برگزیده های پرشین تولز

آيا انسان قبلا يك بار به بينهايت رسيده و دوباره از صفر شروع كرده ؟

minister

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از siavash8027 :
سلام
دوستان يك مسله اي هست كه چند وقته منو مشغول كرده :
من فكر ميكنم كه انسان در گذشته قبلا يك بار به اوج قدرت و فناوري رسيده . جايي كه ما خيلي باهاش فاصله داريم مثلا سفر در زمانيا سفر با سرعت نور يا ... ولي در اثر چيزي مثل جنگ هاي اتم يا هرچي از بين رفتن يا به احتمال زياد زمين رو ترك كردن و به سياره خيلي دور رفتن ( دقيقا همون چيزي كه ما خيلي دنبالش هستيم ولي اونا سال ها پيش پيداش كردن و ما هم سالها بعد پيداش ميكنيم )

شما چي فكر ميكنيد ؟
ببينيد دوستان من با اين نظر كاملا موافقم من يك آدم مذهبي 6 اتيشه نيستم ام به مذهب و دينم كا ملا اعتقاد دارم
البته بگذريم كه حالا بعضي ها به دليل عدم رضيت از عملكرد بعضي از سياسيون....
ببينيد در قران در سوره بقره ايه ... يادم نيست اگه خواستن مي نويسم وقتي خدا به فرشته ها مي گه كه مي خوام انسان رو خلق كنم به عنوان خليفه فرشته ها جواب مي دن كه آيا مي خواي موجودي رو خلق كني كه در زمين فساد كنه و قتل و غارت و......
يك نكته اينجا جالب به نظر مي رسه و اون اينكه ما اينو مي دونيم كه فرشته ها كارشون كاملا تخصصيه ( به زبان امروزي) و هر كدام كاري رو انجام مي دن و در امور ديگر آگاهي ندارن اگه اينو فرض بگيريم كه قبل از انسان نسل ما انسان ديگري در زمين وجود نذاشته و با فرض نزديك به يقين عدم علم فرشتگان به غيب اينها از كجا مي دونستن كه انسان يك همچين چيزيه...
ايا نه اينكه تنها جواب ممكن بر اين سوال اين است كه انسانهاي قاتل و بي شرف ديگري :blink: هم قبل از ما در اين سياره زندگي مي كرده اند
بينديشيد ... اگر درين نداريد لا اقل آزاده باشيد...... و به اين موضوع فكر كنيد

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از setareh2 :
كلونينگ رو اونا انجام دادن( clonaid.com)
موسس Clonaid همين Raël است. البته اينطور كه شنيدم كلونينگ انسان كامل از نظر علمي فاقد ارزش هست بلكه كلونينگ هدفمند و كنترل شده جهت ساخت يك عضو يا بافت مشخص هست كه مهمه!

