برگزیده های پرشین تولز

برای خرید یه دوربین ارزون راهنماییم کنید!

Shortcut

Guest
لایک‌ها
2
سلام
من قصد خرید یه دوربین معمولی دارم که برای کسی که چیزی از علم عکاسی نمیدونه مناسب بشه.
و بدون تنظیماتن خاص عکس های خوبی بنداره.
قابلیت فیلمبرداری با صدا هم داشته باشه خوبه.
مموریو این حرفا هم بخوره و مشکلی از این لحاظا نداشته باشه
قیمت هم 100 تا 150 این جدودا.
فقط میخهوام عکسهای خوبی بگیره.
مدل های بین 100 تا 200 تو دیجی کالا زیاد دیدم اما خواستم مشاوره بگیرم.
ممنون

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
سونی یه 7.2 مگا پیکسلی داره که 130 تومنه.
مدلش رو بری مغازه بهت میگن.
سری W هم هستش.
واسه شما خیلی چیز خوبی .
با این حال حرفه ای و میتونه عکسای خوبی براتون بگیره.فیلمبرداریش هم خوبه.
توی گوگل بزنید سونی 7.2 مگا پیکسلی بیشتر میتونید چیز ببینید.

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
Canon
مدلای سری A هم تو همین قیمتاس.
Canon فک میکنم بهرت باشه به نسبت.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
اگر بتونید Canon PowerShot A1000 IS رو بخرید، توی این رنج یکی از بهترینهاست. البته قیمتش رو دیجی کالا زده 179 تومن.

ارزانتر اگه بخواهید A590 کنون هم هست، اگه توی بازار گیر بیارید، اونهم دوربین خوبی است. (تا یک ماه پیش که توی بارار بوده) قیمتش باید حدود 150 تومن باشه.

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
اگر بتونید Canon PowerShot A1000 IS رو بخرید، توی این رنج یکی از بهترینهاست. البته قیمتش رو دیجی کالا زده 179 تومن.
با سلام
ابن دوربین در چه حدیه عکس و فیلماش؟

بهتر از گوشی هایی هست که دوربین 8 مگاپیکسلی دارند ؟
مثلا اینوویت سامسونگ؟

کلا میخام تو همین رنج 100 تا 200 این جدودا یه انتخاب خیلی خوب داشته باشم
مثه همین دوستمون من هم آماتورم میخام ببینم بهترین انتخابم تو این رنج چیه؟ فیلمبرداریشم خوب باشه. ممنون

Last edited:

Sensi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
با سلام

مثلا اینوویت سامسونگ؟

مثه همین دوستمون من هم آماتورم میخام ببینم بهترین انتخابم تو این رنج چیه؟ فیلمبرداریشم خوب باشه. ممنون

این دوربینها رو با دوربین گوشیها اصلا مقایسه نکن. اگه گوشیها دوربین 20مگا پیکسلی هم بزنن کیفیت عکسش به دوربین دیجیتال 2 مگا پیکسلی نمیرسه.

دوربین گوشیها فقط یه چیزی هستند برای شات نه برای عکاسی و مگاپیکسلشون هم بیشتر جنبه تجاری داره

دوربین A1000 که معرفی شده دوربین خوبیه. من باهاش عکس و فیلم گرفتم. در حد قیمتش دوربین خوبیه

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
این دوربینها رو با دوربین گوشیها اصلا مقایسه نکن. اگه گوشیها دوربین 20مگا پیکسلی هم بزنن کیفیت عکسش به دوربین دیجیتال 2 مگا پیکسلی نمیرسه.

دوربین گوشیها فقط یه چیزی هستند برای شات نه برای عکاسی و مگاپیکسلشون هم بیشتر جنبه تجاری داره

دوربین A1000 که معرفی شده دوربین خوبیه. من باهاش عکس و فیلم گرفتم. در حد قیمتش دوربین خوبیه

با تشکر

آیا از این a1000 تو این رنج قیمت انتخاب بهتری هم هست؟
اینجا زده 169 این مدل رو. http://www.camshop.ir/productview-fa-249.html

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
با سلام

مثلا اینوویت سامسونگ؟

گفتنی ها رو در مورد این سوالتون جناب Sensi گفتند، فقط من تاکید میکنم که هیچگاه دوربین عکاسی رو که ویژه اینکار ساخته شده نمیشه با موبایلهایی که عکس هم میگیرند، مقایسه کرد. همینطور که نمیشه فیلمبرداری دوربینهای عکاسی رو (حتی گرانترین SLR-LIKE ها) رو با دوربینهای فیلمبرداری مقایسه کرد یا برعکس، نمیشه عکسهایی رو که که دوربینهای فیلمبرداری میگیرن با عکس دوربینهای عکاسی مقایسه کرد.

در مورد تفاوت دوربینهای کامپکت و موبایل، باید این رو هم اضافه کنم که یکی از تفاوتهای مهم دوربینهای عکاسی با موبایل، در لنز اونهاست. لنز دوربینهای عکاسی به نسبت دوربینهای موبایل بزرگتره و کیفیت بهتری داره و دوم اینکه لنز دوربینهای عکاسی قابلیت زوم دارد ولی در موبایل، لنز ثابت است. همچنین سنسور دوربینها از سنسور موجود در موبایلها بزرگتر و با کیفیت بهتر است و این خودش میتونه تفاوت کیفیت زیادی رو ایجاد کنه.

