برگزیده های پرشین تولز

crysis روی XP با DirectX 9 یا vista با DirectX 10

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
سلام
دیشب بازی crysis رو خریدم و روی لپتاپم که روش vista ultimate SP1 بود نصب کردم ، خودش یه گزینه داره که بهترین وضعیت تنظیمات گرافیکی رو تشخیص میده برای من Mediom رو انتخاب کرد منتها اینقدر کند بود که نگو ! (الیته ناگفته نماند که Direct X 9 استفاده میکرد )
گذاشتم روی low و بالاخره یه چیزایی نشون داد ! یعنی خوب شد !

بعد رفتم روی همون ویندوز XP ایندفعه High شناخته شد و به خوبی کار کرد .

حالا موندم آخه این ویندوز ویستا به چه دردی میخوره که میکروسافت میخواد به زور دایرکت ایکس 10 هم که شده ملت رو مجبور کنه ویستا بخرن !

مشخصات لپتاپ من :

CPU 2.2 4M 7500 - Core 2 Duo
2 گیگابایت رم
گرافیک : 8600M GT

خدایی سیستم بدی نیست ! انتظار داشتم تویویستا بهتر جواب بده !

در مورد این پروژه خوروندن Direct X 10 به XP چیزی میدونید ؟ کار میکنه ؟

فرق تصاویر رو در حالت ها مختفل اینجا ببنید (باید بذارید کامل لود شه )
http://www.gamespot.com/features/6182140/index.html

DNL

کاربر فعال بازیهای کامپیوتری
کاربر فعال
لایک‌ها
16
خوب مسلما کیفیت تصاویر با directx 10 بهتره اما سیستم خیلی خفن میخواد تا crysis با directx 10 روون اجرا کنه
در ضمن فعلا که برای xp نیومده مگر اینکه در آینده
یک سئوال که ربطی به موضوع نداره:
لبتابتون رو چند خریدین؟:blush:

Xradical

Registered User
لایک‌ها
4

یکی تونسته این محدودیت رو هک کنه و DirectX10 رو تو این بازی رو XP اجرا کنه
تو بخش گرافیکی بازی مد "Very High" افکت های DirectX10 بکار میگیره که با ویرایش یه فایل از فایلهای نصب شده عملی شده
تو همون لینکی که از gamespot گذاشتی گفته اینو , تو عکسا هم مشخصه و خودش هم اشاره کرده که اختلاف بین نسخه XP و ویستا ناچیزه تو مد Very High"

راه حل اینه:

کد:
The tweaks are relatively simple. Users need to edit all of the files found in "\Crysis SP Demo\Game\Config\CVarGroups". First, back up the folder. (Since they're all text-based config files, the backup is just a few megabytes, if that.) You'll then need to edit each file, taking the first block of text and swapping it out with the text with the third option. In the example (sys_spec_Particles.cfg)below, take the text at the bottom (in italics) and replace it with the text at the top (in bold). 

[default] 
; default of this CVarGroup
= 4
e_particles_quality=4
e_particles_lod=1
e_particles_max_emitter_draw_screen=32
r_UseSoftParticles=1
e_water_ocean_soft_particles= 1
e_particles_object_collisions=1

[1]
e_particles_quality=1
e_particles_lod=0.75
e_particles_max_emitter_draw_screen=4
r_UseSoftParticles=0
e_water_ocean_soft_particles=0
e_particles_object_collisions=0

[2]
e_particles_quality=2
e_particles_max_emitter_draw_screen=8

[3]
e_particles_quality=3
e_particles_max_emitter_draw_screen=16

Now, enter the game, and under the "advanced" graphics settings, turn up all of your settings to high. (Your system will still show the "high" settings enabled, even though the new eye candy is turned on.) After you've seen what the game looks like at its best, feel free to decrease some of the settings to improve performance. 

Feel free to post screenshots in the forums; or, if you want to see what it looks like after you make the tweaks, check out the Crysis-Online thread. 

I can confirm that the tweaks work. However, they don't work miracles, from a performance standpoint. I own an Nvidia 8600 card, and turning up the settings to "high" with the tweaks enabled gave me about 15 frames per second. But it looked fantastic.

Mod.Chip

Registered User
لایک‌ها
2
سلام
دیشب بازی crysis رو خریدم و روی لپتاپم که روش vista ultimate SP1 بود نصب کردم ، خودش یه گزینه داره که بهترین وضعیت تنظیمات گرافیکی رو تشخیص میده برای من Mediom رو انتخاب کرد منتها اینقدر کند بود که نگو ! (الیته ناگفته نماند که Direct X 9 استفاده میکرد )
گذاشتم روی low و بالاخره یه چیزایی نشون داد ! یعنی خوب شد !

بعد رفتم روی همون ویندوز XP ایندفعه High شناخته شد و به خوبی کار کرد .

حالا موندم آخه این ویندوز ویستا به چه دردی میخوره که میکروسافت میخواد به زور دایرکت ایکس 10 هم که شده ملت رو مجبور کنه ویستا بخرن !

مشخصات لپتاپ من :

2 گیگابایت رم

دوست عزیز کارت گرافیکت کارت خیلی معمولیه برای بازی الان دیگه حتی میشه گفت ضعیف البته نوتبوک همینه دیگه البته Nvidia تو نسل بعدی کارتهاش , سری 9 یه حال اساسی به GPU های موبایل برای نوتبوک ها هم میده و تو این رده کارت شما کارتی مثل 9600M gt رو ارائه میده که دو برابر این کارت شما تقریبا قدرتشه . من با این سیستم زیرم رو متوسط بازی میکردم البته رزولوشن 1680x1050 .

