برگزیده های پرشین تولز

کمک برای تایپ متن علمی دارای شکل در word

ahd_dc

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من میخوام یک متن علمی که بیشترش ریاضی و فیزیک هست رو تایپ کنم و میخوام بتونم در آن اشکالی مثل این ها رو بتونم بکشم و همچنین از قابلیت تایپ فارسی بهره مند بشم .

43nhzwx.jpg

43xdgrs.jpg

مشکل اینجاست که حدود ۸۳ تا از اینها رو باید بکشم وگرنه اگر چند تا بود مشکلی نداشت و رفع و رجوعش میکردم . میخواستم ببینم کسی نرم افزار ، Plugin یا هرچیز دیگه ای برای word میشناسه که کار رو راحت کنه .
در ضمن ممنون میشم بگید چجوری تو Equation Editor اعداد رو فارسی وارد کنم و کلا تو این کتاب های درسی چجوری این کار رو تمیز در میارند .

راستی من بعضی وقت ها وقتی می خوام متنم رو ویرایش کنم وقتی رو یک یک حرف رو وارد و با فاصله میگذارم میکنم حرف بعدی پاک میشه یعنی بخوام به « می شاسم » حرف «ن» رو اضافه کنم میشه « می شنسم » و «الف» پاک میشه و همینجور الا آخر که نتیجه اش این میشه که از آن به بعد متن رو دوباره بنویسم .کسی میدونه راه حلش چیه ؟

کلا اگر کسی جزوه ای چیزی برای کشیدن این جور شکل ها و افزایش سرعت در فرمول نویسی داره ممنون میشم لینک بده ؟‌(فارسی باشه که خیلی خوب )

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
میخواستم ببینم کسی نرم افزار ، Plugin یا هرچیز دیگه ای برای word میشناسه که کار رو راحت کنه . .............
در ضمن ممنون میشم بگید چجوری تو Equation Editor اعداد رو فارسی وارد کنم و کلا تو این کتاب های درسی چجوری این کار رو تمیز در میارند .
شما microsoft equation رو روی word ات نصب کردی یا نه ؟
راستی من بعضی وقت ها وقتی می خوام متنم رو ویرایش کنم وقتی رو یک یک حرف رو وارد و با فاصله میگذارم میکنم حرف بعدی پاک میشه یعنی بخوام به « می شاسم » حرف «ن» رو اضافه کنم میشه « می شنسم » و «الف» پاک میشه و همینجور الا آخر که نتیجه اش این میشه که از آن به بعد متن رو دوباره بنویسم .کسی میدونه راه حلش چیه ؟
بخاطر اینه که شما تصادفا دکمه insert رو می زنی ( کنار دکمه home ) و این اتفاق می افته ... در این حالت باید مجددا اون دکمه اینسرت رو بزنی تا به حالت عادی برگرده ... اون نوار پایین پنجره word هم در حالتی که کلید اینسرت فعال باشه ، می نویسه OVR ....

Daneel Olivaw

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
31
در ضمن چه راه هایی برای تایپسریع تر فرمول و رسم اشکال می شناسید ؟ برنامه ای هست که کلی از اینجور فِلش ها و اشکال رو داشته باشه ؟

برنامه autocade برای کشیدن اشکال خیلی برنامه قوی و خوبیه و کار باهاش هم نسبتا راحته . ولی راستش نمی دونم میشه از autocade توی word کپی پیست کرد یا نه
fruits_orange[1].gif

بالا