برگزیده های پرشین تولز

فـــــرهـاد مجیـــــــدی

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
431368_248670531887240_100002328847682_542581_937731574_n.jpg

با این که یه گروه داریم به نام عاشقان فرهاد...یه نظرم بودن این تاپیک لازم بود...

میخوام این تاپیک بشه یه مرجع برای هواداران این کاپیتان محبوب و خوش احلاق باشگاه استقلال .

سعی میکنیم هر چی ویدئو وعکس و خبر راجع به فرهاد هست اینجا بذاریم..از قدیمی تا جدید...

فقط خواهشا از مقایسه و توهین و انتقاد غیر منطقی در این تاپیک خودداری کنید وگرنه به راحتی گزارش و پاک میشه.

هر گونه بحث و جدل و نظر غیر منطقی در مورد رفتن او از استقلال به الغرافه ممنوع می باشد .این بحث ها رو میتونید در تاپیک استقلال انجام بدید.

کاپیتان فرهاد مجیدی

majidi.jpg

فرهاد مجیدی در سوم ژوئن سال ۱۹۷۷ و یا بهتر بگوییم ۱۳ خرداد ۱۳۵۶ در تهران به‌دنیا آمد. مجیدی در یک خانوادۀ اصیل با وضعیت مالی و اجتماعی خوب رشد کرد. کم‌کم به فوتبال علاقه‌مند شد. او در کنار دو خواهر و یک برادر بزرگ شد. برادر کوچک‌تر فرهاد را هم خوب می‌شناسید. فرزاد مجیدی که درست بسان فرهاد از بهمن به استقلال تهران پیوست. فرهاد از کودکی عاشق فوتبال بود. از تیم‌های پایه کار خود را آغاز کرد. گرچه مادرش به‌طور کلی مخالف حضور او در میادین فوتبال بود، اما پدرش از همه نظر یار و پشتیبان او بود. فرهاد مجیدی این روزها دوباره پیراهن استقلال تهران را برتن کرده است. پیراهنی که با آن به فرهاد مجیدی تبدیل شد و شاید با آن از دنیای فوتبال خداحافظی کند.
آغاز یک راه طولانی

اولین تیم رسمی و تقریباً مطرح او جوانان کشاورز بود. تیمی که با کمبود امکانات مواجه بود اما با این حال این مسأله باعث نشد تا فرهاد مجیدی فوتبال را کنار بگذارد. پس از حضوری تقریبا کوتاه در جوانان کشاورز در همان ردۀ سنی به تیم بهمن پیوست. وضعیت در تیم جوانان بهمن بهتر از کشاورز بود. روزی ۳ بار تمرین می‌کرد. تمرین‌های سنگین و نفس‌گیر. برای حضور در مسابقات استانی به تیم صنایع پارچین پیوست و مدت کوتاهی به صورت بازیکن قرضی در این تیم توپ زد. درخشش او در تیم صنایع باعث شد تا مربیان تیم امید بهمن برای جذب دوبارۀ او تلاش کنند. پس از هشت ماه بازی در صنایع پارچین وارد تیم امید بهمن شد. او می‌دانست که اگر در ردۀ سنی امید موفق ظاهر شود می‌تواند به تیم بزرگسالان و مطرح بهمن راه پیدا کند. پس وقت تلاش بود! تلاشی برای رسیدن به یک آرزوی دیرینه! او پس از یک دورۀ کوتاه به آرزویش رسید و پیراهن تیم بزرگسالان بهمن را برتن کرد. آن روزها بهمن در شرایط خوب و آرمانی قرار داشت. او حالا آرزوهای بزرگتری در سر داشت...
حضور در استقلال

