برگزیده های پرشین تولز

در مورد اين سيستم نظرتون رو بگيد

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
دوستان نظرتون رو در مورد اين سيستم ميگين.ممنون

Main Abit IX38
CPU Q6600
RAM Patriot - Dual Channel 4*1Gb
VGA ATI 3850 برند؟
Power 750 Green
Case Green Galaxy
DVD-RW Nec 7173 sata
--------------------------------
HDD WD Sata2 500 or 320
--------------------------------------
UPS Faratel sm1250
-------------------------------------
هنوز Speaker رو نميدونم Creative I-Tringue L3800 بگيرم يا Logitech Z2300

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
مین Abit IP35-E
3 تا چیز رو از کیوان بگیر... 6600 tray با فن نیروانا / رم Gskill و گرافیک 3870 Colorful ...

پاور گرین نگیر ... CoolerMaster RS-620-ASAA اما آخه شما انقدر وات نیاز نداری! شما سر جمع 400 تا مصرف اته حالا اگر به فکر اورکلاک باشی بالاتر !
580 گرین مناسب شما.
کیس سلیقه... سویو رو هم یه نگاهی بنداز (سویو ... Icute... Axtrom....Farassoo)

رایتر سامسونگ 203... لایتون 1H یا 1L ... ای پی 1040

هارد هیتاچی

اسپیکر قاعداتا Z2300 بهتره!! شک نکن! THX!!

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
مادربرد 35 رو پشنهاد كردي؟ چرا 38 رو نگيرم؟
گفتي پاور گرين نگريم و خودت گرين 580 رو پيشنهاد ميدي؟
رم Gskill سرتر از Pat ؟
رايتر سام هم بر Nec ؟
و من فكر ميكردم وسترن از هيتاچي سرتره. اينطور نيست؟

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
چرا 38 نگیری؟! چون 200 هزار تومن از این مدلی که گفتم گرون تره!!! نمی ارزه...

در مورد پاور منظورم 750 بود... 580 گرین پاور خیلی خوبیه و بورس بازاره...
Gskill ام از pat سر تره اینو همه میدونن!
رایتر سام هم از NEC بهتره .... در مورد NEC ها اگر تحقیق کنید بهتون میگن NEC سری ها اولش فقط خوب بود در عوض سامسونگ های جدید رو توشیبا میزنه... بعدش من 3 مدل معرفی کردم...دیگه لایتون رو که میشناسید؟ درضمن NEC دیگه نداریم... Optiarc ه که سونی با NEC ادغام شده...
در مورد هارد سرعت رید/رایت رو از این لینک بررسی کنید:
http://www23.tomshardware.com/storage.html?modelx=33&model1=117&model2=676&chart=37

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
از نظر منم استفاده از مین X38 در سه حالت عاقلانست اول استفاده از CrossFire دوم هم اورکلاک سنگین سومم رم DDR3 (که الان خریدش اشتباه بدون شک) البته Pci-e V 2.0 هم هست که فعلا بیشتر جنبه تبلیغاتی داره .با این وجود DFI LT X38 -T2R و Asus Maximus هم مینهای خوبین مخصوصا Asus که امکانات بیشتری هم داره مثلا یه کارت صدای 8 کاناله همراهشه یا LCD Poster داره .
در مورد رمم Gskill بگیرید خوبه البته با تایمینگ پایین اگر DDR800 گرفتین 4-4-4-12 باشه اگر خواستین DDR1066 بگیرید 5-5-5-15 مخصوصا رو برد X38 اگر بگیرید 1066 خوب جواب میده ولی روی P35 اکثر بردها در حالت اوکلاک شده از 1066 پشتیبانی میکنن میتونید Transcend Axe یا OCZ از مدل های پرفرمنسش یا Corsair هم بگیرید رم های خوبین .
CPU هم من از موجودیت 45 نانومتری تو بازار بی اطلاعام ولی اگر بود حتما 45nm بگیرید .
پاور هم گرین خوبه ولی همونطور که دوستمون گفتن یه پاور CoolerMaster یا Acbel یا حتی Thermaltake با توان 450-500 مناسبه مثلا یه پاور 500 وات Active PFC Acbel خیلی خوبه اگر خواستین اورکلاک کنید 550 یا حتی 600 هم میتونید بگیرید که یکمی قیمتاشون زیاد میشه مثلا 550 واتَ Acbel Active PFC فکر کنم 110-120 تومنه اگر خیلی خواستین خرج کنید حتی OCZ هم میتونید بگیرید که عالیه .

