• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین (قوانین در پست اول)

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
دوست من، این تاپیک مربوط به تصاویریه که دوستان با دوربین عکاسی گرفتند و می گذارند تا بقیه بچه ها ببینند. هیچ قانون و ممنوعیت و زور و اجباری هم در مورد این که سوژه عکس چی باشه تا به حال نداشته و بچه ها می تونند از هر چیزی که دوست داشتند عکس بگذارند.

اگر سلیقه شما اینه که تعداد عکس ها از یه موضوع خاص زیاد شده می تونید به بچه ها "پیشنهاد بدید" که از موضوع دیگه ای هم عکس بگذارند، که در این صورت هم لازمه لحن نوشته تون رو یه کمی به پیشنهاد یا خواهش نزدیک نگه دارید.

من الان نوشته شما رو می خونم بیشتر طعنه و دستور ازش برداشت می کنم تا خواهش کردن. یه کمی لطفا ملایم تر و به صورت پیشنهاد نوشته تون رو مطرح کنید اثر بهتری می گذاره مطمئنا. ممنون.
هووووم
فدای همه بچه های عکاس.
ببخشید، متن ایرادش همینه که احساس رو منتقل نمی کنه.(در حین گفت و گو)
این لغات منم پیشنهاد بود مثلا خیر سرم :دی
خب، به قول حسین درسته اسمش آخرین عکسی هست که گرفتیم. ولی دلیل نمیشه که هر عکسی گرفتیم قرار بدیم!
عکس همه بچه ها واقعا عالیه، و لذت بخش. اما تنوع بدیم خوبه. من خودم رو در نظر گرفتم. چون از لحاظ وضعیت اجتماعی و فرهنگی محل زندگیم کمی سخته یک نفر دوربین به دست تو خیابون بگرده!
هر چند مدتی هست دل به دریا زدم و تیکه می شنوم اما خب شروع کردم. اگرم عکسی نذاشتم چون کار خودم رو با بچه ها مقایسه می کنم عقبتر میبینم. و همین طور دوست دارم عکس بچه ها رو ببینم تا یاد بگیرم.
عکس های پرتره، اجتماعی، شهری اگر کار بشه خیلی عالیه.
یه تاپیک مدرسه بود که خیلی دوست داشتم ادامه پیدا کنه، اما دوستان استقبال نکردن. وگرنه خیلی عالی می شد همه با هم با یک سوژه تمرینی بریم جلو. هم تنوع بود، هم یاد گیری بود، هم هیجان و دوستی.
به هر صورت دوست عزیزم، منم اینجا یک کاربرم، و به اندازه کاربرای دیگه سهم دارم. نه بیشتر و نه کمتر. به قول شما این سلیقه منه و ممکنه سلیقه جمع متفاوت از من باشه که امری طبیعیست.
چقدر حرف زدم!!
خلاص: این تاپیک مدرسه رو نمی خواین ادامه بدین؟
همتون رو دوست دارم، با لحن مهربان و دوستانه نوشته شده. با لبخند بخونید.

blake

Registered User
لایک‌ها
531
یاد HS20 بخیر
20937726649701840825.jpg

91085888464189353207.jpg

Last edited:

adib samet

Registered User
لایک‌ها
386
ار گیاه و سبزه و جک و جونور سوژه بهتری پیدا نمی شه؟!!
چیزهای ثابت دیگه ای هم هستند که راحت بتونید کادر بندی و... کنید.
ساختمان، خودرو، موتورسیکلت، د.چرخه و...
حداقل برید تو بازار عکس بگیرید و کمی اجتماعی تر برخورد کنید با عکاسی!
آقا ما یه بار رفتیم مصلا تهران از سقفش عکس بگیریم (تازه با اجازخ ی یکی از کارکنان حراست اونجا!) یه دفعه دیدیم 3-4 نفر ریختن رو سرمونو دوربینو گرفتنو گفتن بیاین حراست! رفتیم فقط مونده بود همونجا دادگاه صحرایی بگیرن یه 2-3 سالی بندازنمون حلفدونی! آخرشم نامردا کل مموریمو فرمت کردن بدون هیچ دلیل و منطقی! طرف به من میگه از کجا معلوم تو بخوای بمب گذاری کنی تو مصلا وقتی همه دارن نماز میخونن! اومدی عکس بگیری اطلاعات کسب کنی!!! میگم بنده خدا هفته ای 2 بار دارن مصلا رو از تو تلویزیون نشون میدن ازهمه ی جهات از اونجا نمیشه نگاه کرد؟؟؟ خداییش دیگه نمیرم از ساختمونا عکس بگیرم! :D شانس نداریم که!
وقتی دید بعضیا به یه بنای معماری اینجوریه دیگه چه میشه کرد! به قول خودت متاسفانه وضعیت و دید مردم جوریه که خیلی از عکسایی که تو نت میبینیمو نمیشه الگو قرار داد! عکاسی خیابونی خیلی سخته! خیلیا به یه چشم دیگه نگاه میکنن! حالا توی شهر های بزرگ یه مقدار کمتره ولی بازم هست...

