• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

اینترنت با این سرعت و قیمت را از کجا می آورند؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
می خواهم بدانم دوستانی که آگهی می زنند: «انجام دانلودهای شما هر گیگ 600 تومان»!!!! اینترنت با این سرعت و قیمت را از کجا می آورند؟ من خیلی به اینترنت با این سرعت نیاز دارم. لطفاً راهنمایی کنید.

متشکرم

meysamoon

Registered User
لایک‌ها
1
بعضي ها از خط محل كارشون استفاده ميكنن !
كافيه يه جاي مهم مثل مخابرات كار كني ، اونموقع اينترنت پرسرعت رو درك ميكني !!
خدا نصيب كنه

rahimi_sm

Registered User
لایک‌ها
1
یکی رو میشناسم توی شرکت نفت کار میکنه. ثانیه ای چند مگابایت میتونه داونلود کنه! سی دی و دی وی دی هم مجانی و بی حساب کتاب در اختیارش هست! البته همه اینطوری نیستن.

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504

engineer_ict

Registered User
لایک‌ها
23
من توی دانشکده مون این سرعت رو تجربه کردم با E1:D

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
من توی دانشکده مون این سرعت رو تجربه کردم با E1:D
راستی بعضی از دانشگاهها هم همچین سرعتی دارنا :D
من تو دانشگاه خودمون با وایرلس سرعت 1.5 مگابایت بر ثانیه رو تجربه کردم، ولی الان سرعت به زور به 20 کیلوبایت بر ثانیه میرسه :(
* دوستانی که تو دانشگاه آزاد کرج هستن میدونن من چی میگم :D

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
منظورشون این بود که یا تو ISP کار میکنه یا اینکه دوست و آشنا داره تو ISP ...
ّله تقریبا یه چیز تو همین مایه ها
یا آشناش تو یه Hsp کاره ایه
یا ..
بعضی هارو دیدم خودشون isp دایال آپ داشتن و خودشونم از اینترنت خیلی پر سرعت استفاده میکردن

----------
من تو دانشگاه تا 3 مگ بر ثانیه دانلود داشتم
فوق العاده بود
وقتی میرسید رو 2 مگ فحشش میدادیم
یا مثلا روزایی که به خاطر مشکلات رو 300 کیلو بود دانلود کلا بیخیال میشدیم
یه روز بچه ها فلشارو ریختن رو هم
پر فیلم کردن آخرش جا کم آوردن :دی
:happy::blush:

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
ّله تقریبا یه چیز تو همین مایه ها
یا آشناش تو یه Hsp کاره ایه
یا ..
بعضی هارو دیدم خودشون isp دایال آپ داشتن و خودشونم از اینترنت خیلی پر سرعت استفاده میکردن

----------
فوق العاده بود
:happy::blush:
کدوم دانشگاهی که 3 مگ/ثانیه داشتی ؟!! :D

majid1366

Registered User
لایک‌ها
707
سلام
احتمالاً کسانی که اینترنت پر سرعت دارند و سفارش دانلود قبول میکنند گیگی 500 یا 700 تومان از اینترنت مجانی استفاده میکنند
حالا میتونه اینترنت دانشگاه باشه اینترنت سازمان یا اداره باشه چون هر جوری که حساب کنید هزینه اینترنت با پهنای باند بالا یک مگ
خیلی زیاد

rezanew

Registered User
لایک‌ها
38
تو دانشگاه ما هم 2 مگ هست!

ولي جدا اگه آدم بخواد خودش همين قدري بخره چقدر ميشه هزينهش؟ اصلا به كابر هاي معمولي مي دن؟

فوق العاده بود

همينه كه مي گن به ايراني جماعت اينترنت پرسرعت نيومده :D
من هم دقيقا وقتي سرعت بالا مي شه اين كارو مي كنم!! خداييش اين خارجكي هم اينطوري مي كنن! حالا خوبه سرعتمون كمه اين هم سايت وارز اينا واسه ايرانياس اگه سرعتمون زياد بود دنياي وارز پيشرفتي مي كرد واسه خودش (البته منظور بيش از پيش)!!! :D

omidco2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ولي جدا اگه آدم بخواد خودش همين قدري بخره چقدر ميشه هزينهش؟ اصلا به كابر هاي معمولي مي دن؟

:D

کار که نشد نداره ! اگر پول داشته باشی خیلی راحت میتونی بگیری. هیچ مشکلی هم نداره. همین الان 1 مگ روی adsl نامحدود هم به راحتی هست و میشه گرفت . اونای دیگه هم dedicate میدن.

