برگزیده های پرشین تولز

آیا از سن بالاتر از 20 سالگی میشه رزمی کار کرد و حرفه ای شد ؟

A.N.A.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان.
من 20 سالمه و خیلی دوست دارم یک ورزش رزمی مثل بوکس و تکواندو کار کنم . ورزش قهرمانی رو خیلی دوست دارم و میخوام اگه بشه یه بار تو این سطوح دیده بشم. یا حداقلش خدایی نکرده اگه درگیری‌ای چیزی پیش اومد حرفی برای گفتن داشته باشم.
به نظر شما از سن 20 سالگی میشه شروع کرد ؟ بدنسازی نرفتم ولی خودم روی بدنم کار کردم (دمبل - شنا - درازنشست و بارفیکس رو هر روز انجام میدم ) بدن تقریبا عضله ای دارم. وزن حدود 60 کیلو و قد 175 سانت. (تا به حال فقط فوتبال بازی کردم و از ادامه دادنش (بطور حرفه‌ای) ناامید شدم.).
خواهشا روک و راست بگین میشه یا نه. اصلا سابقه داشته یا نه.

در ضمن شما چه رشته ای رو پیشنهاد میکنید ؟ توی همین فروم شنیدم کیک‌بوکسینگ(اصلا نمیدونم چی هست :دی) خوبه ؟
ووشو چطوره ؟
خیلی ممنون.

PG co

Registered User
لایک‌ها
660
بهترین سن 20 ساله برای اینجور چیزها

irasoul

Registered User
لایک‌ها
351
به نظر من تا 27-28 سالگی میتونید آموزش ببینید ! پیشنهاد می کنم هر ورزشی که مد نظرتون هست رو برید یک جلسه به عنوان تماشاگر نگاه کنید چون تو ورزش های رزمی علاقه حرف اول رو میزنه یعنی طوری نباشه که چون دوستان میگن بوکس خوبه شما برید ثبت نام کنید و بعد از یه هفته تا یه مشت به صورتتون خورد نا امید بشین و دیگه ادامه ندید

ورزش های رزمی مخصوصا بوکس و کیک بوکسینگ تمریناتی بسیار نفس گیر داره ( فقط 1 ماه اولش سخته ) و بدنتون رو حسابی میسازه !
و این که راجب ورزش موی تای حتما تحقیق کنید و برید سر کلاس هاش تمرین هاشونو ببینید ( فوق العادست ) خودم یک سالی هست موی تای کار میکنم

قبلا بوکس و کیک بکسینگ ام میرفتم اما موی تای خیلی جالب تره و خشن تره فرقشم با کیک بکسینگ در ضربه آرنج و زانو شه ! بوکس و کیک بکسینگ ورزش نرمی نیست یعنی وقتی گارد میگیری عین یه ربات باید واستی و رقص پای جالبی نداره ولی موی تای کاملا نرم باید حرکت کنی ( فیلم مبارز تایلندی رو هم اگر ندید حتما ببینید که بازیگر نقش اولش موی تای کاره )

Last edited:

worship_u

Registered User
لایک‌ها
195
بله که میتونی فقط فکر اینکه توی درگیری بخوای ازش استفاده کنی رو بذار کنار که ذهنت شرطی میشه و تا یکی بهت گفت بالای چشمت ابروئه میخوای قدرت نمایی کنی

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
سلام دوست عزیز . ببینید هیچ سنی واسه شروع رزمی دیر نیست ولی خب یه مقدار اذیت میشید . مثلا وقتی برید تو باشگاه تکواندو یا کاراته یا ... و ببینید همه هم سطح های خودتون 8 ساله هستن خب زیاد جالب نیست

پیشنهاد من سبکهایی مثل بوکس و کیک بوکس هست که اکثرا 18 به بالا هستن . ولی ورزش حرفه ای زیادم خوب نیست اونم تو ایران . چون حتی اگه قهرمان کشور هم بشی چیز زیادی بدست نمیاری و واسه مسابقات خارج هم باید با هزینه شخصی بری
درواقع ورزش حرفه ای واسه پولداراس تو ایران

من خودم چندین سال پیش بوکس و کیک بوکس کار میکردم . حقیقتا اون تمریناتی که تو این 2 تا سبک انجام میدادیم رو تو هیچ سبک دیگه ای که بعدا کار کردم ندیدم . خیلی سنگین و خوب بدون هیچ حرکت نمایشی
ولی خب همونقدر که بدن رو میسازه صورت رو خراب میکنه ! الان بعد از 6 7 سال سنم خیلی بیشتر از اون چیزی که هستم نشون میده:D

