برگزیده های پرشین تولز

دفاعیه های پیام سرا و iranICTNews و درجه یک

MD66

Registered User
لایک‌ها
208
سلام
اینو تو نت پیدا کردم طرف صحبتشون با من نیست با یکی دیگست

:)

پی نوشت : روز قبل جناب آقای مهدوی مدیر شرکت توسعه مجازی و سایت ایران آی سی تی نیوز برای من در این پست کامنتی با متن زیر قرار دادند :

دوست عزیز سلام
من مدیر سایت iranICTNews هستم.
مطلب شما رو خوندم.
اینکه شما سعی در پاکسازی وب و نتایج گوگل از سایت های اسپمر دارین ، تلاشی ارزشمند و نشانه آگاهی بالا و احساس مسوولیت گرانقدر شماست.
همه از سایت های اسپم خسته شده ایم.
اما سایت iranICTNews اسپمر نیست. اگر ممکنه دوست دارم بتونم طی تماسی تلفنی با شما ، توضیح این امر رو طی دلایلی منطقی مطرح کنم. خواهش می کنم به آدرس [email protected] شماره تماسی از خودتون محبت کنید تا با شما تماس بگیرم.
پیشاپیش از حسن نظر شما سپاسگزارم.
مدیر سایت

بنده چون در سفر کرمان بودم چند ساعت بعد از این کامنت , جناب مهدوی طی یک تماس تلفنی دلایلی رو بیان داشتند که سایت ایران آی سی تی نیوز صرفا به آرشیو مطالب آی تی می پردازه و به مانند سایت های چون درجه ۱ اسپم نیست و تبلیغاتی ندارد , با این حال دوستان در کامنت های همین مطلب هم اشاره به تعداد صفحات ایندکس شده از سایت ایران آی سی تی نیوز در مدت ۱ سال و نیم کرده اند که روند طبیعی نداشته است . بنده قبل از این پست با دو تن از متخصصین امر SEO درباره اسپم بودن یا نبودن این سایت ها مشورت کردم و این دو تن بر این عقیده بودند که سایت ایران آی سی تی نیوز نیز شامل این نتایج اسپم می شود .با این حال با توجه به توضیحات جناب مهدوی , امیدوارم این سایت در آینده بر حجم مطالب تولیدی خود افزوده و از حجم مطالب صرفا کپی از منابع دیگر کم کند.

پی نوشت ۲ : جناب هادی از مدیران سایت پیام سرا نیز در کامنت ها در توضیح نحوه فعالیت این سایت توضیحاتی ارائه کردند که بدون تغییر در زیر قرار گرفته است :

سلام آقا میلاد
من (هادی) یکی از مدیران پیام سرا هستم.
متاسفانه هرچی گشتم نتونستم شماره تلفنی از شما پیدا کنم ولی خوشحال میشم بتونم شما و دیگر دوستان رو قانع کنم که کار پیام سرا با سایتهای دیگه ای که نام بردید متفاوته.

پیام سرا یک سایت نیازمندیه که بیش از ۲ ساله که داره فعالیت می کنه و الان حدود ۸۰٫۰۰۰ آگهی فعال در این سایت موجوده (اکثرا این آگهی ها رایگان هست ولی بیش از ۲۰۰ آگهی ویژه هم موجوده و هرماه تقریبا دارند تمدید میشن و کمتر کسی هست که آگهیشو ویژه کنه و دیگه تمدیدش نکنه، اینو می تونید از بیش از ۵۰٫۰۰۰ عضو فعال سایت پیام سرا سوال کنید)

همونطوری که می دونید یک سایت اسپم نه نیاز به اینهمه آگهی داره نه این تعداد عضو!

