برگزیده های پرشین تولز

کشاورزی

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
سلام
این تاپیک رو زدم در مورد بخش کشاورزی تا هم توش در این مورد بحث بشه و هم مطالب علمی بین محققین و دانشجویان بیان بشه

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
اول خودم شروع می کنم
این پست رو درباره اهمیت اقتصادی بخش کشاورزی میزنم
1.کشاورزی از طریق افزایش صادرات و از طریق کاهش واردات کمک عمده ای به اقتصاد می کند
2.ایجاد کار با کمترین هزینه و همچنین جلوگیری از مهاجرت به شهر
3.مصرف کننده کالاهای صنعتی
...
توسعه بخش کشاورزی علاوه بر اینکه با کمترین هزینه امکان پذیر است بلکه احتیاج به ارز بری برای واردات دستگاه ها از خارج کشور نداشته و به نوعی ارز آور است
اما چرا کشاورزی در ایران این قدر توسعه نیافته است در حالی که در کشوری مثل آمریکا هر کشاورز به تنهایی خرج زندگی 50 نفر را می تواند پرداخت کند
1.اندازه زمین:حدود 70 در صد زمین های کشاورزان در ایران زیر 5 هکتار و 80 درصد زیر 10 هکتار است که از این زمین کم سودی زیادی به کشاورزان نمی رسد وهمچنین پراکندگی زمین برای هر کشاورز و همچنین پراکندگی روستاها که امکانات به خوبی نمیتواند تقسیم شود
2.سیاست گذاری: نبود آمار دقیق و همچنین نا هماهنگی بین تولید توزیع مصرف که باعث افزایش ضایعات شده و امکان سیاست گذاری دقیق رو از بین میبره
3.بارایابی محصولات کشاورزی: این مشکل سبب شده که کشاورزان از فروش محصولات سودی زیادی نبرند و در این میان کسی مسئولیت خاصی بر عهده ندارد
4.وارد نشدن علم به بخش کشاورزی: تحصیل کرده های این رشته در بین سایر رشته ها بیشترین بیکاری را دارند به علت سیاست ها اشتباه
چرا اشتباه؟ من خودم در این رشته تحصیل می کنم ما تا 4 ترم اول به جز فیزیک و ریاضی و شیمی چند تا زیست شناسی ودرس های اسلامی چیز دیگه ای نخوندیم و از اون به بعد هم چند درس تئوری والبته یک درس عملی در یک سطح کوچک و بدون هیچ گونه کار علمی به کشت یک تا دو محصول اقدام کردیم که واقعا می تونم بگم هیچ کاری نکردیم فقط مرحله داشت را انجام دادیم و در کار برداشت و کاشت هیچ کاری انجام ندادیم تا آخر هم همین است و آخرش هم که درس تموم میشه از ما انتظار دارند که مثل بقیه مردم بریم در روستا و کشاورزی کنیم کشاورزی که همانطور که گفتم شاید جز ضرر چیز دیگری نداشته باشه البته با شرایط فعلی و با یک وام 20 میلیونی که در صورت داشتن زمین به ما میدهند که فقط پول احداث یک حلقه چاه میشه و بقیه ادوات کشاورزی از کجا قرار برسه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
مثل اینکه کسی از کشاورزی تو پی تی نیست پس خودم یه خورده دیگه ادامه می دم
آیا می دونید خیلی از محصولات کشاورزی که استفاده می کنید به جای اینکه ضد سرطان باشه سرطان زاست و اون هم به خاطر استفاده بیش از اندازه سموم و کود های شیمیایی است که مخصوصا در ایران زیاد از حد استفاده می شود و در محصول باقی می ماند و بعد از آن هم به مصرف انسان یا دام می رسد
راه حل چیزی جز استفاده از کشاورزی پایدار به معنی استفاده از
نهاده زمین آب و... با کمترن آسیب به محیط زیست و تجدید پذیر و سازگار به محیط زیست .
این روش کشاورزی که شیوه های بسیار جدید و پیشرفته ای دارد ولی در ظاهر بسیار شبیه به کشاورزی سنتی است و می توان گفت که خیلی از روستاییان در زمین های کوچک در ایران به نوعی از این روش استفاده می کنند (البته از روی اجبار)

در کشور های پیشرفته این روش بیش از 10 سال است که جا افتاده ولی چون انسان به تخریب محیط زیست عادت کرده از این روش کمتر استفاده می شود ولی خوشبختانه این روش به گفته مسولین در چندین هکتار در ایران درحال انجام است
به طور کلی در ایران روش از کمترین شخم یا به عبارت دیگر بدون شخم و به جاس آن استفاده از تناوب بین گیاهان ریشه افسان وریشه عمیق وبدون استفاده از کود شیمیایی و با استفاده از کود آلی و به جای استفاده از کود ازته استفاده از تیره بقولات به همراه باکتری مخصوص وبدون استفاده از سموم وبه جای آن استفاده از دشمنان طبیعی و استفاده از تناوب مناسب به گونه ای که گیاهانی که بیماری و آفات یکسان دارند پشت سر هم قرار نگیرند و....
در این روش احتیاج به مطالعات زیاد و همچنین کار اولیه زیاد که اگر خوب انجام شود در ابتدای تبدیل کشاورزی صنعتی به پایدار دچار افت مقدار محصول نمی شویم

Reza364

Registered User
لایک‌ها
9
251.gif

بالا