برگزیده های پرشین تولز

مشکل پارتیشن بندی در ویندوز سون

reza3533

Registered User
لایک‌ها
1
سلام خسنه نباشید.

من میخواستم لپ تاپو پارتیشن بندی بکنم، یه صد گیگی از درایو c (که ویندوز روش نصب هست) shrink و جدا کردم و بعد برای اینکه قابل استفاده باشه اونو فرمت کردم. (در واقع همون گزینه new simple volume ... کلیک کردم) خب این درایو بدون مشکل ساخته شد.
حالا میخواستم صد گیگ دیگه از c بردارم؛ دوباره روی c کلیک کردمو همون Shrink زدم و 100 گیگ خام از درایو c جدا شده، حالا که میخوام new simple volume کلیک کنم و اونو فرمت کنم در آخر وقتی همه گزینه هارو رفتم این ارور بهم میده :

you cannot create a new volume in this unallocated space because the disk already contains the maximum number of partitions

خداییش قضیه چیه ؟! یعنی الان صد گیگی که به باد فنا رفته رو چطوری برگردونم ؟! کاریش میشه کرد ؟! چطوری پارتیشن اضافه کنم اونوقت ؟؟؟؟؟؟؟!! :wacko:

پ.ن : من بر طبق این آموزش جلو رفتم : لینک :(:(:(

reza3533

Registered User
لایک‌ها
1
کسی اطلاعی نداره مشکل از کجاست ؟؟ :(
کمک :(:(

hashem2050

Registered User
لایک‌ها
246
دوست عزیز مشکل خاصی نیست شما جدا کردی ولی چون ویندوز 7 یا 8 هست اجازه ساختن پارت رو نمیده شما نمیتونید این کارو کنید راه حل شما:
شما به راحتی از طریق یه نرم افزار هارد مثل پارتیشن مجیک و ..... و یا از طریق بوت ویندوز XP ... میتونید این کارو انجام بدید
شما کار اصلی رو انجام دادی که اون جدا کردن بوده
شما چند پارتیشن داری؟فکر کنم 4 تا درسته؟
جای هیچ نگرانی نیست

Amir Aji

Registered User
لایک‌ها
9
کسی اطلاعی نداره مشکل از کجاست ؟؟ :(
کمک :(:(

داداش توی disk defragment همون جایی که پارتیشن رو جدا کردی، 100 گیگ رو واست جدا نشون میده. روی همون راست کلیک کن و گزینه expand رو انتخاب کن، میشه مثه قبلش.

Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2

بالا