برگزیده های پرشین تولز

8 برابر محبوبیت!! *** PHP و ASPX ***

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
البته فراموش نکنید موضوع قدمت و اینکه هاستهای لینوکس ارزونتر از هاست های ویندوز هم هستن هست !

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
خیلی نتیجه گیری جالبی کردید
من اصلا نمیخوام بگم php خوبه یا asp.net
ولی حرف شما اصلا ربطی نداشت از عواملی که باعث شده این آمار رو شما ببینی میشه چند تارو اینا دونست :
1- ارزان بودن سرور های لینوکس نسبت به ویندوز
2- فراوان بودن پرتال های رایگان به زبان php به علت ماهیت اپن سورس php که هر کسی میخواد برای خودش سایتی چیزی بزنه از اینا استفاده میکنه
و ...

این حرف شما مثل این میمونه که بگی هیچ میدونید پراید محبوبیتش N باربر BMW سری 7 است؟
چرا چون پراید بیشتره در صورتی که دلیل بیشتر بودن پراید محبوبیتش نیست بلکه ارزون بودنشه

در محبوب بودن php هیچ شکی نیست
اصلا هم قصد مناقشه نبود و نخواستم بگم php مثل پرایده
فقط خواستم بگم این حرفی که شما زدی اصلا دلیل بر محبوبیت نیست

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
تشبیه خوبی بود php مثل پراید !! کمی که فکر کردم دیدم درسته !

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
حرف ایشون اصلا ربطی نداشت؟ به چی ربطی نداشت؟ :blink:
این بنده خدا میگه php محبوب تره. محبوبیت یعنی تعداد بیشتری ازش استفاده میکنن و ترجیحش میدن، حالا این محبوبیت هر دلیلی میتونه داشته باشه، مثلا محبوبیت آپاچی سرور (حالا اینم به هر دلیلی)، ارزون بودن هاستینگ لینوکس، اپن سورس بودن، مجانی بودن، قدمت، ریسورس های جامع تر، دولاپر های بیشتر یا هر دلیل دیگه!

top1M.png
حالا شما اصرار داری حرف بی منطق رو منطقی جلوه بدی خودت میدونی
ولی اینی که شما فرمودید براشم نمودار آوردید ربطی به محبوبیت نداره اسمش فراگیر بودنه که یک محصول یا .. به دلایلی میتونه فراگیر باشه ولی در عین حال محبوب نباشه
دقیقا مثال پراید
همه میدونن فراگیر ترین ماشینه و همه هم میدونن نه تنها محبوب ترین ماشین نیست بلکه شاید جزوه منفور ترین ها هم باشه
حالا من پراید دارم بیام به زور بگم نه چون زیاده پس محبوبه و مردم اونو به سانتافه ترجیح میدادن
شما هم اگه واقعا منطقت اینه واسه خودتون خوش باشید

Y.P.Y

Registered User
لایک‌ها
6
سلام،
Khepele Sibilo و shervin، مقایستون صحیحه ولی بی ربط!
پراید و BMW؟
ASPX و PHP?
پیتزا و آبگوشت؟!
طبیعتاً هر برتری/محبوبیتی دلیل داره... نه مایکروسافت فلجه که رایگان کار کنه نه PHP/Linux فلجن که غیر رایگان کار کنن!
پس هر برتری/محبوبیتی دلیل داره.
تشکر.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
حق با هردوی شماست
من هم کاملا بی منطقم
موفق باشید ;)

rahimi_sm

Registered User
لایک‌ها
1
پست هام رو پاک کردم.
کلا اشتباه از من بود که نظرم رو گفتم!

Khepele Sibilo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
سلام،
Khepele Sibilo و shervin، مقایستون صحیحه ولی بی ربط!
پراید و BMW؟
ASPX و PHP?
پیتزا و آبگوشت؟!
طبیعتاً هر برتری/محبوبیتی دلیل داره... نه مایکروسافت فلجه که رایگان کار کنه نه PHP/Linux فلجن که غیر رایگان کار کنن!
پس هر برتری/محبوبیتی دلیل داره.
تشکر.

