برگزیده های پرشین تولز

امروز در بورس چه کردید ؟؟چرا ؟

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
خرید زفکا توی 11087...برای میان مدت
(درحال تشکیل پرتفوی هستم;))

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
خرید #نوری محدودۀ 5600 (اضافه)

#نوری با احتساب DPS محشری که داد، در 45 روز بازدهی 100% داشت. چیه این کورۀ پول‌سوزی، اَه 😅

#وغدیر 900 تومنی و #سفارس کانال 1300/1400 هم که قبلا اشاره شد 60، 70 درصد رشد داشتند. #کگل هم با احتساب افزایش سرمایه رفت سراغ سقف قبلی. صندوق همیشه محبوبم #سرو هم عالی بوده ولی اینم زیادی رفته بالا و داره بالای NAV معامله می‌شه. شخصا خریدار هیچکدوم از اینها در این قیمت‌ها نیستم مگر اینکه خبر و گزارش خاصی بیاد. اتفاقا بخشی از اضافه شده‌ها رو به مرور سبک می‌کنم. باید دید گروه‌های جامونده و برخی از سهم‌های کوچک‌تر کِی استارت می‌زنن. در مجموع 2 تا نگرانی دربارۀ بازار فعلی دارم:

1. رشد شارپی پترویی‌های مورد علاقه‌ام که بارها بهشون تو تاپیک اصلی اشاره شد. بنیادی‌های این گروه قرار بود پیرمردی و مطمئن، آهسته و پیوسته، حرکت کنن و ما هم به همون شیوه راضی بودیم! چون مشخص بود بازدهی سالانۀ مطلوبی، فراتر از شاخص و البته بازارهای موازی می‌دن. الان ولی بیش از حد افتادن سر زبون‌ها. وقتی همه‌جا از سهمی صحبت می‌کنن باید احساس خطر کرد. به هر حال شیمیایی‌ها از هر زیرگروهی یا باید گزارشات ماهیانه‌شون تغییر چشم‌گیری بکنه (مثل قضیۀ #نوری و #آریا)، یا شرکت به ناگهان تغییر روند بده و سودسازی خوبی بکنه (مثل اتفاقی که برای #شاراک افتاد [خودم ندارم])، یا طرح توسعه داشته باشه و البته رانت قوی پشتش باشه (مثل #شصدف که البته داره حبابی می‌شه ولی به هر حال مافیا پشتشه و باید دید کی خالی می‌کنن ]خودم ندارم])، یا اخبار جذاب و جانبی از جمله افزایش سرمایه‌های عجیب و غریب داشته باشن (مثل #شفن و #پارس که باید دید این دومی چی براش پیش می‌آد [در مقطع فعلی خودم هیچکدوم رو ندارم]) و یا برای شاخص‌سازی ازشون استفاده بشه (مثل #فارس و #تاپیکو که البته این دومی زمانی از سهم‌های محبوبم بود و متاسفانه رو قیمت‌های پایین‌تر فروختمش). الان یک مقداری روند آینده پیچیده شده. همین نوری، قراره کجا بره؟ چرا باید اصلا جایی بیش از همین حوالی بره!؟ باید منتظر گزارشات آینده موند.

2. به قول رفقا «رانه» بازار الان دقیقا چیه؟ حوالی شاخص 1100 دلم گرم بود چون می‌دونستم چه خبره؛ ملت همیشه در صحنه داشتن آتیش می‌زدن به مال خودشون و بدون توجه به سهم و شرکت و سودسازی و چه و چه فقط می‌فروختن. خب، ما هم جمع کردیم و خوب بود. بالاخره این روند تا یک جایی ادامه داره. ولی الان حواشی و فرامتن‌های بازار و پرسش‌ها پیرامون دولت جدید، توافق، دلار و رابطه‌اش با ارزش ذاتی و سودسازی خود سهم‌ها و... مبهم و نامشخصه.

فعلا، تا بعد 🙌

Last edited:

enshan

Registered User
لایک‌ها
73
بورس ، هر موقع میشنوم استرس میگیرم

وا قعا سخته ، استرس هم باعث تصمیم هیجانی میشه که اونم باعث ایجاد ضرره

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
منتظر اصلاح فولاد هستم همچنان
pahlevan.gif

لندن 2012

Registered User
لایک‌ها
228
همه چيز با دلاره. بورس با واكنش افزايش قيمت دلار هم رشد ميكنه. اين قانون هميشگيش هست.
كل بازار ايران با دلاره

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
منتظر اصلاح فولاد هستم همچنان
pahlevan.gif
منتظران....
چه خوب شد منتظر موندم...کی فکرشو میکرد فولاد دوباره ۹۴۰ بشه
شاراک ،آریا هم میخواستند یه تکونی بخورن ...:rolleyes:
@s.david.s سهم کوچول موچول سراغ نداری بررسی کنیم :ROFLMAO:
از من سهم بخوای میگم #تپکو:ROFLMAO::ROFLMAO:

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
فروش افق محدودۀ 7200 (به قصد بازپس‌گیری در قیمت‌های پایین‌تر)

dssdds_y075.png

بازپس‌گیری در قیمت 5300 بعد از مدت‌ها. صبور شدیم 😅

#نوری با احتساب DPS محشری که داد، در 45 روز بازدهی 100% داشت. چیه این کورۀ پول‌سوزی، اَه 😅

#وغدیر 900 تومنی و #سفارس کانال 1300/1400 هم که قبلا اشاره شد 60، 70 درصد رشد داشتند. #کگل هم با احتساب افزایش سرمایه رفت سراغ سقف قبلی. صندوق همیشه محبوبم #سرو هم عالی بوده ولی اینم زیادی رفته بالا و داره بالای NAV معامله می‌شه. شخصا خریدار هیچکدوم از اینها در این قیمت‌ها نیستم مگر اینکه خبر و گزارش خاصی بیاد. اتفاقا بخشی از اضافه شده‌ها رو به مرور سبک می‌کنم.

[متاسفانه] از همون حوالی وارد موج اصلاحی سنگین شدیم. البته شخصا، خریدهای جدید رو همون‌طور که گفتم با سود شیرین فروختم. دو سه نوبت هم این چند روز اومدم نوسان بگیرم که در نهایت یا با بدبختی سر به سر رد کردم یا در حد کارمزد، ضرر حاصل شد :D

خریدهام تکمیله ولی خیلی دوست داشتم در موج اخیر #شاراک برگرده محدودۀ 3800 که اضافه کنم اما اتفاق نیفتاد. #شرانل در سقف کانال 3 تومن ارزنده است و اگر این محدوده رو ببینه خریدارم. #صبا هم به شدت جذابه تو این قیمت‌ها ولی 2 تا مشکل داره؛ سنگین شده و از طرفی حقوقی، این سهم رو فقط به قصد سود مجمع می‌خره و یک سال فاصله داریم تا اون زمان و از این نظر معلوم نیست چه بازی‌هایی در بیارن. ولی به هر حال تو واچ دارمش. این قضیۀ حذف ارز ترجیحی دارو - که البته امیدوارم نهایی نشه چون بنده احتمالا تنها بورسیِ ایرانم که در 2 حوزۀ خودرو و دارو موافق قیمت‌گذاری دستوری هستم و دلایلش البته در این تاپیک نمی‌گنجه - تاثیر مستقیم روی چند سهم داره. #دشیمی و #دلر گزینه‌های مد نظرم هستند ولی برای هیچکدوم عجله‌ای ندارم. صندوق محبوب ما #سرو چقدر این مدت بی‌ریخت ریخت! البته خوبی این صندوق‌ها نقدشونگی و کارمزد پایینشونه و دست آدم برای جابجایی بازه.

فعلا، تا بعد 🙌

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
اره قبول دارم حرفتو
تپکو رو مینگریم با دلی آکنده از غم و اندوه
و چشمانی پربار تر از ابربهاران بر روی جوی مولیان هنگام باران نزدیک چشمساران
من میبینم گهی بی بار گهی بی یار.
گهی از زندگی بیزار.
گهی گریان
گهی خندان
گهی رنجیده از یاران
خداحافظ ای یکی از بهترینه سهمان :cry::cry:

@s.david.s
@

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
تپکو رو مینگریم با دلی آکنده از غم و اندوه
و چشمانی پربار تر از ابربهاران بر روی جوی مولیان هنگام باران نزدیک چشمساران
من میبینم گهی بی بار گهی بی یار.
گهی از زندگی بیزار.
گهی گریان
گهی خندان
گهی رنجیده از یاران
خداحافظ ای یکی از بهترینه سهمان :cry::cry:

@s.david.s
@
واقعا مسخره کردن بعد 15 ماه بسته بودن دارن به سمت صفر میبرنش

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
واقعا مسخره کردن بعد 15 ماه بسته بودن دارن به سمت صفر میبرنش
۱۸ ماه ،۱۸ماااااه
سرمایه همه نیست. و نابود کردن
یعنی واقعا مقصر هیچکدوم از سهامداران نیستن
با نهایت نامردی بازار روی بدش به این سهم نشون داده
امروز دستم نمیرفت کاری کنم
چه دوستانی رو این سهم سرمایه گذاری و برنامه ریزی کردن ،من جمله خودم ...
تنها سوال واسه من اینه ناظر یعنی چی؟! ۶۰ درصد منفی تایید کرده ؟! خب ناظر نداشته باشیم گمون کنم خیلی بهتر باشه ...

