برگزیده های پرشین تولز

پخش فرمت DIVX با زیرنویس فارسی در دی وی دی پلیر های خانگی

استیل آذین

Registered User
لایک‌ها
5
سر انجام پس از جستجوهای فراوان در اینترنت و سعی و تلاش های عملی و مشاوره با اساتید مجرب، بالاخره موفق به یافتن DVD player ی شدم که بتواند فرمت DIVX را با زیر نویس فارسی پخش کند. البته این روش کاملا اختصاصی و در ایران منحصر به فرد است و من به عنوان اولین کاشف این پلیر و روش کار با آن افتخار دارم که برای معرفی آن به علاقه مندان در خدمت شما عزیزان باشم.

Morteza.ma

Registered User
لایک‌ها
13
مرسی از خبری که دادید اما وارد جزئیاتش نمیشید ؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
سر انجام پس از جستجوهای فراوان در اینترنت و سعی و تلاش های عملی و مشاوره با اساتید مجرب، بالاخره موفق به یافتن DVD player ی شدم که بتواند فرمت DIVX را با زیر نویس فارسی پخش کند. البته این روش کاملا اختصاصی و در ایران منحصر به فرد است و من به عنوان اولین کاشف این پلیر و روش کار با آن افتخار دارم که برای معرفی آن به علاقه مندان در خدمت شما عزیزان باشم.

اسمش رو هم میگفتی بد نبود

gheymeh

Registered User
لایک‌ها
67
[IMG]http://khatati.com/draw.aspx?st=54221[/IMG]
من این آموزش رو از اینجا نقل می کنم :
http://forum.free-offline.com/showthread.php?t=8873

آموزش :

توسط برنامه Avisub با قابلیت اضافه کردن 3 زیرنویس در 5 کمتر از دقیقه

دانلود برنامه فوق : http://download.videohelp.com/download/avisub22.exe

357km05.jpg

1: لود کردن فایلهای تصویری avi در برنامه

2: لود کردن فایلهای زیرنویس با فرمتهای srt , txt , idx/sub

3: انتخاب فونت = ترجیحاً Traffic

4: سبک فونت = اگر گزینه Default پاسخگو نبود گزینه های Arabic و یا ANSI رو انتخاب کنید .

5 : انتخاب زبان زیرنویس = Persian

6: استایل فونت = ترجیحاً Normal

7: اندازه فونت = ترجیحاً 22

8: بالا و پائین بردن زیرنویس

9: تغییر فاصله خطهای زیرنویسها

10: رنگ فونت = ترجیحاً زرد

11: رنگ خط دور نویس جهت واضحتر دیدن = ترجیحاً مشکی

12: اندازه خط دور زیرنویس = ترجیحاً 3

برای اضافه کردن بیش از یک زیرنویس میتوان تبهای 3وSubtitle 2 را انتخاب کرد و تغییرات را بصورت دلخواه انجام داد.

توجه داشته باید که فیلم ساخته شده توسط این برنامه که با فرمت DivX میباشد در Dvdplayer خانگی قابلیت Subtitle On,Off دارد .

و در آخر پس از اعمال تغییرات جهت ساختن فایل با پسوند Divx شامل زیرنویس در کنار فایل اصلی و اجرای آن توسط برنامه DivX Player v6.2.8 بر روی دکمه Generate Subbed Avi که در تصویر بالا گزینه شماره 13 میباشد کلیک میکنیم .

توجه داشته باشید که این برنامه با زیرنویسهای با پسوند SRT هیچگونه مشکلی ندارد ، امّا با زیرنویسهای با پسوند idx/subb زیاد سازگار نیست و با پیغام خطای ذیل مواجه میشویم .

"seems that divxmux cannot handle this avi... sorry"

ضمناً جهت زیرنویس دار کردن فیلمها با پسوند idx/sub نمیتوان تغییرات بالا را اعمال نمود و بعد از انجام مراحل 1 و2 باید گزینه 13 یعنی Generate Subbed Avi رو کلیک کنیم وگرنه با پیغام خطای ذیل مواجه میشویم .

Access Violation at address 004F9A03 in module `avisub22.exe` Read of address 00000004

قابل توجه میباشد که تمامی Dvdplayerهای خانگی توانایی اجرای زیرنویس را ندارند .
. در زیر به برخی از Dvdplayerهایی که از لحاظ توانایی پخش تست شده اند اشاره خواهم کرد .

