• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اسپیکر و کارت صدا

skyeagle

کاربر فعال سخت افزار و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
611
ممنونم
اما چیدمان جایی که هستم جوری هست که نمی تونم از 2.1 استفاده کنم و حتما باید 2 تا باشن
2 مدل پیدا کردم
اولی Creative GigaWorks T40 II
و M-Audio AV40

قیمت های ایرانشون رو نمی دونم
اولی 109$
و دومی 199$

شما با این مدلها آشنایی دارید ؟

البته شما ساب رو که میزاری رو زمین اما در کل دومی همونطور کا دوستمون گفت عالیه
اگه بودجه در اون حد برات مشکلی نداره
ادیفایر هم یه مدل 2 تیکه داره خیلی عالیه مدلش رو یادم نیست اما اصلا با M AUDIO قابل مقایسه نیست

roozbeh4

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من یه دستگاه HD پلیر دارم که که خروجی دیجیتال روی پرت اپتیکال داره، میخواستم یه اسپیکر بگیریم که بتونم باهاش صدای 5:1 داشته باشم. البته الان با HDMI می تونم صدای دوکانال بگیرم از دستگاه، اما خوب DTS نیست دیگه ...

یه خورده تحقیق کردم دیدم فقط یه اسپیکر لاجیتک هست که اینکار رو می کنه (http://www.rayaneh.com/product-3062.aspx) ولی خوب یه خورده گرونه :) من میخواستم یه چیزی تو مایه های 150-200 باشه. تو اینترنت که سرچ کردم دیدم بر و بچه های این فروم خیلی متخصص هستن.

می خواستم از شما بپرسم که میشه یه اسپیکر با ورودی SPDIF که 5.1 باشه با قیمت زیر 200 تومن خرید؟ اگه هست میشه آمارشو بهم بدین؟ یا ممکنه بتونم یه چیز دست دوم ولی درست حسابی از گیر بیارم؟

مرسی از کمکتون،
روزبه

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
سلام
من یه دستگاه HD پلیر دارم که که خروجی دیجیتال روی پرت اپتیکال داره، میخواستم یه اسپیکر بگیریم که بتونم باهاش صدای 5:1 داشته باشم. البته الان با HDMI می تونم صدای دوکانال بگیرم از دستگاه، اما خوب DTS نیست دیگه ...

یه خورده تحقیق کردم دیدم فقط یه اسپیکر لاجیتک هست که اینکار رو می کنه (http://www.rayaneh.com/product-3062.aspx) ولی خوب یه خورده گرونه :) من میخواستم یه چیزی تو مایه های 150-200 باشه. تو اینترنت که سرچ کردم دیدم بر و بچه های این فروم خیلی متخصص هستن.

می خواستم از شما بپرسم که میشه یه اسپیکر با ورودی SPDIF که 5.1 باشه با قیمت زیر 200 تومن خرید؟ اگه هست میشه آمارشو بهم بدین؟ یا ممکنه بتونم یه چیز دست دوم ولی درست حسابی از گیر بیارم؟

مرسی از کمکتون،
روزبه

با سلام
البته با اجازه اساتید
باید بگم محاله زیر200 با ورودی پیدا کنی اونهم 5.1
من 2.1 سراغ داشتم که البته دیگه جایی ندیدم مال abit بود با نام iDOME که قیمتش هم تا پارسال 180 بود اما الان بازار اسپیکر خیلی خراب شده
5.1 هم فقط لاجیتک همون 5500
که در رده خودش بینظیره و البته الان هم عتیقه است و کم شده
موفق باشید

guilty

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام ,
دوستان عرض کنم که دیروز یه logitec x540 گرفتم به قیمت 130 امامی!
حالا 2 تا سوال داشتم :
1- رک و رو راست.... خالا که خریدمش البته اما کسایی که استفاده کردن چطوریه وضعیتش ارزشش رو داشت واقعا ؟
2 - کارت صدای من onboard ِ و
Motherboard : M2N-Plus SLI Vista Edition
اطلاعات مربوط به کارت صدا :
C-Media Superior Quality Audio 7 -Channel CODEC (Vista ready)
Support S/PDIF out interface

حالا نمیدونم اصلا اینی که میخوام بگم مشکل هست یا نه... اما خوب با توجه به کارت صدا 6 کانال رو ساپورت میکنه ...
اسپیکر هم 6 تیکست ... اما تو حالت عادی از 2 تا اسپیکر Rear ام صدا در نمیاد! مگه اینکه دکمه ی ماتریکس اسپیکر رو بزنم !
که البته حالت ماتریکس برای اینه که اگه صدا 2 کاناله باشه تبدیلش میکنه به 6 کاناله....
تو خود تنظیمات volume یه قسمت داره برای تست اسپیکرها ... اونجام از همشون صدا در میاد به جز حالت 2 تای عقب ( چه تو حالت ماتریکس باشه چه نباشه!

