا سنتر در اصفهان ساخته میشود.ولی من چند تا سوال دارم که به دست شما متخصصان شبکه حل میشه.

موقعیت مکانی دیتاسنتر باید چگونه باشد؟

داخل شهر باشه یا خارج از شهر؟

شما ها که ساکن اصفهان هستید کجا را پیشنهاد میکنید؟

من میگم در اطراف شهر باشه تا بتونیم یه محیط اختصاصی براش درست کنیم.ولی در اصفهان باشه.کدش 0311

باشه و نیاز به پیش شماره نداشته باشه؟

در نظر بگیرید که دیتاسنتر ما یک دیتاسنتر خصوصی و بین المللی خواهد بود.

آیا نیاز به اینترنت ماهواره ای برای دیتا سنتر هستیم؟

نیاز به چند دیش و با چه مشخصاتی؟

اگر نخواهیم پهنای باندمون را با اون قیمت گزاف و خدمات پایین از مخابرات جمهوری اسلامی نگیریم ، میتوانیم از جای

دیگر تهیه کنیم؟

برای ip ها باید با کدوم سازمان بین المللی هماهنگ کنیم؟

برای پهنای باند چی؟

پهنای بانده دنیا را کدام سازمان میده؟

درون هر راک چند سرور قرار دهیم؟

بهترین راک دنیا که قیمت خوبی هم داشته باشه محصول کدام کمپانی و کشور است و قیمت تمام شده آن چقدر است؟

آیا میتوانیم از راک های موجود در کشور استفاده کرد؟یا آنقدر کیفیتش پایینه که خودمون سرمایه گذاری کنیم و خط

تولیدش را راه بندازیم؟

من شنیدم پارس آنلاین 7 میلیارد رخج کرده که بیش از 6.5 میلیارد اون فقط هزینه ساختمان آن شده(البته بگو پول نما)

اصولا ساختمان دیتاسنترمون باید چه مشخصاتی داشته باشه؟

تا اون حدود که من میدونم باید
ضد زلزله باشه

رای سیستم اطفاء حرق هوشمند باشه

دارای سیستم خنک کنندگی پیشرفته در داخل راک ها ، زیر زمین و ... داشته باشه

---------------------------------------------------------

آیا فاصله راک ها با یک دیگر اندازه استاندارد و یا خاصی داره؟

برای راه اندازی این دیتا سنتر نیاز به چه متخصصانی داریم؟

من خودم فعلا آقای منصور جبل عاملی را میشناسم که در اصفهان هستند.

این هم آدرس موسسشون است :

www.apadanacenter.ir

ایشون دارای CCIE سیسکو و مدارک میکروسافت و سازمان امنیتی کامپتیا و .... هستند

اگر امکان داره کمک کنید . از مدیر سایت تالار هم میخوام این تاپیک را مهم کنه تا همه بتونند از این تاپیک استفاده کنند. درضمن این تاپیک خودش یک تاپیک مرجع است.

برای هر راک باید یک روتر سیسکو بخریم یا برای هر راک؟

چه نوع روتری؟

فایروالهای سخت افزاری سیسکو نیز همچنین.برای هر راک باید بزاریم و یا هر سرور و چه نوعی؟

من قیمت روترها و دیگر محصولات سیسکو را پیدا نکردم.آیا شما سایت اختصاصی قیمت ها را میدونید؟

پیشاپیش از همتون متشکرم

omid4u

Registered User
لایک‌ها
1
1- فکر می کنید توجیه اقتصادی داشته باشه؟
2- درباره جوازش از مخابرات تحقیق کردید؟

m-sh

Registered User
لایک‌ها
9
من فکر می کنم ریسک خیلی خیلی زیادی هست !

بعید می دونم برگشت سرمایه داشته باشه

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
جواب تمام این سوالاتی که پرسیدید باید خودتون بدونید وگرنه پیشنهاد نمیکنم دیتاسنتر بزنید!

TehranNet

کاربر فعال فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
561
چقدر میخواهید هزینه کنید؟؟

بهتر نیست بجای ایران در کشورهایی مانند هلند یا آسیای شرقی این طرح رو پیاده کنید؟

هلند به دلیل امکانت بهتر از نظر من و آسیای شرقی هم بدلیل هاستینگ بی قانون (وارز-آد..ت-فی...شکن)

البته نظر من اینه ممکن هست نظر بقیه دوستان فرق داشته باشه

Amir.Mansoury

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
omid4u :
1- فکر می کنید توجیه اقتصادی داشته باشه؟
2- درباره جوازش از مخابرات تحقیق کردید؟
===========================
دوست عزیز-ممکن است تا 2 الی 3 سال اول چیزی نباشید ولی 100 درصد توجیح اقتصادی دارد.

