برگزیده های پرشین تولز

آخرین کتابی که خریدید چه بوده است؟

spiritpalsy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
خب ديگه هر كسى يه سليقه اى داره و حالا چون خيلى معروف و محبوب ه دليل نميشه همه پسند باشه مثلا سلين كه خودش از نويسندگان بزرگ فرانسه ست معتقد بود "اگر پروست یهودی نبود، امروزه دیگر کسی راجع به او حرف نمی زد.»[۱] حالا شايدم اين حرفش به خاطر اين بود كه از يهوديا خوشش نميومد.

شايد در آينده يه بار ديگه امتحانش كنم ممكنه سليقه م عوض شده باشه :)
من هم نگفتم همه پسند هست...فقط اشاره کردم به جایگاه ادبی پروست...همچنین نگفتم که همه باید خوششون بیاد و باید سلیقه شون منطبق با پروست باشه...منظور من این بود درسته که پروست برای شما کسل کننده بوده ولی نظرات منتقدان ادبی جهان این هست که پروست یکی از سه شخصیت برجسته ادبیات مدرن هست در واقع هدف این بود که شما دچار اشتباه نشی که چون با یک اثر ارتباط برقرار نکردی فکر کنی مشکل از اون اثر هست نه به هیچ وجح... بله هر کس آزاده که هر سلیقه ای داشته باشه ولی سلیقه غیرمتخصص در یک ضمینه رو نمیشه با نظرات منتقدان متخصص در همون ضمینه یکی دونست...سلین رو من نمی شناختم و نمی گم نظرش رو نمیشه جدی گرفت...ولی اون طرف قضیه هم هست نظر منتقدان ادبی جهان که در این مورد اجماع داشتن رو از خودم نگفتم منبع ام یکی از مقاله های کتاب داستان و نقد داستان‌: کارگاه نقد/ گزیده و ترجمه احمد گلشیری هست. البته جایگاه پروست فقط با استناد به این یک مقاله نیست، نظر سلین هم به جای خود قابل تأمل هست ولی این هم قابل انکار نیست که جایگاه پروست هم اگه بالاتر از سلین نباشه پائین تر از او نیست.

یه نکته دیگه هم هست که باید بهش توجه کرد محبوبیت در نزد مخاطبان عام ادبیات با محبوبیت در نزد منتقدین ادبی رو نمیشه یکی کرد. من میزاین محبوبیت پروست رو در نزد مخاطبان عام آماری ندارم. اما در نزد منتقدین ادبی رو ارجاع دادم به منبعش. وقتی یک کتاب در نزد منتقدین ادبی جدی گرفته شده به نظرم خودخواهی هست که غیرمتخصص و حتی متخصص این جدی گرفتن رو در نظر نگیره و بگه نه نظر منتقدین مهم نیست همه چیز سلیقه ای هست البته اگه نظر شما همچین چیزی باشه.

من خودم نویسنده های محبوبم کافکا و جویس هستند نه پروست ولی چون با تاریخ رمان تا حدی آشنا هستم این رو می دونم که چه پروست نویسنده محبوبم باشه چه نباشه جزو نویسنده های برجسته قرن بیستم هست مثل خیلی های دیگه: کافکا، جویس، ولف، فاکنر و ... به بیان دیگه برای اظهار نظر در موردش نظر منتقدان رو بر سلیقه و حتی نظر خودم اولویت می دم.

البته من متخصص در ضمینه رمان و نقد ادبی نیستم ولی تا اونجایی که آشنایی دارم پروست از برجسته ترین نولیست های ادبیات مدرن هست. و فکر نکنم متخصصین هم نظری جز این داشته باشن.

Last edited:

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
من فقط نظر شخصيم رو گفتم و نه به كسى چيزى رو تحميل كردم نه گفتم اشكال از اون اثر هست !هدفم هم فقط اين بود كه شخصى كه ميخواد اون كتاب رو بخره اول يه نگاهى به پى دى اف ش بندازه اگه پسنديد بخره كه نخواد كلى پول خرج كنه و بعد پشيمون بشه.

