برگزیده های پرشین تولز

اشتباهات بزرگی که در بورس تکرار می شود

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
در این تاپیک به بررسی اشتباهات و مشکلات افرادی که در بازارهای مالی به خصوص بورس هستند می پردازیم

مشکلات و اشتباهاتی که همیشه تکرار می شود و تا زمانی حل نشود ضررها نیز تکرار می شود

در بازارهای مالی با توجه به سابقه و فعالیتی که داشتم به بررسی و حل این مشکلات پرداختم و نتیجش معرفی سهم های تارگتی با حد ضرر 5 درصد و کسب سود های بالا بود

بهتره اینجا به بیان این مشکلات و راه حل آنها بپردازیم
فقط با شناخت و آگاهی میشه به جبران ضررها پرداخت و به کسب سود رسید

ارادتمند شما مسعود نورمحمدی

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
عزیز دل
در رابطه با امضاء > سیگنال دادن بر خلاف قوانین کشور و سایت هستش و علاوه بر اون کار درستی نیست چه رایگان انجام بشه چه پولی
و نکته ای که باید بگم اینه :
اون 2 سهمی که شما معرفی کردی در کنار 500 سهم دیگه بازار تقریبا به یک اندازه رشد داشته و حتی در مورد این دو سهم باید بگم که جفتشون ارزش بنیادی ندارن و صرفا به خاطر بالا رفتن سهم های بنیادی و جو مثبت رشد کردن نه به خاطر ارزش خاص خودشون ...
در زمان ریزش هم خودشون رو خوب نشون میدن همینطوری که در گذشته همیشه همین بوده و بسیار شارپی و همراه با صف فروش میریزن و به همین دلیل خریدشون ریسک بالایی داره

خرید سهامی فقط ارزش داره که در کف قیمتی که کل بازار حالش خرابه ، اقدام به خرید سهام بنیادی و ارزشمند بشه نه خرید هر سهم کم ارزش و ریسکی

اما نقطه خروج که مشخص کردی به خصوص نحوه بیان در سهم " وثوق " کاملا درست بوده تحسین میکنم (y)

و دلایل رو هم برای درست بودنش میگم :
  1. نوشتی جو بازار و این خوبه چون وثوق حتی توی قیمتی که شما پیشنهاد خرید دادی ارزش خرید نداشته ولی زمانی که پیشنهاد فروش دادی ذکر کردی که " به دلیل جو بازار " و این نشون میده توی سهم بی ارزش باید برای خروج توجه به جو بازار باشه نه خود سهم . این قضیه برای شرکت های بنیادی برعکسه
  2. از قبل نمیشه تارکت صعودی داد چون کاملا بی معنی و غیر علمیه ولی میشه با حبابی شدن نقطه خروج رو در همون زمان خودش تعیین کرد
  3. قرار نیست تا ابد سهم رشد بکنه و حتی اگه سهم هم ارزشمند و غیر حبابی باشه باید یک نفس گیری ریز داشته باشه و واقع بین بودن شما یا دوستان در این رابطه اهمیت بالایی داره

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
عزیز دل
در رابطه با امضاء > سیگنال دادن بر خلاف قوانین کشور و سایت هستش و علاوه بر اون کار درستی نیست چه رایگان انجام بشه چه پولی
اون 2 سهمی که شما معرفی کردی در کنار 500 سهم دیگه بازار تقریبا به یک اندازه رشد داشته و حتی در مورد این دو سهم باید بگم که جفتشون ارزش بنیادی ندارن و صرفا به خاطر بالا رفتن سهم های بنیادی و جو مثبت رشد کردن نه به خاطر ارزش خاص خودشون ...
در زمان ریزش هم خودشون رو خوب نشون میدن همینطوری که در گذشته همیشه همین بوده و بسیار شارپی و همراه با صف فروش میریزن و به همین دلیل خریدشون ریسک بالایی داره

خرید سهامی فقط ارزش داره که در کف قیمتی که کل بازار حالش خرابه ، اقدام به خرید سهام بنیادی و ارزشمند بشه نه خرید هر سهم کم ارزش و ریسکی

اما نقطه خروج که مشخص کردی به خصوص نحوه بیان در سهم " وثوق " کاملا درست بوده تحسین میکنم (y)

