• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپیکر و کارت صدا

soroushX

Registered User
لایک‌ها
271
دوستان چطور می تونم تو یه اسپیکر 5 کاناله، Center Bond و Rear Bond ها رو فعال کنم؟
تنظیماتشو تو ویندوز سون تغییر دادم، یعنی روی 5.1 گذاشتم اما بازم صدایی ازشون در نمیاد

Cold398

Registered User
لایک‌ها
6
دوستان چطور می تونم تو یه اسپیکر 5 کاناله، Center Bond و Rear Bond ها رو فعال کنم؟
تنظیماتشو تو ویندوز سون تغییر دادم، یعنی روی 5.1 گذاشتم اما بازم صدایی ازشون در نمیاد

3 تا فیشاشو وصل کردی به کارت صدا ؟

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
فیشها رو کامل جدا کن و اول از اتصال پشت ساب شروع کن وقتی کامل شد پشت مادربرد رو تک تک بزن و دقت کن وقتی اتصال میدی خودش دیتکت میکنه باید ببینی درست در جای خودش باشه اگر نبود ببین با عوض کردن گزینه حل میشه یا با جا بجا کردن فیشها

alireza_3d

Registered User
لایک‌ها
29
دوستان اسپیکر 2.1 که THX Certified باشه

توی بازار ایران چی پیدا میشه ؟ (به غیر از Z-2300 )

alireza_3d

Registered User
لایک‌ها
29
مرسی.

من حجم صدا برام اهمیت نداره، بیشتر شفافیت و وضوح صدا و یه باس نرم

اسپیکر در حد Z-2300
یا از نظر توان ضعیف تر هم باشه مورد نداره

کیفیت باس کریتیو T40 با اون بلند گو های کوچیکش چجوریه ؟

و اسپیکر Z-523 لاجیتک در چه سطحی هست ؟

ممنون.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
Logitech - Z-5500
داراي استانداردTHX فن آوري منحصربفرد لاجيتك از دنياي ديجيتال و Dolby Digital نسخه ديجيتال ارائه شده از خانواده دالبي و بهره مند از سخت افزار DTS صداي تئاتر گونه ديجيتالي، جهت ايجاد صداي فراگير 5.1 كانال ديجيتال.
اسپيكري بي رقيب و استثنائي با قابليت خروجي 500 وات RMS (317 وات RMS توان مجموع بلندگوها، 62*2 مقابل، 62*2 پشت و 69 وات مركزي) و بهره گيري از يك ساب ووفر 25.4 سانتي متري (10 اينچ قطر دهانه و 188 وات RMS توان ساب ووفر)، جهت توليد صدائي فاقد اختلال و آشفتگي و بسيار دقيق و واضح و قابليت اتصال با 6 منبع صوتي (رايانه هاي شخصي، CD، DVD، كنسول هاي بازي، MP3 Players و Optical)، پيشرفته ترين اسپيكر دنيا را در بالاترين سطح كيفيت، به كشف صداهاي Dolby Digital، Dolby Prologic II نسخه نهائي ارائه شده از خانواده دالبي، Dolby Sorrund نسخه شبيه ساز فراگير ارائه شده از دالبي، DTS و DTS 96/24 شبيه ساز صداي استوديوئي (96 كيلوهرتز بر 24 بيت صداي ديجيتال) و در نهايت PCM (صداي استريوي فشرده نشده 44.1 كيلوهرتز بر 16 بيت) توانمند ساخته است. در اين پديده استثنائي، ورودي اپتيكال اين امكان را ايجاد مي كند كه صدائي فاقد هرگونه زوائد و نويز را جهت رسيدن به بالاترين حد لذت از حجم و كيفيت صداها خلق نمايد.
و اين معناي شناور بودن بر سطح امواج صوتي است.
همچنين ادغام عملگر دوگانهTweeter و Mid-Range در يك بلندگوي خاص با روكش خاص آلومينيومي با جديدترين فن آوري توليد و طراحي، ارائه صدائي شفاف و لطيف را با هر حجمي امكان پذير مي نمايد. مركز كنترل ديجيتال SoundTouch در اين ربات خارق العاده، اين امكان را ايجاد مي كند، كه علاوه بر كنترل حجم و كيفيت صداي خروجي، تمامي دستگاه هاي ورودي تان را نيز با راحت ترين حالت مديريت نمائيد. LCD تعبيه شده در مركز كنترل با رنگ دلنشين آبي فام، زيبائي اين اسپيكر را چندين برابر نموده است. بلندگوهاي اقماري قابل نصب بر روي ديوار و يا استقرار روي ميز، با طراحي ويژه و تغيير پذير، هدايت امواج صوتي را در ساده ترين وضعيت در اختيارتان قرار مي دهد. جك ورودي چندكاره و انحصاري اين مجموعه بي نظير، جهت هماهنگي با تمامي دستگاه هاي ورودي آنالوگ و ريموت كنترل بي سيم، جهت مديريت از راه دور صدائي كه دوستش داريد، ويژگي خاص ديگري از خصوصيات پديده لاجيتك است.