پس از درخشش در تیم بزرگسالان بهمن به استقلال تهران پیوست. تیمی که همیشه آرزوی پوشیدن پیراهنش را درسر داشت. فرهاد مجیدی می‌دانست که راه سختی در پیش دارد. راهی که به قله‌های افتخار ختم می‌شد. او در استقلال به یک شاه‌مهره تبدیل شد! شم بالای گلزنی و هوش فوق العادۀ او باعث شد که به یکی از موفق‌ترین و محبوب‌ترین بازیکنان آن زمان استقلال تبدیل شود. به‌واقع می‌توان از فرهاد مجیدی به‌عنوان یکی از ستاره‌های اواخر دهۀ هفتاد نام برد. وقتی می‌زد، یک دستش را روی سینه می‌گذاشت و دست دیگر را باز می‌کرد! حرکت او بعد از هر گل تکرار می‌شد. مجیدی سال‌ها برای استقلال بازی کرد و درواقع همین مسأله باعث شد که حتی امروز محبوبیت خاصی بین هواداران استقلال داشته باشد.
اروپا، مقصد بعدی فرهاد

درخشش او در بازی‌های لیگ ایران و حتی در سطح آسیا با پیراهن استقلال باعث شد تا سران باشگاه راپید وین اتریش که با استقلال روابط حسنه‌ای داشتند سخت به‌دنبال جذب فرهاد باشند. فرهاد مجیدی تصمیم خود را گرفت و در زمان حضور فتح‌الله‌زاده به اتریش انتقال داده شد. گرچه حضور او در اتریش چندان رویایی و همراه با موفقیت نبود، اما فرهاد همیشه از آن به عنوان یک تجربۀ طلایی یاد می‌کند. اختلاف در مبلغ قرارداد و همین طور یکی دو مصدومیت سنگین باعث شد تا فرهاد مجیدی فکر ادامۀ فوتبال در اروپا را از سر خود بیرون کند. رضایت نامۀ او بعد از یک فصل ناموفق در اتریش صادر شد …
البته او در 12 بازی 6 گل برای راپید به ثمر رساند...که البته 2 گل آن در لیگ اتریش و سایر گل ها در مسابقات دیگر بود.

امارات، نقطۀ آغاز …

شاید فکرش را نمی‌کرد که در امارات به آن همه موفقیت برسد. اولین تیم او در امارت، الوصل بود. پس از مدت کوتاهی با شرایط فوتبال امارات آشنا شد. کم‌کم به یک ستارۀ محبوب در بین شیوخ اماراتی تبدیل شد و پوسترهای او در سرتاسر امارات به چشم می‌خورد. سبک بازی او با دیگر بازیکنان آنقدر متفاوت بود که بازی‌های او خیلی زود به چشم آمد. فرهاد مجیدی از نظر مالی نیز آنقدر تأمین بود که جایی را جز امارات ترجیح نمی‌داد. پس از الوصل، به الاهلی امارات پیوست. در آنجا نیز بازی‌های خوبی به‌نمایش گذاشت. اما در سال ۲۰۰۳ به عنوان بازیکن قرضی به تیم العین امارات پیوست تا در جام باشگاه‌های امارات به میدان برود. او آن سال در بازی نیمه‌نهایی جام باشگاه‌های آسیا و در برابر دالیان درخشید و به یک قهرمان تبدیل شد. گل رویایی او در آن بازی، العین را به فینال جام باشگاه‌های آسیا برد و در آخر، او با العین قهرمانی در آسیا را تجربه کرد. او دوباره به الاهلی پیوست. در طول مدت حضور در الاهلی حدود ۱۳۰ گل برای این تیم به ثمر رساند و در سال ۲۰۰۶ با این تیم قهرمان لیگ امارات شد.