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
خوب مسلما کیفیت تصاویر با directx 10 بهتره اما سیستم خیلی خفن میخواد تا crysis با directx 10 روون اجرا کنه
در ضمن فعلا که برای xp نیومده مگر اینکه در آینده
یک سئوال که ربطی به موضوع نداره:
لبتابتون رو چند خریدین؟:blush:
والا طبق گفته های میکروسافت اصولا XP قابلیت اجرا دایرکت X 10 رو نداره ولی جالبه که ظاهرا دوستان زحمتش رو کشیدن نه تنها به XP که به لینوکس ! هم خوروندن ! (وقتی دات نت رو به لینوکس میخورونن ، کانالهای ماهواره رو مثل TPS رو باز میکنن دیگه خوروندن داریکت X به XP که کار مهمی نیست ! دقت داشته باشیم که دوستان از XP بیشتر لذت میبرن !

- من خریدم 1220 با گرانتی شرکتی

یکی تونسته این محدودیت رو هک کنه و DirectX10 رو تو این بازی رو XP اجرا کنه
تو بخش گرافیکی بازی مد "Very High" افکت های DirectX10 بکار میگیره که با ویرایش یه فایل از فایلهای نصب شده عملی شده
تو همون لینکی که از gamespot گذاشتی گفته اینو , تو عکسا هم مشخصه و خودش هم اشاره کرده که اختلاف بین نسخه XP و ویستا ناچیزه تو مد Very High"

راه حل اینه:

کد:
The tweaks are relatively simple. Users need to edit all of the files found in "\Crysis SP Demo\Game\Config\CVarGroups". First, back up the folder. (Since they're all text-based config files, the backup is just a few megabytes, if that.) You'll then need to edit each file, taking the first block of text and swapping it out with the text with the third option. In the example (sys_spec_Particles.cfg)below, take the text at the bottom (in italics) and replace it with the text at the top (in bold). 

[default] 
; default of this CVarGroup
= 4
e_particles_quality=4
e_particles_lod=1
e_particles_max_emitter_draw_screen=32
r_UseSoftParticles=1
e_water_ocean_soft_particles= 1
e_particles_object_collisions=1

[1]
e_particles_quality=1
e_particles_lod=0.75
e_particles_max_emitter_draw_screen=4
r_UseSoftParticles=0
e_water_ocean_soft_particles=0
e_particles_object_collisions=0

[2]
e_particles_quality=2
e_particles_max_emitter_draw_screen=8

[3]
e_particles_quality=3
e_particles_max_emitter_draw_screen=16

Now, enter the game, and under the "advanced" graphics settings, turn up all of your settings to high. (Your system will still show the "high" settings enabled, even though the new eye candy is turned on.) After you've seen what the game looks like at its best, feel free to decrease some of the settings to improve performance. 

Feel free to post screenshots in the forums; or, if you want to see what it looks like after you make the tweaks, check out the Crysis-Online thread. 

I can confirm that the tweaks work. However, they don't work miracles, from a performance standpoint. I own an Nvidia 8600 card, and turning up the settings to "high" with the tweaks enabled gave me about 15 frames per second. But it looked fantastic.

جالب بید خود Direct X رو از چطوری روی XP نصب کرده ؟! یعنی کدوم ورژن دستکاری شدش رو نصبیده ؟!

Stay alive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مشخصات لپتاپ من :

2 گیگابایت رم

http://www.gamespot.com/features/6182140/index.html[/QUOTE]

دوست عزیز این نکته هم مهمه که ویستا برای اجرای خودش نصف بیشتر حافظه و گرافیک رو احتیاج داره .
البته سی پی یو کورتوتو هم بد نیست رم هم خوبه ولی با ویستا گرافیک بالا این شکلی که میخواین اجرا بشه یک کمی مشکله.

انسانه خوب

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
یه نسخه از XP اومده (نسخه هک شده) که DirectX 10 هم روش نصبه. طرف اسمشم گذاشته Windows XP Gamer's Edition

کاریم که کرده این بوده که هرچیزی که تو ویندوز واسه بازی کردن بهش احتیاجی نیست رو ورداشته حذف کرده و یه ویندوزه فوقولاده سبک درست کرده. DX 10 هم که روش نصبیده.

لینک دانلودشو دارم

حجمش فقط 167 مگ

خواستین پی ام بزنید بیام بذارم تو تاپیک

Stay alive

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان DirectX 10 صرفا یک شتابدهنده هستش و فکر نکم این قدر مهم باشه که ویندوز رو عوض کنید البته این موضوع بر میگرده به علایق شخصی اما در کل نباید خیلی پیچیدهاش کنیم.

dracula_persian

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من هر دو رو تجربه کردم و همون جور که دوستان گفتن ويستا با 10 همچين کارتی که شما داری رو اصلا
پيشنهاد نميکنم چون خيلی کند ميشه ولی از نظر شفافيت و نور پردازی کاملا مشهود ه به طری که ميتونم بگم
فرقش مثل پيکسل شدر 2 با 3 ميمونه

Radian

Registered User
لایک‌ها
0
FREEDOM city............ PPC : HTC Touch HD ......
نکته ای که هست ، به نظر من که جفتش رو امتحان کردم ... جز کمی تغییر در نور پردازی تفاوت دندون گیر دیگه

ای با هم ندارن ؛ جز اینکه ویستا پشتبانی خیلی ضعیفی از نظر درایور برای کارتهای گرافیک داره در حالی که XP

از این لحاظ بهتره .

بالا