برگزیده های پرشین تولز

نیازمند راهنمایی اساتید فن در مورد ریپ کردن فیلم های دی وی دی

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
سلام.

من تصمیم گرفتم که آرشیو فیلم هام رو که روی دیسک هست. رو به فرمت های فشرده تر روی هاردم ذخیره کنم و آرشیوم رو رد کنم بره.

حالا به یه سه راهی برخوردم :

من در مورد این که DVD هام رو به چه فرمتی تبدیل کنم که 1- حجمشون کم بشه (زیر 1 گیگ) 2- کیفیتشون خوب حفظ بشه 3- زیرنویسی که توی DVD اصلی هست رو هم توی فایل فشرده شده قرار بده..یعنی اگه dvd من 2 تا زیرنویس داره فارسی و انگلیسی یا اصلا 10 تا داره! من بتونم یه زیرنویس رو انتخاب کنم که همراه فیلم کم حجم شده پخش بشه.

خب حالا واسه این 3 تا کار باید 1- من از بین این 3 تا فرمت یعنی

(DIvX(*.avi

Xvid(*.avi

MKV

یکی رو انتخاب کنم.

خب مشخصه که MKV بهتره...

رای مثال یک فیلم با فرمت AVI با زمان 1 ساعت 30 دقیقه معمولا 700 مگابایت فضا لازم دارد ، اما در مقابل فرمت MKV با همان مشخصات و با همان زمان و کیفیت تصویر حجمی معادل 300 تا 400 مگابایت را اشغال می کند

ولی اون جور که من میخوام باید به فرمت MKV تبدیل کنم که حجمش زیر 1 گیگ بشه. من یه فیلم MKV دارم حجمش 300 مگه..یعنی از دایو ایکس هم کمتره حجمش..و بسیار کیفیتش بالاست یعنی حداقل در حد دایو ایکس هست...اما هر چی نرم افزار دارم که به فرمت mkv تبیدل میکنه ..به mkv هایی تبدیل میکنه که حجمشون بالای 2 گیگه!
میخوام ببینم این فرمت های MKV که کل یه فیلم رو به 300 مگ تبدیل میکنن با چه نرم افزاری تولید میشه کرد...؟

این خوبه؟

Tipard MKV Video Converter v4.1.08

میشه زیرنویس رو هم انتقال داد؟

Last edited:

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
برادر شما دنبال یه چیز all-in-one هستی و امکان نداره همچین چیزی برای همه فرمت ها جواب بده! اگر فقط هدفت ارشیو کردن روی هارد DVD هاته به نظر من RAT-DVD راحتترین گزینه است ولی عملا بالای 50% نمیتونه حجم رو کم کنه!

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
سلام وحید جان...

نه من دنبال همه در یک نرم افزار نیستم اتفاقا!

من میخوام مثلا اگه MKV پیشنهاد میشه...

یه نرم افزار به من بگید که دیسک DVD من رو به MKV به حجم 300-400 مگ تبدیل کنه...و خاصیت انتقال یه زیرنویس رو داشته باشه...

همین!

نرم افزار هایی که من دارم یا MKV تولیدی حجمش بالاست

یا

نمیشه زیرنویس رو انتخاب و انتقال داد!

من خودم دیدم یکی از دوستان توی دیسکاس مثلا لاست رو با MKV حجم پایین میفروخت که زیر نویسم داشت..اونو با چی ریپ کرده از رو DVD?

یا مثلا من امریکن پای 7 رو دارم که MKV هست زیر نویس فارسی داره و فقط 300 lمگه!

یعنی میگی این از رو DVD ریپ نشده؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
سلام وحید جان...

نه من دنبال همه در یک نرم افزار نیستم اتفاقا!

من میخوام مثلا اگه MKV پیشنهاد میشه...

یه نرم افزار به من بگید که دیسک DVD من رو به MKV به حجم 300-400 مگ تبدیل کنه...و خاصیت انتقال یه زیرنویس رو داشته باشه...

همین!

نرم افزار هایی که من دارم یا MKV تولیدی حجمش بالاست

یا

نمیشه زیرنویس رو انتخاب و انتقال داد!

من خودم دیدم یکی از دوستان توی دیسکاس مثلا لاست رو با MKV حجم پایین میفروخت که زیر نویسم داشت..اونو با چی ریپ کرده از رو DVD?

