برگزیده های پرشین تولز

و من Group Policy

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
سلام
روی سیستم محل کارم پسوردی دارم که توسط administrator ایجاد شده (بدین صورت که قبل از بازشدن صفحه windows باید رمز رو وارد کرد) تا اینجاش هیچ مشکلی نیست،اما به دلیل اینکه رمز ورودی روی تمامی سیستمها یکی است:blink: عملاً در صورت نبودنم تمامی اطلاعات در دسترس عموم هست.
متاسفانه Group Policy رو غیر فعال کردن و به همین خاطر نمیتونم رمز عبور رو اصلاح کنم!
اگه راهی به ذهنتون می رسه ممنون میشم کمکم کنید.

Last edited:

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
من دقیقا متوجه نشدم

یعنی شما الان رو Admin پسورد گذاشتی و پسوردت یادت رفته ؟

یعنی کسی عوض کرده رمزتون رو و شما الان نمیتونید وارد سیستم عامل بشید ؟

یا اینکه وارد میشید ولی Group Policy رو بستید خودتون ؟

SiahSepid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من دقیقا متوجه نشدم

یعنی شما الان رو Admin پسورد گذاشتی و پسوردت یادت رفته ؟

یعنی کسی عوض کرده رمزتون رو و شما الان نمیتونید وارد سیستم عامل بشید ؟

یا اینکه وارد میشید ولی Group Policy رو بستید خودتون ؟
سلام ممنون از توجهت!من دونه دونه جواب می دم: :)
1- سیستمی که گفتم در محل کارمه با پسوردی که بهمون دادن وارد می شیم.با پسورد admin وارد نمی شیم.
2-قبلاً توضیح دادم ، چون پسورد همه سیستمها یکی هست ،عملاً در نبودم با پسوردی که همه دارند میشه پشت سیستم دیگری نشست و .... :hmm: و زیر بار نمیرن که این کارشون اشتباهه که پسورد همه سیستمها یکی هست.
3- admin امکان دسترسی به GP رو بسته !

ArMin_KhAn

Registered User
لایک‌ها
185
1- سیستمی که گفتم در محل کارمه با پسوردی که بهمون دادن وارد می شیم.با پسورد admin وارد نمی شیم.
2-قبلاً توضیح دادم ، چون پسورد همه سیستمها یکی هست ،عملاً در نبودم با پسوردی که همه دارند میشه پشت سیستم دیگری نشست و .... :hmm: و زیر بار نمیرن که این کارشون اشتباهه که پسورد همه سیستمها یکی هست.

آها ، متوجه شدم ، حالا شما میخوای پسوردت با بقیه اعضا فرق کنه که کسی نتونه بیاد رو سیستم استفاده کنه درسته ؟
حالا این کار شما خلاف قوانین بخشی که توش کار میکنی نیست ؟

یه چیز دیگه
یوزری که به شما میدن Limited هست یا Guest یا Admin محدود شده ؟

smohammadhendi

Registered User
لایک‌ها
248

دوست عزيز نميدونم سيستم هايي كه اونجا هست تحت Domain هست يا Workgroup.

حالت اول workgroup بودن شبكه است كه به احتمال زياد دليل اصلي اين كارشون اين هست كه ميخواستن وقتي فايل را share ميكنه از روي سيستم هاي ديگه بدون خواستن پسورد بتونه فايل را برداده (در صورتي كه پسوردها تفاوت داشته باشه هر وقت كسي بخواهد از روي شبكه فايلي را برداره ازش پسورد ميخواهد.)

حالت دوم كه بعيد ميدونم باشه اينه كه تحت Domain باشه ، در اين صورت هيچ كاري نميتوني بكني.ولي خب در صورتي كه اين حالت باشه حتي اگه پسورد ها تفاوت داشته باشن مشكلي براي share كردن وجود نداره.

راه حل:با استفاده از CD هايي مانند 911 و Hiren Boot اينا قابليتي دارن كه باهاش ميتوني پسورد admin سيستم را تغيير بدي
سيستم را با اين CD ها boot ميكني و از قسمت Password Recovery پسورد admin را پاك ميكني و سيستم را ريست ميكني وارد ويندوز ميشي با admin لاگين ميكني و پسورد خودت را عوض ميكني

پ.ن: دقيق يادم نيست كه Password Recovery ، پسورد را پاك ميكرد يا پسورد را بهت نشون ميداد ! در صورتي كه پسورد را پاك ميكرد به فكر اين هم باش كه ممكن هست لو بري

بالا