برگزیده های پرشین تولز

افزايش سرعت اينترنت

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نه عزيزم. بحث من اصلا اينها نيست.
من ناراحت نشدم. فقط من هيچ وقت قيمت ها رو تو فوروم نگفتم. بخاطر همين كه يكي ميگه چرا اين ارزونه يا اون يكي گرون. و اين باعث ميشه كه از مسير اصلي منحرف بشيم و اينجا هم مثل بازار همديگه رو متهم به گرونفروشي يا بازار خراب كردن بكنيم.
من به همه گفتم سرويس هايي كه من دارم قيمتشون بالاست و گفتم اين سرويس ها حداقل براي 3-4 سال روي يك فركانس و يك ماهواره مي مونن. پروايدرش هم چشم تنگ نيست. تا ببينه كه شما از Burst خيلي استفاده مي كنين ترتيب سرويس رو بده و كاتش كنه.

babak2536

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از aryagohar :
نه عزيزم. بحث من اصلا اينها نيست.
من ناراحت نشدم. فقط من هيچ وقت قيمت ها رو تو فوروم نگفتم. بخاطر همين كه يكي ميگه چرا اين ارزونه يا اون يكي گرون. و اين باعث ميشه كه از مسير اصلي منحرف بشيم و اينجا هم مثل بازار همديگه رو متهم به گرونفروشي يا بازار خراب كردن بكنيم.
من به همه گفتم سرويس هايي كه من دارم قيمتشون بالاست و گفتم اين سرويس ها حداقل براي 3-4 سال روي يك فركانس و يك ماهواره مي مونن. پروايدرش هم چشم تنگ نيست. تا ببينه كه شما از Burst خيلي استفاده مي كنين ترتيب سرويس رو بده و كاتش كنه.

سلام
-مطمئنا فقط ارائه ليست قيمت و ادعاي سرويس خوب كافي نيست.
-هيچ ارزوني بي دليل نيست.
- توي همين forum كسي كه ادعاش ميشد , از پروايدرهاش و بد شدن سرويسهاش ميناليد.
-پيدا كردن سرويسهاي خوبي كه در سطح وسيع و بين المللي تبليغ و عرضه ميشوند. به پيدا كردن قيمت واقعي سرويسها كمك ميكند حال اگر كسي از اين قيمتها خيلي پايين تر يا بالاتر قيمت بدهد حتما يه جاي كارش مشكل دارد.
-پس اگر ارائه قيمت يك سرويس با ارائه اطلاعات كامل اون (حتي المقدور سورس اصلي) همراه باشه باعث اضافه شدن و روشن شدن همه ميشه و در چنين محيطي افرادي كه سرويس قوي ومعتبر عرضه مي كنند ضرر نمي كنند.
(به عنوان مثال در همين تهران شركتهاي معروفي هستند كه با عوض كردن اسم سيستم starduo اون رو به قيمت 4000000عرضه مي كردند در صورتي كه اگر آنها بدانند ما قيمتهاي سورس اصلي را ميدانيم در تعديل قيمتها و ترغيب بعضي شركتهاي ديگر در عرضه(رقابت) بسيار موثر خواهد بود.)
-من فروشنده نيستم و اطلاعات خودم را از اينترنت بدست آوردم و چون آن موقع كه من يك سيستم نياز داشتم كسي به قيمت واقعي آن را عرضه نميكرد . خودم جهت تهيه آن اقدام كردم.
موفق باشيد.

sdsl

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از اینها بگذریم ایده من این هست که یه مایه داری بیاد و فرکانس اجاره کنه و پهنای باند رو ایران عرضه کنه..

ماهواره با پوشش عالی روی ایران هم که هست..

از این شبکه های در پیت ITN , Tapesh و .. که کمتر نیستیم..

پروژه در سطح ملی..

اگراینکار انجام بشه دیگه قیمتها هم متعادل میشه..

میشه LAN/Wan/Voip رو هم روش پیاده کرد.

babak2536

Registered User
لایک‌ها
0
به نقل از sdsl :
از اینها بگذریم ایده من این هست که یه مایه داری بیاد و فرکانس اجاره کنه و پهنای باند رو ایران عرضه کنه..

پروژه در سطح ملی..

اگراینکار انجام بشه دیگه قیمتها هم متعادل میشه..

سلام
مشكل و هزينه اصلي پهناي باند نيست بلكه نحوه شبكه آن است به 2 صورت ميشود اين كار را انجام داد
1) به وسيله يك هاب مركزي : (star)در اين روش قيمت هاب خيلي گران در ميآيد(يك بار يكي از دوستان قيمت گرفته بود) تجهيزات ارسال ودريافت سمت مشترك فكركنم بين 2000 تا 4000 دلار در بيايد. عيب اين روش تاخير زياد آن است . مثلا براي ارتباط دو نود حتما بايد اطلاعات يك بار به هاب رفت و برگشت داشته باشد كه براي كاربردهايي مثلvpn زياد جالب نيست.
2)Full Mesh : در اين روش هاب وجود ندارد و تجهيزات سمت كاربر پيچيدگي زيادي دارند چون بايد زمان ارسال ودريافت را خودشان تنظيم كنند .فكر كنم اين تجهيزات حدود 10000-15000 دلار باشد . خوبي اين روش تاخير كمتر آن است وعيب آن استفاده غير بهينه تر از پهناي باند در اين روش مي باشد.

