برگزیده های پرشین تولز

چگونه فردی را که از او خوشمان نمی آید تحمل کنیم؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

suzukii

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
80
سلام

در زندگی موقعیتهایی پیش میاد که ممکنه مجبور باشیم با کسی معاشرت کنیم که اصلا ازش خوشمون نمیاد
حالا تو فروم ها شاید بشه طرف رو ignore کرد یا گذاشت تو لیست سیاه و...
ولی تو زندگی واقعی این قابلیت همیشه در دسترس نیست و راهی جز تحمل کردن نمیمونه
خواستم ببینم چه راه هایی برای تحمل یک نفر هست؟
طبیعتا شما وارد هر محیط جدیدی بشید از همه خوشتون نمیاد یا از بعضیا بدتون میاد
دانشگاه /باشگاه/سربازی/محیط کاری/ فامیل ها / یا بعضا دوست بعضی از رفقاتون که چون با رفیقتون دوسته شما هم مجبور بشید با اون معاشرت داشته باشید

یا اصلا ممکنه با یکی 10 سال پیش رفیق بوده باشید و حالا بعد 10 سال همدیگه رو دوباره ببینید ولی یکی از شما کلی تغییر کرده باشه و اصلا از شخصیت فعلی طرف مقابل خوشش نیاد

خلاصه برای اینکه زندگی بهمون آسون تر بگذره در این شرایط چه راهکارهایی وجود داره؟

اخلاقمون رو باهاش سرد کنیم و بی محلی کنیم؟
کاری باهاش کنیم که دیگه طرفمون نیاد یا اصلا بهش بگیم ازش خوشمون نمیاد؟
نگرش خودمون رو تغییر بدیم و سعی کنیم از طرف خوشمون بیاد؟
دندون رو جیگر بزاریم و طرف رو تحمل کنیم؟
از محیط فرار کنیم؟

بعضی مواقع هم که راهی جز تحمل کردن نیست
مثلا ممکنه طرف رییس ادراتون باشه یا برادر زنتون باشه یا هم اتاقی دانشگاه یا همکارتون توی یه اتاق

خلاصه چگونه فردی را که از او خوشمان نمی آید تحمل کنیم؟

alireza771

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,869
راهکارایی که به ذهنم میرسه ( اینا رو خودم نوشتما ، کپی پیست از جایی نیست - چون خودمم درگیر مساله اینچنینی بودم) :):

1- حذفش کنید ! : اگر کسی هست که واقعا می بینید که نگرشش ، طرز برخوردش ، فرهنگش و خلاصه هیچیش با شما جور نیس و حضورش داره شما رو اذیت میکنه و طاقت شما رو به سر آورده ، اول از خودتون بپرسید آیا تو زندگیم به همچین آدمی نیاز دارم ؟؟؟؟ چرا که رابطه دو طرفه و درست رابطه ای نیست که همه اش طرف مقابلتون گیرنده باشه و شما دهنده ..... اگر پاسختون منفیه سعی کنید حذفش کنید . اگر که خیر روشهای بعدی رو امتحان کنید !

2- جوری وانمود نکنید که متوجه رفتار بدش نمی شید ! : وقتی رفتار بدی میکنه سعی کنید به شکلی بهش نشون بدید که از رفتار ناخوشایندش خوشتون نیومده . اگر باهاش رو در بایستی دارید فقط کافیه با نگاه و حالت چهره بهش بفهمونید که خوشتون نیومده ...... اگر این برخورد رو نداشته باشید سری بعد ممکنه رفتار بدتری از خودش نشون بده . بزارید بفهمه که رفتارش شما رو آزار میده .حتی اگر زبانی نشد با نگاه یا حالت صورت .........