تیم ملی

او در سال ۱۳۷۵ برای اولین بار به تیم ملی دعوت شد. محمد مایلی‌کهن، مربی وقت تیم ملی به توانایی‌های فرهاد اعتقاد داشت. فرهاد مجیدی، اولین بازی ملی خود را در برابر کویت و در سال ۱۳۷۵ انجام داد. گرچه او همراه تیم ملی به جام جهانی ۱۹۹۸ فرانسه هم رفت، اما از او به عنوان یک بازیکن کم فروغ در ردۀ ملی یاد می‌شود. او در حالی که در اوج بود و در امارات می‌درخشید، خیلی کم به تیم ملی دعوت می‌شد و زمانی هم که به اردوها ملحق می‌شد، به‌دلیل دوری طولانی از تیم ملی نمی‌توانست به هماهنگی لازم برسد. او در طول دوران بازیگری خود ۴۱ بازی ملی انجام داده است و تنها موفق به ثمر رساندن ۱۰ گل ملی شده است.

مجیدی اوایل مهر سال 1390 از تیم ملی با این دلیل که نمی‌خواهد کاری که با او در جوانی شد، با دیگر بازیکنان جوان فوتبال تکرار شود از فوتبال ملی خداحافظی کرد.

بازگشت به استقلال

وی در سال 1386 پس از کش و قوس‌های فراوان مجددا به استقلال پیوست. او در حالی به استقلال پیوست که مدیران پرسپولیس نیز به دنبال جذب وی بودند.

محبوب ترین بازیکن جهان از دید کاربران

در نظرسنجی سایت فدراسیون بین‌المللی تاریخ و آمار، فرهاد مجیدی به عنوان محبوب‌ترین بازیکن جهان در سال 2010 شناخته شد.​
این نظرسنجی اینترنتی از مدتی قبل شروع شد و طی آن فرهاد مجیدی با 63473 رای به عنوان محبوب‌ترین بازیکن جهان شناخته شد.

attachment.php

درخشش دوباره در استقلال

او در فصل جاری رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران بازی های درخشانی از خود نشان داد و با زدن 9 گل در یک نیم فصل در صدر جدول گلزنان لیگ هم بود ولی به خاطر مسائلی که از آن به مشکل دخترش یاد کرد در نیم فصل از استقلال جدا شد و
به صورت قرضی به الغرافه قطر پیوست . او اخیرا گلزنی های خود در الغرافه را نیز شروع کرده است...

Farhad_Majidi27.jpg

فایل های ضمیمه

• 318275_344499438933455_100001202042256_996236_383410895_n.jpg
    318275_344499438933455_100001202042256_996236_383410895_n.jpg
    8.8 KB · نمایش ها: 1,049
Last edited:

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
دو گل قدیمی از فرهاد به سایپا و تراکتور در سال 78

آخرشم مصاحبه میکنه بهش میگه بازی چطور بود میگه زیاد خوب نبود..

می پرسه داوری چطور بود؟ میگه افتضاح :دی

6d24.jpg

کد:
http://www.rodfile.com/kjisn9v5wa8z/(1)_‫دو_گل_قدیمی_از_فرهاد_مجیدی‬_2.mp4.html

حسن ياور

Registered User
لایک‌ها
1,263
دو گل قدیمی از فرهاد به سایپا و تراکتور در سال 78

آخرشم مصاحبه میکنه بهش میگه بازی چطور بود میگه زیاد خوب نبود..

می پرسه داوری چطور بود؟ میگه افتضاح :دی

مشاهده پیوست 125158

کد:
http://www.rodfile.com/kjisn9v5wa8z/(1)_‫دو_گل_قدیمی_از_فرهاد_مجیدی‬_2.mp4.html

بازی با سایپا گمونم یک یک شد هادی طباطبایی توپ رو بلند زد برای فرهاد و اونم توپو کرد تو گل آخر بازی هم گفت داوری افتضاح بود کلی حال کردم

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
گل زیبای فرهاد به دالیان چین در نیمه نهایی باشگاه های آسیا

این بازی با گل فرهاد مجیدی 4 بر 3 به سود العین امارات به پایان رسید

العین در فینال هم به برتری رسید و قهرمان آسیا شد.

farhad+majidi.jpg

کد:
http://www.filegir.com/files/softcenter/farhad-dalian%5Bf43%5D.webm

برای دیدن کلیپ ها از نرم افزار هایی مثل Km player یا K-lite استفاده کنید.

