برگزیده های پرشین تولز

دوربين عكاسي بخرم يا دوربين فيلمبرداري

mardomsallari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
چند روزه دارم تو اينترنت دنبال جواب يك سوال ميگردم اما چون در زمينه عكس و فيلم و پيكسل و زوم اطلاعات جالبي ندارم نتونستم به يك جواب درست دست پيدا كنم.
والا هزينه اي كه براي اينكار در نظر گرفتم بين 300 تا حداكثر 600 هزار تومان ميباشد البته هرچه كمتر باشد خوب خيلي بهتر است يعني هزينه يكي از ملاكهاي اصلي انتخاب ميباشد.
دوربين را صرفا براي مصرف خانگي ميخوام و اصلا قصد ندارم كارهاي حرفه اي يا نيمه حرفه اي با ان انجام دهم
اما سوال اصلي كه دارم:
مسلما دوربينهاي فيلمبرداري عكس هم ميگيرند و بالعكس دوربينهاي عكاسي فيلمبرداري هم ميكنند از آنجاييكه براي خودم فيلم برداري ارجحتر است و براي خانومم عكاسي به اين نتيجه رسيديم كه دستگاهي بخريم تا هردوكار را به نحو احسن انجام دهد.
در يكي دو مقاله كه خواندم نوشته بودند عكسهايي كه در دوربينهاي فيلم برداري گرفته ميشود اصلا كيفيت ندارند ( بمانند عكسهايي كه گوشي موبايل ميگيرد حتي يكنفر نوشته بود در قياس با ذوربينهاي موبايلهاي جديد عكسها كيفيت پايينتري هم دارند) اما هيچ جا مطلبي نديدم كه دوستان درمورد فيلمهايي كه با دوربين عكسبرداري گرفته ميشود اظهار نظر كنند.
با يكي دوتن از دوستان كه دوربين عكاسي داشتند يكي cannon G7 و ديگري sony DSC-W90 هر دو ميگفتند كه كيفيت عكسبرداري كه بسيار بالا است و كيفيت فيلمبرداري هم از هندي كم بهتر ميباشد
هر چند اين اظهارنظر كمي دور از ذهن ميباشد اما دلم ميخواد شما دوستان هم راهنمايي كنيد كه اولا با يك دستگاه ميتونم هر دوكار را نه به نحو احسنت انجام دهم يا خير
اگر جواب مثبت است لطفا مدل را هم معرفي كنيد.
اگر هم جواب منفي است و تفاوت خيلي فاحش است اگر دوربين عكاسي بگيرم فيلمبرداري در حد مقبولتري انجام ميگيرد يا اگر دوربين فيلمبرداري بخرم عكسهاي بهتري خواهم داشت باز هم خواهش ميكنم با ذكر مدل راهنمايي كنيد
و در آخر اگر دو دستگاه مجزا بگيرم كه قيمت انها همان حدود 500 هزار تومن بخواهد بشود چه دستگاههايي را پيشنهاد ميكنيد.
ضمنا در مشخصات دوربينهاي فيلمبرداري كه نگاه ميكردم روشهاي متعددي براي نگه داري فيلم ضبط شده وجود دارد رايت مستقيم بر روي دي وي دي ، رايت بر روي حافظه دستگاه رايت بر روي حافظه مجازي در اين زمينه هم لطفا اظهار نظر كنيد كه كداميك بهتر و بدردبخورتر ميباشد.
واقعا ببخشيد كه من بيسواد اين هم سوال كردم و تو دردسر انداخمتون
منتظر راهنمايي شما اساتيد هستم

alizali

Registered User
لایک‌ها
20
دوربین عکاسی = وسیله ای که بتوان با آن عکس گرفت
دوربین فیلمبرداری= وسیله ای که بتوان با آن فیلم گرفت

پس دنبال اینکه چیزی بخری که هر دو تا را با هم برات بکنه نباش

برای عکاسی کنون و نیکون

برای فیلمبرداری سونی

در ضمن پولتو خرج عکسبرداری سونی نکن فقط پول زیادی دادی

mardomsallari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوربین عکاسی = وسیله ای که بتوان با آن عکس گرفت
دوربین فیلمبرداری= وسیله ای که بتوان با آن فیلم گرفت

پس دنبال اینکه چیزی بخری که هر دو تا را با هم برات بکنه نباش

برای عکاسی کنون و نیکون

برای فیلمبرداری سونی

در ضمن پولتو خرج عکسبرداری سونی نکن فقط پول زیادی دادی

از پاسخگويي شما متشكرم
فقط خواهش ميكنم بفرماييد با توجه به هزينه اي كه در پست قبل عرض كردم چه مدلي بخرم
و فرمتهاي مختلفي كه براي ضبط فيلم وجود داره كداميك ارجحيت دارد.

