برگزیده های پرشین تولز

انتخاب بین D80 nikon & 450D canon

mojtaba_122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به دوستان.
می خواستم از بین دوربین های D80 nikon & 450D canon یکی رو انتخاب کنم. نکته هایی که در خرید برام مهم است :
1) کدومشون گارانتی بهتری دارند (هر چند که کلا در ایران باید بی خیال گارانتی شد.)
2) مزایا و معایب هر کدوم در عمل نه در مشخصات.
3) با توجه به اختلاف قیمت تقریبا 100000 تومانی کدومشو پیشنهاد می کنید.
4) بدنه خالی 450D در شیراز گیر نمیاد در تهران چی گیر میاد؟
5) عکاسی در زمینه های پرتره و طبیعت.

اگه بتونیدمنو از این دو دلی در بیارید ممنون می شم.

Last edited:

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
گارانتی فرقی نمیکنه همه شرکتها هر دو رو میفروشن !
فرقهای زیادی دارن ! مثلا 450 دی لایو ویو داره d80 نداره !
سنسور 450 دی cmos هستd80 ccd
مگا پیکسلوشن فرق میکنه
سایزشون
نویزی بودنشون
و...
شما باید بگی هدفت از عکاسی چیه
و به چه منظور می خواهید عکاسی کنید تا بهتر بشه راهنمایی کرد

mojtaba_122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اولا ccd و cmos چه فرقی با هم می کنن کدومشون تصاویر شارپتری میگیره.
بیشتر عکاسی از منظره و طبیعت مد نظرمه البته پرتره هم برام مهمه.
این که گفتید از نظر نویزی با هم فرق می کنن اولا چقدر مشهوده در ثانی برای اهدافی که گفتم کدومش بهتره.

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اولا ccd و cmos چه فرقی با هم می کنن کدومشون تصاویر شارپتری میگیره.
بیشتر عکاسی از منظره و طبیعت مد نظرمه البته پرتره هم برام مهمه.
این که گفتید از نظر نویزی با هم فرق می کنن اولا چقدر مشهوده در ثانی برای اهدافی که گفتم کدومش بهتره.
در کل ccd, cmos عملکردشون تو نویز مشخص میشه ! مثلا اگه بخواید عکاسی شب انجام بدید یا عکاسی از ستارگان
تو ایزوهای بالاتر مخصوصا! ccd مناسب نیست در روز فرقی بین تصاویر نیست!
عکسهای نیکون دارای رنگ بهتری هستند یعنی رنگها واقعی تر توشون ثبت میشه و تصاویر کنون معمولا شارپ تر هستند
البته باید لنز و تاثیر اون رو هم در نظر گرفت !
بحث در مورد این دو دوربین زیاده شما بهتره از سایتهای معتبر عکاسی مثل dpreview و فروم عکاسی برای اطلاعات بیشتر
استفاده کنید تا به نتیجه بهتری برسید و همچنین نمونه عکسها رو ببینید

shot

Registered User
لایک‌ها
1
سلام

آقا میتونی مشخص کنی چقدر میخوای مایه بزاری؟

ضمنا پرتره میخوای جدی کار کنی یا نه در حد خونوادگی ؟

mojtaba_122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز.
من تا 1000000 میتونم برای اینکار مایه بذارم. فقط می خوام پولی که می دم یه دوربین خوب بگیرم اگه غیر از این دو دوربین، مدلی دیگری هم هست که در این رنج باشه معرفی کنید ولی من هر چی گشتم چیزی بهتر از این دو تا ندیدم.
پرتره را می خوام جدی کار کنم برای همین می خوام این قدر هزینه کنم.
تا اونجایی که پرسو جو کردم همه میگن که دو تا دوربین خوب هستند فقط یه عیبی که برای کانن قائل هستند اینه که لنز خوبی نداره و تو شیراز بدنه خالی گیر نمیاد. اگه کسی با این دوربین کار کرده بگه واقعا لنزش خوبه ؟ تو تهران بدنه خالی گیر میاد؟
در ضمن یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه چقدر بین 400D و 450D فرق هست(غیر از مگاپیکسلش) و اصلا این دوربین دیگه تولید میشه و گیر میاد؟

Morteza.ma

Registered User
لایک‌ها
13
کانن لنزش خوب نیست برای شما ، اما لنز d80 کار راه اندازه و تا مدت ها پاسخ نیازهات رو میده و لی لنز کانن رو مجبوری زودتر عوض کنی چون محدودش خیلی مختصره .
من 2 ساله که d80 دارم و ازش راضی هستم و هنوزم لنز جدید نگرفتم ، d80 خیلی از کانن خوش دست تره من کانن دستم می گیرم حال نمی کنم . اما در کل کیفیت عکس های کانن اگر از نیکون بالاتر نباشه در یه سطح هست ، اگر عکاسی نجومی می خوای کنی فقط کانن بگیر .

