• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

ایجاد برنامه های چند نفره

sha19425

Registered User
لایک‌ها
21
لطفا شروع کنید ، ما منتظریم.
من شبکه بلد نیستم ، دوست دارم توی قسمت طراحی بازی کار کنم.:D

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
اندازه یه هفته به من فرصت بدید امتحانام تموم شه درست و حسابی بر می گردم

bloody

کاربر فعال علم و دانش
کاربر فعال
لایک‌ها
17
THE Return of the Arash
منتظریم!!

saalek110

Registered User
لایک‌ها
1
با اجازه اعضا تا آقا آرش بیاید مقداری مطالب راجع به کلاینت سرور نقل می کنم.

از :
http://www.asemoni.com/web/html/modules/smartsection/item.php?itemid=319
---------------------------------------------------------
کلاینت و سرور چیست؟
server & client

انتقال اطلاعات در اینترنت بر اساس مدل کلاینت/سرور انجام می شود. در این مدل، کامپیوتر کلاینت به کامپیوتر سروری که اطلاعات در ان قرار دارد متصل می شود و کلاینت برای ارسال اطلاعات به سرور متکی است. کلاینت در حقیقت، خدمات کامپیوتر بزرگتر را درخواست می کند. فرضا این خدمات می تواند شامل جست و جوی اطلاعات و ارسال انها به کلاینت باشد مانند هنگامی که یک پایگاه داده در وب مورد پرس و جو قرار می گیرد. نمونه های دیگری از این خدمات، ارسال صفحات وب و کنترل و نظارت برنامه های ورودی و خروجی است به عبارت دیگر هر زمان که از اینترنت استفاده می کنید به یک کامپیوتر سرور متصل می شوید و درخواست استفاده از منابع ان را می کنید.

معمولا کلاینت، یک کامپیوتر شخصی محلی و سرور (که میزبان نیز نامیده می شود) کامپیوتر قدرتمندی است که داده ها در ان قرار دارند. این کامپیوترها، می توانند انواع مختلی داشته باشند: کامپیوترهای قدرتمند مبتنی بر ویندوز، کامپیوترهای مکینتتاش و گستره ای از سخت افزار های متنوعی که سیستم عامل یونیکس در انها اجرا می شود، مانند کامپیوترهایی که شرکت DEC (Digital Equipment Corporation) تولید کرده است.

اتصال به سرور از طریق LAN (شبکه محلی)، خط تلفن و یا یک شبکه WAN (شبکه گسترده)مبتنی بر TCP/IP در اینترنت انجام می شود. دلیل اصلی راه اندازی یک شبکه کلاینت/سرور ایجاد امکان دسترسی کلاینت ها به برنامه های کاربردی و فایل هایی است که در یک سرور ذخیره شده اند.

در وب، کلاینت در حقیقت مرورگر کامپیوتر شما و سرور، یک کامپیوتر میزبان است که در جایی از اینترنت قرار دارد. معمولا، مرورگر صفحه خاصی را از سرور درخواست می کند سپس سرور ان درخواست را پردازش کرده و پاسخی را (مجددا در قالب یک صفحه وب) به مرورگر ارسال می کند.

ارتباط میان کلاینت و سرور تنها در هنگام تبادل واقعی اطلاعات، حفظ می شود. بنابراین، پس از انکه یک صفحه وب از کامپیوتر میزبان (یا سرور) منتقل می شود، اتصال HTTP میان ان کامپیوتر و کلاینت نیز قطع خواهد شد

یک مشکل : من یک سری سورس سی پیدا کردم برای ارتباط کلاینت و سرور ..... ولی چطوری تمرین کنم. سایتها که نمی گذارند فایل اگزه بذارم روی سایت.

===============
این هم یک بازی snake ساده.
http://www.newkingstreet.com/zip04/SNAKE.ZIP

================
پاسخ به پست بعد:
ممنون آرش جان متوجه شدم.

Arash_j13

Registered User
لایک‌ها
2
برای تست کردن برنامه های کلاینت سرور هم کلاینت هم سرور رو روی کامپیوتر خودتون اجا کنید و ای پی ها رو 127.0.0.1 بزنید

saalek110

Registered User
لایک‌ها
1
http://saalek110.250free.com/projects/VB6 and Networking.zip

در بسته بالا دو تا پوشه است . در پوشه دومی یک برنامه کلاینت سرور به زبان ویژوال بیسیک 6 است.
من خوشم اومد گفتم شاید دوستان هم وی بی کار باشند و خوششان بیاید.

دو تا برنامه بود که یکی میشد سرور و یکی کلاینت. ولی قائدتا اول باید برنامه سرور را اجرا کنید تا کلاینت بتونه بهش کانکت بشه.
در کلاینت ip دیفالتی که داخل کادر هست 127.0.0.1 است یعنی به همان کامپیوتری که داخلش برنامه در حال اجرا هست می خواهد وصل بشه.

وقتی هم که کلاینت به سرور با موفقیت وصل میشه در کلاینت نام سرور میاد و در سرور میگه که کلاینت وصل شد.

وقتی هم که می خواهیم برنامه سرور را اجرا کنیم فایروال ویندوز پیغام می دهد که بلوک کنم این برنامه را یا unblock که unblock را بزنید.

پس اول سرور را اجرا کنید بعد کلاینت را . که بعد وصل شدن کلاینت به سرور ..... کلاینت نام سرور را نشان می دهد و سرور می گه کلاینت وصل شد. و 127.0.0.1 هم جلوی آن می آید.

حالا برای تست در دو کامپیوتر یک نفر باید برنامه سرور را در کامپیوترش اجرا کنه و ip خودش را به من بدهد تا من برنامه کلاینت را اجرا کنم.
برنامه سرور به محض اجرا ip کامپیوتر را می دهد.

saalek110

Registered User
لایک‌ها
1
سلام.
آرش جان با توربو سی 3 هم میشه برنامه کلاینت سرور ساخت؟
من در سایت msdn یکی با ویژوال سی 2005 پیدا کردم ولی هنوز نتوانستم راه بیاندازم.
بورلند سی (فکر کنم 5 )و توربو سی 4 و نیم را هم دارم. اگر سورسی یا لینکی هم دم دست دارید بدهید. البته راضی به زحمت نیستم. اگر دم دست بود.

TheEnd

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
:Dاقا چی شد ؟ منم هستم البته خیلی وارد نیستم ولی امید وارم با کمک شما عزیزان ما هم وارد شیم .

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
حالا که تاپیک بالا اومد منم یه چیزی بگم
میدونم جاش نیست ولی اگه کسی ASP.Net کار کرده بیاید بازی پوکر بینویسیم !!!!
باور کنید انقدر درآمد داره :D
خیلی هم سخت نباید باشه !!!
البته من خودم خیلی حرفه ای نیستم :)

killer-star

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
کسی پایه نیست ؟؟؟
البته یک فلش کار ماهر هم نیاز داریم:cool:

بالا