برگزیده های پرشین تولز

شبکه کردن دو کامپیوتر از طریق وایرلس

scarface83

Registered User
لایک‌ها
36
سلام به همه دوستان و سروران و مهندسین و متخصصین و ...

یه مشکلی دارم که ازتون میخوام کمکم کنین:

من دوتا PC در 2 طبقه متفاوت خونه دارم. هر دوشون ویندوز 7 دارن ومن میخوام این دو تارو با هم شبکه کنم. از اونجایی که کشیدن کابل شبکه کار سختیه و مقدور هم نیست، و باز از اونجایی که هر دوی کامپیوترها کارت شبکه وایرلس دارن، چجوری میتونم بصورت وایرلس این 2تا رو با هم شبکه کنم و از Remote Desktop ویندوز یا برنامه های مشابهش استفاده کنم؟

پیشاپیش ازتون ممنونم. هر کس بتونه کمکم کنه من رو یه عمر بنده خودش کرده!!!

erfan.f

Registered User
لایک‌ها
4
سلام شما مودم وایرلس دارید که اینترنت بهش وصل شه؟اگه دارید هر دو pcرو به مودم وصل کنید بعد از وصل شدن از طریق یکی از pcها به homegroupرفته و یک گروه میسازی.بعد وارد pcبعدی شده و وارد همین برنامه شده و گزینه ی joinرا میزنی و بعد از شما رمز میخواد همان رمزی که pc اول بهت داد رو میزنی..........در قسمت ساختن homegroup قسمت هایی مانند جاهای مختلف pc را برای تیک زدن میاورد که شما همه را تیک میزنی....بعد از همهی این کار ها به my computer رفته و در سمت چپ ص فحه به قسمت network رفته و اسم دو pc شبکه شده را میتوانید ببینید وازremote desktop استفاده کنید و از فایل های pc دیگری استفاده کنید

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
network and sharing center
set up a new connection or network
setup a wirless ad hoc
بقیه مراحل آسون

scarface83

Registered User
لایک‌ها
36
سلام شما مودم وایرلس دارید که اینترنت بهش وصل شه؟اگه دارید هر دو pcرو به مودم وصل کنید بعد از وصل شدن از طریق یکی از pcها به homegroupرفته و یک گروه میسازی.بعد وارد pcبعدی شده و وارد همین برنامه شده و گزینه ی joinرا میزنی و بعد از شما رمز میخواد همان رمزی که pc اول بهت داد رو میزنی..........در قسمت ساختن homegroup قسمت هایی مانند جاهای مختلف pc را برای تیک زدن میاورد که شما همه را تیک میزنی....بعد از همهی این کار ها به my computer رفته و در سمت چپ ص فحه به قسمت network رفته و اسم دو pc شبکه شده را میتوانید ببینید وازremote desktop استفاده کنید و از فایل های pc دیگری استفاده کنید

دقیقاً کجا باید Homegroup جدید بسازم؟ این گزینه واسه من وجود نداره!

network and sharing center
set up a new connection or network
setup a wirless ad hoc
بقیه مراحل آسون

دوست من این کارو کردم ولی نشد:((

ali_2021

Registered User
لایک‌ها
800
Ip باید دستی بیدید ! Gate way هر کدوم رو ip طرف مقابل قرار بدید.

erfan.f

Registered User
لایک‌ها
4
سلام ....... وارد homegroup شده و گزینهی create homegroup را میزنی و به نوشته ی شماره #2 عمل میکنی