3- باهاش صحبت کنید ! : اگر میشه و امکانش هست چرا که نه ؟ باهاش صحبت کنید . بعضی افراد واقعا دیگه شورشو در میارن و خیلی خودخواه هستن . فقط خودشون رو می بینن . برای نفع خودشون حاضرن به دیگران آزار برسونن یا باعث زحمتشون بشن . چه اشکالی داره در این مورد بهش تذکر بدیم ؟ که در این مورد تو داری منو اذیت می کنی . از این رفتارت خوشم نمیاد . این رفتارت منو آزار میده . بعضیاشون ممکنه نسبت به حرفت واکنش نشون بدن و باهات بد برخورد کنن ، اما تو به حرفت ادامه بده . چرا همه اش تو باید کوتاه بیای ؟ یا اگر طرف کسیه که نمیتونی اینجوری بهش بگی ، حداقل بهش بفهمون که برخوردش اصلا با حرف شما ارتباطی نداره . کافیه بهش بگی به نظر شما من دارم بی منطق حرف میزنم ؟ یا دارم اشتباه میگم ؟؟؟ اگر گفت آره .. بپرس چرا ؟ چرا چنین فکری میکنی ؟؟ مطمئنا اگر بی دلیل باشه پاسخی برای حرف شما نخواهد داشت و باعث میشه شما راحت تر بتونید حرفتون رو ادامه بدید

4- رو حرفتون پافشاری کنید ! : از اونجا که حق با شماست و اون به صورت غیر منطقی شما رو آزار میده ، نیازی نیس شما کوتاه بیاید . در چنین شرایطی مطمئن باشید همه حق رو به شما میدن و اون میره تو انزوا و تک میشه . کافیه راجع به رفتارش با دیگران صحبت کنید . با همکارا . یا تو خانواده با اعضای خانواده . مطمئنا دیگران هم در این موضوع با شما همراستا میشن . حتی اگر دیدید بحث باهاش بی فایده اس برای اینکه بحثو تموم کنید نگید باشه تو راس میگی ! کافیه بحثو دیگه ادامه ندید ! این سیگنالو براش بفرستید که بفهمید شما آدمی نیستید که تو زمین اون بازی کنید و یا با روشی که اون دوس داره. تا زمانی که به رفتار غیر منطقیش ادامه میده میتونید بهش کم توجهی کنید.انگار ندیدینش

5- مساله رو شخصیش نکنید ! : مطمئن باشید اگر طرف کلا آدم غیر قابل تحملیه ( مثل رییس اداره ) پس مشکل شخصی با شخص شما نداره به طور خاص . همون رییس اداره که مثال زدید مطمئنا ممکنه با اکثر کارمندا برخورد بد داشته باشه . همینکه این فکرو از ذهنتون در بیارید که مشکل شخصی با شما نداره باعث میشه خیلی آزادانه تر و راحت تر فکر کنید و به کارتون برسید . در واقع به این فکر کنید که مشکل از اونه نه شما . وقتی همه با یکی مشکل دارن . مشکل از همه نیس . مشکل از اون یه نفره .

6 - اصل شرمنده سازی ! : اگر برخوردای بالا جواب نداد این روش رو خیلیا جواب داده . خودم کلی امتحانش کردم . می تونید شرمنده اش کنید بابت رفتار نادرستش مخصوصا اگر تو جمع باشه . مثلا به محض اینکه رفتار بدی از خودش نشون داد می تونید بهش بگید ببخشید آقای ...... یا خانم ...... من برای شما احترام خاصی قائل هستم . اصلا فکر نمی کردم این برخورد از شما سربزنه . مطمئنم ( الکی ) شما می تونستید مثلا در فلان مورد خاص رفتار بهتری داشته باشید !!! اگر تو جمع باشه که تاثیرش بیشتره . مخصوصا وقتی با حمایت و تایید اطرافیان از رفتار شما و نکوهش رفتار اون باشه . حسابی ضایع میشه !