به نقل از setareh2 :
این رائیل اگه این ایده ش رو به صورت فرضیه بیان می کرد چیز بدی نبود! ولی همین که با خیال پردازی خودش قاطیش کرده و داستان ملاقاتش با الوهیم و سفر به سیاره اونا رو سر هم کرده شده یه ملقمه شلم شوربا!
بنظر من (فقط يك نظر شخصي است) قدرت تاثيرگذاري افكار عمومي در زمينه منشا و گذشته و آينده انسان و وضعيت خلقت در دست يهودي ها است و با استفاده از ابزارهايي كه در اختيار دارن بخصوص هنر خيلي راحت ايده هاشون رو تبليغ غيرمستقيم و در اذهان رسوخ ميكنن و اهداف كاملا تعين شده اي هم دارن كه فكر كنم موفق هم بشن.
رائل كه بخشي از اين پروژه است تئوري اش بر مبناي عهد عتيق و مكاشفات بنا شده بطوريكه زمينه پذيرش اونها براي يك مسيحي مومن كه با اين مطالب آشنا هست فراهم باشه. مسلمونها هم با خيلي از اين افسانه ها كه معروف به اسرائيليات هست آشنان. اين يك كار كاملا حساب شده هست بطوريكه مومنين اديان سامي نسبت به اين فرضيه رائل حالت تدافعي نگيرن و اون رو با باورهاي خودشون در تضاد ندونن. بيشترشون توجيه هم ميكنن كه اين الوهيم همون X ماست و ...
در حوزه هنر هم كه افرادي مثل استيون اسپيلبرگ رو دارن كه واقعا يك هنرمند خلاق و بينظير هست. انصافا اين شخص غير از وجهه هنري از لحاظ بخدمت گرفتن هنرش در جهت آرمانهاش و داشتن حميت قابل ستايش و احترام هست. فيلمهاي علمي-تخيلي اون از "برخورد نزديك از نوع سوم" گرفته تا همين سريال Taken تماما فيلمهاي ايدئولوژيك با رونماي سرگرم كننده و تخيلي است.
در سري فيلمهاي اينديانا جونز بخصوص ايندياناجونز و آخرين جنگجوي صليبي تبليغ مباني يهوديت كاملا مشخص هست. در جايي كه جونز بايد از مسيري سنگ چين عبور كنه كه روي سنگها حروفي نوشته شده. كليد عبور كه طبق راهنماي جونز "نام خدا"ست Jehovah است كه همون يهوه يا خداي يهوديان هست. خيلي زيبا و هنرمندانه هم تسلط خداي يهوديان بر ديگر خدايان و هم عدم دستيابي به راز عمر جاويدان بدون اعتقاد به يهوديت به بيننده القا ميشه.
در همين سريال taken هم ميبينيم كه دكتر كرويتز با فرازمينيها به عبري صحبت ميكنه! چه تبليغي به اين قشنگي ميتونه برتري يهوديها و در اختيار داشتن اسرار خلقت رو در ذهن بيننده جا بندازه!

به نقل از setareh2 :
ولی چیزی که جالبه اکثر پیرو هاش آدمای تحصیلکرده هستند! یکی از همسایه های ما اینجا از پیروهای اونه استاد بیولوژی تو دانشگاه هست! ... ریشو موشو هم دراز کرده (بنا به گفته رائیل موها به عنوان آنتن برای گرفتن امواج تله پاتی از الوهیم می تونند استفاده شن!!!!!!!! :blink: :blink: )
اينهم از تعاليم يهوديت هست و ثواب نمازشون رو بالا ميبره. جالبه كه كه غير از موهاي صورت به ديگر مناطق بدنشون هم تعميم ميدن! ظاهرا مرتاضهاي هندي هم بر همين اساس موهاشون رو بلند ميكنن.
p087pic02.jpg

به نقل از setareh2 :
در مورد صورتک رو مریخ هم باید بگم یه برنامه تو کانال دیسکاوری 8-9 ماه پیش راجع به اون به قول شما صورتک شبیه ابوالهول گذاشته بود!
اون صورتک ابولهول به هیچ وجهی مجسمه نبود و یه چند تا کوه و تپه و دره تو کره مریخ بوده که تو یکی از عکسهای ناسا به دلیل افتادن نور خورشید با یه زاویه خاص به اون شکل دیده میشده!
یه سریها معطل اینن که یکی یه همچین چیزی از دهنش بپره! چنان گندش می کنند که گوش فلک کر میشه!
اوایل انقلاب اگه بعضیا یادشون باشه رو قرص ماه شب چهارده بعضی ها صورت یه نفر رو تشخیص داده بودند!!!!!!
همون طور که بعده ها رو عکس اسکناس 10 تومانی خیلیها خیلی چیزا دیده بودن!!!

تصوير اوليه كه وايكينگ ارسال كرده بود (سال 1976)
face.jpg

تصوير دقيق كه سروايور ارسال كرده (سال 2001)
mgs_cydonia3.gif

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
تاپیک جن در لباسی دیگر! بنازم علم و دانش را!

اینهمه مباحث مفید و جالب این ملت شهد پرور ول نمی کنن روح و اجنه و ماوارالطبیعه رو! اونم فقط احساسات و نظریات شخصی خداییش ار خودتون انصاف بدید جاش اینجا نیست...