پ ن: زمينه، به هيچ وجه.

spiritpalsy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
من فقط نظر شخصيم رو گفتم و نه به كسى چيزى رو تحميل كردم نه گفتم اشكال از اون اثر هست !هدفم هم فقط اين بود كه شخصى كه ميخواد اون كتاب رو بخره اول يه نگاهى به پى دى اف ش بندازه اگه پسنديد بخره كه نخواد كلى پول خرج كنه و بعد پشيمون بشه.

پ ن: زمينه، به هيچ وجه.

من هم نگفتم که شما نظرت رو خواستی تحمیل کنی...در مورد این جمله ای هم که گفتم:" در واقع هدف این بود که شما دچار اشتباه نشی که چون با یک اثر ارتباط برقرار نکردی فکر کنی مشکل از اون اثر هست نه به هیچ وجح..." با قطعیت نگفتم با احتمال گفتم یعنی احتمال دادم که در ذهنت همچین چیزی بوده باشه (در صورتیکه ممکنه نبوده باشه).

هدف من از ریپلی پست اول شما در مورد پروست که می گید هدفتون این بوده که می خواستین به مخاطب یه ذهنیت بدین این بوده که: بنده شیوه معرفی پروست و اثرش توسط شما به مخاطب رو ناقص و حتی گمراه کننده می دونستم. شما فقط به تجربه شخصی خودتون از پروست اشاره کردید بدون اینکه هیچ اشاره ای به جایگاه ادبی پروست کرده باشید: این دقیقا چیزی هست که از نظر من غلط هست. در ضمن مخاطب اگه بخواد در مورد پروست و اثرش ذهنیتی پیدا کنه به نظر من یه نگاه کلی به ویکی پدیا در مورد پروست و اثرش بسیار مفیدتر و روشنگرتر از نظر تک جمله ای شما در پست اولتون هست به نظر من.

roya7

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,498
من هم نگفتم که شما نظرت رو خواستی تحمیل کنی...در مورد این جمله ای هم که گفتم:" در واقع هدف این بود که شما دچار اشتباه نشی که چون با یک اثر ارتباط برقرار نکردی فکر کنی مشکل از اون اثر هست نه به هیچ وجح..." با قطعیت نگفتم با احتمال گفتم یعنی احتمال دادم که در ذهنت همچین چیزی بوده باشه (در صورتیکه ممکنه نبوده باشه).

هدف من از ریپلی پست اول شما در مورد پروست که می گید هدفتون این بوده که می خواستین به مخاطب یه ذهنیت بدین این بوده که: بنده شیوه معرفی پروست و اثرش توسط شما به مخاطب رو ناقص و حتی گمراه کننده می دونستم. شما فقط به تجربه شخصی خودتون از پروست اشاره کردید بدون اینکه هیچ اشاره ای به جایگاه ادبی پروست کرده باشید: این دقیقا چیزی هست که از نظر من غلط هست. در ضمن مخاطب اگه بخواد در مورد پروست و اثرش ذهنیتی پیدا کنه به نظر من یه نگاه کلی به ویکی پدیا در مورد پروست و اثرش بسیار مفیدتر و روشنگرتر از نظر تک جمله ای شما در پست اولتون هست به نظر من.
باشه حق با شماست!

موفق باشيد

Ava98

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
29
مجموعه داستان If on a winter's night a traveler

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614
کتاب معامله گر منضبط پرورش ذهن برای موفقیت در بازار اثر مارک داگلاس نشر چالش

