برگزیده های پرشین تولز

«« این دامنه فروشی نیست !!! صرفا جهت مشورت برای قیمت گذاری »»

commander

Registered User
لایک‌ها
406
سلام به همگی دوستان عزیزم در پرشین تولز
همانطور که از عنوان تایپیک مشخصه، صرفا برای قیمت گذاری برای دامین زیر، خواستم که مشورتی با شما داشته باشم.
همانطور که واقفید آدرس اصلی وبگاه اتحادیهٔ اقتصادی اوراسیا: EAEUnion.org است، حال میخوام نظرتون رو در مورد قیمت گذاری برای دامنه EAEUnion.ir (مطابق با وبگاه اصلی) بدونم.
برای این دامنه اگر الان و یا حتی سه سال پیش درخواست ثبت داده میشد، بی برو برگرد از طرف ایرانیک و وزارت ارشاد Reject میشد.
این دامنه تا برج ۱۲ یعنی دسامبر سال 2026 اعتبار داره.

محتملا بزودی با دو سازمان مختلف، نیمه دولتی و دولتی وارد مذاکره شده و میبایست قیمتی را اعلام کنم،
لذا ممنون میشم که نظرتون رو من باب قیمت اعلامی بفرمایید.
سپاس از همگی شما عزیزان

moj1rayaname

Registered User
لایک‌ها
111
عرض ادب
قبلا برای یک وزارت خانه ای دامنه فروختم ، خیلی هم نمیشه بالا در نظر گرفت و معمولا شرکت خصوصی اگر نیاز داشته باشد خیلی بیشتر از یه نهاد دولتی میتونه قیمت بده
مثلا مبالغ 20 30 40 میلیونی رو اصلا متصور نباشید ، به نظرم زیر 10 میلیون میخرن ازتون و کنار نیایید میتونن iranEAEUnion.ir ثبت کنن یا co.ir

commander

Registered User
لایک‌ها
406
عرض ادب
قبلا برای یک وزارت خانه ای دامنه فروختم ، خیلی هم نمیشه بالا در نظر گرفت و معمولا شرکت خصوصی اگر نیاز داشته باشد خیلی بیشتر از یه نهاد دولتی میتونه قیمت بده
مثلا مبالغ 20 30 40 میلیونی رو اصلا متصور نباشید ، به نظرم زیر 10 میلیون میخرن ازتون و کنار نیایید میتونن iranEAEUnion.ir ثبت کنن یا co.ir
با سلام و عرض ارادت
ممنون از اعلام نظرتون دوست عزیز

upbacklink

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
فکر نکنم از سمت سازمان دولتی پیشنهادی براتون بشه چون دامنه org آی آر هست و گزینه اولشون هم انتخاب همون پسوند خواهد بود
اگر در این مورد شرکتی هم خصوصی باشه میتونین با قیمت بالا بفروشین
معمولا در ایران خیلی کم پیش میاد دامنه ای با مبلغ خیلی بالایی فروش بره
دامنه Business.com را به 7.500.000 میلیون دلار فروختن
خیلی دامنه ها هستن مثلا seo.com با مبلغ خیلی بالا فروختن این انتظارات را در ایران نمیشه داشت

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,241
به نظر من این دامنه ارزش ذاتی نداره
سایت اصلی هم که بازدیدی نداره و معروف نیست
مورد استفاده عمومی هم نداره
اگر مشتری براش دارید بهتره رد کنید بره

commander

Registered User
لایک‌ها
406
فکر نکنم از سمت سازمان دولتی پیشنهادی براتون بشه چون دامنه org آی آر هست و گزینه اولشون هم انتخاب همون پسوند خواهد بود
اگر در این مورد شرکتی هم خصوصی باشه میتونین با قیمت بالا بفروشین
معمولا در ایران خیلی کم پیش میاد دامنه ای با مبلغ خیلی بالایی فروش بره
دامنه Business.com را به 7.500.000 میلیون دلار فروختن
خیلی دامنه ها هستن مثلا seo.com با مبلغ خیلی بالا فروختن این انتظارات را در ایران نمیشه داشت
ضمن سلام و تشکر از اعلام نظرتون
واقعیت اینه که برای قیمتگذاری این دامنه طمعی نداشته و انتظار مبلغ نجومی هم ندارم.
و به لحاظ اینکه رسته فعالیتم در مناطق آزاد انزلی و ارس «جلفا» بوده و با توجه به شناختی که از شرکتهای مستقر در آنجا دارم و همانطور که دوست عزیزمون moj1rayaname
فرمودند، به نظر من هم در «بهترین حالت» بیشتر از ۱۰ میلیون نمیشه قیمت داد.
سپاس