mohammad200

Registered User
لایک‌ها
1,341
۱۸ ماه ،۱۸ماااااه
تنها سوال واسه من اینه ناظر یعنی چی؟! ۶۰ درصد منفی تایید کرده ؟! خب ناظر نداشته باشیم گمون کنم خیلی بهتر باشه ...
فکر کنم باید براش تاپیک جدا بزنی
اصلا بحث سر منفی شدن سهم نیست ، بعضیا احتمالا میگن تو این مدت خیلی از سهمای بازار 60-70 درصد ریختن اینم زیاد رشد کرده بود باید میریخت ، اوکی ، بحث سر اینه چرا نذاشتتن بهمن 99 این سهم منفیشو بخوره و 4 بار معاملات نامحدودشو باطل کردن !؟ بحث سر اینه چرا نماینده تامین اجتماعی یک هفته پیش تو مصاحیه با بورس 24 دقیقا میگه : ما قطعا نخواهیم گذاشت این سهم قیمتش پایین بیاد ، این چیزا ادمو بیشتر ناراحت میکنه ، خب شما که برنامه ای براش نداشتین دیگه این حرفا و این کارا چی بود

mehrdadb3

Registered User
لایک‌ها
2,228
۱۸ ماه ،۱۸ماااااه
تازه تو سهامیاب دارن میگن قیمت میخوان بیارن رو 180 تا 150 اونموقع برای بازار گردون جذاب میشه
این حرفها رو چند بار دیدم تو سهامیاب قبل اینکه 40 درصد منفی بخوره بیاد رو 300 چند نفر اینو میگفتن بعدش دوباره همین 20 درصد رو میگفتن که بیاد رو 240 جذاب شه قیمتش حالا هم میگن بین 150 تا 180 کلا میخوان نابودش کنن

s.david.s

کاربر فعال بورس و بانکداری
کاربر برتر سال 1399
لایک‌ها
18,729
۱۸ ماه ،۱۸ماااااه
ایکاش این چیزا فقط توی مسائل مالی وجود داشت ، چون توی همین 18 ماه 120 هزار نفر مردن و میلیون ها ایرانی داغ دار شدن
الان هم سیل واکسن اومده ...

behi16

Registered User
لایک‌ها
556
امیدوارم فسبزوار فردا یه منفی 5 بخوره اوایل بازار
تقریبا 60 درصد پرتفویم رو میخوام به فسبزوار تبدیل کنم:cool:

Mazi

* مدیر موبایل و اسمارت فون ها* مدیر پاتوق
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,457
امیدوارم فسبزوار فردا یه منفی 5 بخوره اوایل بازار
تقریبا 60 درصد پرتفویم رو میخوام به فسبزوار تبدیل کنم:cool:
با این وضعیت شاخص فکر میکنم بخوره حتما.

dsaipdsadsaewqk

Registered User
لایک‌ها
1,379
بازپس‌گیری در قیمت 5300 بعد از مدت‌ها. صبور شدیم 😅

این دفعه 4850 فروختم! در واقع پیرو مجموع پست‌های قبلی یکبار در کانال 4 هزار تومان سوار سهم شدم و 7200 فروختم. مجدد 5300 پس گرفتم و این‌بار 4850 فروختم. البته حمایت طلایی 5100 رو که شکوند باید رد می‌کردم ولی به هر حال. موقتا هفتۀ پیش نقدینگیِ #افق رو #خساپا خریدم و امروز فروختم. طبیعتاً راضی‌ام. هرچند با این مسخره‌بازی‌ای که امروز دیدم بعید نیست پروژه‌سازی فرغونی‌ها ادامه داشته باشه و در کمترین حالت سقف قیمتی امسال رو مجدد لمس کنن و حتی بیشتر. ولی به هر حال آشغال، همیشه آشغاله مگر اینکه خلافش ثابت بشه!

شاید چند روز دیگه #کمند رو مجدد تبدیل کنم به یکی از سهم‌های قدیمی‌ام (کگل، کطبس، افق، شرانل، صبا، وبانک، شپدیس، دشیمی) و به سبد اصلی اضافه کنم یا اگر #نوری اصلاح کنه بریزم تو دل اون و خیال خودمو راحت کنم. ببینیم چی می‌شه. سبد اصلی‌ام فعلا 6 سهم داره و جا داره یکی دو تا دیگه بهش اضافه بشه.

1ccc_vqj2.jpg

یک کشفی هم کردم! اینکه نمی‌شه با پول فروش صندوق درآمد ثابت، همون روز مجدد سهام دیگری خرید از قدیم در جریان بوده. ولی شک داشتم که آیا سیستم انقدری هوشمند هست که بتونه بین نقدینگی مجزا و نقدینگی حاصل از فروش سهم تفکیک قائل بشه یا نه، که – مطابق تصویر بالا – دیدم بله، می‌تونه 😃

تا بعد 🙌

بالا