• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اچ‌ پی‌ WebOS را وارد دنیای اپن سورس کرد

danzelha

Registered User
تاریخ عضویت
12 اکتبر 2011
نوشته‌ها
1,616
لایک‌ها
256
حتما پالم را بیاد دارید. شرکتی که برای خود در دنیای تلفن‌های هوشمند برو بیای داشت، WebOS را عرضه کرد. و با برنامه ریزی و کلی‌ کار‌های دیگر از پس رقبأی همچون گوگل ، اپل و بلک بری بر نیامد و به ور شکستگی رسید، HP که قول بزرگی‌ در دنیای IT و تکنولوژی محسوب میشود WebOS را خرید و آن را احیا کرد، اما WebOS هما کاری را که با شرکت پال کرد با اچ‌ پی‌ نیز تکرار کرد و این پروژه که هزینه زیادی برای اچ‌ پی‌ در‌ای داشت با شکست روبرو شد.

download.php

اچ‌ پی‌ که داشته‌های زیادی را با این سیستم عمل عرضه کرده بود پس از مواجهه با این شکست خط تولید تبلت‌ها و تلفن‌های همراه مبتنی‌ بر WebOS را متوقف کرد و گفت که دیگر از این سیستم عمل پشتیبانی‌ نخواهد کرد. و از همین رو چوبه حرج به تبلت‌های با سیستم عمل WebOS کرد.حال مدتی‌ پس از این جریان اچ‌ پی‌ اعلام کرده است که می‌خواهد WebOS را به صورت منبع باز در اختیار برنامه نویسان و توسعه دهندگان قرار دهد.

اچ‌ پی‌ که هنوز به WebOs یا هان اشتباه بزرگ خود امیدوار است چند هدف را از این اقدام را پیگیری می‌کند :

- صورت بخشیدن به امر توسعه این متن باز این سیستم عامل

-اچ‌ پی‌ سرمایه گذر و شریک این پروژه خواهد بود

-واضح و شفاف بودن آن برای جلگیر از تکه تکه شدن آن

-نرم افزار به عنوانه پروژه خالص منابع باز ارائه خواهد شد

حال اچ‌ پی‌ از متخصصین و برنامه نویسان خواسته است پیشنهادات و توانایی خود را برای همکاری با این شرکت از طریق وبلاگ زیر ارائه دهند.
کد:
http://developer.palm.com/blog/

باید ببینیم اچ‌ پی‌ باز هم بیشتر در این باتلاق فرو خواهد رفت یا خیر؟؟؟!!!منبع :
کد:
http://netwizard.ir/%D8%A7%DA%86%E2%80%8C-%D9%BE%DB%8C%E2%80%8C-webos-%D8%B1%D8%A7-%D9%88%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%BE%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%B1%D8%B3-%DA%A9%D8%B1%D8%AF/
 
بالا