برگزیده های پرشین تولز

آموزش C++ سي پلاس پلاس از پايه

tbooti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من یه مشکلی با توربو سی ++ دارم و اونم اینه که موقع استفاده از اون یه process توی task manager ایجاد میشه به اسم NTVTM.exe که 99% cpu رو پر میکنه و کار دیگه ای نمیشه کرد...! یه بار هم وسط run یه برنامه یه error در مورد cpu داد و قطع شد! :blink: :blink: :blink:
خوب.......اینا یعنی چی...!!!!؟؟؟

ببخشید اگه اینجا جاش نبود.

یادم رفت بگم... ویروس ندارم.

Mehdi.T

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
3
با اجازه استار تر تاپيک ، اگه شد بعدا اين ها رو جابه جا کنند ،
خوب turbo c در محيط DOS اجرا مي شود و محيط داس توان چند برنامه گي رو ندارد به همين دليل تمامي CPU رو در اختيار ميگيره
اميدوارم درست گفته باشم

tbooti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولا ممنون از mehditeh و با اجازه ی آقای saalek ...ولی...

تا حالا کسی این مشکلNTVTM.exe رو نداشته ؟...یعنی تمام کسایی که توی محیط ویندوز با این نرم افزار (که از همین جا دانلود کردم) کارمیکنن و در اون لحظه مجبورن پنجره ی دیگه ای باز نکنن , اعتراضی ندارن...!؟؟

راستی ... کسی codewhiz 1.7 یا 1.6 رو داره ...هر چی گشتم فقط به سایت اصلیش لینک میده که اونم هیچی...!

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
lk هم مین مشکله دارم برای همین محیط داس رو ول کردم بهتره توی محی ویندوز و با یه کامپایلر 32 بیتی برنامه بنویسید

mohammad_110

کاربر فعال برنامه نویسی
کاربر فعال
لایک‌ها
0
به نقل از tbooti :
اولا ممنون از mehditeh و با اجازه ی آقای saalek ...ولی...

تا حالا کسی این مشکلNTVTM.exe رو نداشته ؟...یعنی تمام کسایی که توی محیط ویندوز با این نرم افزار (که از همین جا دانلود کردم) کارمیکنن و در اون لحظه مجبورن پنجره ی دیگه ای باز نکنن , اعتراضی ندارن...!؟؟

راستی ... کسی codewhiz 1.7 یا 1.6 رو داره ...هر چی گشتم فقط به سایت اصلیش لینک میده که اونم هیچی...!
فکر کنم اگه داخل محیط برنامه نویسی دکمه Pause رو بزنید بعد راحت می تونید داخل ویندوز پنجره های دیگه رو باز کنید.

tbooti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از mohammad_110 :
فکر کنم اگه داخل محیط برنامه نویسی دکمه Pause رو بزنید بعد راحت می تونید داخل ویندوز پنجره های دیگه رو باز کنید.

راهنمایی جالبی بود ... حداقل از هربار بستن پنجره ی توربو سی راحت شدم. . . خیلی ممنون.

samanlyric

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشيد من واسه آموزش نيومدم اينجا يه پست خارج از موضوع بزنم و فرار كنم برم !! :D

فقط اومدم يه خبر مسرت بخش بدم و ميدونم براي شما خيلي مهمه !! و اون اين كه برنامه نويسي پيشرفته رو با 11 پاس كردم و خواستم شما رو در خوشحالي خودم شريك كنم :D !!

راستي من از روي كتاب "برنامه نويسي و حل مسئله با سي ++" تاليف : نل ديل، چيپ ويمز، مارك هدينگتون، انتشارات دانشگاه تهران خوندم و قبول شدم چون اصلا سره كلاس نميرفتم :D

توصيه ميكنم هر كس بهره ي هوشيش مثه من منفيه و هيچ استعدادي توي برنامه نويسي نداره اين كتاب رو تهيه كنه چون بسيار عميق و به زبان خر فهمي (البته بلا نسبت !) توضيح داده !!

موفق باشيد.

nima@eniacmedia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
با تشکر از تمامی کاربران برای آموزش C++ میتوانید به سایت www.learninweb.com مراجعه کنید

08610023

Registered User
لایک‌ها
9
دوسنات بنده آشنایی ابتدایی با برنامه نویسی دارم ،میخواستم یه برنامه ای معرفی کنید که بشه واسه نوشتن برنامه واسه قطعات ماشین یا استفاده تو سنسورها ازش استفاده کرد.
از چه زبان برنامه نویسی استفاده کنم.آیا سی خوبه؟

worldpt

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان

من براي برادرم كه ترم بعدي در دانشگاه واحد برنامه نويسي به زبان C دارند اين برنامه رو نصب كردم و با توجه به كتاب برنامه ساده زير رو سعي ميكنيم اجرا كنيم ولي موقع كامپايل كردن دو error ميده و ميگه نميتونه stdio.h رو بخونه.همه موارد رو هم درست مينويسيم هرچند بار هم تست ميكنيم باز امكان پذير نيست.از پوشه اي به نام Bin كه درونش فايلي به نام TC هست محيط برنامه رو اجرا ميكنيم.لطفا راهنمايي كنيد مشكل كجاست و چرا اين اتفاق مي افته ؟ متشكرم

#include <stdio.h>

int main()
{
printf("Hello, World!\n");
return 0;
}

Kiarash77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
#include <stdio.h>

int main()
{
return 0;
}
برنامه مشکلی نداره!احتمالا باید مشکل نرم افزاری باشه! دوباره نصب کن شاید حل شه.