Hesssam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به همه

siavash8027 جووووون تاپيك جالبيه . اميدوارم آخرش به يك جايي برسيم :happy:
و اما در اين مورد و موارد مشابه كتابي هست به نام "ارابه ي خدايان" (يا يك همچين چيزي) كه من خوندمش و بسيار جالبه . نويسنده ي اين كتاب نظر شما رو تاييد ميكنه و نشانه هاي بسيار بيشتر از پست اول تاپيك رو با دلايل علمي و محاسبات رياضي بررسي و يا به عبارت بهتر اثبات ميكنه!!!!!! :blink: :blink:

تا پست بعدي

faridbahal

Registered User
لایک‌ها
15
بحث جالبیه از معلومات دوستان دارم استفاده میکنم ادامه بدید لطفا فقط خواهشا اگه اینجوریه:
و باز دوباره بحث كهنه و بودار اثبات با علم امروزي ما قد علم ميكنه
اینجوری هم نباشه که نامردیه:
ببينيد در قران در سوره بقره ايه ... يادم نيست اگه خواستن مي نويسم وقتي خدا به فرشته ها مي گه كه مي خوام انسان رو خلق كنم به عنوان خليفه فرشته ها جواب مي دن كه آيا مي خواي موجودي رو خلق كني كه در زمين فساد كنه و قتل و غارت و...

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
تاپیک جن در لباسی دیگر! بنازم علم و دانش را!

اینهمه مباحث مفید و جالب این ملت شهد پرور ول نمی کنن روح و اجنه و ماوارالطبیعه رو! اونم فقط احساسات و نظریات شخصی خداییش ار خودتون انصاف بدید جاش اینجا نیست...

خيلي تاپيكها هست كه ارتباطي به علم نداشته ولي زير سبيلي در شده مثل ميخچه و فوتبال و كمرويي و ... ولي انصافا اين يكي واقعا مربوط به همينجا هست. مبحث درسته اگر منحرف نشه!
راستي، ديدم در گفتگوي آزاد تاپيك علمي زده شده بود - اين به اون در! :lol:

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از Hesssam :
سلام به همه

siavash8027 جووووون تاپيك جالبيه . اميدوارم آخرش به يك جايي برسيم :happy:
و اما در اين مورد و موارد مشابه كتابي هست به نام "ارابه ي خدايان" (يا يك همچين چيزي) كه من خوندمش و بسيار جالبه . نويسنده ي اين كتاب نظر شما رو تاييد ميكنه و نشانه هاي بسيار بيشتر از پست اول تاپيك رو با دلايل علمي و محاسبات رياضي بررسي و يا به عبارت بهتر اثبات ميكنه!!!!!! :blink: :blink:

تا پست بعدي

اين آقاي فون دانيكن سوييسي Erich von Däniken تا جايي كه يادمه فقط يك مدرك دكتراي افتخاري از پرو داره و تحصيلاتش در حد دانشجوي رشته دستنوشته هاي مقدس! محدود ميشه و شغل اصليش هم هتلداري هست.
البته كتاب ارابه خدايان بسيار جذاب هست و فرضيه هم ايشون بسيار جالبه و انسان رو به فكر وادار ميكنه ولي او هم مثل هر كس ديگه اي فقط فرضيه خودش رو مطرح كرده ولي هر نوع محاسبات رياضي و دلايل علمي از طرف دانشجوي متون مقدس صددرصد مردود و بي اعتبار هست! هر چند كه من خاطرم نيست آيا در كتابش واقعا همچين محاسبت رياضي رو ارائه داده بود يا نه چون بيش از 30 سال قبل و در نوجواني خوندم!