به نظر خودم منطقیش اینه وقتی مثلا یه بازی مثل call of duty یا یه فیلم hd رو پخش میکنم بدون استفاده از حالت ماتریکس صدا 6 کاناله باشه و از 2تا اسپیکر عقبی یه صدایی دراد بالاخره ... اشتباه میکنم؟
این مشکلِ یعنی ؟
اگه اره چه کنم :(

Last edited:

astm1834

Registered User
لایک‌ها
16
سلام ,
دوستان عرض کنم که دیروز یه logitec x540 گرفتم به قیمت 130 امامی!
حالا 2 تا سوال داشتم :
1- رک و رو راست.... خالا که خریدمش البته اما کسایی که استفاده کردن چطوریه وضعیتش ارزشش رو داشت واقعا ؟
2 - کارت صدای من onboard ِ و
Motherboard : M2N-Plus SLI Vista Edition
اطلاعات مربوط به کارت صدا :
C-Media Superior Quality Audio 7 -Channel CODEC (Vista ready)
Support S/PDIF out interface

حالا نمیدونم اصلا اینی که میخوام بگم مشکل هست یا نه... اما خوب با توجه به کارت صدا 6 کانال رو ساپورت میکنه ...
اسپیکر هم 6 تیکست ... اما تو حالت عادی از 2 تا اسپیکر Rear ام صدا در نمیاد! مگه اینکه دکمه ی ماتریکس اسپیکر رو بزنم !
که البته حالت ماتریکس برای اینه که اگه صدا 2 کاناله باشه تبدیلش میکنه به 6 کاناله....
تو خود تنظیمات volume یه قسمت داره برای تست اسپیکرها ... اونجام از همشون صدا در میاد به جز حالت 2 تای عقب ( چه تو حالت ماتریکس باشه چه نباشه!

به نظر خودم منطقیش اینه وقتی مثلا یه بازی مثل call of duty یا یه فیلم hd رو پخش میکنم بدون استفاده از حالت ماتریکس صدا 6 کاناله باشه و از 2تا اسپیکر عقبی یه صدایی دراد بالاخره ... اشتباه میکنم؟
این مشکلِ یعنی ؟

اگه کیفیت براتون مهمه باید صدای آنبرد رو فراموش کنید./.

Impassivex

Registered User
لایک‌ها
76
یکی از دوستای من هم همین مشکل رو داشت شما اگر یک کارت صدا مثل Audigy Value تهیه کنید میتونید به راحتی بدون حالت ماتریکس از تمام باند ها صدا داشته باشید

بعلاوه اینکه تفاوت کیفیت هم قابل مشاهده هست

موفق باشید

:happy:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611

با سلام
دوست عزیز حتما در اتصال کانکتورهات اشتباه کردی
در زمان اتصال تک تک عمل کن و وقتی کانکتور رو وصل کردی یه پیغام میده و از گزینه ها باید مورد مربوطه رو انتخاب کنید
و بهترین جا برای تست هم همون نرم افزار کارت صداتونه

alireza_3d

Registered User
لایک‌ها
29
سلام

این z-2300 لاجیتک چرا قیمتش نجومی رفته بالا ؟!
من پارسال میخواستم بخرم 150~140 هم پیدا کرده بودم که بنا به دلایلی نخریدم .
-
الان هدفون NoiseCanceller زیر 50 تومن چی پیشنهاد میکنید ؟
آیا زیر 50 تومن نویز کنسلر خوب پیدا میشه ؟
خودم نظرم رو NC7 سونی بود ، اما اون قیمت دلاریش حدود 30$ هست.
قیمتش تو ایران چنده ؟

