برگزیده های پرشین تولز

یک سوال مهم از متخصصان فایرفاکس

amk

Registered User
لایک‌ها
9
سلام

یه سوال مهم داشتم. ممنون میشم جواب بدین.

من میخوام یه بکاپ کلی از تمام فایرفاکس بگیرم. یعنی تو این بکاپ قراره تمام کوکی ها + هیستوری ها و ... ذخیره بشن.

اگه کسی بلده لطفا راهنمایی کنه.

متشکرم.موفق باشید

Namak_co

کاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
46
روشی که من استفاده میکنم اینه
از این دوتا فولدر یه کپی میگیرم بعد که ویندوز عوض کردم جایگزین میکنم همه چیز برمیگرده.....بوکمارک؛ پسوردهای ذخیره شده....فایلهای کش شده و غیره معذلک!!

D:\Documents and Settings\ALI\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\mnbqmks9.default
D:\Documents and Settings\ALI\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\mnbqmks9.default

البته هربار که فایرفاکس نصب میشه اسم این دوتا فولدر آخری عوض میشه......فولدر رو جایگزین نکنید فقط محتویاتش رو بریزید تو فولدر جدید

موفق باشید

TinySkin

Registered User
لایک‌ها
45
والا وقتي من با خود فايرفاكس از بوكمارك ها بك آپ ميگيرم وقتي توي ويندوز جديد ريستور ميكنم هم بوك مارك و هم هيستوري هام بر ميگرده
ولي كوكي رو اطلاعي ندارم

amk

Registered User
لایک‌ها
9
روشی که من استفاده میکنم اینه
از این دوتا فولدر یه کپی میگیرم بعد که ویندوز عوض کردم جایگزین میکنم همه چیز برمیگرده.....بوکمارک؛ پسوردهای ذخیره شده....فایلهای کش شده و غیره معذلک!!

D:\Documents and Settings\ALI\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\mnbqmks9.default
D:\Documents and Settings\ALI\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles\mnbqmks9.default

البته هربار که فایرفاکس نصب میشه اسم این دوتا فولدر آخری عوض میشه......فولدر رو جایگزین نکنید فقط محتویاتش رو بریزید تو فولدر جدید

موفق باشید

سلام و ممنون بابت پاسختون ولی من اصلا متوجه نشدم :)
رفتم تو پوشه ی فایرفاکس ولی چیزی به نام فولدر پروفایل وجود نداشت !

والا وقتي من با خود فايرفاكس از بوكمارك ها بك آپ ميگيرم وقتي توي ويندوز جديد ريستور ميكنم هم بوك مارك و هم هيستوري هام بر ميگرده
ولي كوكي رو اطلاعي ندارم

میشه بفرمایید چه جوری با خود فایرفاکس میشه بکاپ گرفت؟

راستش من بعد بکاپ میخوام درایوی که فایرفاکس توشه رو فرمت کنم و ویندوز عوض کنم به خاظر همین میخوام.
+
الان یه نرم افزار دانلود کردم ولی انگار خرابه نتونستم اصلا بازش کنم:
http://mozbackup.jasnapaka.com/

Namak_co

کاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
46
سلام و ممنون بابت پاسختون ولی من اصلا متوجه نشدم :)
رفتم تو پوشه ی فایرفاکس ولی چیزی به نام فولدر پروفایل وجود نداشت !
ma0c39bmnx0dhhk5s91.gif

واسه من تو این مسیر اینا هست
D:\Documents and Settings\ALI\Application Data\Mozilla\Firefox

Crash Reports
Profiles
profiles.ini

و این

D:\Documents and Settings\ALI\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox

Mozilla Firefox
Profiles

واسه شما چه فایل یا فولدری هست؟

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
ساده ترین راهش: از extension ه FEBE استفاده کن. خود من ویندوزم رو عوض کردم بعد از نصب دوباره فایرفاکس فایلش رو restore کردم و کامل شد همون که بود، با همه بوکمارک‎ها و تم ها و...

amk

Registered User
لایک‌ها
9
ma0c39bmnx0dhhk5s91.gif

واسه من تو این مسیر اینا هست
D:\Documents and Settings\ALI\Application Data\Mozilla\Firefox

Crash Reports
Profiles
profiles.ini

و این

D:\Documents and Settings\ALI\Local Settings\Application Data\Mozilla\Firefox

Mozilla Firefox
Profiles

واسه شما چه فایل یا فولدری هست؟

راستش تو Documents and Settings من سرچ کردم و فایلی با پسند .ini که فرمودین وجود نداشت و اصلا فولدری هم به نام موزیلا یا فایرفاکس موجود نبود !

سلام
برید دانلود کنید حالشو ببرید :دی

http://mozbackup.jasnapaka.com/

هم Backup میگیره و هم Resotre می کنه

اینو که خودم معرفی کردم :) درست اکسترکت نمیشه.

ساده ترین راهش: از extension ه FEBE استفاده کن. خود من ویندوزم رو عوض کردم بعد از نصب دوباره فایرفاکس فایلش رو restore کردم و کامل شد همون که بود، با همه بوکمارک‎ها و تم ها و...

ممنون الان اينو تست ميكنم. ببخشید این هیستوری و کوکی رو هم بکاپ میگیره؟

amk

Registered User
لایک‌ها
9

فقط میتونم بگم دمت گرم ... خیلی فوق العاده بودش.
از همه چی بکاپ میگیره و امکانات زیاد دیگه.
در عرض 5 ثانیه از همه چی بکاپ گرفتش. خیلی خیلی خیلی ممنون

توصیه میکنم حتما نصبش کنید :دی
https://addons.mozilla.org/addon/2109

امکانات فوق العاده:

Features:

* One click backup from the Toolbar.
* Schedule automatic backups on a daily, weekly, or monthly basis. Can also be configured to backup on Firefox startup and/or shutdown.
* Save backups in time-stamped folders to easily identify when the backups were created. Specify how many folders you wish to keep and FEBE removes the oldest.
* Backup reminder. FEBE can alert you if a backup has not been completed in a specified number of days.
* Comprehensive results report with links to the author’s extension/theme homepages.
* User-defined backups. Make backups of virtually any file or folder - Firefox related or not. Just specify what to backup and FEBE does the rest.
* Extensive built-in help files. Just click the little blue information icons in FEBE options.
* FEBE 6.0 uses native Firefox zip/unzip components. Much, much faster than previous FEBE versions that depended on external, third-party utilities.
* Upload backups to your Box.net account automatically or with a single click.
* Verify your extension directory. Upgrading Firefox versions sometimes leaves garbage in the extensions directory. FEBE can clean it up.
* Quick Backup. You can quickly backup as many or as few individual extensions/themes as you like. They can be saved together in a single, installable xpi file (Similar to CLEO).
* FEBE 6.2 has a new, simpler profile restore interface. No need to use the Firefox Profile Manager to manually create a profile to restore into.

* … and more!​

Wiseman

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
138
خواهش عزیز، خوشحالم کارت را افتاد.

JVD

همکار بازنشسته
لایک‌ها
6,500
منم گرفتمش برای روز مبدا. منم ممنون

بالا