برگزیده های پرشین تولز

××× خريد دوربين ديجيتال تا سقف 500 هزار تومان ×××

ابی

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من ميخوام دوربين ديجيتال بخرم
- تا سقف 500 هزار تومان
- مصرف خانگي - مهماني و جشن - مسافرت - مراسمات
- سايتهاي ديجي كالا و ديجي هاوس رو ديدم
- با نمايندگي كانن تماس گرفتم
- گيج شدم و به نتيجه نرسيدم . هركي يه چي ميگه
- canon S5IS و canon G9 رو چك كردم جي9 از اونيكي بهتره ولي گرونتره و طراحي زيبا نداره.
- canon S5IS يه سري معايبي داره كه دلم ميلرزه واسه خريدش. مثل قرمزي چشمها و نداشتن باطري و وزن بالا و لرزه گير روي لنز و برد كم نور فلاش

حالا شما ملت غيور و هميشه در صحنه بگيد و منو خلاص كنيد. چي بخرم.
سوني هم كه تو اندازه هاي بالا تو عكساش دون دون هست!!

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
canon G9 خيلي خوبه
شما با قيافه جكار داري؟؟

مثل نتيجه عكس هست

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
مقایسه شما، مقایسه اشتباهی هست. G9 یه دوربین جیبیه. S5 که پاکت نیست. تازه با تمام تفاسیر از نظر قیمت هم یکی نیستن. 100 هزار تومن اختلاف قیمت.

G9:
• 1.7/1اینچ اندازه CCDبا رزلوشن 12 مگاپیکسل و حالت RAW برای ماکسیمم کنترل تصویر
• زوم اپتیکال 6 برابر با لرزشگیر تصویر و روکش SR
• پردازشگر DIGIC III همراه با تکنولوژی iSPAS برای عکس العمل سریع در مقابل نور، تصویر با کیفیت بالا و کاهش نویز عالی
• تشخیص چهره AF/AE/FE و کاهش قرمزی چشم در بازنواخت (PLAY BACK)
• نمایشگر LCD 3 اینچ با زاویه دید بسیار گسترده
• ایزو تا 1600و تغییر ایزو به صورت اتوماتیک
• 25 حالت عکس برداری به انضمام همه کنترل های دستی و 2 حالت عادی
• لنز Telephotoبا مبدل تله دیجیتالی و زوم ایمن
• کفشک فلاش اضافه کردن لنزهای خارجی و فلاش های speedliteرا ساپورت می کند
• دوربین دیجیتال G9 به فرستنده بی‌سیم ST-E2 فلاش کانن مجهز است

S5:
زوم اپتیکال 12x (دارای موتور اولتراسونیک)
• لرزشگیر سخت افزاری دست
• لنز 36-432
• CCD هشت مگاپیکسلی (8 MP )
• دارای(DigicIII جهت کاهش نویز عکس و تکنولوژی تشخیص چهره )
• تصحیح قرمزی چشم در هنگام مرور عکس
• دارای LCD 2.5 اینچی با زاویه چرخش 360 درجه
• حالت فیلمبرداری VGA با صدای استریو( 60 فریم در ثانیه)
• قابلیت عکسبرداری همزمان با فیلمبرداری
• قابلیت افزایشISO تا 1600
• سازگار با لنزهای Wide/tele/clos- up و فلش جانبی EX Speedlite
• منبع تغذیه (4 عدد باطری قلمی AA )
• حافظه جانبی: SD
• وزن تقریبی : 450 گرم

البته سرعت شاتر جی9 2500 هست که عملاً 1600 به بالا استفاده ای نداره پس جای نگرانی نیست.

از همه این ها که بگذریم، من اصلاً به هیچ کس پیشنهاد نمی دم که کنون بخره. چون محصولاتی که در آسیا و خاورمیانه می یاد کیفیت پائین تری نسبت به محصولات اروپایی داره.
درجه 3 می یاد اینجا و درجه یکش برای اروپائی هاست.
پس اگر تونستید از اروپا بخرینش خیلی بهتره!