1. نوشتی جو بازار و این خوبه چون وثوق حتی توی قیمتی که شما پیشنهاد خرید دادی ارزش خرید نداشته ولی زمانی که پیشنهاد فروش دادی ذکر کردی که " به دلیل جو بازار " و این نشون میده توی سهم بی ارزش باید برای خروج توجه به جو بازار باشه نه خود سهم . این قضیه برای شرکت های بنیادی برعکسه
  2. از قبل نمیشه تارکت صعودی داد چون کاملا بی معنی و غیر علمیه ولی میشه با حبابی شدن نقطه خروج رو در همون زمان خودش تعیین کرد
  3. قرار نیست تا ابد سهم رشد بکنه و حتی اگه سهم هم ارزشمند و غیر حبابی باشه باید یک نفس گیری ریز داشته باشه و واقع بین بودن شما یا دوستان در این رابطه اهمیت بالایی داره
ببینید سهم ها فقط بخاطر بنیاد بالا نمی روند
ما در بازار بورس فعالیت میکنیم که با سهم ها ازدواج کنیم یا اومدیم سود کسب کنیم؟
خدا روشکر تمام سهم های معرفی شده به عنوان پیشنهاد بررسی بوده و جنبه آموزشی داشته و سیگنال نبوده اما ادعا میکنم تمامی سهم ها یا ۵ درصد ضرر میخوره و حدضرر سهم فعال میشه و از سهم خارج میشوم و یا راحت بالای ۳۰ درصد در بدترین حال از اون سهم سود میگیرم میخواد بنیاد داشته باشه میخواد نداشته باشه.
و تعداد ابن سهم ها فقط یکی دوتا نیست

یک نفر در ایران‌پیدا کن که سهم با حدضرر ۵ درصد و سود بالای ۳۰ درصد در کوتاه مدت بهت بگه.

سهم بالبر زملارد ثمسکن پکرمان غویتا فروی و کلی سهم دیگه هم دقیقا با همین روش به سود عالی رسیدن و نقطه خروج داشتند

چرا در برابر سود کردن مقاومت می‌کنید؟

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
اکثر فعالان بازار ۳ تا مشکل بزرگ دارند
اول نقطه ورود دقیقی ندارند
دوم حد ضرر ندارند و اگر دارند بالای ۲۰ درصد می باشد
سوم نقطه خروجی هم ندارند

بخاطر همین هاست که مردم زیادی وارد ضرر می شوند و توانایی کسب سود را ندارند.

بهتره به فکر حل مشکلات و کسب سود باشیم

اگر کسی هم نیاز به دیدن اطلاعات بیشتر داره میتونم مستندات سهم های بیشتری رو قرار بدم که حرف و حدیثی پیش نیاد

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
عزیز دل

من مشکلی با نقد شدن ندارم
اگه از انتقاد کردن ناراحت نمیشید مشکلات معامله گری شما رو توضیح بدم ؟

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
دوم حد ضرر ندارند و اگر دارند بالای ۲۰ درصد می باشد

سلام

به طور کلی بحثی در ارتباط با موضوعی که مطرح کردید ندارم فقط سوالم اینه که وقتی ما در بورس ایران چیزی داریم به نام صف فروش شما چطور میخواهید SL بذارید؟

سهمی که میتونه حتی تا حداقل یک هفته امکان فروش به شما نده!!!!!

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
سلام

به طور کلی بحثی در ارتباط با موضوعی که مطرح کردید ندارم فقط سوالم اینه که وقتی ما در بورس ایران چیزی داریم به نام صف فروش شما چطور میخواهید SL بذارید؟

سلام خیلی تاثیر داره نقطه ورودت روی قله باشه و با صف فروش که احتمالش زیاده گیر کنی
یا اینکه سهمی رو با 80 درصد ریزش بخری که دیگه فروشنده ها توش خسته شدند و احتمال اینکه در صف فروش گیر کنی نزدیک به صفر میشه
اینو تجربه میگه خواستید در این موضوع بیشتر صحبت میکنیم

Captive

کاربر قدیمی پرشین تولز* مدیر بخش ارز دیجیتال
مدیر انجمن
لایک‌ها
16,655
سلام خیلی تاثیر داره نقطه ورودت روی قله باشه و با صف فروش که احتمالش زیاده گیر کنی
یا اینکه سهمی رو با 80 درصد ریزش بخری که دیگه فروشنده ها توش خسته شدند و احتمال اینکه در صف فروش گیر کنی نزدیک به صفر میشه
اینو تجربه میگه خواستید در این موضوع بیشتر صحبت میکنیم

اگر کسی مطمئن باشه که نقطه ورودش درسته و سهمی که انتخاب کرده سهم خوبی هست دیگه SL گذاشتن معنا نداره،باید بخره و نگه داره به نظر من.

در هر صورت بازاری که صف فروش داره به نظرم SL گذاشتن بی معناست.

