• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آشنایی با جراحی های چشم و پرسش و پاسخ

Michael Jordan

Registered User
لایک‌ها
347
این آقای یاسینی ناپدید شده گویا. به هیچ سوالی دیگه جواب نمیده.

POTK

Registered User
لایک‌ها
19
با سلام
ممنون از راهنمایهای جناب یاسینی. منم بالاخره عمل لازک کردم.

b.yasini

کاربر فعال تاریخ و پزشکی و سلامت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من برای پدرم میخوام برم دکتری که چکاپ کامل کنه و تو زمینه آب مروارید هم وارد باشه چون زمینه ارثی داریم میخوایم بررسی بشه دقیق. شما کدوم دکتر رو تو کلینیک نگاه توصیه میکنین؟ دکتر خانلری رو که شما تعریف زیاد کردین ازش تو این زمینه هم وارده؟ مطبش کجاست؟
برید پیش دکتر خانلری. برید مطبش و اگر نیاز به عکس داشت فکر می کنم ونک ارزونتر از نگاه باشه.
مطبش توی شهرک غربه آدرسش رو هم فکر کنم از سایتش بشه گرفت.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام خدمت اقای یاسینی
همونطور که توی صفحات پیش هم خدمتتون عرض کردم اقای دکتر موسوی نیک گفتند چشمت با نمره 2.25 و استیگمات 25 درصد هست که شما فرمودید زیاد جدی نگیرم این 25 صدم رو دیروز که عینکم رو تحویل گرفتم
نوشته های تلویزیون رو یکم با سایه میبینم به طوری که یکم فکر میکنی به سمت پایین کشیده شده اند شیشه های قبلی عینکم رو که با شماره 2.25 بود اما بدون استیگمات میزنم اون سایه از بین میره
می خواستم ببینم من زیاد حساسم یا نه مشکلی هست عکس ویزیت ایشون رو هم قرار دادم
باتشکر از صبر و حوصله ای که به خرج میدید
http://www.xum.ir/images/2014/06/30/IMG_20140630_182731.jpg

من فکر می کنم زیاد حساس هستید. 0.25 رو اصلا نمی تونید احساس کنید مخصوصا در شماره 2.25.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام. نه ماه و ده روز از عمل گذشت. شماره چشم هام صفر و 0.25 شدن و مشکل دید ندارم ولی احتمالا به خاطر استفاده بیش از حد از قطره fml و بالا رفتن فشار چشمم، عصب یکی از جشم هام آسیب دیده که البته مشکل خاصی نیست
دوست عزیز حتما مرتب به دکتر سر بزنید. خیلی به دستورات دکتر دقت کنید.
انشا الله که مشکلی نیست.
خوشحالم که دیدتون اصلاح شده و امیدوارم مشکل دیگه هم به زودی مرتفع بشه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام
48 ساعت پیش عمل لیزیک چشم انجام داده ام که تا حالا هیچ عارضه ای نداشته ام ولی دیدم تار شده است و از چند ساعت پیش چشم هایم شروع به سوزش کرده اند در ضمن دوبینی هم دارم. آیا این علائم بعد از عمل طبیعی هستند؟
همینطوریه. اول دید عالیه و بعد خراب میشه و دوباره بعد از یک هفته درست میشه.
فکر کنم الان رفتید برای ویزیت بعد از عمل دکترتون چی گفت.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
باسلام وتشکرمجدد خدمت مهندس یاسینی
ببخشید که اینقد سوال می پرسم
اگه یادتون باشه من 20 روز پیش لازک کردم به نظرتون میشه روزه بگیرم؟ضررنداره؟روزه باعث نمیشه دیرتر به نتیجه مطلوب برسیم ؟
بر شما فکر نکنم روزه واجب باشه.
از دکترتون بپرسید.
ولی بدونید که فلسفه روزه چیز دیگه ای بوده و ما ایرانی ها اون رو به طور کامل از بین بردیم.
وقتی سلامت بدن در خطره خدواند اجازه کفر بستن به خودش رو هم داده (که بزرگترین گناه کبیره است) روزه نگرفتن که جای خود داره.
ببخشید که نصیحت کردم. در این اندازه نیستم که نصیحت کنم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
با سلام
ممنون از راهنمایهای جناب یاسینی. منم بالاخره عمل لازک کردم.
خواهش می کنم رفیق.
موفق و سلامت باشید.
لطفا از تجربیات خودتون بقیه رو هم شریک کنید.

