برگزیده های پرشین تولز

آموزش نرم افزار ادوب اوديشن ورژن 1.5 از ابتدا تا انتها

car20

Registered User
لایک‌ها
2
سلام و درود از اینکه مدتی نبودم شرمندم
سعی می کنم تاپیک رو دوباره احیاش کنم تا بیش از این شرمنده ی دوستان نشم .

مثل اينكه اين تاپيك به دست فراموشي سپرده شده!
راستی راستی که داشت فراموشم می شد ما یک دینی اینجا به گردنمون مونده . بازم منو ببخش عزیزم
مفید بود. تشکر
موفق باشید
خواهش می کنم عزیزم ,
فعلا بدرود

car20

Registered User
لایک‌ها
2
قبل از هر چیز لازمه در ارتباط با گزینه set current clipboard یک مقداری توضیح بدم , چرا که در درس گذشته یکمی نامفهوم این مطلب را عرض کردم و احتمال داره تعدادی از دوستان در فهم این مورد دچار شبهاتی بشوند .
اگر با برنامه های آفیس مثل وورد و اکسل و پاورپوینت و بقیه آنها کار کرده باشید می دانید که یک گزینه ای در این برنامه ها وجود داره به نام آفیس کلیپبورد و جدا از کلیپبورد خود ویندوز است , یعنی اینکه وقتی شما یکی از این برنامه ها را باز کنید و این گزینه آفیس کلیپبورد را باز کنید می بینید که با هر بار کپی گرفتن ; ای بابا بازهم که دارم مثل قبل توضیح می دم .
اصلا یک کاری همین الان برنامه وورد خودتان را باز کنید , اگر یک فایل وورد که داخلش متن و نوشته هم وجود داشته باشه که چه بهتر , حالا از منوی ادیت گزینه آفیس کلیپبورد را انتخاب کنید , خوب در حال حاضر این پنجره که در سمت راست برنامه وورد باز شده خالی است , حالا یک قسمتی از یک متن را انتخاب کرده و آن را کپی کنید , با این عمل خواهید دید که متن انتخابی شما در پنجره ی آفیس کلیپ بورد ظاهر می شود , حالا یک متن دیگر را انتخاب کرده و از آن کپی بگیرید , خواید دید که متن دوم هم در این پنجره ظاهر خواهد شد , این کار را چند بار انجام دهید , حالا برای امتحان یک فایل جدید باز کنید و یکی از این آیتم هایی را که در آفیس کلیپبورد موجود است را انتخاب کرده و با استفاده از فلش موجود بر روی آن گزینه past را بزنید تا در فایل جدیدتان چسبانده یا پیست شود , خوب حتما تا به حال متوجه شدید که آفیس کلیپبورد یک تعداد محل موقت است برای ذخیره نوشته هایمان در برنامه آفیس و این محدودیتی را که در استفاده از کلیپبورد ویندوز که تنها یکی بیشتر نیست را جبران می کند , بلی شما با استفاده از آفیس کلیپبورد به 24 تا حافظه موقت دسترسی دارید و این در کارهای تایپی و کار با اسناد آفیس خیلی از مشکلات را برطرف می کند .

car20

Registered User
لایک‌ها
2
خوب با شناختی که از آفیس کلیپبوردبرنامه آفیس پیدا کردین , بیاییم برگردیم به برنامه ادوب اودیشن خودمون و بحث و بررسی گزینه set current clipboard , با توجه به تصویر زیر :

attachment.php

وقتی بر روی این گزینه حرکت می کنیم می بینیم که خو این گزینه دارای شش زیر منو با نام های کلیپبورد یک تا پنج و ویندوز می باشد و با توجه به توضیحاتی که از آفیس کلیپبورد آفیس دادم حالا بهتر می توانید این آیتم ها را درک کنید , حالا برای درک بهتر شما عزیزان من این آیتم ها را با یک مثال ساده بیشتر توضیح می دم .
یک فایل صوتی باز کنید ازمنوی ادیت گزینه کلیپبورد خودتان را بر روی اولین آیتم یعنی کلیپبورد یک تنظیم کنید حالا از ثانیه اول تا پنجم از فایل باز شده خود را انتخاب کنید , از پنجره ی Selection view Control راحت می توانید این کارو انجام دهید فقط کافیست مثل من که در تصویرزیر به نمایش درآرودم شروع یا Begin را روی صفر و End یا انتها را روی پنج تنظیم کنید ( تصویر را ببینید )