DVDPlayerهای تست شده ساپورت کننده این نرم افزار :

Contel DVR-200
Digitrex JDP500D
GVG420
H&B DX-3255
LG9900
Philips DVP720SA
Pioneer DV2850
Pioneer XV-DV240
Samsung HD850
SONY DVP-NS32
United dvx 4070
Apex 811 and 815
Hyundai 3899 (but not on servo 7.10)
UPXUS (many models, maybe not all of them)
LG DR7622W versions)
most other models of LG
ONkyo 403
Vertex 7115 DVD
Samsung HT-P1200!
XORO 2100
DENVER (DVU-1008)
pioneer dv575S
Pioneer DV383S
Samsung DVD-P355
Philips DVDR 3380/05 works, but not every file
Panasonic S-42
Panasonic S-43
philips pet725
SAMSUNG HT-Q20
LG DVD-9913N
and probably in any LG99xx series
Hyundai model HU-4351
BLUESKY DV865
ITT model IT-4400
Apex JDP-707
JVC DX-T66
Samsung HT-X30/TX35 also supported (output header "XviD")
Proline DVD1260X

DVDPlayerهای تست شده ای که ساپورت نمیکنن :

XORO 415 (no subs and NO SOUND!)
LG DR7622W
Apex JDP-707 and AD-8918
Hyundai model HU-DIV85
LG 9350PM
Normande DVR-1000

Morteza.ma

Registered User
لایک‌ها
13
روی دستگاه ما که جواب نداد ، حالا اگر کسی روش هایی که زیرنویس را روی فیلم حک میکنه رو هم توضیح بده کمک بزرگی کرده ، یعنی امکان خاموش روشن کردن زیرنویس رو هم نداشت نداشت .

kant

Registered User
لایک‌ها
5
من از این نرم افزار استفاده کردم.ولی فایل Divx تولید شده صدا نداشت و زیرنویس هم بهش اضافه نشده بود با جت آدیو و کی ام پلیر امتحان کردم.
فقط یک فایل نت پد کنارش ایجاد شده بود با نام bmptosubx
اشکال از کجا بوده؟چون فایل اولیه هم avi بود و زیرنویسش هم srt.

Last edited:

Arya Man

Registered User
لایک‌ها
3
برای اینکه زیرنویس فیلم شما به فیلم های divx اضافه بشه و در همه دی وی دی پلیر های خانگی هم نشون بده میتونید از 2 برنامه زیر استفاده کنید:
allok video joiner
ashampoo movie shrink
برنامه اول فقط میشه زینویس های srt رو به فیلم اضافه کرد و کار اصلیش هم تبدیل فیلمهای 2 cd به 1 cd هست...
برنامه دوم هم زیرنویس sub/idx قبول میکنه و هم srt فقط باید فیلم و فایل در یک فولدر باشن و همنام... و با این برنامه حجم فیلم رو هم میتونید کم کنید...

kant

Registered User
لایک‌ها
5
برای اینکه زیرنویس فیلم شما به فیلم های divx اضافه بشه و در همه دی وی دی پلیر های خانگی هم نشون بده میتونید از 2 برنامه زیر استفاده کنید:
allok video joiner
ashampoo movie shrink
برنامه اول فقط میشه زینویس های srt رو به فیلم اضافه کرد و کار اصلیش هم تبدیل فیلمهای 2 cd به 1 cd هست...
برنامه دوم هم زیرنویس sub/idx قبول میکنه و هم srt فقط باید فیلم و فایل در یک فولدر باشن و همنام... و با این برنامه حجم فیلم رو هم میتونید کم کنید...