من چی رو با جی مقایسه کردم !؟
من فقط گفتم مجانی بودن و قدمت بیشتر هم دلیل بر اینه !
اینجا دعوا شد ؟ :p

شايان

مدیران قدیمی
لایک‌ها
9
خیلی نتیجه گیری جالبی کردید
من اصلا نمیخوام بگم php خوبه یا asp.net
ولی حرف شما اصلا ربطی نداشت از عواملی که باعث شده این آمار رو شما ببینی میشه چند تارو اینا دونست :
1- ارزان بودن سرور های لینوکس نسبت به ویندوز
2- فراوان بودن پرتال های رایگان به زبان php به علت ماهیت اپن سورس php که هر کسی میخواد برای خودش سایتی چیزی بزنه از اینا استفاده میکنه
و ...

این حرف شما مثل این میمونه که بگی هیچ میدونید پراید محبوبیتش N باربر BMW سری 7 است؟
چرا چون پراید بیشتره در صورتی که دلیل بیشتر بودن پراید محبوبیتش نیست بلکه ارزون بودنشه

من خودم این رو ۱۰۰٪ قبول ندارم که همیشه اونی که محبوب تره بهتره ! ولی باید بگم که ... دلایل شما اصلا برای دفاع از ASP خوب نبود !

این که هاست لینوکس ارزون تره به جرات میتونم بگم ۱٪ هم تاثیر رو این قضیه نداره ! مگه شما میخواید یه سایت رو برنامه نویسید فکر میکنید کدوم سرور ارزونتره بعد بگید خوب ... ویندوز گرونتره ... پس من به جای ASP با PHP مینویسم !!!! فکر میکنید هیچ برنامه نویسی تو دنیا بوده که PHP رو به خاطر اینکه سرور ویندوز مثلا ۱۰ درصد گرونتر از لینوکس هست انتخاب کرده باشه ؟!؟!!

مورد دوم هم دلیل خوبی نیست ! به این دلیل که اصل موضوع این تاپیک رو شما دارید تکرار میکنید ! موضوع تاپیک داره میگه سایت‌های خیلی زیادی به PHP هست و سایت‌های کمی به ASP ! این منیش اینه که ( در نتیجه ) نرم‌افزارهای سایت ساز زیادی به PHP هست و ASP ها کمتر ! خوب شما هم که همین رو فرمودید !

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من خودم این رو ۱۰۰٪ قبول ندارم که همیشه اونی که محبوب تره بهتره ! ولی باید بگم که ... دلایل شما اصلا برای دفاع از ASP خوب نبود !

این که هاست لینوکس ارزون تره به جرات میتونم بگم ۱٪ هم تاثیر رو این قضیه نداره ! مگه شما میخواید یه سایت رو برنامه نویسید فکر میکنید کدوم سرور ارزونتره بعد بگید خوب ... ویندوز گرونتره ... پس من به جای ASP با PHP مینویسم !!!! فکر میکنید هیچ برنامه نویسی تو دنیا بوده که PHP رو به خاطر اینکه سرور ویندوز مثلا ۱۰ درصد گرونتر از لینوکس هست انتخاب کرده باشه ؟!؟!!

مورد دوم هم دلیل خوبی نیست ! به این دلیل که اصل موضوع این تاپیک رو شما دارید تکرار میکنید ! موضوع تاپیک داره میگه سایت‌های خیلی زیادی به PHP هست و سایت‌های کمی به ASP ! این منیش اینه که ( در نتیجه ) نرم‌افزارهای سایت ساز زیادی به PHP هست و ASP ها کمتر ! خوب شما هم که همین رو فرمودید !
در مورد قسمت اول که قیمت سرور بود : شاید برنامه نویس کاری نداشته باشه ولی منکه میخوام یک سایت شخصی راه بندازم برام مهمه
خود بنده سالها تو ضمینه کسب درامد از طریق وبسایت فعالیت داشتم و با اینکه خودم برنامه نویس دات نت هستم به خاطر هزینه سرور لینوکس (توجه کنید سرور نه هاست) مجبور شدم از php استفاده کنم در صورتی که اصلا مایل به اینکار نبودم
پس بحث برنامه نویس نیست بحث مصرف کنندس

در مورد دوم هم دقیقا صحبت بنده وارده . شما هم دارید میگید php ها بیشتره منم همینو میگم و صاحب تاپیکم همینو میگه ولی یک جا تفاهم نداریم اینجا که بنده عرض کردم زیاد بودن دلیل بر محبوب بودن نیست

