برگزیده های پرشین تولز

چند تا سوال مهم...لطفا اگه کسی بلده جواب بده

mramin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
سلام
چند تا سوال دارم:

1-توی html (فرانت پیج) چطور میشه اعداد رو فارسی کرد؟ یعنی وقتی داریم یه متن فارسی که عدد هم توش هست مینویسیم توی خود فرانت پیج همه چیز فارسی هست ولی وقتی با بروزر میبینی اعداد انگلیسی میشن!!!

2-میخوام وقتی با موس روی یه لینک میرم رنگ لینک عوض بشه...از طریق منوی dynamic effect امتحان کردم فقط روی IE جواب میده ولی روی اپرا جواب نمیده...میخوام یه چیزی باشه که توی همه بروزرها جواب بده.

3-تگ <span> کارش چیه؟؟ چرا هر وقت که میخوام فارسی بنویستم این تگ هم به وجود میاد؟؟ ایا نبودنش (یعنی پاک کردنش) توی کدهای html بد میشه؟؟ من برای امتحان پاک کردم ولی هیج تاثیری هم توی نمایش متن نداشت!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
همه اینها قبلاً مطرح و پاسخ داده شده - جستجو کنین

mramin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
والا من که هر چی گشتم پبدا نکردم!

Graveworm

Registered User
لایک‌ها
12
سلام
چند تا سوال دارم:

1-توی html (فرانت پیج) چطور میشه اعداد رو فارسی کرد؟ یعنی وقتی داریم یه متن فارسی که عدد هم توش هست مینویسیم توی خود فرانت پیج همه چیز فارسی هست ولی وقتی با بروزر میبینی اعداد انگلیسی میشن!!!

2-میخوام وقتی با موس روی یه لینک میرم رنگ لینک عوض بشه...از طریق منوی dynamic effect امتحان کردم فقط روی IE جواب میده ولی روی اپرا جواب نمیده...میخوام یه چیزی باشه که توی همه بروزرها جواب بده.

3-تگ <span> کارش چیه؟؟ چرا هر وقت که میخوام فارسی بنویستم این تگ هم به وجود میاد؟؟ ایا نبودنش (یعنی پاک کردنش) توی کدهای html بد میشه؟؟ من برای امتحان پاک کردم ولی هیج تاثیری هم توی نمایش متن نداشت!
1. من از insert - symbol استفاده میکنم تا با کد یونیکد اطمینان داشته باشم همه جا فارسیه
2. از استایل استفاده باید بکنی
3. نه مهم نیست بود و نبودش

mramin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
1. من از insert - symbol استفاده میکنم تا با کد یونیکد اطمینان داشته باشم همه جا فارسیه
2. از استایل استفاده باید بکنی
3. نه مهم نیست بود و نبودش

ممنون از لطفتون.
ولی میشه در مورد قسمت 1 که گفتین یکم توضیح بدین؟؟ این insert - symbol چیه؟
نکنه منظورتون منوی Insert هست؟؟ فکر نمیکنم این راه زیاد منطقی باشه! چون هم خیلی وقت گیره و هم یه جوریه!

hajagha

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام
چند تا سوال دارم:

1- اگر از کد زیر استفاده کنی، شاید درست بشود. امتحانش ضرر ندارد!!!
HTML:
<meta name="language" content="fa" />
2- در انجمن، به دنبال a:link و a:hover بگرد. جوابت رو پیدا میکنی.
3- یک موقعی هست که تو در یک متنی میخواهی یک چند کلمه ای رو یک خاصیت دیگری بهش بدی. مثلاً فرض کن در یک متن، برخی کلمات و عبارات مهم هستند و تو میخواهی اینها رو قرمز کنی. اون عبارات مهم رو بین دو تگ <span> میگذاری و بعد در برگه سبک صفحه ات این کد رو میگذاری. حالا هرجا که این تگ رو بکار ببری، عبارات بینش قرمز میشود. حالا اگر این تگ ر و سبک دهی نکرده باشی، همونطور که امتحان کردی، هیچ فرقی نمیکنه.
کد:
span {
color:#f00;
}

بالا