کرکبود

Registered User
لایک‌ها
1
سلام دوستان میتونید یک اسپیکر یو اس بی که صدای خوبی هم داشته باشه معرفی کنید

polar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
من ميخوام يه اسپيكر كريتيو بگيرم
و تو اين دو تا مدل شك دارم
T3100
T10
وقتي عكسهاي T10 رو سرچ كردم به نظر ميومد حد اقل اندازش 50 - 60 سانتي متر باشه :happy:
و حتي عكساي T40 هنوز بزرگتر از اون به نظر مي رسيد :eek: اما وقتي ابعاد محصول رو تو رايانه دات كام ديدم
تا T10 نوزده سانتي متر بيشتر ارتفاع نداره :wacko: حتي T40 هم بيشتر از 30 ساني متر نيست ولي وقتي عكساشونو مي بيني ميگي مثل بقيه اسپيكر هاي حرفهاي بايد يه متر باشن
حالا به نظر شما من T3100 رو بگيرم كه يه ساب جداگونه 5.25 اينچي داره يا T10 رو بگيرم ؟
ممنون ميشم اگه زود جواب بدين :rolleyes:

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
با سلام
دوست عزیز با توجه به قیمت سری T10 & T20 & T40 بنظر من اصلا مقرون بصرفه نیست براش این میزان هزینه بشه

شما برای موسیقی میتونی یه 2.1 بگیری و اگه دستت بازه در حدود 200 تومن انتخاب های خوبی میتونی داشته باشی

اگر هم 2 تکه میخوای بنظر من با بودجه بالا از سری m audio میتونی انتخاب کنی یا از ادیفایر هزینه کمتری متحمل بشی
تو اسپیکر هر چی پول بدی آش میخوری

polar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
دوست عزیز با توجه به قیمت سری T10 & T20 & T40 بنظر من اصلا مقرون بصرفه نیست براش این میزان هزینه بشه

شما برای موسیقی میتونی یه 2.1 بگیری و اگه دستت بازه در حدود 200 تومن انتخاب های خوبی میتونی داشته باشی

اگر هم 2 تکه میخوای بنظر من با بودجه بالا از سری m audio میتونی انتخاب کنی یا از ادیفایر هزینه کمتری متحمل بشی

الان فقط بين T10 و T3100 شك دارم آخه تقريبا هم قيمتن
مي خواستم بدونم بين اين دوتا كدومو پيشنهاد مي كنين؟
مثلا T10 ساب نداره ولي T3100 داره
اصلا به طور كلي كدوم قوي تره ؟ كاري به قيمتش ندارم كدوم بيشتر صدا و كيفيت داره؟
هر كدوم بهتره بگين
زود جواب بدين ممنون ميشم

Last edited:

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
با سلام

دوست عزیز بازار فعلا خیلی ناجوره
اما بهترین انتخاب برای 2.1 کماکان logitech Z2300 و altec 5021 هستند
اما قیمتها کاملا کذایی لاجیتک در حدود 230 میگند اما خریدار باشی پایینتر میاند
التک رو نمیدونم

اما با بودجه پایین تر میتونی توی ادیفایر انتخاب بهتری داشته باشی چون هنوز قیمتهاش منطقی تره
موفق باشید

دوست عزيز من يه مدت دنبال اسپيكر بودم و بعد از كلي تحقيق رسيدم به همين مدل 2300 ولي چند جا سر زدم هيچ كدوم نداشتن و يكي دو نفر هم گفتن اين مدل قديمي هست و ديگه توليد نميشه !شما نمايندگي يا شركتي رو ميشناسيد كه اين مدل رو موجود داشته باشه ؟واقعا اگه خيلي قديمي نرم دنبالش مدل جديد چيزي سراغ نداري

polar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام

الان فقط بين T10 و T3100 شك دارم آخه تقريبا هم قيمتن
مي خواستم بدونم بين اين دوتا كدومو پيشنهاد مي كنين؟
مثلا T10 ساب نداره ولي T3100 داره
اصلا به طور كلي كدوم قوي تره ؟ كاري به قيمتش ندارم كدوم بيشتر صدا و كيفيت داره؟
هر كدوم بهتره بگين
زود جواب بدين ممنون ميشم

