• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

المپیک چین -حوادث و رویداد ها

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
این دونده ه ، 20 متر آخر رو اگه درست می دوید ، رکورد رو از این هم بهتر می کرد ... من امروز که چک می کردم ، هر مقاله ای در مورد اون مسابقه نوشته شده بود ، به این نکته اشاره کرده بود ... البته خودش گفته که " دلم خواسته " ... (تو غلط کردی!!
nunu.gif
)

بعد نوشته بود که با 41 گام قهرمان شد ، در حالیکه ظاهرا بقیه بطور متوسط 44 گام برداشته اند ...

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
بیل گیتس و خانواده بوش

مقامات ایرانی کجان؟!

امروز گزارشگر ایرانی میگفت رئیس جمهور آذربایجان تمام دیروز رو تو سالن جودو بوده!
آخرش هم ورزشکارشون مدال طلا گرفته
شما مطمئن باش هرگز مقامات ایرانی خودشون در این مراسم زیاد افتبی نمیکنن که یه موقع خدای نکرده چیزی علیه شون تبلیغ نشه...

Last edited:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
Shelly-Ann Fraser دونده زن از جامائیکا دبا زمان 10.78 ثانیه بهترین دونده زنان در دو 100 متر شد .....:)

Img214556934.jpg

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
اصغر ابراهیمی امروز هفتم شد تو وزنه برداری :پی

مایکل فلپس هم هشتمین مدال طلای رو دیروز گرفت در شنای امدادی 4*100 در ضمن تیم امریکا در این شنا رکورد جهان و المپیک را شکوند.

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
این دونده ه ، 20 متر آخر رو اگه درست می دوید ، رکورد رو از این هم بهتر می کرد ... من امروز که چک می کردم ، هر مقاله ای در مورد اون مسابقه نوشته شده بود ، به این نکته اشاره کرده بود ... البته خودش گفته که " دلم خواسته " ... (تو غلط کردی!!
nunu.gif
)

بعد نوشته بود که با 41 گام قهرمان شد ، در حالیکه ظاهرا بقیه بطور متوسط 44 گام برداشته اند ...

اره منم متوجه شدم همون موقع به نظر من که اینطوری کرد که دفعه بعد هم که رکورد رو شکوند بگن عجب عجوبه ای هستش ( به نظر من که هستش خیلی سریع هستش) با وحید هم اون ور سر همین صحبت میکردیم :پی

راحت میتونه بازم رکورد رو بشکونه حتی به قول وحید زیر 9:50

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
بازی های دیروز رو دیدین؟ تو اون مسابقاتی که من دیدم دو تا رقابت خیلی جالب بود یکی پرش با نیزه زنان یکی دیگم ژیمناستیک زنان :پی

Img214560898.jpg

تو پرش با نیزه Elena Isinbaeva اول رکورد المپیک رو زد با 4:85 بعد که مدال طلاش حتمی شد رفت رکورد جهانی رو بزنه ( 5 متر برای خودشم بود) دو بار اول رو پرید خطا کرد بار سوم بالاخره تونست 5.05 متر رو بزنه و رکورد جهان رو 5 سانتیمتر افزایش بده:دی

بعدی مسابقه ژیمناستیک بود.

Img214559809.jpg

شرکت کننده چینی و با امریکایی امتیازشون برنده شد ولی طبق قوانین چون چینی در حین اجرا خطای کمتری مرتکب شده بود اول شدش امریکایی دوم شرکتت کننده آمریکایی هم به شدت ناراحت بودش.
شرکت کننده چینی 16 سالش بود آمریکایی 19 سال :پی نفر سوم هر چین شد.

مسابقات بعدی پرش طولی مردان بود. و انواع مختلف دو بودش :پی ولی بازی های جالبش همون دو تا بالایی بود به نظر من.
راستی بسکتبال هم به سلامتی باختش فکر کنم 57 به 91 برابر کرواسی اگه اشتباه نکنم.
بسکتبال چین هم به یونان باخت 93 به 77 فکر کنم یونان خیلی بهتر بازی کرد.

رقبای تکواندو کاران کشورمون هم مشخص شدن.

سارا خوش جمال با رقیب مراکشی ( TOUDALI Ghizlane) مسابقه میده فردا 4 شنبه ساعت 5:45 دقیقه بامداد به وقت تهران

لینک جدول مسابقات تکواندو بانوان

رضا نادریان با رقیب برزیلی ( FERREIRA Marcio) مسابقه میده فردا 4 شنبه ساعت 9:15 صبح

لینک جدول مسابقات تکواندو مردان کمتر از 58 کیلو

هادی ساعی هم با رقیب نپالی ( BISTA Deepak)مسابقه میده جمعه ساعت 9:15 صبح

لینک جدول مسابقات تکواندو مردان کمتر از 80 کیلو

به نظر نمی یاد این حریفا زیاد سخت باشن ولی به غیر از ساعی دو تای دیگه تجربه اونچنانی ندارن مانند حریفاشون باید دید میتونن برنده بشن یا نه.