ضمنا ما الان در ایران هستیم و جدید ترین نسخه VS رو 6-7 هزار تومان میخریم ولی در کشور های دیگه اینطور نیست و برنامه نویس چند هزار دلار باید هزینه VS و چند هزار دلار هزینه SQL Server و ... بده و اینجا کسانی که توانایی مالی ندارن یا به هر دلیلی نمیخوان پول بدن میرن طرف PHP
اینجا دقیقا بحث پراید مطرح میشه که چون نمیتونه ماشین مدل بالا بخره مجبوره بره سمت ماشین ایرانی اونم از نوع ارزونش

بازم میگم من اصلا نمیخوام محبوبیت php رو زیر سوال ببرم
فقط بحث سر اینه که زیاد بودن تعداد صفحات دلیل بر محبوبیت نیست همین
مطمئن باشید اگر تعدا صفحات asp.net بیشتر بود بازم من همینو میگفتم که تعداد دلیل بر محبوبیت نیست
حالا شاید php محبوبیتش بشتر باشه ولی به دلایلی غیر از تعداد صفحات زیاد موجود در وب

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
من خودم ASP.Net كار ميكنم و قبول دارم كه PHP محبوب تره دليل هاش چه درست چه غلط اكثرا گفته شده: اينكه سرور ارزون تره، يادگيري اون راحت تره و فكر كنم مهمترينش اپن سورس بودنش هست كه به واسطه اون انواع CMS و پرتال و ... آماده درست شده كه كار رو براي كساني كه ميخوان در عرض يك ساعت وب سايت راه بندازن راحت كرده!
من با جفتشون كار كردم و اصلا اين 2 قابل مقايسه نيستن كه حالا بخوايم بحث اينكه كدوم محبوب تره رو انجام بديم! اينو كساني كه با جفتشون كار كردن تاييد ميكنن ( البته اميدوارم :D )

در مورد پست بالايي هم كاملا مخالفم! شايد از نظر يك ويزيتور فرقي نكنه كه اون پشت چه اتفاقي ميافته ولي هر پروژه اي رو نميشه با هر زبوني نوشت!

sezar

Registered User
لایک‌ها
54
من با بهرام کاملا موافقم
الان جز در مسائل مالی و هزینه های سرور،از لحاظ قدرت و عملکرد،هم asp.net و هم php در یک سطح قرار دارن و کاری نیست که با یکیشون بشه کرد ولی با اون یکی نشه...
تنها تفاوتشون هزینه ی سرورهاست...یه سرور لینوکس معمولی با ضریب امنیتی خوب،از صد دلار شروع قیمتشه درحالیکه توی ویندوز این رقم از 230 دلار شروع میشه.چون باید لایسنس خریده بشه واسه خود سیستم عامل ویندوز،کنترل پنل و سیستم بانک اطلاعاتی mssql که ارزون نیستن! در حالیکه واسه php، همه چیش رایگانه جز cpanel!
بحث روی اینها فایده نداره چون به نتیجه ای نمیشه رسید... هردوشون واقعا قدرتمندن
البته ایکاش این رو هم اشاره میکردی که برنامه نویسای c# و دات نت شانس بیشتری واسه استخدام شدن دارن... به عنوان یه برنامه نویس php که کلی دنبال کار بودم و پیدا نکردم اینو میگم

Y.P.Y

Registered User
لایک‌ها
6
به عنوان یه برنامه نویس php که کلی دنبال کار بودم و پیدا نکردم اینو میگم
جسارت نشه، ولی برنامه نویس PHP نیستید/نبودید. اگر بودید رو هوا میزدنتون. از جمله خودم!

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
من با بهرام کاملا موافقم
الان جز در مسائل مالی و هزینه های سرور،از لحاظ قدرت و عملکرد،هم asp.net و هم php در یک سطح قرار دارن و کاری نیست که با یکیشون بشه کرد ولی با اون یکی نشه...
تنها تفاوتشون هزینه ی سرورهاست...یه سرور لینوکس معمولی با ضریب امنیتی خوب،از صد دلار شروع قیمتشه درحالیکه توی ویندوز این رقم از 230 دلار شروع میشه.چون باید لایسنس خریده بشه واسه خود سیستم عامل ویندوز،کنترل پنل و سیستم بانک اطلاعاتی mssql که ارزون نیستن! در حالیکه واسه php، همه چیش رایگانه جز cpanel!
بحث روی اینها فایده نداره چون به نتیجه ای نمیشه رسید... هردوشون واقعا قدرتمندن
البته ایکاش این رو هم اشاره میکردی که برنامه نویسای c# و دات نت شانس بیشتری واسه استخدام شدن دارن... به عنوان یه برنامه نویس php که کلی دنبال کار بودم و پیدا نکردم اینو میگم
اگه میخواید مقایسه کنید حداقل درست مقایسه کنید !
اول هم بگم که من با هردو کار کردم و نمیخوام طرف یکی رو بگیرم,