با احترام

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
اگر کسی مطمئن باشه که نقطه ورودش درسته و سهمی که انتخاب کرده سهم خوبی هست دیگه SL گذاشتن معنا نداره،باید بخره و نگه داره به نظر من.

در هر صورت بازاری که صف فروش داره به نظرم SL گذاشتن بی معناست.

با احترام
نگاه کن در این بازار تعصب و نداشتن حد ضرر برابر با ضرر سنگین هست مثل کسی که رانندگی میکنه درسته کارش درسته و حرفه ای هست اما دلیل نمیشه بدون ترمز در جاده رانندگی کنه
این بازار هم به همین صورته باید حد ضرر بذاری
حالا یکی 20 درصد حد ضررشه یکی مثل من 5 درصد
روش ها متفاوته یکی نگه میداره و مزایا و معایب خودش رو داره
یکی هم مثل من کوتاه مدتی هست در کف وارد میشه سهمش هرچی بالا میره کم کم سیو میکنه و خارج میشه و منتظر اصلاح و کف سازی مجدد میمونه

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
یکی هم مثل من کوتاه مدتی هست در کف وارد میشه سهمش هرچی بالا میره کم کم سیو میکنه و خارج میشه و منتظر اصلاح و کف سازی مجدد میمونه

به تعداد تریدرها در بورس راه هست برای رسیدن به خدا

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
نگاه کن در این بازار تعصب و نداشتن حد ضرر برابر با ضرر سنگین هست مثل کسی که رانندگی میکنه درسته کارش درسته و حرفه ای هست اما دلیل نمیشه بدون ترمز در جاده رانندگی کنه
این بازار هم به همین صورته باید حد ضرر بذاری
سلام دوست عزیز ممنون مطالبتون خیلی عالی هستش
به نظرتون برای شروع یه تازه وارد که مشل سرمایه هم نداره از کجا باید شروع کرد؟

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
سلام دوست عزیز ممنون مطالبتون خیلی عالی هستش
به نظرتون برای شروع یه تازه وارد که مشل سرمایه هم نداره از کجا باید شروع کرد؟
سلام اگر هدفتون اینه فقط سرمایه وارد بازار کنید باید دنبال شخصی بگردید که بتونه صادقانه مدیریت کنه و نمونه های فعالیتش رو بهتون نمایش بده یا اینکه یه پول کم رو بهش بدید که یک ماه تست کنید خیالتون راحت شد سرمایه بیشتر کنید این مورد خیلی پر ریسک هست بهتره که در این مورد خیلی دقت کنید

اگه قصد یادگیری و فعالیت رسمی در بازار رو دارید
اول آموزش های اولیه رو در سایت فراچارتبه صورت رایگان ببینید
بعدبا سرمایه خیلی کم مثلا یک میلیون شروع کنید
در صورتی که نمیدونید دقیقا چه آموزش هایی رو ببینید همین پست رو ریپلای کنید تا راهنمایی لازم رو ارسال کنم

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
خرید واحد صندوق های سرمایه گذاری مختلط.
متاسفانه یکی از بزرگترین اشتباهات اینه
کسی که میخواد در بازار مالی پرریسک فعالیت کنه دیگه پولش رو نمیذاره داخل صندوق

مگر زمان هایی که بازار اصلاحی میشه و برای یک زمان کوتاه پولش رو در صندوق ها قرار میده
کسی که پولش رو در صندوق میذاره تقریبا یمزان سودی که در سال میگیره به اندازه همان سود بانکی هست
و در کشور ما که تورمی هست خودتون میدونید بعد از یک سال ارزش پول چقدر کاسته خواهد شد

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
سلام اگر هدفتون اینه فقط سرمایه وارد بازار کنید باید دنبال شخصی بگردید که بتونه صادقانه مدیریت کنه و نمونه های فعالیتش رو بهتون نمایش بده یا اینکه یه پول کم رو بهش بدید که یک ماه تست کنید خیالتون راحت شد سرمایه بیشتر کنید این مورد خیلی پر ریسک هست بهتره که در این مورد خیلی دقت کنید

اگه قصد یادگیری و فعالیت رسمی در بازار رو دارید
اول آموزش های اولیه رو در سایت فراچارتبه صورت رایگان ببینید
بعدبا سرمایه خیلی کم مثلا یک میلیون شروع کنید
در صورتی که نمیدونید دقیقا چه آموزش هایی رو ببینید همین پست رو ریپلای کنید تا راهنمایی لازم رو ارسال کنم
سلام ممنون از جوابتون
خیلی خیلی ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
متاسفانه یکی از بزرگترین اشتباهات اینه
کسی که میخواد در بازار مالی پرریسک فعالیت کنه دیگه پولش رو نمیذاره داخل صندوق