california37

Registered User
لایک‌ها
331
هووووم
فدای همه بچه های عکاس.
ببخشید، متن ایرادش همینه که احساس رو منتقل نمی کنه.(در حین گفت و گو)
این لغات منم پیشنهاد بود مثلا خیر سرم :دی
خب، به قول حسین درسته اسمش آخرین عکسی هست که گرفتیم. ولی دلیل نمیشه که هر عکسی گرفتیم قرار بدیم!
عکس همه بچه ها واقعا عالیه، و لذت بخش. اما تنوع بدیم خوبه. من خودم رو در نظر گرفتم. چون از لحاظ وضعیت اجتماعی و فرهنگی محل زندگیم کمی سخته یک نفر دوربین به دست تو خیابون بگرده!
هر چند مدتی هست دل به دریا زدم و تیکه می شنوم اما خب شروع کردم. اگرم عکسی نذاشتم چون کار خودم رو با بچه ها مقایسه می کنم عقبتر میبینم. و همین طور دوست دارم عکس بچه ها رو ببینم تا یاد بگیرم.
عکس های پرتره، اجتماعی، شهری اگر کار بشه خیلی عالیه.
یه تاپیک مدرسه بود که خیلی دوست داشتم ادامه پیدا کنه، اما دوستان استقبال نکردن. وگرنه خیلی عالی می شد همه با هم با یک سوژه تمرینی بریم جلو. هم تنوع بود، هم یاد گیری بود، هم هیجان و دوستی.
به هر صورت دوست عزیزم، منم اینجا یک کاربرم، و به اندازه کاربرای دیگه سهم دارم. نه بیشتر و نه کمتر. به قول شما این سلیقه منه و ممکنه سلیقه جمع متفاوت از من باشه که امری طبیعیست.
چقدر حرف زدم!!
خلاص: این تاپیک مدرسه رو نمی خواین ادامه بدین؟
همتون رو دوست دارم، با لحن مهربان و دوستانه نوشته شده. با لبخند بخونید.
دوست عزیز همین تاپیک به اصطلاح مدرسه شما شرایطی میخواد که ممکنه بعضی از افراد شرایطش رو نداشته یاشند.مصلا اینکه همیشه دوربین تو دستت باشه مرتب برای عکاسی بری بیرون تا اخرش یه شات خوب بزنی بیای بزاری اینجا.مصلا من خودم رو مثال مثال میزنم خیلی به عکاسی علاقه دارم تا حدودی تجهیزات عکاسی هم دارم ولی متاسفانه بعضی مشکلات باعث شده سالی یکبار بیشتر سراغ دوربین نرم و سوژه ای هم که در اختیارم هست همین گل و بوته های باغچه خونمون و درختایی هست که در روز برای بیرون رفتن از کنارشون رد میشم.
در ضمن هر عکاسی تجهیزات خاصی رو که برای عکاسی استفاده میکنه که ممکنه برای یک ژانر خاص عکاسی باشه ، بعضی تجهیزات عکاسیشون خاص عکاسی ماکرو هست یا تجهیزات عکاسی پرتره از همه مهمتر علاقه هر کسی هست که مشخص میکنه از چه ژانری عکاسی کنه .شاید یکی از عکاسی طبیعت خوشش نیاد و یکی خلاقیت و هنرش توی همین ژانر باشه .
البته اینم جای بحثش جداست ، همین به اصطلاح شما گیاه و سبزه و جک و جونور شگفتی های زیادی داره که هنر و خلاقیت عکاس رو به چالش میکشه . به شخصه از عکس هایی که دوستان گذاشتند کمال لذت رو میبرم .
بنده قصد بحث و مجادله ندارم ببخشید اگر زیاد شد.
یه انتقاد هم به مدیر بخش عکاسی دارم امیدوارم به کسی بر نخوره:
بهتره تاپیکی توی بخش عکاسی تدارک دیده بشه(شاید هم هست من نمیدونم) تا بحث های از این این قبیل به اون قسمت و زیر نظر مدیر بخش انجام بشه تا عکاسان عزیز بتونن با کمال ارامش به فعالیت خودشون ادامه بدن.و این دیگه با مدیر بخش عکاسی هست که بحث ها رو به اون قسمت انتقال بده و جلوی بحثهایی هر چند در غالب نقد باشه در تاپیکی که موضوع اون آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین هست جلوگیری بشه . و اگر هم قانون جدیدی در باب تغییر روند تاپیک بوجود اومد مثل تغییر موضوع ، اون رو از طریق پیام خصوصی یا تغییر پست اول یا عنوان تاپیک به کاربرای تاپیک ابلاغ کنند . فکر کنم احترام کاربرایی که توی این تاپیک فعایت میکنن یه سر و گردن بالاتره و باید بهشون بها داده بشه.
امیدوارم سوء برداشتی در رابطه با نوشته های بنده صورت نگیره چون هر چه گفتم نظر شخصئ خودم بود.مدیران عزیز دستور بدهند پست رو حذف میکنم .