یا مثلا من امریکن پای 7 رو دارم که MKV هست زیر نویس فارسی داره و فقط 300 lمگه!

یعنی میگی این از رو DVD ریپ نشده؟

منظور منم همه فرمت ها نبود!

اول نکته اینکه بنکل در مورد فرمت ها و کدک ها و حجم ها داری اشتباه میکنی! میخوای من برات یه DVD کامل رو با کیفیت خوب ریپ کنم 200 مگ خروجی هم avi باشه؟:D یا یلعکسش یه DVD رو فقط demux کنم به یه فایل mkv با حجم 4.3 گیگ! علاوه بر این شما اول باید از پایه بفهمی داری چیکار میکنی که اگر نوع فرمت صدای دیسک DVD ات مثلا عوض شد به مشگل نخوری!

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
خب الان میگی من چه کار کنم؟

میخوام دیسک هام رو رو هارد ذخیره کنم.

میخوام زیر 1 گیگ حجمشون بشه.

کیفیت و صداشونم خوب باش در خروجی..بعدا هم نمیخوام جای دیگه ببینمیشون فقط تو همون کامپیوتر خوب پخش بشن کافیه!

زیرنویس رو هم بشه انتخابی انتقال داد...

چی پیشنهاد میکنی؟

چه فرمتی و چه نرم افزاری؟

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
خب الان میگی من چه کار کنم؟

میخوام دیسک هام رو رو هارد ذخیره کنم.

میخوام زیر 1 گیگ حجمشون بشه.

کیفیت و صداشونم خوب باش در خروجی..بعدا هم نمیخوام جای دیگه ببینمیشون فقط تو همون کامپیوتر خوب پخش بشن کافیه!

زیرنویس رو هم بشه انتخابی انتقال داد...

چی پیشنهاد میکنی؟

چه فرمتی و چه نرم افزاری؟

گفتم که اول باید یاد بگیری تک تک مفاهیم مورد نیاز در مورد ریپ کردن رو و بعدش اینکارو انجام بدی! هیچ نرم افزاری جوابگوی همه دیسک های شما نیست و نخواهد بود!

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
ای بابا...سخت میگیری وحید جان.:D

میدونم چی میگی...البته...

مفاهیم ریپ کردن رو کجا یاد بگیرم من؟

من واسه همین کمک خواستم دیگه:happy:

راه حل عملی نشون من بدید...

من نمیدونم چه باید بکنم!

hadicg

Registered User
لایک‌ها
14
با Total Video Converter تبدیل کن
البته این زیرنویس رو به طور جداگانه منتقل نمیکنه
فیلم رو زیر نویس دار تبدیل میکنه ، فایل زیر نویس جدا نیست

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
ای بابا...سخت میگیری وحید جان.:D

میدونم چی میگی...البته...

مفاهیم ریپ کردن رو کجا یاد بگیرم من؟

من واسه همین کمک خواستم دیگه:happy:

راه حل عملی نشون من بدید...

من نمیدونم چه باید بکنم!

لول.. سخت نمیگیرم من ولی اگر من مثلا بگم AutoMKV اینکارو میکنه خوب دروغ گفتم یا خواستم از سرم باز کنم! واسه اینکار شما باید اول DVD ات رو دیمیکوس کنی به اجزای لازم (سابها میشن Sup و تصویر و صدا هم جدا میشن) بعدش یه ستینگ دلخواه در نظر بگیری ویدئو و اگر لازم شد ائودیو رو انکود کنی و در نهایت 1فایل ازشون در بیاری که زیرنویس ها هم کنارشونه!

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
با Total Video Converter تبدیل کن
البته این زیرنویس رو به طور جداگانه منتقل نمیکنه
فیلم رو زیر نویس دار تبدیل میکنه ، فایل زیر نویس جدا نیست

منم نمیخوام جدا باشن!

حالا این MKV خروجی چقدره حجمش؟

اصلا mkv داره؟

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
لول.. سخت نمیگیرم من ولی اگر من مثلا بگم AutoMKV اینکارو میکنه خوب دروغ گفتم یا خواستم از سرم باز کنم! واسه اینکار شما باید اول DVD ات رو دیمیکوس کنی به اجزای لازم (سابها میشن Sup و تصویر و صدا هم جدا میشن) بعدش یه ستینگ دلخواه در نظر بگیری ویدئو و اگر لازم شد ائودیو رو انکود کنی و در نهایت 1فایل ازشون در بیاری که زیرنویس ها هم کنارشونه!