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
دوستان از زحماتتون ممنون. در ابتدا بگم كه من اهل بازي نيستم خلي كم تو كل عمرم هم با كامپيوتر سه تا بازي كردم.
دانشجوي نرم افزارم كارم هم برنامه نويسي هست فعلا Net. تا بعد..كار گرافيكي هم گه گاهي براي دوستان انجام ميدم طراحي پوستر و كارت ويزيت. كار با 3dmax‌ و نرم افزارهاي انيميشن رو هم خيلي دوست دارم.
فكر ميكنم يك زمينه اي براتون پيش امده باشه.

قصد خودم اول همين چيپ P35 ‌بود ( تو تاپيك انتخاب مادربرد هم در موردش صحبت شد) بين دوتا مين ASus P5k-E‌ و ABit Ip35-Pro‌ شك داشتم كه دوستي گفت براي آينده نگري X38 رو انتخاب كن! حالا دوباره افتادم تو شك.

CPU‌ فكر كنم بهترين گزينه همين Q6600‌ باشه. تو چارتها هم نگاه كه كردم از E8400‌ كه 45 نانومتري هست سرتره.

در مورد رم هم نظر خودم OCZ‌ يا Geil بود كه به توصيه شما GSkill 800 با زمان تاخير 4 رو انتخاب ميكنم.منتها پك 4 گيگي داره؟ چهارتا 1 گيگ بگيرم به صرفه تره يا دو تا دو گيگ؟ يا دو گيگ بگيرم و بعد بيشترش كنم با هم سازگازي خواهند داشت يا نه؟

كارت نظرم خودم 8800Gt بود . دوستان گفتم چون تو كار بازي نيستم 3850 يا 8600gt رو بگيرم كه تو چارتهاي 3850 از 8600 سر تره. 3870 هم كه ظاهرا خيلي گرونه.

يك پاور گرين 450A دارم (پارسال خريدم 85000 تومان). اگر كافيه كه ديگه پاور هم نگيرم.
قصد اوركلاك ندارم مگر به منظور رفع كنكجاوي .

حالا شما دوست عزيز طبق اين چيزايي كه من نوشتم يك سيستم برام ليست كنيد تا در موردش بحث كنيم.
در ضمن زمان خريد الان مناسب تره يا بعد از تعطيلات؟
باز هم ممنون

kakihot

Registered User
لایک‌ها
1
دوستان از زحماتتون ممنون. در ابتدا بگم كه من اهل بازي نيستم خلي كم تو كل عمرم هم با كامپيوتر سه تا بازي كردم.
دانشجوي نرم افزارم كارم هم برنامه نويسي هست فعلا Net. تا بعد..كار گرافيكي هم گه گاهي براي دوستان انجام ميدم طراحي پوستر و كارت ويزيت. كار با 3dmax‌ و نرم افزارهاي انيميشن رو هم خيلي دوست دارم.
فكر ميكنم يك زمينه اي براتون پيش امده باشه.

قصد خودم اول همين چيپ P35 ‌بود ( تو تاپيك انتخاب مادربرد هم در موردش صحبت شد) بين دوتا مين ASus P5k-E‌ و ABit Ip35-Pro‌ شك داشتم كه دوستي گفت براي آينده نگري X38 رو انتخاب كن! حالا دوباره افتادم تو شك.

CPU‌ فكر كنم بهترين گزينه همين Q6600‌ باشه. تو چارتها هم نگاه كه كردم از E8400‌ كه 45 نانومتري هست سرتره.

در مورد رم هم نظر خودم OCZ‌ يا Geil بود كه به توصيه شما GSkill 800 با زمان تاخير 4 رو انتخاب ميكنم.منتها پك 4 گيگي داره؟ چهارتا 1 گيگ بگيرم به صرفه تره يا دو تا دو گيگ؟ يا دو گيگ بگيرم و بعد بيشترش كنم با هم سازگازي خواهند داشت يا نه؟

كارت نظرم خودم 8800Gt بود . دوستان گفتم چون تو كار بازي نيستم 3850 يا 8600gt رو بگيرم كه تو چارتهاي 3850 از 8600 سر تره. 3870 هم كه ظاهرا خيلي گرونه.