نکته دیگری که میخوام اشاره کنم اینه که کیفیت دوربینها تنها با مگاپیکسل اونها مرتبط نیست، مگاپیکسل بالاتر تنها یکی از فاکتورهای کیفیت دوربین هست که اتفاقا جزء مهمترین فاکتورها هم نیست، بخصوص در دوربینهای کامپکت که مگاپیکسل بالاتر گاهی باعث کاهش کیفیت هم میشود. چون اگر با یک سایز سنسور مساوی دو دوربین داشته باشیم که یکی مگاپیکسل کمتر و دیگری مگاپیکسل بیشتر داشته باشد، دوربینی که مگاپیکسل بیشتری دارد، در حقیقت تعداد پیکسل بیشتری در واحد سطح سنسور دارد (چگالی پیکسل بیشتر) که این موضوع باعث بهم فشردگی پیکسلها و افزایش نویز میشود. در عین حال مگاپیکسلهای در حد 7 یا 8 یا حتی به جرات میتونم بگم 6 جوابگوی نیازهای خانگی ما هستند (حتی برای چاپ ابعاد معمول عکسهای خانوادگی).

توی این رنج دوربین بجز A1000 یک مدل دیگه هست A1100 که یک مدل جدیدتر از A1000 است، دیجی کالا قیمتش رو زده 217 تومن.

Last edited:

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
گفتنی ها رو در مورد این سوالتون جناب Sensi گفتند، فقط من تاکید میکنم که هیچگاه دوربین عکاسی رو که ویژه اینکار ساخته شده نمیشه با موبایلهایی که عکس هم میگیرند، مقایسه کرد. همینطور که نمیشه فیلمبرداری دوربینهای عکاسی رو (حتی گرانترین SLR-LIKE ها) رو با دوربینهای فیلمبرداری مقایسه کرد یا برعکس، نمیشه عکسهایی رو که که دوربینهای فیلمبرداری میگیرن با عکس دوربینهای عکاسی مقایسه کرد.

در مورد تفاوت دوربینهای کامپکت و موبایل، باید این رو هم اضافه کنم که یکی از تفاوتهای مهم دوربینهای عکاسی با موبایل، در لنز اونهاست. لنز دوربینهای عکاسی به نسبت دوربینهای موبایل بزرگتره و کیفیت بهتری داره و دوم اینکه لنز دوربینهای عکاسی قابلیت زوم دارد ولی در موبایل، لنز ثابت است. همچنین سنسور دوربینها از سنسور موجود در موبایلها بزرگتر و با کیفیت بهتر است و این خودش میتونه تفاوت کیفیت زیادی رو ایجاد کنه.

نکته دیگری که میخوام اشاره کنم اینه که کیفیت دوربینها تنها با مگاپیکسل اونها مرتبط نیست، مگاپیکسل بالاتر تنها یکی از فاکتورهای کیفیت دوربین هست که اتفاقا جزء مهمترین فاکتورها هم نیست، بخصوص در دوربینهای کامپکت که مگاپیکسل بالاتر گاهی باعث کاهش کیفیت هم میشود. چون اگر با یک سایز سنسور مساوی دو دوربین داشته باشیم که یکی مگاپیکسل کمتر و دیگری مگاپیکسل بیشتر داشته باشد، دوربینی که مگاپیکسل بیشتری دارد، در حقیقت تعداد پیکسل بیشتری در واحد سطح سنسور دارد (چگالی پیکسل بیشتر) که این موضوع باعث بهم فشردگی پیکسلها و افزایش نویز میشود. در عین حال مگاپیکسلهای در حد 7 یا 8 یا حتی به جرات میتونم بگم 6 جوابگوی نیازهای خانگی ما هستند (حتی برای چاپ ابعاد معمول عکسهای خانوادگی).

توی این رنج دوربین بجز A1000 یک مدل دیگه هست A1100 که یک مدل جدیدتر از A1000 است، دیجی کالا قیمتش رو زده 217 تومن.

از راهنماییتون ممنونم

Sensi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
با حدود 200 تومن، چی پیشنهاد میکنید ؟ برای عکاسی؛ چنان حرفه ای نیستم، اما چیز خیلی آماتوری هم نمیخوام بگیرم

همین دوربین کنون A1000 که اینجا پیشنهاد شده دوربین خوبیه تا حدی قابیلیت بازی با سرعت شاتر و اندازه دیاف و بازی با نور رو به شما میده. برای تمرین و یاد گیری مفاهیم اولیه عکاسی خوبه .
A1100 هم 12 مگا پیکسلیه و پیشنهاد میشه

کلا دوربینهای سری A کنون که هنوز تو تنظیماتشون دکمه P برای تنظیمات دستی رو در نظر گرفتن دوربینهای خوبی برای تمرین هستند.

Last edited:

scorpion8108

Registered User
لایک‌ها
0
سلام دوستان
ميخوام دوربين بگيرم، قيمتش زير 300 هزار تومان باشه
نظرتون درباره Sony Cybershot DSC-W270 چيه؟
حدودا 250-60 تومنه
با اين هزينه آيا ميشه دوربين بهتري خريد؟

بالا