برگزیده های پرشین تولز

آشنایی با باج‌افزارها و توصیه‌های امنیتی هنگام استفاده از راهکارهای ESET

sanjary

Registered User
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2017
نوشته‌ها
99
لایک‌ها
1
سن
34
باج افزارها بدافزارهایی هستند که توسط مجرمان به منظور رمزنگاری فایل ها و داده های شما ارسال می شوند، آن ها به ازای رمزگشایی اطلاعات شما باج مطالبه می‌کنند. در صورتی که باج درخواست شده پرداخت نگردد هشدار حذف شدن داده ها به شما داده می شود.

طبق مطالعات انجام شده؛

  1. 85 درصد ازکاربران هنگام مقابله با باج افزارها باج پرداخت نمی کنند و 15% آن ها مدعی شده اند که مبلغ باج را پرداخت اما به ازای آن هرگز فایل های خود را دریافت نکرده اند.
  2. 42 درصد از کاربران در این بررسی اطلاع نداشتند که راهکارهای امنیتی و آنتی ویروس ها می تواند از آن ها در برابر باج افزارها محافظت کند.
  3. 31 درصد از پاسخ دهندگان هرگز از فایل های خود بک آپ نمی گرفتند. این افراد در رده های سنی (18-24) بودند.
  4. 30 درصد از افراد حتی نمی دانستند باج افزار چه چیزی است.
توصیه های امنیتی ESET

  1. از تمام اطلاعات خود بک آپ گیری کنید و این کار را هفته ای یکبار تکرار کنید.
  2. یک نرم افزار امنیتی همانند اینترنت سکیوریتی ESET بر روی سیستم خود نصب کنید تا دستگاه شما در برابر حملات مخرب مجرمان در امان بماند.
به روزرسانی های جدید

باج افزار پتیا چیست؟

پتیا بدافزاری است که به بخش MBR سیستم حمله می کند. MBR یک بخش کلیدی از استارت آپ سیستم است. در صورتی که حمله موفقیت آمیز باشد، کاربر مسیجی را دریافت می کند که در آن در مورد پرداخت باج و رمزنگاری داده ها صحبت شده است.

در 27 ژوئن 2017 حمله‌ی باج افزار پتیا که در سراسر جهان توزیع شده بود توسط نرم افزار امنیتی ESET با عنوان Win32/Diskcoder.C Trojan شناسایی شد.

باج افزار واناکرای چیست؟

هنگامی که واناکرای به سیستم کاربر نفوذ کند، تمام فایل های کاربر رمزنگاری خواهد شد. آن ها قفل خواهند شد و دسترسی سیستم برای قربانی امکان پذیر نخواهد بود. واناکرای به ازای بازگردانی دسترسی به فایل ها و اسناد از قربانیان بیت کوین درخواست می کند. نرخ قیمت رمزگشایی و باز کردن قایل های قفل شده با گذشت زمان افزایش خواهد یافت. در صورتی که کاربر مایل نباشد باج را پرداخت کند سیستم او برای همیشه غیر قابل دسترس باقی خواهد ماند.

در 12 مه 2017 باج افزار واناکرای در سراسر جهان توزیع و توانست سیستم های بسیاری را آلوده کند. این بدافزار با عنوان Win32/Filecoder.WannaCryptor.D در نرم افزارهای امنیتی ESET شناسایی شد.

برای محافظت در برابر باج افزارها چه چیزی نیاز است؟

تنها راهی که می توان برای محافظت از سیستم ها مقابل باج افزارها انجام داد، استفاده از یک راهکار امنیتی است. هرگز به مجرمان باج نپردازید زیرا پرداخت باج به هیچ عنوان به معنای بازگشت اطلاعات شما نخواهد بود. از اطلاعات خود بک آپ گیری کنید تا در زمانی که سیستم شما قفل و اطلاعات شما از دست رفت، بازنده ی این حمله نباشید.
 
بالا