راجع به سیستمی که شبهه اسپمینگ این سایت رو برای دوستان فراهم آورده یک توضیح مختصر میدم:

صفحات آگهی سایت پیام سرا از قسمتهای مختلفی تشکیل شده مثلاٌ شرح آگهی، باکس آگهی های مرتبط ، باکس آکهی های ویژه و …. اما یک باکس که این سایتو با بقیه سایتهای مشابه متمایز میکنه باکس جستجوهای مرتبطه !!
عملکرد این باکس به این شکل که وقتی یک آگهی ثبت میشه این باکس خالیه ، به محض اینکه این آگهی تو گوگل ایندکس شد بازای هر کلمه ای که در گوگل سرچ میشه و گوگل این صفحه رو به عنوان نتیجه نشون میده بعد از کلیک بر روی آدرس آگهی در گوگل ، کلمه ای که کاربر جستجو کرده به این باکس اضافه میشه و میشه یک قسمت از صفحه.
با ادامه این روند روزانه کلماتی که در گوگل جستجو شده بعد از ورودی از گوگل به لیست اضافه میشه و کنار صفحه نشان داده میشه.

به این ترتیب بعد از مدت کوتاهی این صفحه مورد توجه گوگل قرار میگیره و چون همه ما ایرانیها تقریبا به یک شکل فکر می کنیم و تقریبا مثل همدیگه از واژگان مشابهی راجع به یک موضوع جستجو می کنیم، بلافاصله بعد از جستجوی عبارت چون به احتمال فراوان یک نفر قبل از ما هم همین عبارت را سرچ کرده و این عبارت الان جزء یکی از آگهی های پیام سرا هست گوگل فورا سایت پیام سرا را به عنوان نتایج اولیه نشان می دهد.

در طراحی این سیستم سعی شده سیستم کاملاً هوشمند باشه و کلمات نامرتبط به هچ وجه اضافه نشه، بنابر این پیام سرا تنها سایتی که کلمات جستجوی مرتبطش تقریبا با ۹۰% ارتباط به متن در آگهی در کنار آگهی نشان داده میشه

مشکل سایت پیام سرا واقعاً همان ۱۰ کلماتی است که ۱۰۰% در متن آگهی موجود نیست. و این ۱۰% به علت بازدید بالای سایت پیام سرا در برخی جستجو های گوگل جلوه می کنه. مدیریت برنامه نویسی پیام سرا به صورت جدی در حال رفع این نقیصه است و علاوه بر آن روزانه تعداد زیادی از این صفحات را از ایندکس گوگل خارج میکنه.

بنابر این در پیام سرا از صفحات وب دیگر دوستان سوء استفاده نمیشه و قطعاً نتیجه ای که در سایت نشان داده میشه با احتمال زیاد در سایت موجوده .

ببخشید بحث طولانی شد
به امید روزی که همه ما یاد بگیریم به قطاری که در حال حرکت به هر قیمتی سنگ پرتاب نکنیم

ایمیل سایت پیام سرا

[email protected]

بنده قضاوتی نمی کنم و قضاوت را به خوانندگان عزیز می سپارم , امیدوارم هادی عزیز و دوستانمون در سایت پیام سرا ، اون ۱۰ درصد مشکلی که به نظر به اندازه ۹۰ درصد به چشم میاد را زودتر حل کنند !

پاسخ سایت درجه ۱ به این پست :

سلام ؛ لطفا آدرس سایت ما را از لیست سیاه اسپم حذف بفرمایید
لطفا این نمودار را مشاهده بفرمایید

http://traffic.alexa.com/graph?&w=400&h=220&o=f&c=1&y=r&b=ffffff&r=3m&u=daraje1.com

ما در اوایل ماه نوامبر سال ۲۰۰۹ ، با انجام چند درخواست از گوگل تمامی صفحات بی محتوا را حذف کردیم
ما برای این مدرک داریم ،
ما هیچ اخطاری از گوگل دریافت نکرده ایم و قسمت وبمستر تولز و جیمیل سایت این را گواهی میدهند.
اگر گوگل سایت ما را حذف کرد چرا هنوز هم صفحات tag و آگهی و … وجود دارند ؟
در واقع سیستمی که ما طراحی کرده بودیم ، به صورت اشتباه کار میکرد و حتی بالاتر از این نیز میتوانست برود ولی جلوی آن توسط خود ما گرفته شد.
در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با ایمیل [email protected] تماس بگیرید.
قضاوت همچنان با دوستان , کارشناسان و خوانندگان

:):)
خب حالا حق با کیه:eek:

8ali8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
هر فردی برای کاراش می تونه دلیل بیاره که به نظر خودش کار خوبی هست
ولی باید این روهم در نظر بگیره این کارها که میگن خوبه برای همه باشه نه خود فرد یا چند نفر و ضررها رو هم در نظربگیره

پس اینجوری باشه ما سایت اسپم نداریم . هر کس می تونه بگه ما یه کار دیگه هم میکنیم تو سایت

jamejam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب هر سه دوست خيلي واضح و شفاف خودشون دلايل اسپم بودن سايتشون رو گفتن! مثلا همون باكس پيام سرا خودش يك نوع اسپم هست. طراح سايت پيام سرا هم اون امكان رو كه باعث ميشه بازديد سايت زياد بشه در ازاي مبلغي كه قيمتش رو بهم گفت ميكنه. يعني خود طراح ميدونه كه اسپم هست و به طور غير واقعي بازديد رو زياد ميكنه. صحبتهاي درجه يك كه از همه خنده دارتر بود:blink:
اين دوستان فكر كردند ديگران چيزي حاليشون نيست و هر چي بخوان ميدوتونن بگن و هركاري دلشون خواست ميتونند بكنند ؟! خوب معلومه الان به ريگي هم بگي ميگه من كاري نكردم من بيگناهم :lol:
من اين سايت را اسپم ميدونم و به طور روزانه ريپورتشون را به گوگل و ياهو ميدهم و ايمدوارم روزي از شر هر سه سايت و سايتهاي اسپم ديگر خلاص شويم. آمين:rolleyes:

Amenocy

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
602
مشکل اینه که شما فکر میکنی این مسائل به شما ربط داره یا مثل رئیس جمورت فکرکردی باید جهان رو اصلاح کنی !

MD66

Registered User
لایک‌ها
208
خوب هر سه دوست خيلي واضح و شفاف خودشون دلايل اسپم بودن سايتشون رو گفتن! مثلا همون باكس پيام سرا خودش يك نوع اسپم هست. طراح سايت پيام سرا هم اون امكان رو كه باعث ميشه بازديد سايت زياد بشه در ازاي مبلغي كه قيمتش رو بهم گفت ميكنه. يعني خود طراح ميدونه كه اسپم هست و به طور غير واقعي بازديد رو زياد ميكنه. صحبتهاي درجه يك كه از همه خنده دارتر بود:blink:
اين دوستان فكر كردند ديگران چيزي حاليشون نيست و هر چي بخوان ميدوتونن بگن و هركاري دلشون خواست ميتونند بكنند ؟! خوب معلومه الان به ريگي هم بگي ميگه من كاري نكردم من بيگناهم :lol:
من اين سايت را اسپم ميدونم و به طور روزانه ريپورتشون را به گوگل و ياهو ميدهم و ايمدوارم روزي از شر هر سه سايت و سايتهاي اسپم ديگر خلاص شويم. آمين:rolleyes:

خط دوم از آخر امضام رو دانلود کن راحت شی

مشکل اینه که شما فکر میکنی این مسائل به شما ربط داره یا مثل رئیس جمورت فکرکردی باید جهان رو اصلاح کنی !

1- یا خودت صاحب همچین سایتهایی هستی
2-یا اینترنت کشور و دیگران برات مهم نیستن
3-.یا فق واسه امضای مذهبی و ... که دارم طرف ما نیستی
4- یا ......
:blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink::blink:

Last edited:

alik

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,232
اسپم در نتیجه های گوگل بیداد میکنه :) برخلاف گذشته که به نتیجه درست می رسیدید امروز به یکسری سایت هایی که محتوا ندارند و صرفا وقت شما را تلف کردند می رسید ! این مسئله انقدر 1- ساده 2- واضح 3- قابل تجربه و درک است که ...

8ali8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11

دوست عزیز بله که دچار مشکل میکنه
جستجوی گوگل داره به خاطر چند نفر خراب میشه . به خاطر اینکه چند نفر سود کنند باید بقیه افراد سختی بکشین به نتایج خوب نرسن . وقتشون بیخود بگذره ......

بالا