اگر مطلبی بود در خدمتم :)

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
تنها راه دوری کردنه خود طرف بفهمه چشم دیدنشه نداری نمیاد طرفت . اون چیزی هم که میگی مثلا تو با یکی رفیقی ولی از رفیق دوستت خوشت نمیاد بارها برا من اتفاق افتاده راحت به دوستت بگو خوشم نمیاد از رفیقت خیلی چیزها رو باید گفت نباید خجالت بکشی ادم که مجبور نیست همه رو تحمل کنه
مثلا من از پسردایی رفیقم اینقدر بدم میاد هم به خودش گفتم از پسرداییت بدم میاد هم به پسرداییه گفتم :D

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,542
از چیزایی که تو تاپیک نوشتی معلومه مثل خودم آدم پخته ای هستی
شاید باورت نشه ولی من از 90% اطرافیانم خوشم نمیاد، مخصوصا تو دانشگاه
من بهشون محل نمیذارم ، فرصت پیش بیاد ضایشونم میکنم دلم خنک شه

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
دو راه پیشنهادی :
1- بهش رو بزن برات یه کاری بکنه.. اگه کرد که خیر و برکت . بازم بهش رو بزن! اگه هرکاری خواستی برات کرد که عالیه! :دی اگه نه! در دفعه ی اول یا یکی از دفعات بعدی برات اون کارو انجام نداد با تظاهر به گلایگی تحویلش نگیر.. اگه هم اومد سمتت دوباره براش کار بتراش:general707:

2- شرایط نامردی کردن رو براش فراهم کن .وقتی مچش رو گرفتی دیگه خودش روش نمیشه بیاد سمتت ..اگر هم اومد موس موس کرد بهش محل نده.
پ ن : منتها حواست باشه پاپوشی که براش درست میکنی ضررش برات ناچیز باشه..

Prima

Registered User
لایک‌ها
345
در مرحله اول سعی کن تغییرشون بدی به اون چیزی که تو خوشت میاد
ولی اگر تغییر نکردن بکشنشون

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,189
در مرحله اول سعی کن تغییرشون بدی به اون چیزی که تو خوشت میاد
ولی اگر تغییر نکردن بکشنشون
بسیار نکته ی ظریفی بود!
برای من یکی که خیلی آموزنده بود!
ممنون.

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
بهتره ببینی چرا خوشت نمیاد ، یکی بود همیشه بهم گفت درسته تو تیپ نداری ولی .. ، این دختر لقمه دهن تو نیست و .
من متوجه شدم چیزی که بدم میاد " آن شخص " نیست بلکه ما از افرادی بدمون میاد که یا انتظاری از ما رو براورده نمی کنن یا اینکه " حقیقتی " ناخوشایند رو برای ما یاد آوری کنن ..
هیچ نسخه کلی هم نمیشه برای این موارد پچید : یکی که گرایشاتی به علم روان شناسی داره می تونه رئیس اشو سوژه کنه که این رئیس چه روزایی و با چه برخوردهایی خوش اخلاق میشه ، یکی که روحیات عارفانه داره می تونه بگه : " از بازوی خودم بسی شکر دارم که زور مردم آزاری ندارم " و رو افزایش ظرفیت خودش کار کنه ، یکی پول و هیکل خوبی داره می تونه یک مشتی جانانه به صفت رئیس بزنه تا یارو بدونه دنیا دست کیه ، مهم معنایی است که به واقع می دهیم نه وقایعی که اتفاق می افته ..

miim

Registered User
لایک‌ها
451
اگر یک دوستی داشته باشیم که حرفای احمقانه زیاد میزنه و خیلی اوقات با حرفاش باعث آزار یا ضایع شدن آدم تو جمع میشه چجوری باید برخورد کرد؟
کلا از آدمای پرحرف خوشم نمیاد

PiPi پلاستیکی

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
16
آخ آخ دور و ورــــــــــــه من که پره از این آدما!

از خانواده بگیر تا دیگرون!

من هیچ راهی پیدا نکردم آخرسرم راه تظاهر رو انتخاب کردم:(

takseven

Registered User
لایک‌ها
16
هیچ فقط صبر و بردباری یا الفرارررررررررررررر

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
توکلتون به اقا باشه خودش درست میشه:D