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
مقایسه شما، مقایسه اشتباهی هست. G9 یه دوربین جیبیه. S5 که پاکت نیست. تازه با تمام تفاسیر از نظر قیمت هم یکی نیستن. 100 هزار تومن اختلاف قیمت.

G9:
• 1.7/1اینچ اندازه CCDبا رزلوشن 12 مگاپیکسل و حالت RAW برای ماکسیمم کنترل تصویر
• زوم اپتیکال 6 برابر با لرزشگیر تصویر و روکش SR
• پردازشگر DIGIC III همراه با تکنولوژی iSPAS برای عکس العمل سریع در مقابل نور، تصویر با کیفیت بالا و کاهش نویز عالی
• تشخیص چهره AF/AE/FE و کاهش قرمزی چشم در بازنواخت (PLAY BACK)
• نمایشگر LCD 3 اینچ با زاویه دید بسیار گسترده
• ایزو تا 1600و تغییر ایزو به صورت اتوماتیک
• 25 حالت عکس برداری به انضمام همه کنترل های دستی و 2 حالت عادی
• لنز Telephotoبا مبدل تله دیجیتالی و زوم ایمن
• کفشک فلاش اضافه کردن لنزهای خارجی و فلاش های speedliteرا ساپورت می کند
• دوربین دیجیتال G9 به فرستنده بی‌سیم ST-E2 فلاش کانن مجهز است

S5:
زوم اپتیکال 12x (دارای موتور اولتراسونیک)
• لرزشگیر سخت افزاری دست
• لنز 36-432
• CCD هشت مگاپیکسلی (8 MP )
• دارای(DigicIII جهت کاهش نویز عکس و تکنولوژی تشخیص چهره )
• تصحیح قرمزی چشم در هنگام مرور عکس
• دارای LCD 2.5 اینچی با زاویه چرخش 360 درجه
• حالت فیلمبرداری VGA با صدای استریو( 60 فریم در ثانیه)
• قابلیت عکسبرداری همزمان با فیلمبرداری
• قابلیت افزایشISO تا 1600
• سازگار با لنزهای Wide/tele/clos- up و فلش جانبی EX Speedlite
• منبع تغذیه (4 عدد باطری قلمی AA )
• حافظه جانبی: SD
• وزن تقریبی : 450 گرم

البته سرعت شاتر جی9 2500 هست که عملاً 1600 به بالا استفاده ای نداره پس جای نگرانی نیست.

از همه این ها که بگذریم، من اصلاً به هیچ کس پیشنهاد نمی دم که کنون بخره. چون محصولاتی که در آسیا و خاورمیانه می یاد کیفیت پائین تری نسبت به محصولات اروپایی داره.
درجه 3 می یاد اینجا و درجه یکش برای اروپائی هاست.
پس اگر تونستید از اروپا بخرینش خیلی بهتره!

شما از کجا مطمئنید که کیفیتش پایین تره؟
یعنی پس تمام محصولات کیفیتش کمه؟ همین شرکت ها دوربین ها رو از خارج وارد می کنند دیگه.
یعنی اون Iphone هم که استفاده می کنیم کیفیتش کمه فکر نکنم اینطور باشه. یعنی اصلا اینطور نیست

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
یعنی پس تمام محصولات کیفیتش کمه؟ همین شرکت ها دوربین ها رو از خارج وارد می کنند دیگه.
یعنی اون Iphone هم که استفاده می کنیم کیفیتش کمه فکر نکنم اینطور باشه. یعنی اصلا اینطور نیست
بله من هم با نظر شما موافقم. تمامي محصولات Canon در ژاپن،چين و مالزي توليد ميشه كه همگي و از هر رده كيفيتشون تضمين شدست. Canon از شركت هاييه كه در تمامي محصولات كيفيت رو به عنوان فاكتور اول در نظر داره و بعد امكانات جانبي. اگر به محصولات سوني دقت كنيد ، در رده كامپكت ها با اينكه همگي ساخت ژاپن هستند ولي هميشه در مقابل Canon ضعف داشتند و سعي كردند براي پوشش اين ضعف رو به امكاناتي بيارن كه غالبا بي مصرفند. البته با اين امكانات رغبت مشتري براي خريد بيشتر ميشه و canon هم در محصولات جديدش سعي مي كنه ازين امكانات استفاده كنه ولي همونطور كه گفتم اصل اول غولي مثل Canon كيفيته.