مگه ما در ایران چند تا دیتا سنتر داریم؟

حالا توی امریکا در هر شهر چندتا دیتا سنتر موجوده .

بعدم دیتا سنتر داریم تا دیتاسنتر

شما نمیتونید مارو با پارس آنلاین یا ... مقایسه کنید.

ما چندین ساله توی کاره هاستیگ و شبکه و ... هستیم.یک دفعه مثله پارس آنلاین از اینترنت فروشی نیومدیم به طرف هاستینگ.تاحالا شده زنگ بزنی پارس آنلابن؟

باورت میشه هنوز نمیدونند Null ویا Torrent چیه؟

بعدم من در این باره با یکی از بزرگترین دیتاسنترهای امریکا(Aplus) مشورت کردم و از روی شکم حرف نمیزنم.

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
m-sh:

من فکر می کنم ریسک خیلی خیلی زیادی هست !

بعید می دونم برگشت سرمایه داشته باشه

===============================================
شما از چه لحاظ میگید؟

مگه توی دیتا سنتر فقط خدمات هاستینگ ارائه میدند؟

همین ISP ها هم میتونند ازش خدمات بگیرند.

بانکها و موسسات دولتی و ... دولتی که دارای اطلاعات هستند ، میتونند همشون را از سرورهای خارجی به داخل

منتقل کنند.

در ضمن از فرض کن از کشورهای حوزه خلیج فارس هم به ماسفارش میدند. برای سرور و ...

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
balabala:

جواب تمام این سوالاتی که پرسیدید باید خودتون بدونید وگرنه پیشنهاد نمیکنم دیتاسنتر بزنید!

=======================================================
درمورد شما من یک نظر دارم که فکر کنم 99 درصد دیگران هم تایید کنند.شما خیلی باسواد هستید(که از لحن گفتارتون معلومه :blink::blink::blink:)

یا خیلی بیسواد هستید و اطلا نمیدونید فرق Lan با Wan چیه.:hmm::hmm:

برای راه اندازی یک دیتاسنتر،بیش چندگروه کاری متخصص نیاز است.من درسته که همه فن حریفم:cool:ولی در

رشته ها تخصص ندارم و معتقدم که هر کاری باید به متخصص آن سپرد هرچند که خودت دانا باشید.مطمئن هستم

این نظرم را دیگران هم تایید میکنند

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

TehranNet:

چقدر میخواهید هزینه کنید؟؟

بهتر نیست بجای ایران در کشورهایی مانند هلند یا آسیای شرقی این طرح رو پیاده کنید؟

هلند به دلیل امکانت بهتر از نظر من و آسیای شرقی هم بدلیل هاستینگ بی قانون (وارز-آد..ت-فی...شکن)

البته نظر من اینه ممکن هست نظر بقیه دوستان فرق داشته باشه

===========================================================
درمورد خرج باید آنقدر سرمایه گذاری کنیم تا بتونیم قدرت خاورمیانه و آسیای غربی و جنوب غربی آسیا بشیم.

در مورد کشورهای دیگه که اصلا.بهترین کشور دنیا برای سرمایه گذاری ، فقط ایران است(خارجی ها میان ایران

سرمایه گذاری میکنند چون دولت ایران نه تنها تشویقشون میکنه بلکه کمترین مالیات را نیز دریافت میکنه)

در ضمن هلند بدترین کشور دنیا برای راه اندازی است.میشه بگید هلند چه امکاناتی داره که ما نداریم؟

ما خودمون توی ایران بهترین متخصصان امنیت شبکه دنیا را داریم.بهترین تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری تولید

ویا وارد میکنیم.بعد برم هلند؟هلند از لحاظ اینترنت کشور بسیار ضعیفی توی اروپا است.لطفا در این مورد یک تحقیق

کوچولو کنید تا متوجه حرف من بشید.در مورد وارز هم ما خودمون هاستینگ وارز داریم . البته قصدم یک دیتاسنتر

بین المللی بدم تحریم است ولی توی دیتاسنتر 100 درصد یک Colocation مخصوص وارز و این جور چیزها میزاریم.