ممنون,برای اینکه یک فیم رو زیرنویس رو بهش مرج کنیم(نه بصورتی که فایل فیلم و زیر نویس از هم جدا باشن)و به فرمت وی سی دی تبدیل کنیم و همزمان کات کنیم به دو قسمت برای رایت روی دو سی دی برای پخش در دستگاه های وی سی دی پلیر قدیمی از چه برنامه ای باید استفاده کرد؟
ضمنا بهترین فرمت از لحاظ حجم برای پخش در دستگاه های دی وی دی پلیر چیه؟جوری که حجم فایل کمتر از 700 مگ بشه و بشه روی یک سی دی رایت کرد و در دی وی دی پلیر تماشا کرد؟
دستگاه های دی وی دی پلیر چه فرمت هایی رو پخش می کنند؟
میشه به صورت دیتا اونها رو رایت کرد روی سی دی؟

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
والا من dvd playe pioneer دارم يادم نيست چي بودش فكر كنم dv-410v بودش
اول فيلم و زيرنويس رو توي يه پوشه ميكردم بعدش زيرنويس رو اگه srt بودش به sub/idx تبديل ميكردم و مينداختم كنار فيلم توي پوشه و هم نام فيلم ميكردمش
بعد با برنامه AVIAddXSub فيلم رو انتخاب و زيرنويس ظرف 30 ثانيه بهش مي چسبيد و قابليت خاموش و روشن كردن زيرنويس رو هم داره
فقط مشكلش اينه كه اگه بخواي اون يلم تبديل شده رو توي كامپيوتر ببيني فقط بايد از برنامه divxplayer استفاده كني و با برنامه kmplayer و ديگربرنامه ها قابل ديدن نيستش زيرنويس
ولي زيرنويس توي dvdplayer به راحتي قابله ديدنه
هر كي خواست تست كنه و مشكل داشت بگه تا راهنماييش كنم
اين برنامه با كليه dvd player ها سازگاره

kant

Registered User
لایک‌ها
5
والا من dvd playe pioneer دارم يادم نيست چي بودش فكر كنم dv-410v بودش
اول فيلم و زيرنويس رو توي يه پوشه ميكردم بعدش زيرنويس رو اگه srt بودش به sub/idx تبديل ميكردم و مينداختم كنار فيلم توي پوشه و هم نام فيلم ميكردمش
بعد با برنامه AVIAddXSub فيلم رو انتخاب و زيرنويس ظرف 30 ثانيه بهش مي چسبيد و قابليت خاموش و روشن كردن زيرنويس رو هم داره
فقط مشكلش اينه كه اگه بخواي اون يلم تبديل شده رو توي كامپيوتر ببيني فقط بايد از برنامه divxplayer استفاده كني و با برنامه kmplayer و ديگربرنامه ها قابل ديدن نيستش زيرنويس
ولي زيرنويس توي dvdplayer به راحتي قابله ديدنه
هر كي خواست تست كنه و مشكل داشت بگه تا راهنماييش كنم
اين برنامه با كليه dvd player ها سازگاره

ببینید من خودم دی وی دی رایتر ندارم ولی سی دی رایتر دارم,دستگاه دی وی دی پلیر هم ندارم.
منتها برادرم داره ولی نمی دونم مدلش چیه
من یه سری فیلم خارجی از نت گرفته بودم که اکثرا با فرمت mkv هستن بعضی هم avi. برادرم گفت این فیلم ها رو برام رایت کن برم خونه با دستگاه ببینم.
منتها من نمی دونم چجوری این کار رو بکنم.با این شرایطی که گفتم لطفا راهنمایی کنید که بهترین کاری که میشه کرد انجام بدم.حتی المقدر طوری باشه که در دستگاه های سی دی پلیر قدیمی هم قابل پخش باشه البته اگرم نبود و فقط میشد در دی وی دی پلیر مشاهده کرد اشکالی نداره.
راستی فرمت srt رو چجوری میشه به sub/idx تبدیل کرد؟

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
اول از همه اينكه وقتي سي دي رايتر داري كه نميشه براي برادرت دي وي دي رايت كني ولي ميتوني هر فيلم رو 700 مگ كني و زيرنويس بزني و رايت كني روي سي دي
برنامه allok video spilitter ميتوني فيلمت رو به حجم كم و به فرمت avi برگردوني و بعد با روشي كه توي بالا گفتم زيرنويس به فيلم بزاري

با برنامه subtitle creator ميتوني زيرنويست رو به sub/idx برگردوني و تبديلش كني
در ضمن فرمت mkv رو هنوز هيچ ديتگاه دي وي دي پليري نميخونه و فقط با hd media player وسترن كه فقط هارد ميخوره ميخونه اينو

بالا