Last edited:

commander

Registered User
لایک‌ها
406
به نظر من این دامنه ارزش ذاتی نداره
سایت اصلی هم که بازدیدی نداره و معروف نیست
مورد استفاده عمومی هم نداره
اگر مشتری براش دارید بهتره رد کنید بره
دوست عزیز
با سلام
شما درست میفرمایید، این دامنه ارزش ذاتی نداشته و بازدیدی هم نداره.
و بیشتر مانور من برای فروش آن، صرفا بعلت «ارزش ماهیتی نام دامنه» است (به دور از اتوریتی دامین و یا رنک وبسایت اصلی).
همچنین شرکتهای هدف مدنظرم که در آذربایجان شرقی، در حوزه تجارت با اتحادیه اوراسیا فعالیتی دارند، صرفا خواهان ماهیت نام این دامنه هستند و نه بیشتر.
علی ایحال با نظرتون موافقم و بهتره که ردش کنم بره (از طرفی بعید هم نیست که ایرانیک با تمدید آن موافقت نکنه)
ممنون از توجه و پاسخ همگی شما.
موید باشید

Last edited:

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,905

commander

Registered User
لایک‌ها
406

commander

Registered User
لایک‌ها
406
به همون اندازه که ثبتش کردی ارزش داره .شاید هم کمتر

با این حساب هنوز جای شکرش باقیه! چون اون موقع دامنه رو با 4000 تومان ثبت کردم و الان ثبتش شده 14/500، که اگه کمتر از ثبتش بدم بره، میشه 10/000 تومان.
که بازم 6/000 تومانش سوده، و خدا بده برکت.
راستش داشتم تایپیکی میزدم که همراه با دامنه، یک میلیون وجه نقد هم به خریدار محترم تقدیم میشه:):sneaky:

جدا از شوخی، ممنون از نظرتون دوست عزیزم و نظرتون روی چشمم قرار داره.
واقعیتش از ۵ ماه پیش یکی از شرکتهای مستقر در مرز نوردوز (شرکتی متوسط و معمولی در زمینه ترخیص کالا)، دست به نقد 2 تومان میخواد و تا حالا هم 4 بار تماس گرفتن.
(فکر کنم که تا 2/5 هم راحت میان جلو).
و از اونجایکه نیت فروش این دامنه در فروم را ندارم لذا نیازی به بازار گرمی واهی نداشته و واقعا این دامنه به مبلغ فوق، مشتری دست به نقد داره.

همانطور که مدیر محترم انجمن اشاره کردند: «این دامنه مورد استفاده عمومی نداره و اگر مشتری براش دارید بهتره رد کنید بره»​

برای فروش این دامنه، 3 تارگت و هدف بالقوه دارم، و دلیل زدن این تایپک اینه که:​

1. پیش از اعلان آمادگی فروش به ۳ هدف مدنظرم، بتونم با تکیه بر نظرات شما اساتید محترم، آگاهانه تر قیمت اولیه رو ارایه بدم.
  2. تجربه فروش این رسته از دامنه ها که به نحوی مشتری دولتی میتونه داشته باشه رو نداشته و از میانگین سقف پرداختی ارگانهای متقاضی، آگاهی نداشتم.
  3. دامنه .com خیلی مهمتری نسبت به این دامنه رو در اختیار دارم که مشتری اون فقط یک سازمان دولتیه که به دلایلی «بی برو برگرد» خواهان آن دامنه خواهد بود (دامنه ای که متعلق به خودشون بود و تحت .ir آن هم الان در اختیارشونه و به جهت اهمال و غفلت، .com آن از دستشون رفته) و برای فروش آن ملزم به داشتن اشرافی مضاعف میباشم، چون بحث فروش دامنه به ارگان دولتی جدا از مبحث فروش بصورت متعارفه.
والا در فروش متعارف دامنه، یه ریز تجربه ای رو در این زمینه دارم.
بطور مثال اگر در قسمت بایگانی تایپیک هایم جستجو بفرمایید، مشاهده میکنید که دامنه های Kit Kat.ir و یا DJD.ir متعلق به من بودند که حدودا سال 2013 آنها را در همین فروم فروختم.
◀️ علی ایحال بازم مردد ام، و دارم فکر میکنم شاید بهتر باشه یه هارد اکسترنال هم بزارم روی اون یه تومن وجه نقدی که قراره تقدیم خریدار شه:)▶️