111%20LOGITECH%20Z-5500.jpg

h.operator

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0

اگر کارت صدای آنبوردت همینه اون گزینه ای رو که مشخص کردم تیکش رو بزن.

4i1qs74jh0pmz00af62.png

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
مرسی.

من حجم صدا برام اهمیت نداره، بیشتر شفافیت و وضوح صدا و یه باس نرم

اسپیکر در حد Z-2300
یا از نظر توان ضعیف تر هم باشه مورد نداره

کیفیت باس کریتیو T40 با اون بلند گو های کوچیکش چجوریه ؟

و اسپیکر Z-523 لاجیتک در چه سطحی هست ؟

ممنون.

دوست عزیز شما THX دار خواستید من معرفی کردم شما اون مدل التک رو اگر گیر بیاری واقعا عالیه

اما این T40 اصلا مقرون به صرفه نیست - قیمتش واقعا غیر معقوله

alireza_3d

Registered User
لایک‌ها
29
ممنون از توضیحاتتون

نظرتون در مورد Z523 چیه ؟ به اندازه ی 135 تومنش می ارزه ؟

p30persian

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
من یه اسپیکر
7 تکه یا 5 تکه
کیفیت صدا عالی
از 100 تا 150 تومان میخوام
کسی خوب سراغ داره

این خروجی s/pdif چیه با فیش معمولی فرقی داره کیفیت صداش

shahab-rap

Registered User
لایک‌ها
0
سلام بچه ها خسته نباشید
من یه اسپیکر تا 100 تومن میخوام حالا یکم بالا پایین موردی نیست

مهمترین نکته اینکه اگه خواستم بش باند وصل کنم بشه ( سیم مشکیو قرمر لخت) چون 2 تا باند سونی دارم
بعد اینکه از این 100 تیکه ها نباشه :D منظورم اینکه تیکه هاش زیاد نباشه

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
دوستان یه سری سئوال داشتم
فرق صدای آنالوگ (همینا که فیش 3.5 میلی متری بهش میخوره) با دیجیتالا (اپتیکالا) تو چیه؟ چقدر توفیر کیفیت داره؟
من اگه بخام صدایDolby surround داشته باشم میتونم با همین آنالوگا هم داشته باشم؟ حقیقتش میخام یه هدفون دالبی ساراند بگیرم که فقط فیش 3.5 داره و اپتیکال نداره واسه همین شک کردم که اسم دالبی ساراندش ممکنه فیک باشه(البته از هدفونهای برند سنهایزر هم کلا دوز و کلک بعیده)

Last edited:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
دوستان یه سری سئوال داشتم
فرق صدای آنالوگ (همینا که فیش 3.5 میلی متری بهش میخوره) با دیجیتالا (اپتیکالا) تو چیه؟ چقدر توفیر کیفیت داره؟
من اگه بخام صدایDolby surround داشته باشم میتونم با همین آنالوگا هم داشته باشم؟ حقیقتش میخام یه هدفون دالبی ساراند بگیرم که فقط فیش 3.5 داره و اپتیکال نداره واسه همین شک کردم که اسم دالبی ساراندش ممکنه فیک باشه(البته از هدفونهای برند سنهایزر هم کلا دوز و کلک بعیده)

دوست عزیز نوع اتصال در کیفیت و کاهش نویز موثره نه اینکه آپشن هایی مثل دالبی سوراند رو بخواهیم به نوع اتصال ربط بدیم
کلا درصد کمی از سیستمها دارای اتصال دیجیتال هستند اما بحث دالبی سوراند روی خیلی از سیستمها وجود داره

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام بچه ها خسته نباشید
من یه اسپیکر تا 100 تومن میخوام حالا یکم بالا پایین موردی نیست

مهمترین نکته اینکه اگه خواستم بش باند وصل کنم بشه ( سیم مشکیو قرمر لخت) چون 2 تا باند سونی دارم
بعد اینکه از این 100 تیکه ها نباشه :D منظورم اینکه تیکه هاش زیاد نباشه

دوست عزیز احتمالا اون باندهای شما اکتیو نیست و شما نمیتونی بدون آمپ اونها رو به یه اسپیکر دیگه ارتباط بدی ( و اصلا چرا باید این کارو بکنی )
شما از 2.1 های ادیفایر میتونی انتخاب خوبی داشته باشی دقیق یادم نیست چه مدلی اما فکر کنم C3 مناسب باشه

golabi2

Registered User
لایک‌ها
734
سلام دوستان

من یه مادربورد asus p5Q دارم ، روی برد یه کانکتور هست به اسم SPDIF ، تو دفترچه راهنما رو که نگاه کردم گفته بود که میشه یه کارت SPDIF گرفت و با یه کابل (ازاینایی که برای صدای CD ROM استفاده میشه) به مادر بورد متصلش کرد .
حالا من میخوام یه دونه از این کارتا بخرم ولی هرچی فروشگاه اینترنتی و غیر نتی رو میگردم چیزی برای فروش نداره!!!
از کجا باید بگیرم؟!

بالا