اوکی×

قبول..ولی اینا رو شما بلدی نه من...

حداقل بگو این کارو با چه سافت وری میکنی؟

منم باید برم با آزمونو خطا تجریه کنم ...ور بردم یاد بگیرم دیگه...

من فقط میخوام بدونم :

فیلمای با کیفیت DVD که تو اینترنت با پسوند MKV قرار میدن که حجمشون 300 مگابایت یا کمتر هست با چه نرم افزاری تبدیل میکنن بدون اینکه کیفیتشون کم بشه.

حداقل فقط اینو بگین!

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
اول اینو بگم که من در این زمینه هیچ تخصصی ندارم و تجربه ام در حد rip کردن 30-40 تا دی وی دی ه با خروجی avi که روی حجمشون هم حساسیت نداشتم، در نتیجه جواب سوال تاپیک رو به صورت تجربی نمی دونم
goodheart.gif

ولی:

فیلمای با کیفیت DVD که تو اینترنت با پسوند MKV قرار میدن که حجمشون 300 مگابایت یا کمتر هست با چه نرم افزاری تبدیل میکنن بدون اینکه کیفیتشون کم بشه.

در مورد این سوال شما یه سرچ کردم ([ame="http://www.google.com/search?hl=en&rlz=1C1_____enIR378IR378&q=convert+dvd+to+300mb+mkv+video&btnG=Search&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai="]+[/ame])، به نظر می رسه با نرم افزارهای مختلف میشه این کارو کرد، مثلا با meGUI و Total Video Convertor.

برای انجام این کار با meGUI توی یوتیوب هم ویدئو هست، یه آموزش قدم به قدم هم اینجا هست: Tutorial How To Ripping 300MB MKV files from DVD

البته من زیاد نگشتم و فقط خواستم نمونه بیارم. اگه خودت سرچ کنی و چند نمونه رو دنبالش بری چه بسا نرم افزارهای بیشتر و بهتری هم باشه.

Last edited:

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
البته من یه چیزی ور فهمیدم...

کار با meGUI خیلی پیچیده و سخته..و مال حرفه ای هاست...

این Total Video Convertor هم فرمت MKV در خروجی نمیده!

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
نه نمیشه باهاش کار کرد...خیلی حرفه ایه..
آموزش هایی هم که هست..اصلا جواب نمیده...

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
ظاهرا Handbrake هم گزینه رایج و محبوبیه برای تبدیل دی وی دی به mkv با حجم کم، و کار باهاش هم ساده تره نسبت به meGUI. هر چند نظرات رو که می خوندم یه جا گفته شده بود که حجم 400mb اش انتخاب بهتریه نسبت به حجم 300mb.

ولی کلا بهت توصیه می کنم اگه برات امکان دانلود یا خرید فیلم های آرشیوت وجود داره از اون روش ها استفاده کنی، و فقط در مواردی که مجبوری خودت تبدیل کنی، چون خیلی کار زمان بر و اعصاب خورد کنی ه، به خصوص اگه تعداد DVD هات زیاده
263cylj.gif

خیام

Registered User
لایک‌ها
4
ظاهرا Handbrake هم گزینه رایج و محبوبیه برای تبدیل دی وی دی به mkv با حجم کم، و کار باهاش هم ساده تره نسبت به meGUI. هر چند نظرات رو که می خوندم یه جا گفته شده بود که حجم 400mb اش انتخاب بهتریه نسبت به حجم 300mb.

ولی کلا بهت توصیه می کنم اگه برات امکان دانلود یا خرید فیلم های آرشیوت وجود داره از اون روش ها استفاده کنی، و فقط در مواردی که مجبوری خودت تبدیل کنی، چون خیلی کار زمان بر و اعصاب خورد کنی ه، به خصوص اگه تعداد DVD هات زیاده
263cylj.gif

و به خصوص اینکه ریپ کردن , معمولا از CPU usage فوق العاده زیادی استفاده می کند و عملا با کامپیوتر , کار دیگری

نمی توان انجام داد !

:(

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364

263cylj.gif

آقا دمت گرم. دقیقا همون چیزی بود که میخواستم.

مرسی

بالا