پس بطور خلاصه پیشنهاد من اینه :
*** اگه میتونید با اسیب صورت کنار بیاید بوکس کیک بوکس ساندا موی تای و....
البته میتونید باشگاه های دفاع شخصی رو هم برید ببینید

A.N.A.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
ممنون از همه دوستان.
بوکس صورت رو خراب میکنه ؟ تا چه حد ؟ ! قابل برگشت نیست ؟ این بوکسورهایی که توی TV میبینم زیاد خراب نیست صورتشون ! :general505:
به نظرتون اگه اول برم بوکس بعد کیکبوکس بهتره ؟

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ممنون از همه دوستان.
بوکس صورت رو خراب میکنه ؟ تا چه حد ؟ ! قابل برگشت نیست ؟ این بوکسورهایی که توی TV میبینم زیاد خراب نیست صورتشون ! :general505:
به نظرتون اگه اول برم بوکس بعد کیکبوکس بهتره ؟
منظورم شکستگی و اینا نیست . گرچه شکستن فک و بینی یا پاره شدن لثه و لب هم ممکنه پیش بیاد(تو مسابقات )

ولی خب کبود شدن صورت کاملا رایجه حتی تو تمرین معمولی

اون زمانی که من بوکس کار میکردم 13 سالم بود و همه سن بالاتر از من بودن . خیلیا لرزش دست هم داشتن

در کل ورزش رزمی بسیار کاربردی ولی پرخطری هست و خطراتش هم مال صورته

Mehran Mahmoodi

Registered User
لایک‌ها
350
منظورم شکستگی و اینا نیست . گرچه شکستن فک و بینی یا پاره شدن لثه و لب هم ممکنه پیش بیاد(تو مسابقات )

ولی خب کبود شدن صورت کاملا رایجه حتی تو تمرین معمولی

اون زمانی که من بوکس کار میکردم 13 سالم بود و همه سن بالاتر از من بودن . خیلیا لرزش دست هم داشتن

در کل ورزش رزمی بسیار کاربردی ولی پرخطری هست و خطراتش هم مال صورته
حالا اگر یه نفر بخواد کیک بوکس رو بره و مبارزه نکنه چی ؟
من خیلی علاقه دارم اما راستش میترسم :D ...میترسم صورتم له و لورده بشه از یه طرف هم میگم باید برم یه کم ترسم بریزه و اینجوری ترسو میمونم :))
فقط بخوایم فنون رو یاد بگیریم و تمرین های استقامتیش رو انجام بدیم چی ؟
باز هم ۲ ۳ تا فن یاد بگیریم به کارمون میاد دیگه :D

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
حالا اگر یه نفر بخواد کیک بوکس رو بره و مبارزه نکنه چی ؟
من خیلی علاقه دارم اما راستش میترسم :D ...میترسم صورتم له و لورده بشه از یه طرف هم میگم باید برم یه کم ترسم بریزه و اینجوری ترسو میمونم :))
فقط بخوایم فنون رو یاد بگیریم و تمرین های استقامتیش رو انجام بدیم چی ؟
باز هم ۲ ۳ تا فن یاد بگیریم به کارمون میاد دیگه :D
مسابقات که دست خودتونه شرکت کنید یا نه . ولی مبارزه های تمرینی تو باشگاه اجباریه تقریبا:D میتونید یه 3 4 ماه برید بعد اگه خواستید ادامه بدین یا بیخیالش شین کلا

البته اسیب دیدگی تو کیک بوکس از بوکس کمتره ! چون ضربات پا هم داره نصف ضربات به بدن برخورد میکنه و نصفش به سر
ولی تو بوکس 95 درصد رو صورته !

