برگزیده های پرشین تولز

ایران رو در ضمینه کامپیوتر جاوایی میبینین یا نتی

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
به جان خودم همه دانشگاه های اروپا تقریبا با مایکروسافت و ibm همکاری دوران تحصیل دارن
و وی بی + سی شارپ هم یاد میدن !!!

بیچاره مایکروسافت :(
تایید میشه. من اکثر assignmentهاشون رو دیدم ویبی یا سی#ه!

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
بابا جای بحث نداره ! دات نت تکنولوژی برنامه نویسی ویندوزه ! زبونهای خارج هم احتمالا در آینده ای نچندان دور این تکنولوژی رو به کار خواهند گرفت ! همانطور که حالا هم کامپایلر هایی براشون وجود داره که تحت دات نت کامپایلشون میکنه .

البته هیچ وقت نمیشه آینده رو پیشبینی کرد گرچه وقتی جاوا اونطوری داشت پیشرفت میکرد کسی حتی فکرشم نمیکرد که میکروسافت نتنها حمایتش رو ازش برداره که با مغز بزندش زمین ! حالام جاوا در مقابل تکنولوژی دات نت با امکاناتش (از جمله چند زبانه بودن ) حرفی برای گفتن نداره !

ولی یه چیزی که هست ، وقتی همه اومدن توی دات نت ، برای آدمهای جدید و بی تجربه خیلی جا نیست ! مخصوصا اگر پارتی نداشته باشن ، برنامه نویس جاوا کمتره پس در صورت وجود کار رقابت سرش هم کمتره ! یه روزی -شاید تا همین 3 سال پیش - ما به همه توصیه میکریدم که دات نت یاد بگیرن چون برای همه جا هست ولی الان دیگه چنین توصیه ای نمیکنیم در عوض توصیه میکنیم بسنجندو قبل اینکه برید وقت و سرمایتون رو برای آموختن یه زبان جدید یاد بگیرید ببنید که آیا جایی آشنایی چیزی دارید که بهتون کار بده یا نه چون در غیر این صورت یا کار گیر نمیارید یا خیلی در آمد کمی خواهید داشت !

Amirbahal3

Registered User
لایک‌ها
538
سلام
گفتم منم یه نظری بدم
در کل توی اپلیکشن نویسی از زمان وی بی به این طرف همیشه برنامه های ماکروسافت پیش بودن توی همه جای دنیا نه تنها ایران. مگر این که جاهایی استسنا باشن.
و دات نت رو به نظرم ادامه بده. البته بعضی از دوستان انگار سهام دار ماکروسافت یا سان ماکرو سیستم و امثالهم هستند. و تعثب دارن روی زبان برنامه نویسی خاصی.
برای وب هم ماکروسافت خیلی حرف برای گفتن داره ولی به خاطر یه سری مسائل توی وب در اکثر دنیا پی اچ پی و ... گوی رقابت رو از ای اس پی و ماکروسافت گرفتن.

در کل :
برنامه نویسی با دات نت ماکروسافت مخصوصا سی شارپ که بسیار قدرتمنده رو توصیه میکنم. برای وب هم کارتو راه میندازه و تمام نیازهاتو بر طرف میکنه. ببینید هدف از ایجاد دات نت این بوده که تمام نیاز های برنامه نویسی شامل اپلیکیشن شبکه وب موبایل و ... رو بر طرف کنه. که البته نسبتا روی وب و کاملا روی برنامه های کاربردی به هدف خودش رسیده.
بی تعصب و ... حرف بزنید چون شما وی بی بلدین دلیل نمیشه که از دلفی بهتر باشه یا بالعکس. این تعصبات مال بچه دبستانیاست که تازه برنامه نویسی کیو بیسیک یاد گرفتن.

خدانگهدار

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
اما اگه جنبه ی آکادمیکش برات مهمه جاوا رو ادامه بده . هیچ دانشگاه معتبری رو نخواهی دید که زبانهای زاقارتی مایکروسافتی رو تدریس کنه ! اما جاوا الان داره تو معتبرترین دانشگاها تدریس میشه :rolleyes:
از اون حرفا بود!

'golsa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
من با نظر پیر مرد موافقم دانشگاه های معتبر دارن جاوا کار می کنن

Mehdi

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
49
حالا چه فرقی میکنه ؟
باز مثل همیشه یکی اومده بگه کدوم بهتره بشینم اونو یاد بگیرم !!
خوب اگه میتونی یاد بگیری هر زبونی رو خوب یادبگیری بازار خوبی داره , فرقی نمیکنه چه زبونی باشه !!!
-
شرمنده رک میگم ولی مشکل اینه که نمیتونی , اگه میتونستی سوال نمیکردی کدومو یاد بگیرم که موفق بشم !!

cyber boy

Registered User
لایک‌ها
7
من با نظر پیر مرد موافقم دانشگاه های معتبر دارن جاوا کار می کنن

دانشگاه های معتبر هر دو زبانو به دانشجو معرفی میکنند... بعد از معرفی و تدریس مقدمات اونا دانشجو تصمیم میگیره که بین این دو گرایش کدومو ادامه بده.:)

بالا