اگه هم نمیگفتی من زودتر از خودت توی این فکر بودم(آخه من خودم عاشق کپی رایتم:blush:)

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
درمورد شما من یک نظر دارم که فکر کنم 99 درصد دیگران هم تایید کنند.شما خیلی باسواد هستید(که از لحن گفتارتون معلومه :blink::blink::blink:)
یا خیلی بیسواد هستید و اطلا نمیدونید فرق Lan با Wan چیه.:hmm::hmm:
برای راه اندازی یک دیتاسنتر،بیش چندگروه کاری متخصص نیاز است.من درسته که همه فن حریفم:cool:ولی در
رشته ها تخصص ندارم و معتقدم که هر کاری باید به متخصص آن سپرد هرچند که خودت دانا باشید.مطمئن هستم
این نظرم را دیگران هم تایید میکنند
نه من اصلا ادعای با سواد بودن ندارم! لن هم نمیدونم چیه به گفته شما!
منتها واضح گفتم که اگر این سری سوالات برای تاسیس یه دیتاسنتر! به گفته خودتون رو نمیتونید جوابهاش رو پیدا کنید، (به پیشنهاد من) همچین کاری رو انجام ندید. "فقط سرمایه داشتن کافی نیست"!!!
موفق باشید :}

Amir.Mansoury

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
نه من اصلا ادعای با سواد بودن ندارم! لن هم نمیدونم چیه به گفته شما!
منتها واضح گفتم که اگر این سری سوالات برای تاسیس یه دیتاسنتر! به گفته خودتون رو نمیتونید جوابهاش رو پیدا کنید، (به پیشنهاد من) همچین کاری رو انجام ندید. "فقط سرمایه داشتن کافی نیست"!!!
موفق باشید :}

از اینکه تند حرف زدم از شما معذرت میخوام.آخه خیلی خسته و درگیر هستم.

ولی گفته شما کمی از روی بی انصافی است.

حرفه شما مثله این میمونه چون یکی دکتره ، باید درمورد همه چی بدن بدونه و همه بیماری ها رو بشناسه و همه جارو

عمل کنه.

اشتباه ما ایرانیها همینه.فکر میکنیم که همه چی را بلدیم.من که گفتم.درسته اطلاعات زیادی دارم.ولی چون دیتاسنتر

یک چیزه خاصی است ، جای اشتباه و نظر نیست.فقط باید از متخصصان زبده استفاده کرد.

درضمن من گفتم که باید یک فرقی بین ما و پارس آنلان باشه دیگه:lol::lol::lol:

Asef

Registered User
لایک‌ها
21
WOW
شما این همه سوال تخصصی و اساسی و بدون جواب دارید و در عین حال تصمیم هم دارید این کار رو انجام بدید؟
فکر نکنم بیش تر از 5 درصد جواب ها رو اینجا بتونید بهش برسید! اما امیدوارم موفق بشید :wacko:

Bhrzk

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
2,968
بر عکس تمام دوستان من از این کار شما تشکر می کنم و فکر می کنم کار خوبی باشد ...

ما ایرانی ها فقط یاد گرفتیم تخریب کنیم .....
========================================================
اما در مورد دیتا سنتر و سوالات متداول ( و الیته زیاد ) شما .

ببینید شرکت بزرگی چون یک دیتا سنتر , باید دارای یک پلن تجارتی ( Business Plan ) باشد که در آن اهداف مالی و کاری شرکت طراحی میشوند که کار به ما ندارد .

اما در مورد نکات فنی , شما به هر حال بر اساس شرایط محیطی , قانونی , مالی و ... یک آرمان و یکسری اهداف را دنبال می کنید پس اول آنها را مشخص کنید و سپس به دنیال نکات ریز فنی بر اساس آن اهداف باشید .

امیدوارم موفق باشید

Amir.Mansoury

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
از این که جواب دادید ممنونم.دارم یک سری تحقیقات میکنم.انشاالله سوال های تخصصی را میکنم

ssa1357

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نظر من اگه مشکل سرمایه نداشته باشی و به اندازه کافی پول داشته باشی خیلی کار زیباییه. به قول خودت هم به چند تا تخصص مختلف نیاز داری. پس اگه واقعا خواستی این کار رو بکنی حتما یه تیم کامل تشکیل بده و یه چند ماهی روش تحقیق کنین اساسی تا انشاالله کار خوبی از آب در بیاد.

بالا