يك پاور گرين 450A دارم (پارسال خريدم 85000 تومان). اگر كافيه كه ديگه پاور هم نگيرم.
قصد اوركلاك ندارم مگر به منظور رفع كنكجاوي .

حالا شما دوست عزيز طبق اين چيزايي كه من نوشتم يك سيستم برام ليست كنيد تا در موردش بحث كنيم.
در ضمن زمان خريد الان مناسب تره يا بعد از تعطيلات؟
باز هم ممنون

منظورت از آینده آیندهای هست که باید به خاطر ضرر خرید مادربورد گرون پشیمون باشی؟؟؟
تو دنیای امروز کسی بالای 120 تومان مادر بخره از دید من احمقه و به چهار هفته نمیرسه که خودش هم
به این ماساله اعتراف میکنه که عجب حماقتی کردما....
من روزی 3 تا 4 نفرو میبینم که میگن ههه این مادر بوردو خریده بودم 250 تومان الآن 30 تومان هم نمیخرن
ولی اگه یه مادر بورد خوب و ارزون بخری اصلا این مسائل پیش نمیاد
خیلی ها میان مارد بورد و cpu گرون میخرن اور کنن اسمه خودشونو هم میزارن حرفه ائی
اینا که به نظر من احمق اندر احمق اند....
آخه آدم اگه یه مادر بورد 50 تومانی رو اوور بکنه تا اندازه یه 200 تومانی کار کنه هنره نه بری 600 تا 1 میلیون پول بدی
که بالاترین رکوردو بزنی این میشه مثل اون موبایل بازا که ماهی 500 تومان رو تعویض موبایل ضرر میدن
سخن بسیار است و حوصله کم مغز ایرانی ها که اکثرا مطلق گرا

kakihot

Registered User
لایک‌ها
1
یه زحمت اگه بدین به خودتون و تو نت یه نگا بندازین یه همچین چیزائی با قیمت 70$ واقعا میارزه
13-135-075-05.jpg

13-135-075-08.jpg

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
منظورت از آینده آیندهای هست که باید به خاطر ضرر خرید مادربورد گرون پشیمون باشی؟؟؟
تو دنیای امروز کسی بالای 120 تومان مادر بخره از دید من احمقه و به چهار هفته نمیرسه که خودش هم
به این ماساله اعتراف میکنه که عجب حماقتی کردما....
من روزی 3 تا 4 نفرو میبینم که میگن ههه این مادر بوردو خریده بودم 250 تومان الآن 30 تومان هم نمیخرن
ولی اگه یه مادر بورد خوب و ارزون بخری اصلا این مسائل پیش نمیاد
خیلی ها میان مارد بورد و cpu گرون میخرن اور کنن اسمه خودشونو هم میزارن حرفه ائی
اینا که به نظر من احمق اندر احمق اند....
آخه آدم اگه یه مادر بورد 50 تومانی رو اوور بکنه تا اندازه یه 200 تومانی کار کنه هنره نه بری 600 تا 1 میلیون پول بدی
که بالاترین رکوردو بزنی این میشه مثل اون موبایل بازا که ماهی 500 تومان رو تعویض موبایل ضرر میدن
سخن بسیار است و حوصله کم مغز ایرانی ها که اکثرا مطلق گرا

ماشاا... خدا قوت بده ... يكم ادب هم چاشني ميكردي.