ehsan_ysf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من يك تازه وارد هستم و سوالي برام پيش اومده اگر ميشه جواب بدين:ميخوام برنامه اي بنويسم كه يك عدد صحيح را بخونه و همه اعداد كمتر از اون كه 6 مقسوم عليه دارن چاپ كنه.البته يك برنامه نوشتم و چند بار هم تغييرش دادم ولي تاثيري نداشت و اجرا نميشه اگه ميشه كمك كنيد:( با تشكر از تاپيك سودمندتون
#include<iostream.h>
#include<math.h>
void main()
{
int c=0,n,b,d,a;
cout<<"please inter the number";
cin>>n;
for(d=1;d<n;++d)
{
for(a=1;a<=n;++a)
{
for(b=1;b<n;++b)
if(d%b==0)
c++;
}
}
if(c==6)
cout<<d<<"\t";
}

Last edited:

NdR

Registered User
لایک‌ها
0
چند نکته رو می نویسم شاید تو حلش به شما کمک کرد.
1. عبارت (if(c==6 رو بیرون حلقه نوشتید پس یک بار بیشتر اجرا نمیشه و نباید انتظار داشته باشید تمام اعداد رو چاپ کنه.
2. حلقه وسط رو برای چی نوشتید؟ ازش چه استفاده ای می کنید؟ برای نوشتن این برنامه تنها به دو حلقه تودرتو نیاز دارید.
3. کافیه برای هر عدد 4 مقسوم علیه رو پیدا کنید. 1 و خود عدد همیشه جزء مقسوم علیه ها هستند.
4. برای حلقه اول لازم نیست از 1 شروع کنید، کوچکترین عدد صحیح مثبت که 6 مقسوم علیه داره چیه؟
5. اگر عدد ورودی بزرگ باشه احتمال داره تعداد مقسوم علیه هاش زیاد باشه، بنابر این بهتره
وقتی تعداد مقسوم علیه ها به اندازه کافی رسید از حلقه داخلی خارج بشید. (از break استفاده کنید)

master.

Registered User
لایک‌ها
15
سلام دوستان

من براي برادرم كه ترم بعدي در دانشگاه واحد برنامه نويسي به زبان C دارند اين برنامه رو نصب كردم و با توجه به كتاب برنامه ساده زير رو سعي ميكنيم اجرا كنيم ولي موقع كامپايل كردن دو error ميده و ميگه نميتونه stdio.h رو بخونه.همه موارد رو هم درست مينويسيم هرچند بار هم تست ميكنيم باز امكان پذير نيست.از پوشه اي به نام Bin كه درونش فايلي به نام TC هست محيط برنامه رو اجرا ميكنيم.لطفا راهنمايي كنيد مشكل كجاست و چرا اين اتفاق مي افته ؟ متشكرم

#include <stdio.h>

int main()
{
return 0;
}
از منوی Option. Directories رو انتخاب کن و بعد مسیر پوشه ای که نامشIncude هست رو وارد کن . زیرشم مسیر LIB رو مشخص کن .همین.

montaghed_com

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

NdR

Registered User
لایک‌ها
0
این سوال رو باید از گوگل می پرسیدید.

ehsan_ysf

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
چند نکته رو می نویسم شاید تو حلش به شما کمک کرد.
1. عبارت (if(c==6 رو بیرون حلقه نوشتید پس یک بار بیشتر اجرا نمیشه و نباید انتظار داشته باشید تمام اعداد رو چاپ کنه.
2. حلقه وسط رو برای چی نوشتید؟ ازش چه استفاده ای می کنید؟ برای نوشتن این برنامه تنها به دو حلقه تودرتو نیاز دارید.
3. کافیه برای هر عدد 4 مقسوم علیه رو پیدا کنید. 1 و خود عدد همیشه جزء مقسوم علیه ها هستند.
4. برای حلقه اول لازم نیست از 1 شروع کنید، کوچکترین عدد صحیح مثبت که 6 مقسوم علیه داره چیه؟
5. اگر عدد ورودی بزرگ باشه احتمال داره تعداد مقسوم علیه هاش زیاد باشه، بنابر این بهتره
وقتی تعداد مقسوم علیه ها به اندازه کافی رسید از حلقه داخلی خارج بشید. (از break استفاده کنید)
خيلي ممنونم از راهنماييتون.برنامه اجرا شد.

2خرداد

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همگی
من تازه عضو شدم وخیلی خوشحال شدم همچنین سایتی پیدا کردم
یه سوال داشتم
من نرم افزارBorland C++ 5.02 Full وBloodshed Dev-C++ 4.9.9.2 روی ویندوزم نصب میکنم
ولی محیط آبی ایجا نمیشه که برنامه بنویسم .محیطی که ایجاد میشه سفید هست برنامه که مینویسم
اخطار میده ولی برنامه درسته ولی وقتی توی محیط نرم افزار مینویسم اخطار میده واخطارش مشخص نیست
میشه راهنماییم کنید
باتشکر

>-->O

همکار بازنشسته
لایک‌ها
468
سلام به همگی
من تازه عضو شدم وخیلی خوشحال شدم همچنین سایتی پیدا کردم
یه سوال داشتم
من نرم افزارBorland C++ 5.02 Full وBloodshed Dev-C++ 4.9.9.2 روی ویندوزم نصب میکنم
ولی محیط آبی ایجا نمیشه که برنامه بنویسم .محیطی که ایجاد میشه سفید هست برنامه که مینویسم
اخطار میده ولی برنامه درسته ولی وقتی توی محیط نرم افزار مینویسم اخطار میده واخطارش مشخص نیست
میشه راهنماییم کنید
باتشکر

کد نویسی تحت ویندوز و تحت داس(همون صفحه آبی) یه خورده با هم فرق داره
ارورش رو بنویس تا بهتر بشه راهنمائیت کرد

بالا