برگزیده های پرشین تولز

اشكال در نصب MT روي Xampp

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
عجيبه چون من هيچ تنظيمي توي ايكس ژي نكردم و از دستور رضا ولي نژاد الان 2-3 ماهه كه هر چي مي خوام رو لوكال نصب مبكنم. از جمله ام تي. راستي اون خط اول تو فايل هاي سي جي اي رو تصحيح كه كرديد ديگه؟ اره؟

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
به نقل از yehnafar :
اون خط اول تو فايل هاي سي جي اي رو تصحيح كه كرديد ديگه؟ اره؟
بله تغييرش دادم .
حالا دو تا سوال دارم :
1- همه ميگن مشكل از پرميژنه . يكي از دوستام مي گفت براي اينكه بشه توي xp پرميژن تعريف كرد بايد اون پارتيشن NTFS باشه . شما روي پارتيشني نصب كردين كه NTFS فرمت شده ؟
2- از چه اديتوري براي اديت فايلهاي cgi استفاده كردين . ( گويا به ايدتور هم بستگي داره :blink: )

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
بالاخره مشكلم حل شد و تونستم روي easyphp راهش بندازم . فكر كنم روي xampp هم بشه. ( خدا پدر اين خارجكي ها رو بيامرزه ) . براي آيندگان (!) ميگم مشكل از كجا بود شايد بدرد بخوره :
1- احتمالا به NTFS هيچ ربطي نداره
2- براي اديت فايهاي cgi از برنامه هايي مثل Dreamweaver استفاده نكنين . ( مثل اينكه اين نرم افزار ها غير تغييراتي كه شما توي فايل ايجاد مي كنين ، تغييرات ديگه اي هم ايجاد مي كنن كه باعث اون ارور كذايي ميشه كه مشكل من هم از همينجا بود ) فكر كنم با اديتورهايي مثل Notepad مشكل حل شه . البته من از اديتور dos استفاده كردم .

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
من از نوت پد استفاده ميكنم. حرف شما كاملا درسته. بعضي اديتور ها مثل ورد پد يا خود ورد ظاهرا يه سري چيزا رو وراد ميكنند موقع سيو كردن.

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
در ضمن يادم رفت بگم اين پي اچ پي دو phpdev هم خوب چيزيه.

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
ممون از راهنمای تون .
phpdev رو هنوز امتحان نکردم . ولی وقتی شما میگین خوبه ، حتما خوبه دیگه ...

dashti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
به نقل از MoZa :
من ميخواستم اينو يه بار بشينم كام بنويسم كه وقت نشد.
هر چي اينور اونور گشتم نتونستم با راهنماهاي آلفا و رضا ولي نژاد، موبل تايپ رو رو لوكال هاست نصب كنم. دليلش هم خيلي ساده بود، من نيامده بودم اون پكيج گنده ما WAMMP يا XAMMP رو دانلود كنم. اين پكيج كوچيك. پرل و رابط هاي ديتابيس اون رو نداره)
با هزار زور و زحمت فهميدم كه بايد اول Active Perl رو روي اين پكيج كوچيك كه دانلود كردم نصب كنم. (البته توي همون شاخه Perl/Bin داخل WAMMP يا XAMMP .) .
بعد بايد رفت توي شاخه Perl/Bin و فايل PPM رو اجرا كرد. توي محيطي كه اجرا ميشود بايد install DBI و سپس install DBD-mysql رو تايپ كرد و اينتر كرد. اينطوري رابط هاي ديتابيس نصب ميشه. بعدش ديگه نبايد مشكلي داشته باشيد.
اميدوارم بدرد بخورد.
آقا به كل ما رو گيج كردي !

dashti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کد:
Loading initial data into system...

An error occurred while loading data:

Unsupported driver MT::ObjectDriver::DBI::mysql: Can't locate DBI.pm in @INC (@INC contains: C:/xampp/cgi-bin/weblog/extlib C:/xampp/cgi-bin/weblog/lib C:/perl/lib C:/perl/site/lib .) at C:/xampp/cgi-bin/weblog/lib/MT/ObjectDriver/DBI.pm line 9.
BEGIN failed--compilation aborted at C:/xampp/cgi-bin/weblog/lib/MT/ObjectDriver/DBI.pm line 9.
Compilation failed in require at C:/xampp/cgi-bin/weblog/lib/MT/ObjectDriver/DBI/mysql.pm line 9.
BEGIN failed--compilation aborted at C:/xampp/cgi-bin/weblog/lib/MT/ObjectDriver/DBI/mysql.pm line 9.
Compilation failed in require at (eval 3) line 1.
BEGIN failed--compilation aborted at (eval 3) line 1.

آقا من اين ام تي رو كه روي Xampp نصب كردم وقتي mt-load.cgi رو اجرا كردم اين پيغام خطا رو داد.
بايد چي كار كنم ؟

dashti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
آقا من حالا كامل رو Xampp نصب كردم ‘ فقط هركاري مي كنم لوگين نميشه !!!! چي كار كنم ؟

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
يوزرنيم - پسورد رو درست زدي ؟
جسارتا :
Melody
Nelson
حرف اولش بزرگه ...

dashti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
بابا دمت گرم .... ما ديگه اينقدر ها حاليمونه !!!!
اينجوريه كه شما هر يوزر و پسوردي كه بزني رو انگار نه انگار ؛ دوباره همون صفحه رو نشون ميده ؛ بدون هبچ پيغام خطايي ...
چي كار كنم ؟

al_frd

Registered User
لایک‌ها
5
آقا من قصد جسارت نداشتم ، :blush:

اگه رو Zone alarm يا برنامه هايي شبيه اون فعاله ، Shut down اش كنيد

شايد هم ايراد از نصب Xampp باشه . من با اينستالرش نصب كردم ، هيچ مشكلي نداشت .

البته اون آدرس اول فايلهاي Perl رو به اين جوري كردم :
کد:
#!c:\xampp\xampp\perl\bin\perl.exe -w

ديگه بيشتر از اين نميدونم .

dashti

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
اين كارش رو هم كردم ... ولي فايده نداشت !! ملّت كمممممممممممممممممك !

بالا