حالا ميشه شما بگيد كدومش رو ميخواهيد؟ ;)

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا صادق گل و بابك خان عزيز
پيشنهاد خوبه به شرطي كه عملي باشه. هيچ آدم عاقلي در شرايط فعلي ديتا و بي قانوني موجود جرات زدن يه Isp رو نداره چه برسه به اجاره كانال و ارايه سرويس . تو كشوري كه اسم ديش از معني تحديد امنيت ملي رو براي آقايون ميده بياد و خدمات ارسال و دريافت بفروشه. در مورد اون تلويزيون هاي در پيت بحث مفصله . و همه مي دونن كه به كجاها وصلن و رو چه حساب و كتابي همه يه دفعه اومدن يه جا. نه عزيزم ما از اونها كمتر نيستيم ولي به كجا ها و كجا ها وصل نيستيم.
در مورد بقيه هم مفصل توضيح خواهم داد

rasanet2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از sdsl :

پروژه در سطح ملی.. اگراینکار انجام بشه دیگه قیمتها هم متعادل میشه..

- - - - - - - - شرکت سروش همین کار رو کرده !

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوست عزيزم. بحث اين بود كه اگه گردش آزاد اطلاعات به جايي وصل باشه بايد توش ... . يكي از دلايلي كه كسي رغبت به گرفتن اتصال از بخش دولتي نمي كنه اينه كه اونا خودشون رو قيم مردم مي دونن و همه مردم رو هم كودن تصور مي كنن. البته خودتون هم گفتين شركت سروش. وصل به صدا و سيما يعني دشمن يك اينترنت تو ايران.

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
رضا جان، متوجه منظورت ميشم که ميگی نميخوای قيمت بنويسی. ولی افراد با سابقه شون شناخته ميشن.
نبايد از حرف يک نفر ناراحت بشی.
در مورد سرويس ماهواره ای، پيشنهاد صادق به همون دلايلی که رضا نوشت و به دلايل ديگری امکان عملی شدنش نيست.

رضا جان خواهشا از افراد اسم نبر که دردسر ايجاد نشه.از شرکتهای مختلف بنويس و انتقاد کن :)

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ok. اصلاحش كردم
راست ميگي شايد آقاي X خوشش نياد و اينجا رو هم فيلتر كنه :blush:

Delphan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من Dns را رو كش سرورم نصب كردم و به Dns سرور Ras اومدم Ip كش سرور رو دادم.
آيا اين روش در كش Dns موثر و اينكه براي بالا بردن عملكرد كش Dns چه چيزهايي موثر و چكارهايي بايد انجام بشه؟

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
خود CacheXpress عمليات Cache کردن DNS رو انجام ميده. نيازی نيست اين کارها رو بکنی.

Delphan

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از koorosh :
خود CacheXpress عمليات Cache کردن DNS رو انجام ميده. نيازی نيست اين کارها رو بکنی.

يعني من DNS رو غير فعال كنم؟

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
Delphan عزيز منظورت رو از يه عده متوجه نميشم. خودم رو از اون ليست حذف ميکنم و محترمانه خواهش ميکنم احترام دوستان عزيزی که اينجا لطف ميکنن و بدون اينکه هيچ وظيفه ای داشته باشند، صرفا از روی لطف و بسته به طرز فکرشون به من و امثال من که اطلاعات شبکه مون در حد پايينی است کمک ميکنند تا راه رو پيدا کنيم و در مسير درست حرکت کنيم.

رابطه يک طرفه باعث ميشه انگيزه ها کم رنگ بشه و يک نوع ديد نادرست بين دوستان رواج پيدا کنه.
و شايد لطف مکرر به حق مسلم تبديل بشه.

مصرانه به خودم توصيه ميکنم همانطور که از دوستان انتظار دارم که به من کمک کنند، من هم در همين راه قدم بر دارم.

من حتی اگر در زمينه شبکه معلوماتم در حد بالايی نيست، ولی ميتوانم با کمی تلاش و صرف وقت، يکی از هزاران مقاله آموزشی موجود بر روی اينترنت را به زبان فارسی ترجمه کنم و در اختيار دوستانم قرار بدهم.

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
شايد برخورد من هم تند و نا مناسب بود. قصدم اين بود که از شما بخوام خودت هم فعاليت کنی و کمی جستجو کنی و نتايجش رو بنويسی.

لطفا در اين انجمن حضور داشته باشيد و علاوه بر استفاده، به توليد مطلب هم بپردازيد.

aryagohar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دقيقا من هم همين نظر رو دارم. خيلي از ما هستيم كه رشته تحصيلي مون كامپيوتر نبوده و از روي علاقه به اين كار روي آورديم ولي از دوستاني مثل شما كه هم مدرك شما در مورد كامپيوتر هست و هم يه مقداري مثل من خودتون رو درگير مسايل مختلف مالي و اداري و پشتيباني و ....... زن و زندگي :) نكردين انتظار ميره كه با حوصله بيشتري به اين مسايل بپردازيد و راحت تر موضوعات رو بگيريد.
جناب نوري عزيز. گله من از شما اينه زحمت نگاه كردن به راهنما ها رو به خودتون نمي ديد. در مورد DNS ويندوز راهنماي كاملي داره . ميتونيد نگاه كنيد.
Keri win route Firewall كه قربونش برم تا دلت بخواد مطلب تو راهنماش گذاشته و به همين ترتيب CacheXpress.
ببخشيد كه بي پرده گفتم.
موفق باشيد.

بالا