اولین کتاب مارک داگلاس، "معامله گر منظم"، در سال 1990 منتشر شد و به عنوان یک صنعت قدیمی در نظر گرفته شده است و در کنار کتاب " تجارت در منطقه" که در سال 2000 منتشر شد، کتاب های او به عنوان اولین کتاب های صنعت سرمایه گذاری با مفهوم روانشناسی تجارت محسوب می شوند. سال ها پیش از آن که این مفاهیم شنیده شود، ***** بسیار کمتری در این شیوه تجارت صورت می گرفت. یکی از آخرین کتاب های او، " تاجر کامل"، در فرمت اصلی مارک و دستیار نویسنده پوآلا تی. وب یعنی چهار بخش جدا و کامل، قابل دسترسی است. این نوع فرمت برای اطمینان یافتن از این است که تاجران از هر سطح مهارت بتوانند انتخاب کنند که در چه فصلی برای به روزرسانی یا تغییر چالش های تجارت خود فعالیت کنند. یکی دیگر از این کتاب ها، "کتاب کوچکی از عملکرد تجارت" که با همکاری پوآلا نوشته شده، نیز در این نوع فرمت قابل دسترسی است. این فرمت به خواننده اجازه می دهد که در مورد به روز رسانی یا تغییر هر چالش ویژه بازرگانی که ممکن است داشته باشند، مطالعه کنند، بدون این که تمام یک کتاب چندین بخشی را برای جستجوی پاسخ مطالعه کنند. کتاب "یک تاجر منظم شدن" که با همکاری پوآلا نوشته شده است، هم اکنون قابل دسترسی است و یکی از محبوب ترین کتاب های اخیر آن هاست. تا به امروز، دو کتاب اولیه مارک به زبان های چینی (به زبان ساده و پیچیده)، فرانسوی، ایتالیایی، ژاپنی، کره ای، لهستانی، پرتغالی، چک، و اسپانیایی ترجمه شده است و در آینده زبان های خارجی بیشتری ترجمه خواهد شد. کتاب "تاجر کامل" نیز در سال 2017 به زبان ژاپنی ترجمه شد. کتاب "یک تاجر منظم شدن" در سال 2018 یا اوایل 2019 به زبان جمهوری چک منتشر خواهد شد. مارک در سال 1982 شروع به مربی گری تاجران کرد، و به اجرای سمینار و برنامه های آموزشی درباره روانشناسی تجارت برای صنعت سرمایه گذاری و برای تاجران به صورت جداگانه برای دهه ها ادامه داد. همان طور که به تاجران در سرتاسر آمریکا، درباره این که چگونه همواره موفق باشند آموزش می دهد، در چندین سمینار در سراسر دنیا سخنران بوده و به همراه پوآلا به 18 کشور سفر کرده اند. در سال 2000، پوآلا شوع کرد به آموزش تمام وقت به تاجران، و مارک نیز به حالت آموزش روزانه خود بازگشت. ماه می سال 2010 ، آغاز میزبانی مارک و پوآلا با پیوستن به کارگاه ها از جنبه روانی روانشناسی تجارت بود، و هم چنین زمینه جدیدی از روانشناسی موفقیت توسط پوآلا ایجاد شد. این کارگاه ها در حال اجرا هستند

ali 101

Registered User
لایک‌ها
77
هنر جنگ
سان تزو

این کتاب توی قرن ششم قبل از میلاد نوشته شده.
الآن هم دلیل محبوبیت اش این هست که توی استراتژی های مدیریتی و کسب و کار مورد استفاده قرار میگیره.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,093
یک رمانک لمپن

نویسنده:روبرتو بولانیو
مترجم:مریم اسماعیل‌پور
مترجم:وحید علیزاده‌رزازی
ویراستار:مهدی نوری
ویراستار:علیرضا اسماعیل‌پور
ناشر: ماهی
سال انتشار: 1399
شابک: 9789642092734
موضــوع کتـاب

داستان‌های اسپانیایی - قرن 20م.

مشاهده پیوست 1223333

20doost

Registered User
لایک‌ها
352
این تاپیک یکم گنگه چون کتاب کاغذی هست کتاب مجازی و کتاب صوتی هم هست
به هر حال من جز از کل رو خریدم
بقیه کتابها رو هم چون تو کتابخونه بی نهایت نرم افزار بی نظیر طاقچه هستم اونجا مطالعه میکنم
توصیه من به عنوان یک کتابخوان نصب برنامه طاقچه است خیلی بهتر از بقیه برنامه های تو این زمینه بخصوص که در تعطیلات عید نوروز گردونه شانس میذاره
و میتونی برنده اعتبار بشی و باهاش کتاب بخری یا عضویت کتابخونه بی نهایتش رو بگیری

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,895
جوانان چرا

wonnin

مدیر انجمن ادبیات
مدیر انجمن
لایک‌ها
7,614

کتاب ملت عشق​