mardomsallari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
منتظر راهنمايي دوستان هستم كسي منو از بلاتكليفي درنمياره

mardomsallari

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تاپيكهاي گذشته را كه نگاه ميكردم يكنفر كه سوال ميپرسيده سريعا چندنفر كمكش ميكردن
نميدونم شانس منه كه هيچكس تحويلم نميگيره و راهنمايي نميكنه
خواهش ميكنم سوالاتي رو كه در پست شماره يك پرسيدم جواب بدين دوربينهايي كه روي dvd فيلم رو ذخيره ميكنند بهترن يا روي هارد يا ....
اگر يك دوربين عكاسي بخرم مبتونم باهاش يك فيلمبرداري ايده ال داشته باشم مثلا كنون G9 يكي از دوستام داره از كيفيت فيلم . عكسش خيلي تعريف ميكنه حتي ميگه كيفيت فيلمش از هندي كم خيلي بهتره.
اگر حرف اين دوستم صحيح نيست و كيفيت فيلمبرداري دوربينهاي عكاسي ايده آل نيست در حدود 500 الي 600 هزار تومن چه دوربين عكاسي و فيلمبرداري ميتونم بخرم؟
آيا دوربين عكاسي كنون powershot A570 به همراه دوربين فيلمبرداري sony DCR-DVD608 يا sony DCR-HC38 يا sony DCR-HC28 ميتونن انتخابهاي خوبي باشن؟
خواهش ميكنم كمكم كنيد

سیروس گچسارانی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام علیکم همگی همیشه خرم و دلگرم باشید
بسیار متشکر خواهم بود که دقیق بفرمائید برای فیلم برداری از پرندگان و پروانه ها وحشرات با بهترین وضوح چه نوع دوربین فیلمبرداری مناسب است با مشخصات کامل نوع و جزئیات بیان فرمائید از آماتوری تا حرفه ای . خیلی سپاسگزارم

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
سلام علیکم همگی همیشه خرم و دلگرم باشید
بسیار متشکر خواهم بود که دقیق بفرمائید برای فیلم برداری از پرندگان و پروانه ها وحشرات با بهترین وضوح چه نوع دوربین فیلمبرداری مناسب است با مشخصات کامل نوع و جزئیات بیان فرمائید از آماتوری تا حرفه ای . خیلی سپاسگزارم
دوست عزیز اگر اینجا به جوابت نرسیدی برو به این آدرس

www.akkasee.com/forum

سیروس گچسارانی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.به این سایت هم مراجعه کردم......
ولی یه دوربین فیلمبرداری مناسب برای دیدن پرندگان از فاصله ی 200 یا 100متری با وضوح خوب میخوام....
اگر میشه از تجربیات خودتون راجع همچین دوربین هایی استفاده کنید و یک دوربین خوب به من معرفی کنید

C Y R U S

Registered User
لایک‌ها
25
تاپيكهاي گذشته را كه نگاه ميكردم يكنفر كه سوال ميپرسيده سريعا چندنفر كمكش ميكردن
نميدونم شانس منه كه هيچكس تحويلم نميگيره و راهنمايي نميكنه
خواهش ميكنم سوالاتي رو كه در پست شماره يك پرسيدم جواب بدين دوربينهايي كه روي dvd فيلم رو ذخيره ميكنند بهترن يا روي هارد يا ....
اگر يك دوربين عكاسي بخرم مبتونم باهاش يك فيلمبرداري ايده ال داشته باشم مثلا كنون G9 يكي از دوستام داره از كيفيت فيلم . عكسش خيلي تعريف ميكنه حتي ميگه كيفيت فيلمش از هندي كم خيلي بهتره.
اگر حرف اين دوستم صحيح نيست و كيفيت فيلمبرداري دوربينهاي عكاسي ايده آل نيست در حدود 500 الي 600 هزار تومن چه دوربين عكاسي و فيلمبرداري ميتونم بخرم؟
آيا دوربين عكاسي كنون powershot A570 به همراه دوربين فيلمبرداري sony DCR-DVD608 يا sony DCR-HC38 يا sony DCR-HC28 ميتونن انتخابهاي خوبي باشن؟
خواهش ميكنم كمكم كنيد

دوست عزیز فکر کنم توی پی سی وورلد هم یه تاپیک بزنی بد نباشه. اونجا خیلی سریع به نتیجه میرسی حداقل برای من که اینطور بوده. :happy:

Hmsoft

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بستگی به علاقتون داره
عکس خوبیش اینه که برای دوباره دیدن خیلی وقت نمی گیره ولی در عین حال زنده بودن فیلم را هم نداره
در عین حال عکاسی از فیلمبرداری حوصله ی بیشتری می خواد و به نظرم حرفه ای تره
البته خودم همیشه به دوربین عکاسی علاقه داشتم و از عکاسی بیشتر خوشم میاد

بالا