Majid_4553

کاربر برنزی تالار فوتبال - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
653
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
اول از همه تبریک بابت این تاپیک به همه عاشقان فرهاد مجیدی.

برسیم به ادامه تاپیک

چند عکس از فصلهای قبل

آخرین قهرمانی لیگ

548d2d67-f6e3-4597-8b81-e9634c878819.jpgc70908a4-ca59-4ce9-8dc2-e5842abec1f6.jpg

عکس هست میزارم کم کم

SirMasoud

Registered User
لایک‌ها
239
او آن سال در بازی نیمه نهایی جام باشگاه‌های آسیا و در برابر دالیان درخشید. وی دوباره به الاهلی پیوست. در طول مدت حضور در الاهلی حدود 130 گل برای این تیم به ثمر رساند و در سال 2006 با این تیم قهرمان لیگ امارات شد.

من خودم استقلالی هستم و فرهاد را هم خیلی دوست دارم ولی فکر کنم این که 130 گل برای الاهلی زده درست نباشه.

تو ویکیپیدا فارسی و انگلیسی هم همه آمارش با هم تفاوت داره ولی گل‌های زدش خیلی کمتره. تو انگلیسی حساب کردم 56 گل کلاً برای تیم‌های امارتی زده.

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
من خودم استقلالی هستم و فرهاد را هم خیلی دوست دارم ولی فکر کنم این که 130 گل برای الاهلی زده درست نباشه.

تو ویکیپیدا فارسی و انگلیسی هم همه آمارش با هم تفاوت داره ولی گل‌های زدش خیلی کمتره. تو انگلیسی حساب کردم 56 گل کلاً برای تیم‌های امارتی زده.

اون گل ها که در ویکی زده فقط در لیگ رو حساب کرده.

فرهاد توی الوصل اینقدر گل زده که نگاه کردن توی ویکی پدیا نشون میده که اصلا اون آمار در مورد الوصل هم درست نیست.چه برسه به تیم های دیگه.

یادمه زمانی در الوصل بود هر هفته خبر گلزنیش میومد...و امار 12 گل واقعا خنده داره که در ویکی زده...

حذفی رو حساب نکردن در کشور امارات..

شاید 130 گل آمار دقیقی نباشه ولی آمار ویکی هم آمار کاملی نیست...میدونم که بیشتر زده..در کل البته...در لیگش درسته.

به هر حال اگه مطمئن هستید من ویرایش کنم...چون خودم هم شک کردم ولی دیدم فقط لیگ رو حساب کرده برای همین به بیوگرافی اعتماد کردم..

مثلا در راپید وین 6 تا زده که فقط 2 تاش رو نوشته که در لیگ بوده.

Last edited:

SirMasoud

Registered User
لایک‌ها
239
اون گل ها که در ویکی زده فقط در لیگ رو حساب کرده.

فرهاد توی الوصل اینقدر گل زده که نگاه کردن توی ویکی پدیا نشون میده که اصلا اون آمار در مورد الوصل هم درست نیست.چه برسه به تیم های دیگه.

یادمه زمانی در الوصل بود هر هفته خبر گلزنیش میومد...و امار 12 گل واقعا خنده داره که در ویکی زده...

حذفی رو حساب نکردن در کشور امارات..

شاید 130 گل آمار دقیقی نباشه ولی آمار ویکی هم آمار کاملی نیست...میدونم که بیشتر زده..در کل البته...در لیگش درسته.

به هر حال اگه مطمئن هستید من ویرایش کنم...چون خودم هم شک کردم ولی دیدم فقط لیگ رو حساب کرده برای همین به بیوگرافی اعتماد کردم..