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2

این تجربه رو من شخصاً داشتم. یادش به خیر یه پاورشات اِی 100 خریدم ، مثل همون رو فامیلمون از لندن خرید ولی اصلاً عکس هاش غیر قابل مقایسه بود، چرا؟ چون CCD هاش متفاوت بود. نویزی که دوربین من داشت وحشتناک بالا بود.
از طرفی بعد از یکسال و خورده ای ، CCD من سوخت!!!! با اینکه مراقبت من از دوربین بد نبود.

گذشته از همه این مسائل، 3 تا کنون دیگه (کامپکت) دیده ام که سی سی دی شان سوخته.

نمایشگاه تجهیزات و دوربین دیجیتال از تعمیرکار پرسیدم کدوم دوربین بیشترین تعمیری رو داره مخصوصاً از لحاظ سی سی دی گفت کنون.

و البته
وقتی صحبت گارانتی میشه همه گارانتی های ایرانی باید برن بوق یزنن.
چند روز پیش CCD دوربین فامیلمون سوخت. (Canon S1) این دوربین رو 3-4 سال پیش از اروپا خریده بود. فرستادش انگلیس برای گارانتی. فکر می کنید چی شد؟
یه دونه S5 IS توی جعبه آکبند بهش هدیه دادند. "این است گارانتی اروپا"

با تمام این تفاسیر، اگر تونستید از اروپا خرید کنید، کنون بخرید وگرنه نخرید. تمام دوربین های کنون که توی خاورمیانه هست از سنگاپور می یاد. !! البته تک و توک، این دوربین ها اروپا هم میره ولی معمولاً مسافریه یا تکیه. تجاری اجازه ندارن ببرن.

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
یعنی این دوربین های DSLR هم اینطوره؟
چند جا ساخته میشه دوربین؟ مگه اینا سریال ندارن. میشه دوربینی رو با چند نوع کیفیت بزنن.

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
و البته
وقتی صحبت گارانتی میشه همه گارانتی های ایرانی باید برن بوق یزنن.
چند روز پیش CCD دوربین فامیلمون سوخت. (Canon S1) این دوربین رو 3-4 سال پیش از اروپا خریده بود. فرستادش انگلیس برای گارانتی. فکر می کنید چی شد؟
یه دونه S5 IS توی جعبه آکبند بهش هدیه دادند. "این است گارانتی اروپا"

با تمام این تفاسیر، اگر تونستید از اروپا خرید کنید، کنون بخرید وگرنه نخرید. تمام دوربین های کنون که توی خاورمیانه هست از سنگاپور می یاد. !! البته تک و توک، این دوربین ها اروپا هم میره ولی معمولاً مسافریه یا تکیه. تجاری اجازه ندارن ببرن.

اين كه نامرديه !!

بنده خدا شايد اون فاميلتون Canon S1 ميخواسته ، نه Canon S5 !!

شما بودي قبول ميكردي D40 رو از شما بكَريند ويه Nikon D40X به شما بدن !!

:D:cool::cool::)

sokOoooot

همکار بازنشسته
لایک‌ها
77
جناب من از دوربین سر رشته ایی ندارم فقط تجربه خودمو میزارم خدمتت

من سه ساله یه دوربین پاناسویک fz20 خریدم تا الان جواب داده و اصلا هم نیاز به تعیض ندیدم خیلی خوب عکس میگیره و راحته تنها ضعفش هم به نظر من اینه که فلاشش ضعیفه که من یه فلش براش خریدم فکر کنم دیگه پاناسونیکهای جدید با این 500 تومن خیلی امکاناتشون بالا باشه

عکساشم با کنون پسر عمم که مقایسه میکنم با اینکه اون تازه خریده ولی به نظر خودم عکسای دوربین من خیلی شفاف تر و بهتره

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
من که فکر نمی کنم دوربین canon که تو اروپاست با اینی که ما اینجا میخریم فرق داشته باشه. سنسورشونم یکیه همه چیزشون یکیه. ممکنه دوربینی در صورت خراب بودن یا اشکال فنی و تعمیری بودن مشکل داشته باشه اما فرق ندارن .