اینکه بعضی ها میگن php نسبت به asp.net راحت تر هست یادگیریش کاملا اشتباه هست !
فرض کنید یکی میخواد شروع کنه هردو رو از اول یاد بگیره :
توی asp.net شما فقط فرم ها و صفحاتتون رو با درگ دراپ میسازید , میندازید رو صفحه و با ادیتورش که دستورات رو تند تند براتون لیست میکنه با ماوس انتخاب میکنید !!
حالا تو پی اچ پی وقتی من نوعی شروع به کار کردم , تو نوت پد شروع کردم , همه چی رو تو نوت پد باید نوشت , js,css,html و در نهایت خود پی اچ پی !!
اره برا پی اچ پی هم ادیتور هست ولی قبلا نبود , الان هم انچنان برنامه نویس هاش ازش استفاده نمیکنن !
پس اینکه بخاطر راحتی یادگیری , پی اچ پی مجبوب تر هست اشتباه هست ,چون ای اس پی دات نت راحت تر هست!!

اینکه براش کار نیست هم کلا اشتباه هست , شما هر زبانی رو به اندازه کافی بلد باشی , کار خودش دنبالت میاد و لازم نیست شما دنبالش بری !
هاستینگ و اینا هم اصلا دلیل خوبی نیست , یه شرکتی که یه سایت میخره براش مهم نیست هاستش چی هست , همینطور حتی یه شخص معمولی وقتی یه سایت میخواد
نمیگه من میخوام رو فلان سیستم عامل باشه برا اون os بنویسش , دیگه وقتی داره برا خود cms کلی پول میده یه 40-50$ برا هاستینگ هزینه محسوب نمیشه !!!
پس تو مقایسه اینکه هاست و دیتابیس ایناش ارزون هست رو بزارید کنار!
از تشبیه php به پراید و asp.net به bmw هم زیاد خوشم نیومد , اگه میگین قدرت هردو یکی هست پس چرا asp.net مثل bmw باشه؟:D

تنها دلیلی که پی اچ پی نسبت به asp.net محبوب تر هست , بخاطر cms های اوپن سورسی هست که براش نوشته شده !
تعداد سی ام اس های اوپن سورس پی اچ پی نسبت به asp.net خیلی خیلی بیشتر هست .

در انتها فقط اینو بگم که « محبوبیت دلیل بر قدرتمند بودن نیست » , فقط معنیش این هست که تعداد بیشتری ازش استفاده میکنن , که درباره php صحیح هست این حرف !

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
از تشبیه php به پراید و asp.net به bmw هم زیاد خوشم نیومد , اگه میگین قدرت هردو یکی هست پس چرا asp.net مثل bmw باشه؟:D
بحث رو دیگه الکی کشش ندید
منظور منم از مثال اصلا متوجه نشدید من خیلی واضح گفتم ولی خب مثینکه شما متوجه نشدید
من فقط گفتم بیشتر بودن پراید نسبت به BMW در ایران مثلا نشونه بهتری پراید نیست
به قول معروف در مثال مناقشه نیست
یه چیز ساده که اینقدر توضیح لازم نداره

Y.P.Y

Registered User
لایک‌ها
6
این جواب برای همه عاقلها(با مقایسه هاشون): پس کمتر بودن خودرو سیناد دلیل بر بهتر بودنشه!
lol
مقایسه دو زبان برنامه نویسی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
این جواب برای همه عاقلها(با مقایسه هاشون): پس کمتر بودن خودرو سیناد دلیل بر بهتر بودنشه!
lol
مقایسه دو زبان برنامه نویسی؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ای خدا
اینجا مثینکه انجمن آی کیو پایین هاست
برگشتی گفتی پی اچ پی بهتره چون تعداد صفحات به این زبون بشتره
من گفتم این دلیل درست نیست چون مثلا پراید بیشتره
تو همون پستامم گفتم :
این حرف من اصلا ربطی نداشت که کدوم بهتره
فقط گفتم دلیل شما درست نیست
پی اچ پی محبوب تر حرفی نیست فقط میگم این دلیل شما دلیل منطقی ای نیست

وضعیت