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
از نظر منم استفاده از مین X38 در سه حالت عاقلانست اول استفاده از CrossFire دوم هم اورکلاک سنگین سومم رم DDR3 (که الان خریدش اشتباه بدون شک) البته Pci-e V 2.0 هم هست که فعلا بیشتر جنبه تبلیغاتی داره .با این وجود DFI LT X38 -T2R و Asus Maximus هم مینهای خوبین مخصوصا Asus که امکانات بیشتری هم داره مثلا یه کارت صدای 8 کاناله همراهشه یا LCD Poster داره .
در مورد رمم Gskill بگیرید خوبه البته با تایمینگ پایین اگر DDR800 گرفتین 4-4-4-12 باشه اگر خواستین DDR1066 بگیرید 5-5-5-15 مخصوصا رو برد X38 اگر بگیرید 1066 خوب جواب میده ولی روی P35 اکثر بردها در حالت اوکلاک شده از 1066 پشتیبانی میکنن میتونید Transcend Axe یا OCZ از مدل های پرفرمنسش یا Corsair هم بگیرید رم های خوبین .
CPU هم من از موجودیت 45 نانومتری تو بازار بی اطلاعام ولی اگر بود حتما 45nm بگیرید .
پاور هم گرین خوبه ولی همونطور که دوستمون گفتن یه پاور CoolerMaster یا Acbel یا حتی Thermaltake با توان 450-500 مناسبه مثلا یه پاور 500 وات Active PFC Acbel خیلی خوبه اگر خواستین اورکلاک کنید 550 یا حتی 600 هم میتونید بگیرید که یکمی قیمتاشون زیاد میشه مثلا 550 واتَ Acbel Active PFC فکر کنم 110-120 تومنه اگر خیلی خواستین خرج کنید حتی OCZ هم میتونید بگیرید که عالیه .

مشخصات سيستم خودت رو اين پايين ميبينتم البته فكر كنم بيشتر اهل بازي هستي. از شما هم ممنون ميشم كه سيستم پيشنهادي خودت رو برام ليست كني.

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
اقا بیا این سیستم رو بگیر راحت شو .

CPU : Q6600 (ولی پیشنهاد اینه ببینی و بازار 45nm بود بگیری چون خیلی بهتره برای خریدم برو پیش کیوان خان این CPU رو با قیمت خوبی 247 تومن میفروشن (البته بدون کولیگه فکر کنم ) ایشونم تو بازار پارسیان پایین بازار ایران میدون ولیعصر واحد 209 بود اگه اشتباه نکنم حالا از خودشونم همینچا پست دادن میتونی بپرسی , بری پیششون کمکت میکنن)
MainBoard : Abit IP35-Pro - or - Gigabyte P35-DQ6 (جفتش مینبورد های خوبیه گیگا یکمی گرونتره )
Ram : Gskill HK DDR800 (مثل اینکه کیوان خان Gskill اوردن برو پیش ایشون )
Hard : بسته به نیازت Western بگیر یا هیتاچی یا Seagate barracuda
VGA : colorFul 8600GT (برای اینم به کیوان خان مراجعه کن قیمتش خیلی خوبیه 120 تومن)
Power : Acbel 550W Active PFC
Case : هرچی دوست داری بگیر ولی Green Tuniq 3 کیس خوبیه کولینگ خوبیم داره .

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
سلام ازت ممنونم.منتها اين آقا كيوان كيه؟ همين كاكي هات؟ شماره تماس داره؟ سايتشون همون كولينگ...هست؟

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
سلام دوستان با تشكر از همگي من سيستم خودم رو گرفتم البته 2 هفته از عمرش ميگذره

Main Abit Ip35
CPU Intel E8400
Ram Gskill 4gig 2*2 Gig
Graphic Colorfull 8800GT
Power ACbell 470w
Case Green Tuinq2
DVD-Rw Samsung Sata
Hdd western 320 sata 2
Speaker Logitech Z2300

راستي تو محيط ويندوز مقدار رم من رو 3.25 نشون ميده!!! من نميدونم ويندوز XP حداكثر رمي رو كه ساپورت ميكنه چقدر هست.
متشكرم دوستان.موفق باشيد.

kakihot

Registered User
لایک‌ها
1
سیستم خوبیه از کی خریدی ؟؟؟ مبارکه :happy:
سیستم عامل های 32 بیت 2 به توان 32 رم ساپورت میکنه
تو سرویس پک 2 فقط 3.25 گیگ رو میشناسه بقیه رو اختصاص میده به آدرس دهی کلاستچرهای هارد و فلش

siakhan

Registered User
لایک‌ها
423
خيلي ممنون دوست عزيز.بيشتر قطعات رو از كيوان . بقيه رو هم اين ور اون ور.

wellcan

Registered User
لایک‌ها
8
مبارک اتون باشه... راضی هستید؟؟

قیمت ها یادت رفت!
اگر میشه از سیستم بنچ بگیر بزاری ممنون میشم...

در مورد رم آقا کیوان گفتن... یه XP 64 بیت بریز درست میشه.

kakihot

Registered User
لایک‌ها
1
کیوان که میگن خود منم :cool:

بالا