giti007

Registered User
لایک‌ها
30
سلام آقای یاسینی
من تصمیم گرفتم چشمم رو عمل کنم و باعکسی که از چشمم انداختم دکتر تشخیص دادن که من میتونم عمل کنم ولی نمیتونم تصمیم بگیرم که پیش دکتر مقاره عابد عمل کنم یا پیش دکتر منصور مظفری ،هرکدوم از دوستانم یکی از این دکترها رو به من پیشنهاد میدن.و چون نظر شما برای من خیلی مهم هستش خواهش میکنم نظر خودتون رو بدین
مچکرم

kh.mary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بر شما فکر نکنم روزه واجب باشه.
از دکترتون بپرسید.
ولی بدونید که فلسفه روزه چیز دیگه ای بوده و ما ایرانی ها اون رو به طور کامل از بین بردیم.
وقتی سلامت بدن در خطره خدواند اجازه کفر بستن به خودش رو هم داده (که بزرگترین گناه کبیره است) روزه نگرفتن که جای خود داره.
ببخشید که نصیحت کردم. در این اندازه نیستم که نصیحت کنم.

kh.mary

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نفرمایید،مرسی از راهنمایتون ،یه چیز دیگه صبح ها تانزدیک12 ظهر چشمام سوزش داره مثل همون حالت های خشکی چشم،به نظرتون الان باگذشت این مدت زمان از عمل ،طبیعیه یا مال من شدیدتر؟

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من تصمیم گرفتم چشمم رو عمل کنم و باعکسی که از چشمم انداختم دکتر تشخیص دادن که من میتونم عمل کنم ولی نمیتونم تصمیم بگیرم که پیش دکتر مقاره عابد عمل کنم یا پیش دکتر منصور مظفری ،هرکدوم از دوستانم یکی از این دکترها رو به من پیشنهاد میدن.و چون نظر شما برای من خیلی مهم هستش خواهش میکنم نظر خودتون رو بدین
مچکرم
شک نکنید که مقاره عابد یکی از بهترین دکتر هایی است که من می شناسم.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی سلام وقتتون بخیر
بنده برای عمل و ویزیت قرار شد برم پیش دکتر محسن کاظمی مقدم ضمنا ایشون در بیمارستان نگاه عمل میکنن
نظرتون برام خیلی مهمه در مورد دکتر و مرکز عمل ممنونم
ایشون رو به خوبی میشناسم.
کارشون خیلی خوبه نگران نباشید برید برای عمل