arkdvi

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
0
همونطور كه دوستمون گفتند لنز هاي كيت كانن نه اينكه خيلي بد باشه ولي به لنزهاي كيت اس ال آر هاي نيكون نمي رسه.
كانن 450 رو با نيكون d90 مقايسه مي كنند كه جديدتره ولي به هر حال اگه تجربه كار با اس ال آر رو نداشتيد كانن 450 لايو ويو (Live View) با ال سي دي 3 اينچ داره كه مشابه عكاسي با كامپكت ها ميشه. در مورد كيفيت : سنسور d80 رو سوني توليد مي كنه و اين يعني رنگ هاي جذاب تر و البته غير واقعي تر. اين مورد البته در دوربين هاي جديد نيكون مثل d60-d90 و جديدتر ها تا حدود زيادي رفع شده. طراحي 450 به نسبت 400 عوض شده و دست گرفتن اين دوربين زياد هم سخت نيست! اگر قصد تهيه لنز رو در آينده داريد 450 كانن با توجه به به روز بودن توصيه ميشه ولي اگه دنبال دوربيني مي گرديد كه قيمتش افت كرده (با توجه به زمان زيادي كه وارد شده) و البته لنز هاي همراه عالي d80 نيكون گزينه بهتري به نظر مياد.

shot

Registered User
لایک‌ها
1
سلام
دوست من این شمایین که باید معین کنید که کدوم مدل و برند رو میپسندید .
میپسید چطوری ؟

من میگم عجله نکنید. ریویوهای مختلف دوربینها و لنزها رو از سایتهای معتبر مثل Dpreview و slrgear ببینید و در مورد اصطلاحات و مفاهیم لنز و دوربین مطالعه کنید.( سایت akkasee.com مرجع فارسی بسیار خوبیه ) همینطور در مورد مزایا و معایب اونها.

بعد از این بهتون اطمیننان میدم که خودتون به راحتی میتونید تصمیم بگیرید که چه دوربین و لنزی برای شما مناسبه.

ضمنا سلیقه هم در انتخاب مهمه مثلا یسری برای پرتره رنگهای نیکون رو میپسندن .

نیکون بخاطر لنزهای با کیفیت مناسب در مقابل قیمت مناسب معروفه و نیکون هم بخاطر لنزهای متعدد L
که کیفیتهای بالایی دارند و همینطور قیمتهای بالاتر .

نظر شخصی من اینه :

چون من به عکاسی در شب ( نوردهی بلند مدت ) علاقه دارم 450D رو انتخاب میکنم , چرا ؟
چون میدونم که سنسور ccd نیکون در نوردهی های بلند مدت داغ میشه و مشکل حاله ی بنفش رو تو عکسم خواهد داشت که عکس رو به فنا میده .

ولی سنسور cmos کنن ایم مشکل رو نداره و من با خیال راحت عکسمو میندازم.

البته این مشکل در نسل جدید دوربینهای نیکون حل شده و در طراحی d90 و d5000 از سنسورهای cmos استفاده شده. نتیجه ی تست نوردهی بلند مدتش هم خوب بوده.

مییینید من مشکل و راه حلش رو میدونم , پس متحمل ضرر نمیشم , چرا ؟ چون از قبل آگاهی داشتم.

سرتون رو درد آوردم .

راستی شما قبلا با دوربین دیجیتال کار کردید؟ چه مدلی ؟
شاید بهتر باشه با یه slr like شروع کنید.

mojtaba_122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از توضیحات کاملی که دادید خیلی خیلی ممنونم.
من قبلا عکاسی با دوربین دیجیتال را تجربه نکردم ولی با دوربین های آنالوگ کارکردم و حالا که می خوام با دیجیتال کار کنم گفتم یه دوربینی بخرم که تا چند سال راحت برام کار کنه و نحوام سر یه سال عوضش کنم.
از این مدلهای slr like نمونه خاصی را پیشنهاد می کنید اگه قیمتی هم ازش دارید ممنون می شم بگید.

راستی کسی نمیدونه که 400D تو تهران گیر میاد و اگه هست قیمتش چنده؟

سوال قبلی منو کسی جواب نداد که بدنه خالی 400D تو تهران گیر میاد یا نه و قیمتی هم اگه ازش دارید زحمت بکشید.

با تشکر فراوان از راهنمایی هایی که می کنید.

shot

Registered User
لایک‌ها
1
از توضیحات کاملی که دادید خیلی خیلی ممنونم.
من قبلا عکاسی با دوربین دیجیتال را تجربه نکردم ولی با دوربین های آنالوگ کارکردم و حالا که می خوام با دیجیتال کار کنم گفتم یه دوربینی بخرم که تا چند سال راحت برام کار کنه و نحوام سر یه سال عوضش کنم.
از این مدلهای slr like نمونه خاصی را پیشنهاد می کنید اگه قیمتی هم ازش دارید ممنون می شم بگید.