اینم برای اینکه پست خالی نمونه جنبه ی هنری خاصی نداره:

Last edited:

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
یه انتقاد هم به مدیر بخش عکاسی دارم امیدوارم به کسی بر نخوره:
بهتره تاپیکی توی بخش عکاسی تدارک دیده بشه(شاید هم هست من نمیدونم) تا بحث های از این این قبیل به اون قسمت و زیر نظر مدیر بخش انجام بشه تا عکاسان عزیز بتونن با کمال ارامش به فعالیت خودشون ادامه بدن.و این دیگه با مدیر بخش عکاسی هست که بحث ها رو به اون قسمت انتقال بده و جلوی بحثهایی هر چند در غالب نقد باشه در تاپیکی که موضوع اون آخرین عکسی که گرفتم - نسخه تصاویر دوربین هست جلوگیری بشه . و اگر هم قانون جدیدی در باب تغییر روند تاپیک بوجود اومد مثل تغییر موضوع ، اون رو از طریق پیام خصوصی یا تغییر پست اول یا عنوان تاپیک به کاربرای تاپیک ابلاغ کنند . فکر کنم احترام کاربرایی که توی این تاپیک فعایت میکنن یه سر و گردن بالاتره و باید بهشون بها داده بشه.
امیدوارم سوء برداشتی در رابطه با نوشته های بنده صورت نگیره چون هر چه گفتم نظر شخصئ خودم بود.مدیران عزیز دستور بدهند پست رو حذف میکنم .
مدیر که فعلا نداریم! همکار داریم فعلا فقط که حسین و من هستیم! :D

چنین تاپیکی که هست:

http://forum.persiantools.com/threads/نظرات-انتقادات-و-پيشنهادات-بخش-عکاسی.83485/

حرف شما هم درسته که پست هایی که توی تاپیک ها زده میشن باید مرتبط با موضوع تاپیک باشن، ولی من بحث در مورد قوانین تاپیک رو استثنا می دونم و توی هر تاپیکی که لازم بشه یه قانون (یا یه مورد قانون شکنی) رو تذکر بدم این کار رو می کنم.

علت این قضیه هم به خاطر اینه که متاسفانه هر چقدر قوانین و روند و روال تاپیک ها رو ما توی تاپیک قوانین عکاسی یا توی پست یک تاپیک ها می نویسیم یه عده ای از بچه ها رعایت شون نمی کنند متاسفانه! تعداد تاپیک هایی که قانون دارند زیاده و یه عده ای از بچه ها هم به همه تاپیک ها سر می زنند و فقط صفحه های آخر رو می خونند! اینه که یه مساله ای که ما تذکر میدیم تا یکی دو صفحه به خوبی رعایت میشه، ولی بعد 4-3 صفحه که می گذره یه عده شروع می کنند پست های خلاف قانون زدن، اینه که ما هر چند صفحه یه بار قوانین مهم هر تاپیکی رو تذکر میدیم که پست های مکرر خلاف قانون نخوره.

نمونه بارزش هم تذکر مکرر حجم بالای عکس ها توی این تاپیک و تاپیک عکس های موبایله که بررسی کنید می بینید.

اگر تعداد پست های پیشنهادی-انتقادی هم زیاد باشه (مثل همین الان) نهایتش میشه منتقلش کرد به همون تاپیک پیشنهادات و انتقادات.

mehrabooni

Registered User
لایک‌ها
2,270
ydymu2eh.jpg

Sent from my HUAWEI G610-U20 using Tapatalk

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
درود
حقیقتش این تاپیک خیلی داره بهتر از قبل میشه.و از این بابت خوشحالم.درسته بعضی عکس ها کادر یا نوع سوژه شون خوب نیست ولی نورسنجی ها اغلب درسته
در مورد گل و بوته و از این دست هم فکر میکنم دلیلش همین فصل بهار باشه.همون طور که تو پاییز رنگ نارنجی و قرمز و از این دست تو عکس ها زیاده و یا تو زمستان مناظر برفی.
میخواستم بگم روی انتخاب عکس هاتون برای ارسال تو این تاپیک یا هر جای دیگه کار کنید که دیدم ممکنه باعث خلوت شدن این جا بشه.
محمود خان هم حق داره و به هر حال هر دوی ما فکر میکنیم کمی بحث برای چنین تاپیکی بد نیست.قرار نیست فقط عکس بذاریم و یا بیایم تعریف کنیم.انتقاد هم به جای خودش خوبه.شاید همین حرف های معمولی باعث بشه عکاسی ما بهتر بشه.
یه نکته رو اگر دوستان در نظر داشته باشند (بحث این جا نیست.بحث ارائه یک عکس از یک عکاس هست.حالا این جا و یا هر جای دیگه) و متن زیر رو بخونند فکر کنم به روند عکاسی شون کمک کنه:

نوع دید مردم نسبت به پیشرفت عکاسی شما مربوط میشه به نمونه عکس ها.شما ممکنه تو روز 1000 تا عکس بگیرید که هیچ کدوم هم بد نباشه.اما بهترینش رو برای نشون دادن به بقیه انتخاب کنید.اگر 2000 تا عکس گرفتید و به نظرتون خوب نبود.خیلی راحت پاکش کنید
از این که تو یه دوره کمتر عکس بگیرید ناراحت نشید.به هر حال فراهم شدن زمان/مکان و لحظه خاص برای یک عکس چیزی نیست که بر اساس منطق باشه.شما ممکنه داخل کوچه تون یک عکس عالی بگیرید و ممکنه برید تا جنگل های آمازون و یک عکس خوب نگیرید.این نکته فقط شما رو باید از این لحاظ ناراحت کنه که احتمال اون کادر و اون سوژه برای دومین بار پیش نیاد.
سبک خودتون رو پیدا کنید و بیشتر تو همون زمینه کار کنید.این به این معنی نیست که اگر عاشق پرتره هستید پس فردا که رفتید یه منظره رو از نزدیک دیدید دوربین رو بذارید کنار و یا با خودتون فکر کنید عکس های منظره یا ماکروتون بد میشه.نظر شخصی من اینه که مهم ترین چیز یک عکس اول بیان احساسش هست (به نوعی هز(حز/حظ/هظ/حض/هض) هنری بردن از اون عکس و بعد مواردی مثل نور/کادربندی/ادیت و .....
بارها گفتم و بارها مردم و یا حتی عکاسان این نکته رو درک نکردند که ادیت چیزی نیست که هنر عکاس رو کم کنه.کی میتونه یه عکس طبیعت خیلی خوب برای چاپ به بازار بده بدون ادیت؟ یا عکس های پرکنتراست سیاه و سفیدی که حتی آنالوگ ها هم نمیتونند تهیه کنند؟ پس ادیت رو دست کم نگیرید و نگید "بدون ادیت"نگید "فوتوشاپی" چون با این حرف ها (مخصوصا" واژه ی فوتوشاپی) باعث یک توهین به عکاس و عکاسی میشید.اگر شما نمیتونید یک ادیت خوب رو اجرا کنید دلیل بر این نیست که نرم افزارهایی مثل فوتوشاپ به درد نخوره یا ارزش یک ادیت خوب کمه.ممکنه 90 درصد مفهوم و زیبایی یک عکس مربوط به ادیتش باشه
تو لحظات آخری که دارم از منبر میرم پایین :D این رو هم بگم که منتظر کمک بقیه نباشید.خودتون تحقیق کنید/کار کنید/تجربه کنید/سختی بکشید تا جواب رو خودتون به دست بیارید.هر چند من شخصا" اگر چیزی یادگرفتم از بچه های این جا و چند تا فروم دیگه بوده و اگر هم قابل باشم تو کمک کردن از این دست موارد دریغ نمیکنم.
ممنونم از حضورتون

اینم یه پرتره با حال و هوای قدیم

Mehran_1209.jpg

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
اولین پستمه اینجا البته اولین پست با عکسایی که گرفتم
با گل اومدم :D
پیش عکس دوستان چیز قابل داری نیست ولی خوب دیگه دوست دارم دوستان ایراد اشکالاشو بگن

poq

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2,567
اولین پستمه اینجا البته اولین پست با عکسایی که گرفتم
با گل اومدم :D
پیش عکس دوستان چیز قابل داری نیست ولی خوب دیگه دوست دارم دوستان ایراد اشکالاشو بگن

حرف نداره لنزت چی بوده ؟
عکس پروانه هه میدونم سخته ولی کاش رو سر پروانه فوکوس میکردی :) این کارا دیگه باید دستی انجام بشه از هر 10 تا یکیش خوب در میاد .

∑!sЂ

Registered User
لایک‌ها
376
28-135
خیلی تکون میخورد پرش به آن باز شد گرفتم
به لنز زوم خوب لازم دارم برای این کارا دارم میگردم فعلا

Sent from my Z Ultra C6802 using Tapatalk 4.4

بالا