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
دوستان بستن یه چشم که یکم ضعیف شده برای چند روز خوبه؟یادمه یه چند روزی یکی از چشمام رو بستم وقتی باز کردم خیلی قوی شده بود
اینها بیشتر حالت روانی دارند. مغز بعد ازمدتی به استفاده از چشم ضعیفتر ترغیب میشه.
این مثل این می مونه که من مثلا وقتی چندر روز عینک نمی زنم اول چشم های تار می بینه ولی بعدا بهتر می بینم. دید من بهتر نشده مغز عادت کرده که تصاویر غیر واضح رو واضحتر بررسی کنه.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
جناب یاسینی سلام وقت بخیر
طبق بررسی های انجام شده روی چشم من مناسب برای عمل toric ICL هستم . میخواستم لطف کنید هزینه کاشت لنز رو در حال حاضر بفرمایید و آیا بیمارستان دولتی(تهران) برای این عمل سراغ دارید و بیمه تکمیلی دانا چنددرصد هزینه رو قبول میکنه . در هر صورت راهنمایی بفرمایید ممنون میشم
لنز بسیار گرونیه. نزدیک 4 میلیون دانه ای در میاد ولی لنز بسیار جدیدیه که تکنولوژی بالایی داره.
بیمارستان های دولتی کمی در مورد این لنز محتاط هستند چرا که بیمه معمولا هزینه این عمر رو نمیده (عمل زیبایی محسوب میشه) ولی فکر می کنم از بین بیمارستان های دولتی صدر به آفرین این عمل رو انحام میدن.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام آقای یاسینی
من برای معاینات عمل پیش دکتر علیرضا برادران رفیعی رفتم.دکتر عکسی که در ونک انداخته بودم رو دیدند و عمل پی آر کی رو توصیه کردند و من هم ترجیح دادم مرکز نگاه رو انتخاب کنم.سوالی که ذهنم رو درگیر کرده اینه که چرا برخلاف مطالبی که دوستان گفته بودند دکتر پیش از معاینه قطره ای در چشم من نریختند؟؟؟ و اینکه عکس در ونک انداخته شده و قراره در نگاه عمل بشم مشکلی ایجاد نمی کنه؟؟ضمنا قیمتی که دکتر برادران گفتند کمتر از چند نفر از همکاران ایشون در نگاه بود. آیا ممکنه در نگاه هم رزیدنت ها عمل کنند و خود دکتر سر عمل حاضر نباشند؟؟ و سوال آخر اینکه من تقریبا کل این تاپیک رو خوندم و از گفته های شما بسیار استفاده کردم .تنها موردی که برایم ابهام داشت امکان انحراف بعد از عمل بود که در یکی از پست ها اشاره شده بود.
با تشکر

ریختن قطره در چشم برای بررسی شماره ضعیفی چشم هست و معمولا برای عکس برداری قرنیه (قبل از لیزیک) و توپگرافی قرنیه لازم نیست. این قطره برای مدت کوتاهی ماهیچه های عنبیه (مردمک) رو فلج می کنه و عنبیه به طور کامل باز میشه (به همین دلیل هاله در شب زیاد میشه و چشم به نور حساس میشه) و دکتر می تونه داخل چشم رو دقیقا بررسی کنه.
بیمارستان نگاه یک بیمارستان خصوصیه و در اونحان رزیدنتی مشغول به کار نیست.
در نگاه خود دکتر عمل میکنه.
انحراف بعد از عمل برای کسانی اتفاق می افته که قبل از عمل انحراف چشم دارند و بعد از عمل به دلیل نزدن عینک انحرافشون بیشتر میشه.
نگران این مورد نباشید از اون چیز هایی که دکتر به محض دیدن شما می تونه اونرو تشخیص بده.

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
سلام دوستان خسته نباشید من چشمم ضعیفه نمره چشمم تقریبا هرکدوم 3 هست میخواستم بدونم چند مدل عمل داریم و کدوم بهتره و هزینه هاشون چه مقدار هست

عمل هایی کهبری اصلاح بینایی انجام میشن دو دسته اند.

عمل کاشت لنز: مثل آرتیزان و ICL که برای شماره های بالا استفاده میشه.
عمل لیزر : چند مدل هست لیزیک ، لازک , prk و فمتو و جدیدا ریلکس
نوع عمل رو دکتر مشخص می کنه

b.yasini

کاربر فعال
لایک‌ها
2,930
نفرمایید،مرسی از راهنمایتون ،یه چیز دیگه صبح ها تانزدیک12 ظهر چشمام سوزش داره مثل همون حالت های خشکی چشم،به نظرتون الان باگذشت این مدت زمان از عمل ،طبیعیه یا مال من شدیدتر؟
خشکی چشم در خیلی از افراد دیده میشه و برای مدت طولانی باقی می مونه و بعد بدون اینکه بفهمید از بین میره.
این سری که رفتید پیش دکترتون این رو بهش بگید.

بالا