siavash8027

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اول سلام
دوم از اينكه اون عكسه مريخ رو گذاشتيد ممنون به نظر من همين كه با تابش نور شبيه به صورت يك انسان ميشه خودش يكي از عجايبه (هشتمين ) يا شايد هم در اثر سالها فرسايش به اين شكل در اومده و در اول شبيه به يك صورت ساخته شده بوده ( با توجه به اهرام مصر و عظمت آن ساختن و كنده كاري يك صورت روي يك كوه نبايد براي آنها كار مشكلي بوده باشه . كسي در مورد هواپيماي عجيب كه گفتم اطلاعاتي نداره ؟
سوم : چرا هر كس از هر مطلبي خوشش نمياد ميگه اين علمي نيست و بايد در قسمت گفتگوي آزاد مطرح بشه ؟
الكترونيك اين تشخيصش به عهده من و شما نيست در ضمن اين هم مثل هزار تا نظريه علمي ديگه يك نظريه علمي و در دست بررسي هست ( من با رائل و مائل كاري ندارم و علمي صحبت ميكنم ) حالا شما اگه از بحث متافيزيك يا نيرو هاي ماورا يا اين بحث من خوشت نمياد نبايد اون رو غير علمي بدوني .
چهارم : دارم سعي ميكنم باز هم چيزهايي مثل اون عكس رو پيدا كنم

siavash8027

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از دوستان ميخواهم كه اين بحث رو وارد مباحث مذهبي و اعتقادي نكنند
در ضمن هيچ كدوم از ما به اين موضوع باور و اعتقاد قلبي نداريم پس كسي رو محكوم نكنيد ( مثلا همين رائل ها كه اصلا نميدونم كي هستند ) فقط داريم سعي ميكنيم با دلايل اون رو رد يا تاييد كنيم اگر كسي اطلاعاتي داره بده بحث ميكنيم
دوستان اگه ميشه در مورد رائل ها و اون عملي كه براي اولين بار انجام دادن يك توضيحاتي بدن چيچي بود اسمش ! كلونينگ

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از siavash8027 :
از دوستان ميخواهم كه اين بحث رو وارد مباحث مذهبي و اعتقادي نكنند
در ضمن هيچ كدوم از ما به اين موضوع باور و اعتقاد قلبي نداريم پس كسي رو محكوم نكنيد ( مثلا همين رائل ها كه اصلا نميدونم كي هستند ) فقط داريم سعي ميكنيم با دلايل اون رو رد يا تاييد كنيم اگر كسي اطلاعاتي داره بده بحث ميكنيم
دوستان اگه ميشه در مورد رائل ها و اون عملي كه براي اولين بار انجام دادن يك توضيحاتي بدن چيچي بود اسمش ! كلونينگ
درسته كاملا موافقم

ببينيد بچه ها شما ها بايد ديدتونو عوض كنيد هر وقت به سمت مرزبندي بحث پيش ميرين آدم احساس منگلي ميكنه
يه حال بديه انگار شما ها دارين از بالا همه چي رو ميبينين وقتي از يه موضوعي اطلاعات كافي ندارين بيخود انگ غير علمي بودن و گفتگوي آزادي بودن بحثو نزنين . اينارو كلي گفتم به تاپيكاي ديگه هم مربوط ميشه .
اينجوري ديگه بينمون دلخوري هم بوجود نمياد .

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mazoolagh :
خيلي تاپيكها هست كه ارتباطي به علم نداشته ولي زير سبيلي در شده مثل ميخچه و فوتبال و كمرويي و ... ولي انصافا اين يكي واقعا مربوط به همينجا هست. مبحث درسته اگر منحرف نشه!
راستي، ديدم در گفتگوي آزاد تاپيك علمي زده شده بود - اين به اون در! :lol:
:blink:
واقعا" علمیه! من که چیزی جز نقل قولهای تخیلی نمی بینم!
به هر حال در اون حدی نیستم که این حرفا رو بزنم اما به نظرم این جور تاپیکها فضای علم و دانشی اینجا رو عوض میکنه و نفس کشیدن رو برای تاپیکهای علمی مشکل.خدا کنه یکی بیاد اون زیر سیبیلی ها رو هم حذف کنه چون رفته رفته جن علمی :D داره فرهنگ میشه!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
اين ما نيستيم كه بحث رو وارد حوزه ايدئولوژيك ميكنيم بلكه اين بحث خودبخود در همين حوزه قرار داره مثل فرضيه رائل كه صددرصد ايدئولوژيك و غير علمي هست. همينطور موضوع جن كه هيچ مدرك و مستند علمي در موردش ارائه نداره بنابراين وجودش از نظر علمي مردود هست. استدلالهاي باورمندان (اعم از مومنين به اديان يا بيدينان خرافاتي) در مورد جن و موارد مشابه مبتني بر باورهاي خودشون هست و نه شواهد عيني و تجارب ملموس بنابراين در حوزه علم جايگاهي نداره.