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
ای کاش قیمتش رو هم میگفتید

اما با توجه به مشخصاتش در سایت کریتیو
من قطعا 3100 رو پیشنهاد میکنم( البته رنج فرکانس T10 بیشتره و میشه کیفیت صدای بهتری رو ازش انتظار داشت اما بلندی صداش کمه )ولی در کل نمیارزه
چون لااقل با تفکیک صدا در ساب و ستلایتها متونید انتظار صدای بهتری داشته باشید

در ضمن یه چیز مهم رو هم در نظر داشته باشید این مدل T10 جزو سری Inspire هست اما اون 2 مدل دیگه T20 & T40 از سری GigaWorks هستند و این دو سری خیلی با هم فرق میکنند
اما در هر حال اگه بر 2 تکه بودن اصرار دارید ادیفایر با بدنه چوبیش میتونه از اینها سر باشه
کلا مدلهای ادیفایر رو نگاه بندازید ضرر نداره حتی در 2.1 هم میتونید انتخاب مناسبی داشته باشید
مخصوصا که در بیشتر مدلهاش از بدنه چوبی استفاده کرده
الان قیمتهای برندهای دیگه بطور کذایی بالاست

Last edited:

hamed1987

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم ازتون
1.اسپیکر هایی که 5.1 باشند و ورودی اپتیکال داشته باشند از چه قیمتی شروع می شه؟
2.یه کارت صدا ی خوب برام معرفی کنید که ورودی اپتیکال داشته باشه خروجی 5.1 انالوگ بده بهم(تا سقف 200.000)
من این مدل هارو دیدم،معایبشون رو زحمت می کشین؟
X-Fi titanium fatality champion
X-fi titanium fatality pro
XFi- titanium
اگر قیمت های روزشون هم دارید بذارید

پیشاپیش بسیار سپاسگزارم:happy:

actros

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
3,474
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم ازتون
1.اسپیکر هایی که 5.1 باشند و ورودی اپتیکال داشته باشند از چه قیمتی شروع می شه؟
2.یه کارت صدا ی خوب برام معرفی کنید که ورودی اپتیکال داشته باشه خروجی 5.1 انالوگ بده بهم(تا سقف 200.000)
من این مدل هارو دیدم،معایبشون رو زحمت می کشین؟
X-Fi titanium fatality champion
X-fi titanium fatality pro
XFi- titanium
اگر قیمت های روزشون هم دارید بذارید

پیشاپیش بسیار سپاسگزارم:happy:

راجع به کارت صدا اطلاعات دقیق ندارم.
اسپیکر میتونی Logitech 5500 بگیری.خیلی کم پیدا میشه حوالی 550
بازار ایران روبروی پله برقی میاره.(رایتک)

polar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ای کاش قیمتش رو هم میگفتید

اما با توجه به مشخصاتش در سایت کریتیو
من قطعا 3100 رو پیشنهاد میکنم( البته رنج فرکانس T10 بیشتره و میشه کیفیت صدای بهتری رو ازش انتظار داشت اما بلندی صداش کمه )ولی در کل نمیارزه
چون لااقل با تفکیک صدا در ساب و ستلایتها متونید انتظار صدای بهتری داشته باشید

در ضمن یه چیز مهم رو هم در نظر داشته باشید این مدل T10 جزو سری Inspire هست اما اون 2 مدل دیگه T20 & T40 از سری GigaWorks هستند و این دو سری خیلی با هم فرق میکنند
اما در هر حال اگه بر 2 تکه بودن اصرار دارید ادیفایر با بدنه چوبیش میتونه از اینها سر باشه
کلا مدلهای ادیفایر رو نگاه بندازید ضرر نداره حتی در 2.1 هم میتونید انتخاب مناسبی داشته باشید
مخصوصا که در بیشتر مدلهاش از بدنه چوبی استفاده کرده
الان قیمتهای برندهای دیگه بطور کذایی بالاست

t3100 رو 60 بهم گفتن ولي t10 رو 62

skyeagle

کاربر فعال
لایک‌ها
611
t3100 رو 60 بهم گفتن ولي t10 رو 62

همون 3100 رو بگیر لااقل حجم صداش راضیت کنه

باز هم میگم یه سر برو پاساژ ایران طبقه 2 مدلهای ادیفایر رو ببین خوبیش اینه که برات صدا میگیره و با ذهنیات و اسم برند خرید نمیکنی ( صدا رو باید شنید تا بدل بشینه اگه خواستی با خودت نمونه آهنگ ببر )

Last edited:
بالا