Last edited:

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
یعنی این دوربین های DSLR هم اینطوره؟
چند جا ساخته میشه دوربین؟ مگه اینا سریال ندارن. میشه دوربینی رو با چند نوع کیفیت بزنن.

چرا که نه؟ تعداد ساخت دوربین های کامپکت خیلی بالاست و ممکنه در جاهای مختلف دنیا ساخته بشه. از طرفی حتی اگر در یک کارخانه هم تولید بشه ، انواع کیفیت ها رو می تونه داشته باشه.

البته این موضوع در DSLR ها نیست. چون تعداد تولیدش خیلی خیلی کمتر از کامپکته.

javadmjm

Registered User
لایک‌ها
2
اين كه نامرديه !!

بنده خدا شايد اون فاميلتون Canon S1 ميخواسته ، نه Canon S5 !!

شما بودي قبول ميكردي D40 رو از شما بكَريند ويه Nikon D40X به شما بدن !!

:D:cool::cool::)

واقعاً می بینی محمد جان. دوربین نازنین آدم رو می گیرن یه چیز آشغال تو جعبه و بسته بندی بهش تحویل می دن که اصلاً معلوم نیست چی توش هسـت!!!! اس وان گرفتن اس فایو دادن!! یعنی چی؟

من بودم فقط دی چهلم رو پس می گرفتم. دی 60 و ... دادن معنی نداره...:happy::):rolleyes:

جناب من از دوربین سر رشته ایی ندارم فقط تجربه خودمو میزارم خدمتت

من سه ساله یه دوربین پاناسویک fz20 خریدم تا الان جواب داده و اصلا هم نیاز به تعیض ندیدم خیلی خوب عکس میگیره و راحته تنها ضعفش هم به نظر من اینه که فلاشش ضعیفه که من یه فلش براش خریدم فکر کنم دیگه پاناسونیکهای جدید با این 500 تومن خیلی امکاناتشون بالا باشه

عکساشم با کنون پسر عمم که مقایسه میکنم با اینکه اون تازه خریده ولی به نظر خودم عکسای دوربین من خیلی شفاف تر و بهتره

هر کس از دوربین و عکسی که می گیره یه توقعی داره. خدا رو شکر که دوربینتون خوب از آب در اومده. :)

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
اين موارد شايد مربوط به گذشته باشه ولي در حال حاظر به شخصه چنين موضوعي رو نديدم تا به حال.
تمام محصولات كانن ساخت مالزي،چين و ژاپن هستند. حالا اينكه چطوري ممكنه دوربيني كه در اروپا به فروش مي رسه اينقدر فاحش اختلاف كيفيت داشته باشه عجيبه ونه ثابت شدست و نه تاييد شده.
من دوربين هاي فروخته شده در اروپا رو دست توريستها زياد ميبينم و تنها فرقي كه شايد داشته باشه ليبلها و يه سري امكانات اضافه باشه. اگه كسي به اين موضوع شك داره مي تونه به يكي از سايت هاي مرتبط با دوربين ديجيتال بره و سمپل ها رو با دوربين خودش مقايسه كنه.
اينكه ميبينيد خرابي دوربين هاي كانن از همه بيشتره طبيعيه و به دليل توليد بيشتر و فروش بيشتره.
خرابي هايي كه من در اين دوربين ها ديدم بيشتر مربوط به استفاده نادرست. مثلا خيلي ها هنوز نمي دونند كه نبايد دوربين رو مستقيم مقابل نور شديد گرفت و اين خودش باعث افت كيفيت در طول زمان استفاده ميشه.
به هر حال هنوز به اين جمله اعتقاد دارم كه براي شركتي مثل كانن كيفيت در درجه اوله، براي هر رده و هر نوع.

parsa006

Registered User
لایک‌ها
0
سلام ،شک نکنید G9 بگیرید

amin.ypro

Registered User
لایک‌ها
1
Last edited:
بالا