ارادت 🌻🙋‍♂️🌈

Last edited:

amir7ehsan

Registered User
لایک‌ها
64
اگه دو پیشنهاد داده بهشون سه پیشنهاد بده و بین دوتا سه اوکی کن بفروش بره
بنظرم احتمال اینکه nic جلوی تمدیدش رو بگیره هم هست

commander

Registered User
لایک‌ها
406
اگه دو پیشنهاد داده بهشون سه پیشنهاد بده و بین دوتا سه اوکی کن بفروش بره
بنظرم احتمال اینکه nic جلوی تمدیدش رو بگیره هم هست
درست میفرمایید و در عین حال طمع هم نکردم، اما حدود اواسط مهر ماه، اول به سه مشتری مد نظرم پیشنهاد فروشش رو میدم (چون هیچ جا اعلام فروش نکردم و اصلا از این دامین خبر ندارن) و نهایتا اگر با ایشان به توافق نرسیدم، به همان صورت که مرقوم داشتید عمل خواهم کرد.
من باب nic هم نظرم کاملا مطابق با نظر شماست و فکر کنم متولیانی که در nic مسئولیت رد و یا قبول نام دامنه بر عهدشونه، نذر کردند که حداقل 75٪ دامنه های درخواستی رو رد کنند.
بطور مثال الان اکثر دامنه هایی که مرتب با btc و یا اکسچنج باشه رو، رد میکنن
و یا پارسال درخواست ثبت دامین ChabaharFz.ir رو داده بودم (Fz مخفف Free Zone و یا منطقه آزاده)
که در جا ریجیکت کردن در حالی که سایت رسمی منطقه آزاد چابهار cfzo.ir است ولی به خاطر اینکه اکثریت دامنه های 7 منطقه آزاد کشور با fz همراه است ثبت آن را قبول نمیکنند
بطور مثال وبگاه رسمی :
منطقه آزاد انزلی: Anzali Fz.ir
منطقه آزاد ارس: Aras Fz.ir
منطقه آزاد ماکو: Maku Fz.ir است که دامنه های تحت .org و .com همنامش را هم، در اختیار دارند
  • در این میان، تنها منطقه آزاد اروند دامنه Arvand Fz.com رو در اختیار داره، اما دامنه Arvand Fz.ir با تاریخ انقضای 5 ساله، تحت مالکیت منه (که این دامنه رو یقینا تمدید نمیکنند و تا الان هم، نه جایی آگهی کردم و نه پیشنهادی فرستادم، و برای فروش این دامنه هم در اواسط مهر ماه اقدام خواهم کرد)
نظر به اینکه خودمم در مناطق آزاد مشغول هستم و با توجه به اشرافی که به وضعیت منطقه دارم، این دامنه به غیر از سازمان منطقه آزاد اروند، در بین شرکتها و تشکل های مستقر در منطقه هم، مشتری خاص خودش رو داره.

« متن پاسخهایم به این دلیل طولانیه، چون در غالب پاسخ به شما عزیزان، کم کم دارم دامنه های دیگرم را که در رسته موضوع تایپیک قرار داره به شما معرفی میکنم تا در امر فروش از نظرات دوستانم در فروم، بهره مند شوم ».

Last edited:

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
373
همه ما وقتی شماره یا دامین میخریم فکر میکنیم دامین یا شماره خاص و خوبی است
به این عمل حمل بر حس برتر بودن می گویند

الان یعنی چند بفروشه؟؟؟

commander

Registered User
لایک‌ها
406
همه ما وقتی شماره یا دامین میخریم فکر میکنیم دامین یا شماره خاص و خوبی است
به این عمل حمل بر حس برتر بودن می گویند
عزیز دل بابا
نظرت بر روی چشم، اما این چه ارتباطی به موضوع تایپیک داشت؟!!!
اگر توی سر «حس برتر بودن» بزنم، چند بفروشم؟

ayma

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
3,581
من نظری ندارم ، اما از ادبیات استارتر لذت بردم

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
یه بنده خدایی بود. یه همچین دامنه ای داشت. شکایت کردن و ازش گرفتن

بالا