برگزیده های پرشین تولز

اپگرید رام گوشی سامسونگ اومنیا به روش جدید

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اموزش اپگرید رام اومنیا به روش جدید
گوشی هایی که توسط اپراتورهای موبایل عرضه می شوند و روی اونها قفل وجود داره رو از این روش به راحتی میشه اپگرید کرد چون ارور نادرست بودن ورژن رو دیگه نخواهید داشت این روش در فرومهای خارجی مطرح شده و اولین بار توسط یکی از دوستان در فروم mobile4persian توسط mechhadi مطرح شد که من بعد از ایشون این کار رو انجام دادم من در فروم های خارجی در مورد این روش جستجو کردم تا بهترین تنظیمات رو برای اون پیدا کنم که مشکلی پیش نیاد و موفق شدم گوشی خودم رو اپگرید کنم
البته بگم که در صورت جواب ندادن این روش من هیچ مسئولیتی رو نمی پذیرم و تمام مسئولیتش بر عهده خودتون هست
اموزش
1- ابتدا از اطلاعات خودتون نسخه پشتبان تهیه کنید
2- نصب درایور مودم در ویندوز ( xp,vista
3- نصب Window mobil e centre و اطمینان از اتصال موبایل به کامپیوتر و در ویندوز xp برنامه ACTIVE SYNC
4- - نصب و اجرای i900_EXEcutor و جداسازی رام مورد نظر در این برنامه شما
فایل اپدیت رو انتخاب میکنید و بعد از کلیک روی گزینه GO برنامه بعد از عملیات فولدر جدیدی به نام update در همون فولدر فایل اپدیت قبلی براتون درست میکنه که از چندتا فایل تشکیل شده که بعدا از اونها استفاده میکنیم

5- گوشی خودتون رو خاموش کنید و اون رو از طریق کابل usb به کامپیوتر وصل کنید
6- برنامه USDL_GrandPrix رو اجرا کنید ( این برنامه برای ویندوز xp , vista ورژن متقاوت داره )
7- در برنامه USDL_GrandPrix درمرحله اول گزینه grandprix LV image رو انتخاب کنید
8- در مرحله دوم از همون فولدر اپدیت فایلها رو به صورت زیر انتخاب کنید

Loader:Eboot
PDA:pDA
CSC:CSC
Phone:phone

نکته 1: گزینه multilan رو لازم نیست انتخاب کنید ( ممکنه تو بعضی رامها وجود داشته باشه)
نکته 2: برای CSC در بعضی رامها مثل مالزی و فیلیپین ممکنه دوتا فایل CSC باشه که شما
فایل اصلی(customer.csc ) رو انتخاب کنید
نکته 3: گزینه phone Bootloader update را حتما تیک بزنید.
نکته 4: بعضی رامها ممکنه فایل csc رو نداشته باشند در این صورت اون گزینه رو خالی بزارید

مرحله سوم
تیک گزینه start download فعال باشد
تیک گزینه skip checking magic number غیر فعال باشد
تیک گزینه formatdevice internel به دلخواه می توانید بزنید یا غیر فعال کنید

با زدن دکمه Detect و بلافاصله روشن کردن گوشی عملیات اپگرید شروع میشه و در پایان در کادر سمت راست برنامه گزینه phone به رنگ ابی درمیاد ( قبل از شروع کلمه PDA و به رنگ زرد است) پس از عملیات اپگرید جمله job done به نمایش درمیاد ! منتظر بمانید تا گوشی خاموش بشه و دوباره ویندوز بالا بیاد

نکته مهم :
اپدیت از این روش حدود 8-10 دقیقه طول میکشه! در این زمان تمامی نکات که برای بوت نشدن گوشی گفته شده رو رعایت کنید

ppp.JPG

فایل های ضمیمه

• USDL_GrandPrix.rar
    204.1 KB · نمایش ها: 329
  • i900_EXEcutor.rar
    216.6 KB · نمایش ها: 252
  • SamsungModem_xp.zip
    477.3 KB · نمایش ها: 187
  • SamsungModem_vista.zip
    626.9 KB · نمایش ها: 192
Last edited:

earnofnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنون برايه آموزشتون !
فقط يه سؤال داشتم شما از چه رامی استفاده کرديد؟
افيشاله ؟
ميشه لينک بزاريد برا دانلود؟

با تشکر !

bahrain

Pocket PC کاربر فعال موبایل و
کاربر فعال
لایک‌ها
15
ممنون و متشكر ، لينك اموزش شما به صفحه اول تاپیک معرفی سامسونگ اومنیا اضافه شد !