راستی کسی نمیدونه که 400D تو تهران گیر میاد و اگه هست قیمتش چنده؟

سوال قبلی منو کسی جواب نداد که بدنه خالی 400D تو تهران گیر میاد یا نه و قیمتی هم اگه ازش دارید زحمت بکشید.

با تشکر فراوان از راهنمایی هایی که می کنید.

خوب به نظر من شما که قبلا سابقه کار با آنالوگ رو داشتی دیگه به SLRLike فکر نکن.
400d هم گیر میاد منتها با این قیمتهایی که فروشنده ها میدن نمیصرفه .
نوش رو یک ماه پیش حدود 550 - 590 قیمت داشتم با لنز کیت ( 18-55 بدون is ) اصلا به صرف نیست.

اگر بادی خالی گیر نیووردی لنز کیتشو جدا بفروش , مشکلی نداره .

پیام خصوصی تو چک کن.

mojtaba_122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
متشکر از جوابتون
اگه بخوام یه لنز برا دوربین 450D بگیرم چی پیشنهاد میدین و قیمتشو بگین.

آقای Shot لطف کن پیام خصوصی تو یه چکی کن.

mojtaba_122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
تصمیم گرفتم که فعلا دوربین 450D را با همون لنز کیت خودش بگیرم تا در آینده ببینم چی بدردم می خوره. فقط اگه بگید که موقع خرید باید به چه نکاتی توجه کنم ممنون می شم.

Last edited:

mojtaba_122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
یکی از دوستام احتمالا تا 2 هفته دیگه می خاد از آمریکا بیاد بنظرتون بگم برام از اون بر دوربین بیاره. تو چند مورد گیر هستم:
1- اینکه اگه از خارج از ایران دوربین تهیه کنم اگه برا دوربین مشکلی پیش بیاد و دوربین گارانتی شرکت های ایرانی نداره برای تعمیر قبول می کنن.
2- شرکت های بیمه دوربینی رو که از اونور میاد رو با توجه به اینکه دوربین باز می شه، بیمه می کنن.
3- با توجه به رکود اقتصادی در آمزیکا بنظرتون میشه از اونطرف ارزون تر دوربین رو خرید.
دوستان لطف کنن مثل بقیه سوال ها اینو هم جواب بدن.

mojtaba_122

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان کسی نیست به ما جواب بده.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
یکی از دوستام احتمالا تا 2 هفته دیگه می خاد از آمریکا بیاد بنظرتون بگم برام از اون بر دوربین بیاره. تو چند مورد گیر هستم:
1- اینکه اگه از خارج از ایران دوربین تهیه کنم اگه برا دوربین مشکلی پیش بیاد و دوربین گارانتی شرکت های ایرانی نداره برای تعمیر قبول می کنن.
2- شرکت های بیمه دوربینی رو که از اونور میاد رو با توجه به اینکه دوربین باز می شه، بیمه می کنن.
3- با توجه به رکود اقتصادی در آمزیکا بنظرتون میشه از اونطرف ارزون تر دوربین رو خرید.
دوستان لطف کنن مثل بقیه سوال ها اینو هم جواب بدن.

1- شرکتهای گارانتی ایرانی تا جایی که من میدونم، تعمیر دوربینی که با گارانتی خودشون نباشه رو قبول نمیکنند. اما خوب هستند تعمیرگاههای مستقلی که کاری به محل خرید دوربین ندارند.
2- بیمه هم فکر نمیکنم بکنند. البته فکر میکنم بیمه زیاد مهم نیست.
3- قیمت رو هم که میتونید توی آمریکا از سایتهای فروشنده ها در بیارید. اما توجه کنید، حتما از کسی که توی آمریکا زندگی میکنه و به کار دوربین و اینها هم وارده بپرسید که کدوم فروشگاهها معتبر هستند، چون به قیمت همه سایتها نمیشه اعتماد کرد.

در مورد خرید از آمریکا هم بگم که بهتره کسی که از اونجا براتون میخره، وارد باشه و از جای معتبر بخره و حتی اونجا تست هم بکنه، چون دیگه دوربین بیاد اینجا و مشکل داشته باشه، برگردندونش و اینها دردسر میشه.

در مورد انتخاب دوربین هم دوستان بیشتر موارد رو گفتند. فقط میخواستم دوباره تاکید کنم که قبل از خرید یک نگاهی به لنزهای موردنیازتون بندازید و ببینید که در کدام برند، رنج لنز موردنظرتون را بهتر و با کیفیت بهتر و قیمت پایینتر میتونید بخرید که بعدا موقع خرید لنز دچار سردرگمی نشید. چون ممکنه الان یک بدنه رو انتخاب کنید و بعدش موقع خرید لنز ببینید که لنزهای اون یکی برند ارزانتر یا برای شما مناسب تر است.

بالا