مگر زمان هایی که بازار اصلاحی میشه و برای یک زمان کوتاه پولش رو در صندوق ها قرار میده
کسی که پولش رو در صندوق میذاره تقریبا یمزان سودی که در سال میگیره به اندازه همان سود بانکی هست
و در کشور ما که تورمی هست خودتون میدونید بعد از یک سال ارزش پول چقدر کاسته خواهد شد
صندوق مختلط گفتم. سودش از درامد ثابت بیشتره ریسکش هم بیشتره. بعضی وقتا سودش خوبه. مثلا من 2 سال پیش تا ماهی 5 درصد می داد.

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
سلام ممنون از جوابتون
خیلی خیلی ممنون میشم بیشتر راهنمایی کنین
در سایت فراچارت که رایگان هست
گوشه سمت راست یه گزینه هست به اسم "اطلاعات سایت" اونو بزنید مثل عکسی که ضمیمه کردم یه گزینه هست به اسم بورس رااز کجا شروع کنیم

دیگه مرحله به مرحله شروع به آموزش میکنید.

آموزشایی که میبینید مثل حروف الفبایی هست که در مدرسه یاد گرفتید. و بعدش شما باید با کسب تجربه عملی و آموزش های بیشتری رو یاد بگیرید که از طریق تجربه بتونید حرفی برای گفتن داشته باشید

اگه کسی رو پیدا کنید زودتر به نتیجه میرسید اگه کسب نباشه مجبورید راه های زیادی رو طی کنید تا به مقصد برسید

فایل های ضمیمه

• 1672310944510.png
    1672310944510.png
    105.5 KB · نمایش ها: 6

shirazboy

Registered User
لایک‌ها
310
سلام

تا حد زیادی حرفتون درسته. تا زمانی که دامنه نوسان وجود داشته باشه، متاسفانه حد ضرر معنای چندانی نداره. توی بازار نزولی ای که بعد از مرداد 99 اتفاق افتاد، به خاطر وجود دامنه نوسان، بعضی از نمادها برای چند هفته تا چند ماه صف فروش داشتن و متاسفانه نقد شوندگیشون رو به طور کلی از دست دادن.

masoud.vernal

Registered User
لایک‌ها
506
سوال میشه که ضررهای سال 99 جبران شده😂
واقعا فکر نمیکنید دارید خودتون رو گول می زنید؟

سال 99 شما اول از لحاظ زمانی ضرر کردید و دوم از لحاظ ارزشی.
البته موارد دیگه نظیر بحث روانی و ... رو هم کنار گذاشتم.

پس کسی که حتی یک سال پیش با عملکرد بهترش اومده ضررها رو جبران کرده و کامل از بازار خارج شده از شمایی که الان از لحاظ مبلغی(نه ارزشی و نه زمانی) مبلغتون یکسان شده خیلی جلوتر هست.
اما اون هم ضرر کرده اما در مقایسه با شما خیلی ضررش کمتره.

tiyam 01

Registered User
لایک‌ها
7,552
اشتباهات که زیاد بوده
صحبتهای که بعضی از پف یوزها توی سهامیاب (گهیاب بهتره) می گفتن تا حدودی توی خرید و فروش هام تاثیر داشتن ...

اگه قیمت سهم مفت باشه توله سگاها می گفتن می ریزه. دانا تابستون پارسال از 90 تومن شده بود 150 تومن هی می گفتن میاد پایین. 250 رد کرد باز می گفتن میاد پایین .. امروز 432 تومنه. من نزدیکای 200 تومن فروختم ..
بانک ملت رمستون 260 بود یه یابو می گفت تا 200 میاد پایین ... الان 414 تومنه.
پدیره نویسی گلدیران، یه عده زر میزدن ارزش نداره. یه عنتر می گفت حق تقدمها بعد بازگشایی 30 درصد ضرر میدن. من 130 هزارتا خریدم. چقدر سود داد؟ 124 درصد. امروزم 5 درصد از خود سهام نوسان گرفتم.

برعکسش هم بود وقتی توی سقف بود میگفتن بخرین بخرین

---------------------------

سهمی می خریدم، چند روز یا تکون نمی خورد یا می رفت توی ضرر، ازش خسته می شدم تا میرفت توی سود 2-3 درصدی، می فروختم. (میگفتم باز پایین نره) اما می دیدی اون سهم تا چند روز صف خرید میشد.

Last edited:
بالا