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
سهیل جان میگم یه کمی هم از اخبار ورزش بانوان برامون بگو....:D

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
بلاخره یک مدال برنز مراد محمدی گرفت!

هادی ساعی هم با توجه به رقبای نسبتآ اسونی که تا فینال داره احتمالآ یک مدال دیگه میاره!

تیم کشتی هم احتمالآ میتونه یک مدال دیگه هم بیاره

اما کلآ کاروان ورزشی ایران این دوره از پیشبینی ها خیلی ضعیفتر بود

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
بلاخره یک مدال برنز مراد محمدی گرفت!

هادی ساعی هم با توجه به رقبای نسبتآ اسونی که تا فینال داره احتمالآ یک مدال دیگه میاره!

تیم کشتی هم احتمالآ میتونه یک مدال دیگه هم بیاره

اما کلآ کاروان ورزشی ایران این دوره از پیشبینی ها خیلی ضعیفتر بود
آره من هم کشتیش رو دیدم خیلی مردون کشتی گرفت ..:)

فکر کنم توی کشتی آزاد باز هم داشته باشیم..

A0407107.jpg

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
خوب گزارش خودم از بازيهايي که ديدم :پي

دو 200 متر مردان يوسين بولت (usain Bolt) تونست با زمان 19:30 ثانيه رکورد جهان و المپيک رو بشکونه و دومين مدال طلاي خودش رو بگيره. رکورد ها از سال 96 تا حالا شکسته نشده بود. جالبه رکورد قبلي فکر کنم 19:32 يا 19:31 بودش همش چند صدم ثانيه رکورد رو بهبود بخشيد ولي حدود 5 متري از نفر دوم جلو تر بودش اجوبه اي هست براي خودش :پي
دوربين هم که اومده جلوش همش ميگفت I am number one :دي جالبيش اينه از سال 1984 تا حالا هيچ کست نتونسته بود هم برنده دو 100 متر بشه هم 200 متر.

Img214568455.jpg

مسابقه بعدي دو 400 متر با مانع زنان بودش که ملين واکر (Melaine Walker) رکورد المپيک رو شکوند و با زمان 52:64 قهرمان اين رشته شد. ايشون هم از جاماويکا بودن.
خيلي جالبه جامائيکا شونصد تا ورزشکار تو رشته هاي مختلف دو داره تا حالا هم 4 تا مدال طلا 3 تا نقره گرفتن رده سيزدهم جدول هستن.

Img214568527.jpg

مسابقات پرش ارتفاع مردان هم بودش که اينقدر طولاني شد ديگه ادامشو نشون نداد ولي رکورد ها تا اونجايي که ديدم به 5:65 رسيده بود نميدونم چرا يهو وسطش قطع کردن ديگه نشون ندادن. البته انتخابی برای فینال بودش.

مسابقات ديگم بودش مثلا هاکي روي چمن زنان بين آلمان و چين که چين 3-2 بردش.
و يا بسکتبال مردان بين آمريکا و استراليا که 116 بر 85 به نفع امريکا تموم شد.
کشتي هم هيچي نديدم :d

Last edited:

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
مسابقات ديگم بودش مثلا هاکي روي چمن زنان بين آلمان و چين که چين 3-2 بردش.
و يا بسکتبال مردان بين آمريکا و استراليا که 116 بر 85 به نفع امريکا تموم شد.
این یازی بسکتبال چطوری هست؟به صورت گروهی بازی میکنن و بعد به ترتیب اول تا سوم مشخص میشه؟یعنی بازیهلشون حذفی نیست درسته؟
در مورد هاکی هم همینطور...

کسی میدونه؟

seymour

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
84
این بولت شاهکار زده ها ... اولین مردی که رکورد دوی 100 و 200 رو در یه المپیک زد ؛ ضمنا اولین بار از سال 1984 هستش که یه نفر در هر دو رشته طلا می گیره (اون سال : کارل لوئیس)

راستی اون مطلب در مورد تعداد قدم هاش رو هم پیدا کردم ؛ نوشته این با 40-41 قدم 100 متر رو طی کرد در صورتیکه اکثر دونده ها به 46-47 قدم نیاز دارن ..

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
این یازی بسکتبال چطوری هست؟به صورت گروهی بازی میکنن و بعد به ترتیب اول تا سوم مشخص میشه؟یعنی بازیهلشون حذفی نیست درسته؟
در مورد هاکی هم همینطور...

کسی میدونه؟
دو تا گروه بندی داشت گروه A و 'گروه Bکه مسابقه دادن از هر گروه تعدادی صعود کردن دارن الان بازی میکنن. مرحله بعدش حذفی هست.

این بولت شاهکار زده ها ... اولین مردی که رکورد دوی 100 و 200 رو در یه المپیک زد ؛ ضمنا اولین بار از سال 1984 هستش که یه نفر در هر دو رشته طلا می گیره (اون سال : کارل لوئیس)

راستی اون مطلب در مورد تعداد قدم هاش رو هم پیدا کردم ؛ نوشته این با 40-41 قدم 100 متر رو طی کرد در صورتیکه اکثر دونده ها به 46-47 قدم نیاز دارن ..