اگر شخصي بواسطه ايدئولوژي خودش (و نه استنباط علمي) اعتقاد به چيزهايي نظير جن يا بشقاب پرنده و ... داره در حاليكه علم با اونها مخالف هست - پس چه دليلي داره كه تلاش ميكنه باورهاي خودش رو به علم تحميل كنه؟ اگر به علم اعتماد نداره و اون رو ناقص ميدونه پس چرا ميخواد به اعتقاداتش رنگ علمي بده و ارائه شواهد و مدارك رو به آينده واگذار ميكنه به اين بهانه كه علم پيشرفت بيشتري خواهد كرد و مدركش پيدا ميشه؟

كساني كه اين نوع مباحث رو در انجمني كه نام علم و دانش روش هست مطرح ميكنن بايد در نظر داشته باشن كه اين اونها هستن كه براي هر ادعايي كه مطرح ميكنن موظفن كه مدرك رو كنن نه ديگران! البته اين مدارك بايد علمي باشه و مسلما يك مدرك علمي نميتونه از منابع ايدئولوژيك صادر بشه.

اين صحبتها واقعا جاش در گفتگوي آزاد هست مگر اينكه متدلوژي علمي در بحث مراعات بشه.

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
احسنت سالار.:D
به عقیده ی من چون چند تا تاپیک دیگه هم قبلا" بوده دوستان فکر می کنن جای این مباحث اینجاست.تو همین اثنا یکی دیگه هم بارور شده خدا به خیر بگذرونه!

Gt_Max

Registered User
لایک‌ها
80
بحث جالبي هستش ادامه بديد... :happy:
حيف كه حال نوشتن ندارم... :happy:

Spiro

Registered User
لایک‌ها
6
به نقل از mazoolagh :
اين ما نيستيم كه بحث رو وارد حوزه ايدئولوژيك ميكنيم بلكه اين بحث خودبخود در همين حوزه قرار داره مثل فرضيه رائل كه صددرصد ايدئولوژيك و غير علمي هست. همينطور موضوع جن كه هيچ مدرك و مستند علمي در موردش ارائه نداره بنابراين وجودش از نظر علمي مردود هست. استدلالهاي باورمندان (اعم از مومنين به اديان يا بيدينان خرافاتي) در مورد جن و موارد مشابه مبتني بر باورهاي خودشون هست و نه شواهد عيني و تجارب ملموس بنابراين در حوزه علم جايگاهي نداره.

اگر شخصي بواسطه ايدئولوژي خودش (و نه استنباط علمي) اعتقاد به چيزهايي نظير جن يا بشقاب پرنده و ... داره در حاليكه علم با اونها مخالف هست - پس چه دليلي داره كه تلاش ميكنه باورهاي خودش رو به علم تحميل كنه؟ اگر به علم اعتماد نداره و اون رو ناقص ميدونه پس چرا ميخواد به اعتقاداتش رنگ علمي بده و ارائه شواهد و مدارك رو به آينده واگذار ميكنه به اين بهانه كه علم پيشرفت بيشتري خواهد كرد و مدركش پيدا ميشه؟

كساني كه اين نوع مباحث رو در انجمني كه نام علم و دانش روش هست مطرح ميكنن بايد در نظر داشته باشن كه اين اونها هستن كه براي هر ادعايي كه مطرح ميكنن موظفن كه مدرك رو كنن نه ديگران! البته اين مدارك بايد علمي باشه و مسلما يك مدرك علمي نميتونه از منابع ايدئولوژيك صادر بشه.

اين صحبتها واقعا جاش در گفتگوي آزاد هست مگر اينكه متدلوژي علمي در بحث مراعات بشه.