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
علی جان خیلی ممنونم

earnofnet

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
آقا قبله اينه جواب بدی من چون خيلی عجله داشتم :rolleyes: رامه افيشله سنگاپورو گرفتم و با همين روش upgrade کردم و الان هم گوشيم انگليسی شده و هيچ مشکلی نداره بازم دستتون درد نکنه برايه آموزش :)

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
آقا قبله اينه جواب بدی من چون خيلی عجله داشتم :rolleyes: رامه افيشله سنگاپورو گرفتم و با همين روش upgrade کردم و الان هم گوشيم انگليسی شده و هيچ مشکلی نداره بازم دستتون درد نکنه برايه آموزش :)
خواهش میکنم ! من امروز نبودم تازه خونه رسیدم! به هر حال من رام فیلیپین رو ریختم !

علی جان خیلی ممنونم
:blush: چاکریم !

ممنون و متشكر ، لينك اموزش شما به صفحه اول تاپیک معرفی سامسونگ اومنیا اضافه شد !
دستت درد نکنه !

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
این پست رو از موبایلستان اینجا نقل میکنم به جهت اینکه می خوام دوستان به تمامی جزئیات کار اشراف داشته باشن
البته من این برنامه ها رو برای رام فیلیپین استفاده کردم و برای رام کوک شده و همین طور رام سنگاپور تست شده و
مشکلی نبوده ! به هر حال تصمیم با شماست

دوستان این روش خطرش کمتره یا روش قدیمی ؟؟

اگه بوت لودر عوض نکنین این روش خطرش کمتره منتهی اکثریت قریب به اتفاق رامهای جدید نیاز به تعویض بوت لودر هم دارن تا رام با بوت لودر مچ بشه که نتیجه اخلاقیش اینه که زیاد فرقی نمیکنن جیگر!
سوای این موضوع گراند پریکس یه چند تا مشکل داره ( مثلا" برای آپگرید رامهای جدیدتر نیاز به ورژنهای بالاتر این نرم افزار دارید و اگه ورژن نرم افزارتون پائینتر از اونی باشه که رام نیاز داره dead شدن گوشی 100% خواهد بود به همین دلیل اکثرا" از گراند پریکس برای آپگرید با رامهای کوک شده استفاده میشه و اگه میخوای استفاده کنی شما نباید نقش موش آزمایشگاهی رو بازی کنی ....باید بذاری بقیه فلان رام رو با فلان ورژن گراند پریکس استفاده کنن اگر مشکلی نداشت و خطا گزارش نشد بعدا" میشه ازش استفاده کرد

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
الان داشتم یه مطلب در مورد آپگرید میخوندم که نوشته بود مورد های زیادی پیش اومده که در هنگام آپگرید گوشی dead شده!
چرا این اتفاق میفته؟
آیا فردی که آپدیت میکنه جایی اشتباهی میکنه یا کلا بگیر نگیر داره؟
یه توضیح بدید ممنون

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
در مورد این روش یا روش معمولی ؟
بوت لودر اومنیا ضعیفه در هنگام بوت ممکنه dead بشه

mihan631

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تمام كارهاي گفته شده براي آپگريد امنيا I900 رو انجام دادم پوشه اي رو كه با برنامه i900_EXEcutor ميسازه فقط سه فايل داره و فايل PHONE را ندارد به اين دليل در برنامهUSDL_GrandPrix در قسمت PHONE فايلي نداريم و گوشي را نميشناسد . لطفاً من رو راهنمائي كنيد .
با تشكر .

mihan631

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خواهش ميكنم يكي پاسخ بده .

marcus_gamer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من رام اصلی dzia5 رو نصب کردم! قبلا هم یه رام 6.5 نصب بود ولی بعد از نصب دیگه گوشی بالا نمییاد و روی صفحه i900 omnia گیر کرده! چند بار دیگم نصب کردم ولی درست نشد! کسی میتونه کمکم کنه؟

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
کلا آچگرید کار خیلی پر خطری هست و احتمال اینکه گوشی دیکه بالا نیاد همونقدره که احتمال داره بالا بیاد
شما به فروم هندهلد یوزرز یه مراجعه بکن مشکلتو مطرح کن شاید جواب گرفتی

بالا