attachment.php

فایل های ضمیمه

• set_current_clipboard.gif
    set_current_clipboard.gif
    14.3 KB · نمایش ها: 20
  • 5second.gif
    5second.gif
    1.5 KB · نمایش ها: 19
  • rc_time.gif
    rc_time.gif
    14.2 KB · نمایش ها: 17

car20

Registered User
لایک‌ها
2
البته حتما یادتان باشد که پنجره ی تایم باید بر روی Decimal تنظیم باشه که برای اینکار کافیست روی پنجره ی تایم مانند تصویر زیردر محل رنگی یک کلیک راست کرده و گزینه Decimal ( mm:ss:ddd) را فعال کنید ( شکل زیر )

attachment.php

خوب حالا که پنج ثانیه اول را انتخاب کردین اون قسمت را کپی کنید یا کنترل سی را بفشارید( یا کات کنید و کنترل ایکس را بفشارید ) , خوب در ادامه کلیپبورد را بر روی گزینه کلیپبورد دو تنظیم کنید و یک قسمت دیگری از فایلتان را انتخاب کرده و از آن کپی بگیرید ( یا کات کنید ) . خوب حالا یک فایل جدید باز کنید یا دکمه های کنترل ان (CTRL + N) را بفشارید . کیلپبورداتن را اگر بر روی کلیپبورد یک گذاشته و پیست کنید پنج ثانیه اول فایلتان پیست خواهد شد یعنی دقیقا همان چیزی که در آن ذخیره شده بود و اگر بر روی گزینه کلیپبورد دو تنظیم و پیست کنید خواهید دید که مقداری که در بار دوم انتخاب و کپی کردین در فایل جدید شما paste خواهد شد , خوب امیدوارم گزینه set current clipboard را با این توضیحات خوب متوجه شده باشید , در پایان اکیدا توصیه می کنم که از پنج کلیپبورد برنامه استفاده کنید و از کلیپبورد ویندوز در این برنامه استفاده نکنید چرا که اگر با کلیپبوردهای برنامه استفاده کنید حتی اگر کامپیوترتان را خاموش کنید و بعد از چند روز هم آن را روشن کنید محتوای ذخیره شده در کلیپبوردها در دسترس شما بوده و می توانید از آنها استفاده کنید اما در ارتباط با کلیپبورد ویندوز بعد از خاموش شدن کامپیوتر چنین امکانی به هیچ وجه امکان پذیر نیست .
یک مطلبی هم براتون بگم که هنگامی به مفید بودن این گزینه ها پی می برین که بخواهید در یک پروژه ای در قسمت های مختلف مرتب یک قطعه ای را وارد کنید و ... برای این کار دیگه لازم نیست دائم یک فایل را باز کنید و قسمتی از آن را کپی کنید بلکه یکبار این کار رو انجام داده و در یکی از کلیپبورد هامون ذخیره می کنیم و در هنگاتم نیاز با set کردن کلیپبورد بر روی حافظه ی مشخصمان آن را در محل مورد نیاز paste می نماییم , فکر کنم این مورد رو خیلی خیلی توضیح دادم تا وقت رو از دست ندادیم بریم به سراغ گزینه میکس پیست که فکر کنم خیلی از دوستان از اون خوششان بیاد .

tirgas

Registered User
لایک‌ها
23
سلام شهريار جان
ممنون كه برگشتي.
خيلي لطف كردي.
كاش مثل آموزشهاي قبلي فايل word يا pdfاش رو هم ميذاشتي.
;)

car20

Registered User
لایک‌ها
2
سلام شهريار جان
ممنون كه برگشتي.
خيلي لطف كردي.
كاش مثل آموزشهاي قبلي فايل word يا pdfاش رو هم ميذاشتي.
;)
سلام عزیزم
خواهش می کنم , چشم حتما فایل ها را خواهم گذاشت , فقط یکمی این پی تی کار را برایم سخت کرده , که امیدوارم با همت مدیران محترم سایت این مشکل جدید حل بشه , اما در هر صورت شما در اینجا و یا در سایت خودم قادر به پیگیری مباحث مربوطه خواهید بود .
فقط متاسفانه من یکمی تنبل شدم:D

amperatoor

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشد چرا بعد از نصب برنامه گروه افکتDirelx و Vst تو برنامه نیست؟از کجا باید وارد برنامه اش کنم؟

بالا