• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

آغاز اکران نسخه هالیوودی ابن سینا + تصاویر

fanoseshab

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
8 سپتامبر 2013
نوشته‌ها
466
لایک‌ها
312
فیلم مدیکوس که بر اساس رمانی به همین نام اثر نوا گوردون، نویسنده آمریکایی تهیه شده ۲۵ دسامبر اکران می‌شود. بن کینگزلی در این فیلم نقش ابوعلی سینا، حکیم و طبیب سرشناس ایرانی را بازی می‌کند.

آغاز فیلمبرداری
فیلم سینمایی "طبیب" (مدیکوس) با بازی بن کینگزلی در نقش ابوعلی سینا ملقب به "طبیب الاطبا" حکیم و طبیب سرشناس ایران ۲۵ دسامبر اکران می‌شود. بخش‌هایی از این فیلم در استودیوهای تهیه فیلم شهر کلن آلمان تهیه شد.

8m7938rspp3zjanjd8l6.jpg
ستاره‌های هالیوود
این فیلم انگلیسی‌زبان را فیلیپ اشتولتسل کارگردان متولد مونیخ برای شرکت آلمانی "اوفا" ساخته است. از چپ به راست: استلان استنسگارد، تام پین، بن کینگزلی
n11chdbmvxoety8kw1l.jpg

فیلمنامه
فیلمنامه را یان برگر بر اساس رمان "طبیب" اثر نوا گوردون نویسنده آمریکایی، نوشته که در سال ۱۹۸۶ منتشر شد و بیش از ۲۱ میلیون نسخه از آن در دنیا به فروش رسید.
i6mbnvytd6klbvy5wuz8.jpg
داستان ابن‌سینا
داستان "طبیب" در قرن یازدهم میلادی روی می‌دهد و درباره راب کول، یک بچه یتیم و فقیر انگلیسی است که تصمیم می‌گیرد برای تحصیل طب به ایران سفر کند.
tykrhjageltoeuxgc1oz.jpg
قهرمانان فیلم
تام پین بازیگر بریتانیایی، نقش راب کول را بازی می‌کند. تام پین در برابر بن کینگزلی بازیگر بریتانیایی ظاهر می‌شود که در فیلم "طبیب" نقش ابوعلی سینا حکیم و طبیب سرشناس ایرانی را بازی می‌کند.
dndh6wyr048360miym1.jpg
اولین استاد
استلان اسکارسگارد بازیگر سوئدی نیز كه در فیلم پرفروش "انتقام‌جویان" بازی كرده بود، در فیلم "طبیب" نقش اولین استاد "راب كول" را ایفا کرده است.
ydqx9u0mlmng52eh21v3.jpg
حاکم اصفهان
اولیویه مارتینز بازیگر فرانسوی نیز در نقش "شاه علاءالدوله" حاكم اصفهان ظاهر می‌شود.
a4w5k1ygrfkcncv6t4zp.jpg

جلوه‌های تصویری ویژه
شرکت پیکسوموندو که در زمینه تولید جلوه‌های تصویری شهرت زیادی دارد، جلوه‌های ویژه فیلم را ساخته است.
iepkte91u0g094m0gjp.jpg
مراکش به جای اصفهان
تیم فیلمبرداری، به همراه دکور و لباس‌های بازیگران سپس به مراکش رفته بود تا صحنه‌های بیرونی داستان که در اصفهان اتفاق می‌افتد را در آنجا تهیه کند.
m4a613jemruz4jtci35.jpg
بودجه فیلم
ابوعلی سینا پنجمین فیلمی است که این فیلمساز کارگردانی می‌کند. او با بودجه ۲۵ میلیون یورویی (نزدیک ۴۰ میلیون دلار) این فیلم را آماده کرده است.
knuo0rfhtunjnrtfe273.jpg
سر بن کینگزلی سال ۱۹۸۳ برای فیلم سینمایی "گاندی" برنده جایزه اسکار شد و برای فیلم‌های "باگزی"، "جانور جذاب" و "خانه‌ای از شن و مه" نیز نامزد اسکار بوده است. او در "خانه‌ای از شن و مه" نقش یک سرهنگ ایرانی را ایفا کرد.
7qdfsmcb63ran4twa5ye.jpg

جام
 
بالا