A.N.A.P

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
آقا ضمن تشکر ، نتـرســونـمون دیگه :D
من میخواستم اول بوکس کار کنم ، بعدش کیکبوکسینگ. فکر میکنم ضربات مشت اول توی بوکس قوی بشه بهتر نیست ؟ یعنی بوکس ارزش نداره ؟ پس کلاهش در چه نقشیه ؟

تشکر.

mohammadzare6

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
به نظرم ورزش قهرمانی بدرد نمیخوره چون حتی یرای مسابقاتش هم باید با پول خودت بری تو این سن میشه ولی وقتی شما بری ببینی تو باشگاه چقد عقب تر از بقیه هستی روحیت خراب میشه ادامه نمیدی برای دفاع شخصی هم به نظرم بکس و مویتای و جیت کاندو خوبن

Areno

Registered User
لایک‌ها
778
من 24 سالمه!
با اجازه شما همین چند وقت پیش رفتم کلاس نینجوتسو!
بابای کلاسم :دی
بنده تازه کارم و کنار دستیم که 8 سالشه کمربند سبز داره :دی
با هم نرمش ها رو انجام میدیم، بدنسازی و ...
حتی بهتر از من انجام میدن(من تازه کارم و مشکل کم خونی و ضعف دارم)
ولی با خودم شرط کردم و گره ها رو باز کردم!
من رفتم یاد بگیرم، نه کلاس بذارم و قیافه بگیرم!
چون آدم مغروری هم هستم کمک می کنه این غرور کاذبمم درست شه!
خلاصه، از این نترس که با کوچکتر ورزش کنی! اگه از جهت مثبت به قضیه نگاه کنی باعث میشه خودتو عقب بدونی و بیشتر هم تلاش کنی!
کسی هم یک شبه رزمی کار نمیشه!

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
سلام دوستان.
من 20 سالمه و خیلی دوست دارم یک ورزش رزمی مثل بوکس و تکواندو کار کنم . ورزش قهرمانی رو خیلی دوست دارم و میخوام اگه بشه یه بار تو این سطوح دیده بشم. یا حداقلش خدایی نکرده اگه درگیری‌ای چیزی پیش اومد حرفی برای گفتن داشته باشم.
به نظر شما از سن 20 سالگی میشه شروع کرد ؟ بدنسازی نرفتم ولی خودم روی بدنم کار کردم (دمبل - شنا - درازنشست و بارفیکس رو هر روز انجام میدم ) بدن تقریبا عضله ای دارم. وزن حدود 60 کیلو و قد 175 سانت. (تا به حال فقط فوتبال بازی کردم و از ادامه دادنش (بطور حرفه‌ای) ناامید شدم.).
خواهشا روک و راست بگین میشه یا نه. اصلا سابقه داشته یا نه.

در ضمن شما چه رشته ای رو پیشنهاد میکنید ؟ توی همین فروم شنیدم کیک‌بوکسینگ(اصلا نمیدونم چی هست :دی) خوبه ؟
ووشو چطوره ؟
خیلی ممنون.
با سلام
مهم این هست که شما در این سن حرفه ای فکر میکنید

ولکا

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
15
سلام دوست من...من هم ووشو(ساندا)و هم کیوکوشین و هم کیک بوکسینگ و سامبو(دفاع شخصی)و...کار کردم بهت یه نصیحت میکنم..هرگز سراغ رشته های رزمی نرو...مخصوصا حرفه ای..من پارسال رفتم جمهوری آذربایجان و به زحمت مدال نقره اوردم واسه کشورم ایران برای این سفر 1500دلار هزینه کردم...اما چیزی که دریافت کردم این بود که فقط تا دو هفته بهم میگفتن قهرمان بعد از یاد رفتم...همون موقع رزمی رو گذاشتم کنار و الان دارم معنای زندگی رو میفهمم الان دوتا کتفم آسیب دیدن و چیزی بالای 20 کیلو نمیتونم بردارم...اما اگه خواستی بری رزمی برو یه رشته عالی...اگه من برگردم به هفت سال پیش هرگز نمیرم کیک بوکس و سامبو...و حتما میرفتم جودو یا هاپکیدو...کیوکوشین هم نرو قفسه سینه ات بعد دو ماه میشکنه!البته همونطور که خودت گفتی ووشو عالیه چون تحت حمایت دولته...چند ورزش رو هرگز بهش فکر نکن مثل موی تای..یو اف سی..ام ام ای(قفس)..در این رشته ها حتی خطر مرگ هم وجود داره.. اگر هم رفتی رزمی اصلا به درجه و کمربند فکر نکن من دیدم که شخص کمربند آبی زده کمربند دان2 رو ناقص کرده...سوالی داشتی در خدمتیم