مخالفه يا جوابي نداره ؟
من با اين حصاري كه تحت عنوان علم دور خودتون بستين مخالفم
از اون طرف هم با خرافات و اعتقادات مذهبي كه صرفا جنبه تقليد كوركورانه رو داره كنار نميام
اون دفعه تو تاپيك جن هم گفتم اكثر پيشرفتها و كشفيات علمي از باور به وجود و تصور كشف حقيقت حالا در قالب تخيل يا استدلال نشات مي گيره .
ولي با اين ديدي كه شماها دارين بخش علم و دانش فقط بايد جايي براي كپي و پيست كردن باشه
به نظر من در حال حاضر بحثهايي مثل عنوان همين تاپيك فراتر از علم و دانشه خوب حرفي نيست ميشه از اين بخش منتقل شه

فعلا كه اينجا مدير نداره اگه ادمينها اينجا رو ميبينن يه فكري به حال اين بخش بكنن
من ديگه اينجا پست نميزنم

ببخشيد

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
دوست عزيز!
اين ما نيستيم كه حصاري دور خودمون بستيم. اين خود علم هست كه گفتمان خاص خودش رو داره. علم با اطلاعات عمومي متفاوت هست. بحث علمي اصلا سرگرم كننده و تفنني نيست. كاملا خشك و مقيد به قواعد علمي هست و گويا و شايد در اون جايي نداره.
گذشته از اون مرسوم هست كه در هر انجمني هم مطابق با عنوانش پست زده بشه. آيا در انجمن عكاسي ميشه در موردي غير از عكاسي صحبت كرد؟ در اين انجمن هم بايد علمي و در مورد علم صحبت كرد و اعتقادات رو دخالت نداد.

SherlockHolmes

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
825
دوست عزيز مازولاق جان

بايد عرض كنم بنده به عنوان تئوريسين اين بخش بايد بگم كه هدف از زدن اين بخش بحث جدي بود نه بحث علمي!!

كه متاسفانه بد برداشت شد!!

اينجا بحث شايد علي نباشه ولي جدي كه هست؟;)

حداقل من ميبينم كه تاييد و تكذيب توش نيست!و توش تضارب ارا در جريانه!!

حالا چرا ما بايد اين تاپيك رو به ويران آباد گفتگوي آزاد بفرستيم؟;)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از SherlockHolmes :
دوست عزيز مازولاق جان

بايد عرض كنم بنده به عنوان تئوريسين اين بخش بايد بگم كه هدف از زدن اين بخش بحث جدي بود نه بحث علمي!!

خوب شرلوک جان با این حساب یه توک پا برو پیش احسان خان و بگو اسم بخش رو به "علم و بینش" تغییر بده!

mazoolagh

Registered User
لایک‌ها
7
به نقل از SherlockHolmes :
دوست عزيز مازولاق جان

سلام شرلوك عزيز! چه خوب شد كه اينجا سر زدي!
اتفاقا اگر بالاي همين صفحه رو بخوني ميبيني كه در جواب الكترونيك گفتم كه اين يكي بحث (يعني هميني كه درش هستيم) علمي هست و با جن و ميخچه و فوتبال و ... تفاوت داره.
احتمالا شما هم با من موافق هستيد كه جدي بودن اصلي هست كه بايد در همه جا رعايت بشه (غير از گفتگوي آزاد) ولي مربوط بودن مباحث به تيپ انجمن هم شرط هست. با اينحساب هر بحثي رو هم نميشه صرفا بدليل جدي بودن اينجا (يا هر انجمن ديگه) مطرح كرد.
يادم هست حدود يكي دو ماه پيش تاپيك فيلمهاي سينمايي تلويزيون از بخش هنر به خندق گفتگوي آزاد پرتاب شد چون مدير بخش هنر مبحث رو هنري ندونسته بود. طبيعي بود خيليها رنجيده خاطر بشن ولي از نظر اصول كار درستي بود.
حالا چرا نبايد بحثهايي مثل جن و مشابه اون به ويرانه پرتاب بشه؟

ضمنا اين بحث هنوز بازه!

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
این جنگ ازدیاد پست هم داستانی شده واسه خودش! چون پستهای گفتگوی آزاد شمارش نمیشه باید بحثهای گفتگوی آزادی تو بخشهای دیگه مطرح بشه.

بالا