میگم یعنی هر قدمش حدود 2.5 متر بوده؟ که 100 متر رو با 41 قدم رفته؟ آخه تو تی وی نمی یادش که هر قدمشون 2.5متر باشه :پی

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
دو تا گروه بندی داشت گروه A و 'گروه Bکه مسابقه دادن از هر گروه تعدادی صعود کردن دارن الان بازی میکنن. مرحله بعدش حذفی هست.
آهان ..مرسی..:)
خب ایران هم اصلا بازی هم بود که ببره؟تا اونجایی که میدونم باید حذف شده باشه ..درسته؟

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
هفت ورزشکار روسیه آزمایش دوپینگشون مثبت اعلام شد...:)

soboleva.jpg

این اسامی عبارتند از:

Svetlana Cherkasova (800 meter)
Yulia Fomenko (1,500)
Yelena Soboleva (800, 1,500)
Tatyana Tomashova (1,500)
Olga Yegorova (1,500 and 5,000)
Gulfiya Khanafeyeva
Darya Pishchalnikova

لازم به ذکره که Tomashova تابحال دوبار قهرمان دو 1500 متر شده و یک مدال نقره در المپیک 2004 آتن

SoheilStar

Registered User
لایک‌ها
34
آهان ..مرسی..:)
خب ایران هم اصلا بازی هم بود که ببره؟تا اونجایی که میدونم باید حذف شده باشه ..درسته؟

خواهش :دی
اره تو همون مرحله مقدمانی با 4-5 تا باخت حذف شد البته انتظار صعمود هم ازشون نداشتن :پی

به روسیه-لیتوانی-استرالیا-ارژانتین و کرواسی باخت کلا 12 تا تیم بود دو تا گروه 6 نفری حالا انگاری تیم ایران یازدهم شد :پی

از هر گروه 4 تا صعمود میکنن که آمریکا و اسپانیا و یونان چین از گروه دوم از گروه اول هم لیتوانی و آرژانتین و استرالیا و کرواسی از گروه اول

الان هم امروز یعنی شنبه فینال بین اسپانیا و آمریکا هستش رو دسته مردان تو دسته زنان هم بین امریکا و استرالیا.

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
کسی لینکی از کشتی آخر و مراسم خداحفظی سایتیف رو نداره؟!

کسی چیزی پیدا نکرد؟! :)

یکی از نکات جالب و تاسف برانگیز این المپیک پوشش به معنای واقعی افتضاح صدا و سیما بود
حالا صدا ظاهرا بهتر بوده

در حالیکه یک مسابق شنا در یک شبکه آمریکایی به تنهایی 35 میلیون بازدیدکننده داشته ما به جز کشتی هیچ ورزش دیگه ای رو کامل و درست پوشش ندادیم
هرچند مجوز پخش کل بازی ها رو ایران داشت.
جالبه که فوتبال المپیک همیشه ضعیف ترین رشته هست اما اون رو پخش مستقیم کردیم
مسابقات والیبال ، بسکتبال ، ژیمناستیک و دو و میدانی به جز یکی ، دو تا استثنا پوشش داده نشده
سوارکاری هم که هر سال میذاشتن امسال نشون ندادن

جدآ خیلی عجیب بود پوشش امسال بازی ها! به جاش مسابقات پر هیجان کاراته جام ریاست جمهوری ایران پخش البته ...

English Lord

کاربر فعال
لایک‌ها
97
خواهش :دی
اره تو همون مرحله مقدمانی با 4-5 تا باخت حذف شد البته انتظار صعمود هم ازشون نداشتن :پی

به روسیه-لیتوانی-استرالیا-ارژانتین و کرواسی باخت کلا 12 تا تیم بود دو تا گروه 6 نفری حالا انگاری تیم ایران یازدهم شد :پی

از هر گروه 4 تا صعمود میکنن که آمریکا و اسپانیا و یونان چین از گروه دوم از گروه اول هم لیتوانی و آرژانتین و استرالیا و کرواسی از گروه اول

الان هم امروز یعنی شنبه فینال بین اسپانیا و آمریکا هستش رو دسته مردان تو دسته زنان هم بین امریکا و استرالیا.
آقا دمت گرم .مرسی..سنگ تمام گذاشتی..:)

/

یه سوال:

یه رشته ای هست توی شنای بانوان که اغلب یا 2 نفره هست یا 3 نفره...بعد از هر کشوری این زنها میان توی اب و یه حرکات زیبایی انجام میدن که شبیه رقص هست..من خودم میگم رقص در آب...
حالا میخواستم بدونم اسم اصلی این رشته چیه؟کسی هم کلیپی چیزی ازش اگه پیدا کنه بذاره ممنون میشم:)

بالا