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
والا توی ایران باشگاهای معمولی بیشتر وقت آدم رو تلف میکنن بجا اینکه چیزی یاد ادم بدن
بیشتر نرمش میکنن فقط البته نصف بیشتر وقت کلاس رو میدوونن
بله باید امادکی داشته باشه ادم ولی دیگه نه اینکه از 1/5 ساعت باشگاه 1ساعت نرمش 10 دقیقه اخر لباس
وسطش هم الکی

sinior1

Registered User
لایک‌ها
211
البته من هم تکواندو کار کردم
هم کنگفو توا
هم فول کنتاک
هر کدومم کمتر از یک سال

hb-alone

Registered User
لایک‌ها
20
بستگی داره هدفت از ورزش کردن چی باشه....اگه هدفت یاد گرفتنه اون و ورزش و آمادگیه جسمی و روحیه که 20سالگی که هیچ 30سالگی هم دیر نیست لی اگر هدفت ورزشه قهرمانیه فکر نمیکنم بتونی بهش برسی البته همیشه استثنا هم وجود داره چون معمولا توی ورزش های رزمی حداقل 7-8سال باید آموزش دید تا به حده مسابقه برسی و اون موقع تازه باید تمریناته مخصوصه مسابقرو انجام بدی که میبینی چه قدر با اون چیزی که توی تمرین بوده متفاوته و وقتی که آماده ی مسابقه بشی حدوده 32-33....من 16ساله که جودو کار میکنم...دانه 2 جودو هستم....در کنارش دفاع شخصی توی سبکای مختلف هم 7ساله دارم انجام میدم...توی خیلی مسابقه شرکت کردم توی وزنه +100 4 دوره قهرمانه کشور شدم و رفتم تیم ملی توی اردو با ی نفر که 6سال بیشتر نبود که ورزشو شروع کرده بود و خیلی سطحش پایین بود هم مزن بودیم و یکیمونو باید واسه مسابقات میبردن.....توی اردو اصلا نمیتونست پا به پای من تمرین کنه چه برسه به مبارزه...مسابقه ای نبود که ایپن نشه ولی آخره کار چون با مبریه تیم ملی(احمدی راد)آشنا بود 4ساله پیاپی اونو تو اون وزن بردن مسابقاته مختلف و هیچ وقت نتونست حتی 1مسابقرو ببره...شاید باورتون نشه ولی واقعا توی تمامه مسابقات حتی 1پیروزی هم نداشت...
بعدش هم که وزنمو کم کردن اومدم روی 80 کیلو 2دوره قهرمانه کشور شدم و رفتم اردو ولی همون موضوع البته این بار با پول دادن به سرپرسته تیم اتفاق افتاد و جوری شد که همه فهمیدن و بعده مسابقات اخراج شد از فدراسیون ایشون(آقای ناصرنژاد)....الانم کلا 2 ساله که تو هیچ مسابقه ای شرکت نمیکنم چون واقعا از همه ی ورزش دلزده شدم....ورزشه رزمی تو ایران یعنی هیچ...
شما هم اگر فقط واسه آمادگیه جسمانیه خودت میخوای بری که خیلی عالیه ولی به ورزشه قهرمانی توی رشته های رزمی کلا فکر نکن...من واسه شروع کونگ فو تو آ و جودو رو بهت پیشنهاد میدم...برو توی سالن های تمرینه این رشته ها و مبارزاتشون رو ببین...ببین از کدوم خوشت میاد...جودو واسه دفاع از خود ورزشه خیلی خوبیه چون کلا ورزشه درگیریه و بیشتر از ضربه فنونه پرتابی داره که حریفت رو زمین تسلیمت میشه...
ببخشید که طولانی شد ولی دلم خیلی پر بود.

Mr Jok3r

Registered User
لایک‌ها
59
درود بر شما ، شما که میگی هاپکیدو ، بین هاپکیدو و آیکیدو کدوم رو ترجیح میدی ؟

امین۷۷

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام من17سالمه
و به رشته های رزمی مانند کیکبوکسینگ یا بوکس یا موی تای علاقه زیادی دارم ولی یه مشکل دارم که خواستم از شما بپرسم
مشکلم اینه که عمل باز قلبی شدم ولی باز نمیتونم جلو نفسو بگیرم قبلا به رشته های والیبال و فوتبال رفتم ولی بعدا ناامید شدم قدم تغریبا185و بدنم نسبتن عضله ایه خواستم بونم میتونم تو این رشته های رزمی برم:D

بالا