مثلا در راپید وین 6 تا زده که فقط 2 تاش رو نوشته که در لیگ بوده.

درسته آمارش خیلی دقیق نیست ولی تو انگلیسی جام حذفی و لیگ آسیا برای تیم‌های مختلف را هم زده. وقتی تو امارات بود جام حذفی را نمی دونم ولی لیگ آسیا خیلی کم بازی کرده.

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
درسته آمارش خیلی دقیق نیست ولی تو انگلیسی جام حذفی و لیگ آسیا برای تیم‌های مختلف را هم زده. وقتی تو امارات بود جام حذفی را نمی دونم ولی لیگ آسیا خیلی کم بازی کرده.

جام حذفی امارات رو نزده.

آسیا رو هم میدونم 4 تا بازی برای العین کرده و یه گل زده و همون گلش العین رو برده فینال.

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
فرهاد در بازی الغرافه - الهلال پیراهنش رو به یکی از ایرانیانی که برای تماشای بازیش به استادیوم اومده بود هدیه داد.

این بازی 3-3 شد

کلیپ این لحظه رو دانلود کنید.

navidsss_68_524148_167361976717724_100003317670610_243349_862905854_n.jpg

کد:
http://www.rodfile.com/hqq1bofca8tm/b6e3ba4978f147b169ef7e89dc751eac157202.flv.html

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
اون عکس جدید فرهاد که رو دستش تو بازی الغرافه نوشته بود استقلال رو کسی داره بزاره؟
فرهاد یه دونه است

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
95535520494129322729.jpg
فرهاد مجیدی در دیدار مقابل الهلال روی دست خود نوشته بود استقلال....
در چارچوب مسابقات جام باشگاه های آسیا تیم فوتبال الهلال عربستان و الغرافه قطر در مقابل صف آرایی کردند.در این دیدار فرهاد مجیدی مهاجم محبوب استقلالی ها روی دست چپ خود نام استقلال را نوشته بود،در زمانی نه چندان دور فرهاد مجیدی بر روی همین دست خود بازوبند کاپیتانی استقلال را به بازو میبست
یه دونه ای داش فرهاد

Majid_4553

کاربر برنزی تالار فوتبال - فروشنده معتبر
کاربر فعال
لایک‌ها
653
ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴
برسیم به بازی تبریز

گل توسط فرهاد مجیدی که خوشحالیشو با تماشاگرا تقسیم میکنه

7b837925-b1f2-455f-a53f-3b32a9b7572a.jpg5cfda978-a5e2-4943-ac30-6216e2823c96.jpg79ebd917-d6ab-4ebc-a3c5-9f59129ba759.jpg

که ناگهان روی زمین می افته و سرش رو میگیره. چی شده؟

53b00fb2-b22f-4505-85e7-db9d14213101.jpg
بله عکس پایین مشخصه.

1ac783f4-69ce-4282-8372-a81b33382c0b.jpg

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
درود

فرهاد مجیدی به جرأت یکی از محبوبترین بازیکنان تاریخ استقلال بوده و هست

52k9qjlnovu62o0vrh6g.jpg

فرهاد بازیکنی بود که در جوانی توسط زنده یاد حجازی شناخته شد و پا به استقلال گذاشت و جاودانه شد

eddc30f3afa14bac42461d25160949e6.jpg

صد البته کاپیتان خوشنام استقلال همواره یادآور غیرت و جنگندگی یه

6_8811090809_L600.jpg

اینهم متنی شامل نظرات زنده یاد ناصر حجازی درباره فرهاد مجیدی عزیز :