vahid_el

Registered User
لایک‌ها
5
بین دوست من شما باید بیا اول هر دو کامپیوترو عضو یه گروه کاری کنی(work group) که توی 7 به صورت پیش فرض اسم اونا homegroup هست.
برای این کار مراحل زیر رو انجام بده.
1-
کلیک راست رو my computer و بعد انتخاب properties . در قسمت سمت چپ صفحه باز شده گزینه advanced system settings رو بزن. در پنجره جدید باز شده به تب computer name برو و کپشن change در پایین پنجره رو بزن.
تو این مرحله باید اسمی که مد نظرت برای گروه کاری هست رو وارد کنی که به صورت پیش فرض WORKGROUP هست .(دقت کن که باید در هر دو PC این اسم با هم یکی باشه )
حالا باید مراحل دیگه مثل فایروال و ست کردن ip رو انجام بدی.
2-
فایروال رو به صورت کامل خاموش کن و این کارو از طرق رفتن به مسیر Control Panel\System and Security\Windows Firewall باید انجام بدی که تو اینجا در سمت چپ پنجره حاری گزینه turn windows firewall on or off رو باید بزنی و بعدشم همه رو off کنی.
3-
حالا باید ip ست کنی واسه هردو pc که این کارو به صورت زیر انجام بده:
به مسیر زیر برو
Control Panel\Network and Internet\Network Connections
حالا در اینجا آداپتر کارت وایرلست رو میبینی روش دابل کن و بعد propertise رو کلیک بفرما عزیزم . وبعد روی گزینه INTERNET PROTOCOL VERSION 4 کلیک کن. در این مرحله روی گزینه Use The Following Address کلیک کن و بعدش برای هر دو PC اینایی که برات نوشتمو ست کن.

PC1:
ip address : 192.168.1.1
subnet mask : 255.255.255.0

PC2:
ip address : 192.168.1.2
Default Gteway : 192.168.1.1

fبعدش همه چیز تمومه دوست گلم.

اگه خواستی از اینترنت یکی از pc ها روی اونیکی هم استفاده کنی باید یه سری تنظیمات دیگه هم انجام بدی که در صورت نیاز بگو تا راهنماییت کنم عزیز دلم.
:cool:

Last edited:

scarface83

Registered User
لایک‌ها
36
بین دوست من شما باید بیا اول هر دو کامپیوترو عضو یه گروه کاری کنی(work group) که توی 7 به صورت پیش فرض اسم اونا homegroup هست.
برای این کار مراحل زیر رو انجام بده.
1-
کلیک راست رو my computer و بعد انتخاب properties . در قسمت سمت چپ صفحه باز شده گزینه advanced system settings رو بزن. در پنجره جدید باز شده به تب computer name برو و کپشن change در پایین پنجره رو بزن.
تو این مرحله باید اسمی که مد نظرت برای گروه کاری هست رو وارد کنی که به صورت پیش فرض WORKGROUP هست .(دقت کن که باید در هر دو PC این اسم با هم یکی باشه )
حالا باید مراحل دیگه مثل فایروال و ست کردن ip رو انجام بدی.
2-
فایروال رو به صورت کامل خاموش کن و این کارو از طرق رفتن به مسیر Control Panel\System and Security\Windows Firewall باید انجام بدی که تو اینجا در سمت چپ پنجره حاری گزینه turn windows firewall on or off رو باید بزنی و بعدشم همه رو off کنی.
3-
حالا باید ip ست کنی واسه هردو pc که این کارو به صورت زیر انجام بده:
به مسیر زیر برو
Control Panel\Network and Internet\Network Connections
حالا در اینجا آداپتر کارت وایرلست رو میبینی روش دابل کن و بعد propertise رو کلیک بفرما عزیزم . وبعد روی گزینه INTERNET PROTOCOL VERSION 4 کلیک کن. در این مرحله روی گزینه Use The Following Address کلیک کن و بعدش برای هر دو PC اینایی که برات نوشتمو ست کن.

PC1:
ip address : 192.168.1.1

PC2:
ip address : 192.168.1.2
Default Gteway : 192.168.1.1

fبعدش همه چیز تمومه دوست گلم.

اگه خواستی از اینترنت یکی از pc ها روی اونیکی هم استفاده کنی باید یه سری تنظیمات دیگه هم انجام بدی که در صورت نیاز بگو تا راهنماییت کنم عزیز دلم.
:cool:

بسیار سپاسگزارم از این توضیحات مفصل.

vahid_el

Registered User
لایک‌ها
5
دوست عزیز یه راه دیگه هم اینه که بیای و یه بستر adhoc راه بندازی.
لینک زیرو ببین:
win xp
Win 7

vahid_el

Registered User
لایک‌ها
5
دوست عزیز یه راه دیگه هم اینه که بیای و یه بستر adhoc راه بندازی.
لینک زیرو ببین:
win xp
Win 7

و اینم یه آموزش کامل از هر روشی که بخوای.:
لینک

scarface83

Registered User
لایک‌ها
36
ایول به همه بارساییها!!!
دمت گرم وحید جان. مرسی.

بالا