ناصر حجازی اولین کسی بود که فرهاد مجیدی را به اصطلاح کشف کرد و به استقلال آورد. فرهاد مجیدی به واسطه ی بازی چشمگیری که در بهمن کرج به نمایش گذاشت،در قاب چشمان قهرمان فوتبال کشورمان قرار گرفت . وقتی نام فرهاد مجیدی را به زبان می آوری با انرژی و اشتیاق بیشتری حرف می زند؛اودر تعریف فرهاد مجیدی می گوید: (فکر می کنم 20ساله بود که به استقلال آوردمش.آن روزها فرهاد در بهمن کرج بازی می کرد.جوانی لاغراندام اما تندوتیز بود.مامی خواستیم همراه با استقلال در جام باشگاه های آسیا حضور یابیم.آن روز ها تیم ها می توانستند بازیکن قرضی جذب کنند؛من هم دست گذاشتم روی فرهاد مجیدی البته محمد نوازی هم بود.این دوتا با هم به استقلال آمدند.فرهاد را برای بازی در خط حمله می خواستم.فرهاد آمد و انگار که سالهاست در استقلال بازی می کند.خیلی زود با تیم اخت شد و خو گرفت.همین شد که قراردادش را با بهمن کرج فسخ کرد و به استقلال آمد.او خیلی زود توانست جای خودش رادردل هواداران هم باز کند و درکمترین زمان ممکن به محبوب دل هواداران تبدیل شد.)اگربخواهی قدری موشکافانه تر درباره ی خصوصیات فنی فراد بدانی
هیچ کس بهتر از حجازی نمی تواند در این باره توضیح دهد.ناصرحجازی خصوصیات فنی فرهاد را اینگونه به تصویر می کشد: (فرهاد بازیکن با تکنیکی بود سریع می دوید ودر حال حرکت دربیل های غیر قابل مهاری می زد.خودم این سبک را خیلی می پسندیدم. در واقع دنبال بازیکنی بودم که بتواند دفاع حریف رادر یک چشم به هم زدن به هم بریزد.تأسف می خورم که نتوانستم از فرهاد بیشتر استفاده کنم.رشد فرهاد خیلی سریع و برق آسا بود به همین دلیل وقتی با تجربه شد خیلی زود از دستش دادیم و به اتریش رفت.به اعتقاد من فرهاد حتی می توانست در دیگر تیم های صاحبنام اروپایی هم بازی کند اما مشکل فیزیکی داشت.فرهاد ریز نقش بود و در اروپا فیزیک از اهمیت زیادی برخوردار است.هوش بالایش باعث شد آن روزها که تیم های اماراتی هر بازیکنی را جذب نمی کردند،فرهاد را به خدمت خود در بیاورند و او را جذب کنند

ناصرحجازی هیچ نکته ی منفی از فرهاد مجیدی ندیده است.بهترین به لحاظ اخلاقی و بهترین از نظر فنی از ناصرحجازی باید درباره ی راز ماندگاری فرهاد هم پرسید. فرهاد چرا این روزها آماده ترین بازیکن استقلال است؟او به این سوال هم پاسخ میدهد: ( فرهاد همیشه سعی می کند خودش را در آمادگی نگه دارد،اضافه وزن نیارد و خوب تمرین کند. به اعتقاد من او از این حیث نمونه است

f@rzad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
18,797
آی گفتی فرهاد مجیدی ..... دلم یه ذره شد ....

چیزی به بازگشت مجددش نمونده

امید که هرچه زود تر برگرده و برای هوادارانش سازنده لحظاتی شاد و غرور آفرین باشه ..

432156_359537244065773_151880601498106_1309965_477757868_n.jpg
تو خورشیدی ولی غروب نداری آهای فرهاد مجیدی
تو دریــایـی ولـی ساحـل نداری آهای فرهاد مجیدی
*
تو تـک ستـاره فوتبال مـایی آهای فرهاد مجیدی
تو بهترین شماره 7 آسیایی آهای فرهاد مجیدی

فرهاد اومد به بازی
زمین به خود می نازی ‌؟
زمین آخه چی داری ؟فرهاد ما نباشه
فرهاد ما نباشه ، زمین تو هم نباشی

Ali_softcenter

Registered User