فقط موضوع اینه که مثلا شما روی همون adsl روی سرویس معمولی بخوای نامحدود 1 مگ رو بگیری 480 تومن ، روی سرویس اختصاصی هم 970 تومن . آیا ماهی این قیمت که داری هزینه میکنی حتی با گیگی 1000 تومن میتونی پول خود سرویس رو دربیاری ؟ تازه بر فرض اینکه مشتری هم داشته باشی فکر نمیکنم در بیاد.

ولی این دوستانی که توی اینکار هستن همونطور که گفته شد خودشون به جایی وصل هستن،دانشگاه، شرکت دولتی ، محل های خاص ، که اینترنت با این سرعت رو بصورت رایگان در اختیار دارن . دارن یه استفاده ای هم به ملت میرسونن هم به خودشون!!(حالا شاید یه کم بیشتر به خودشون!! :rolleyes: ).

پ.ن : فکر کنم جای این تاپیک توی بازارچه نیست! چون قرار نیست خرید و فروشی انجام بگیره. فکر کنم مدیر عزیز لطف کنن به بخش اینترنت منتقل کنن بهتر باشه تا اینکه حذف بشه. (نظر شخصی):happy:

Mehrdad-58

Registered User
لایک‌ها
263
به نظر منم دانلود هر گیگ فلان قدر چیزی نیست جز اینترنت رایگان ... وگرنه به قول دوستمون با گیگی 1500 تومن هم سر به سر نمیشه .. چه برسه به سود .

maysam.m

Registered User
لایک‌ها
1,370
خدا از این جور جاها که اینترنت با این سرعت را میده نصیب ما هم کنه!! :p
خدایا خدایا تا انقلاب اینترنت پرسرعت میثم را نگهدار!! :D

من هم کسی رو میشناختم که توی ایران خودرو کار میکرد و اینترنت پرسرعت مجانی داشت و حال میکرد حسابی! چون نمیگذاشتند رم ببره اون از این کل دیسکهای خیلی کوچک با خودش میبرد البته اون رو توی دهنش قایم میکرد و فایل های ردیف دانلود میکرد و با خودش می آورد! :D

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
کدوم دانشگاهی که 3 مگ/ثانیه داشتی ؟!! :D
دانشگاه آزاد کرج
البته واسه وقتیه که همه سر کلاسن وگرنه ساعتای شلوغی بیای سرعت روی 300-400 هست
بعد با نرم افزار getbot همه سرعتو میگرفتیم :دی
چه دورانی بود
همه عشقمون دانلود تو دانشگاه بود

rezanew

Registered User
لایک‌ها
38
دانشگاه آزاد کرج
چه دورانی بود

این getbot اوج نامردیه!! معمولا اونایی رو که دو داشگاه از این برنامه استفاده می کردن رو مسفیض(درست نوشتم؟) می کنیم!! :rolleyes:

1eng.ir

Registered User
لایک‌ها
1,504
دانشگاه آزاد کرج
چه دورانی بود
چه جالب
منم دانشگاه آزاد کرجم! سایت دانشکده فنی هم دو قدمیمونه :p
تو کدوم دانشکده ای ؟!
الان که دیگه جمعش کردن :D
سرعت به زور 20 کیلو میرسه :(
دانشکده ما که اینجوره، شما الان با سرعت چند دانلود / آپلود میکنی ؟! کدوم دانشکده!!!

* شرمنده که از بحث تاپیک منحرف شدم :D

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
به نظرم نتیجه این میشه که این افراد دارند از اینترنت وایرلس دانشگاه با کامپیوتر شخصی استفاده می کنند. چون کامپیوترهای عمومی دانشگاه، همیشه ویروسی هستند و نمیشه به راحتی هر نرم افزاری که خواستی روش نصب کنی. ضمن این که بعید می دونم توی محل کار، یه آدم بیکار بیاد سراغ این کار. پس دستیابی به چنین اینترنتی به صورت شخصی محال هست.

یک نکته عجیب دیگر:
کسی که برای دانلود هر گیگ 600 تومان می گیرد طبیعتاً برایش مقرون به صرفه نیست که سفارش های کوچک مثلاً دانلود 4-5 گیگ قبول کند. چون باید برای رایت سی دی و احتمالاً پست کردن آن هم وقت بگذارد. پس سفارش دهنده باید حداقل 20-30 گیگ به بالا سفارش دهد. به نظرتان چه کسانی سفارش چنین دانلودهایی می دهند؟

یادآوری می کنم که این سوال و جواب ها قصد خراب کردن کسب و کار کسی را ندارد. فقط از حیث ارضای کنجکاوی است و این که ما هزینه خیلی بیشتری را برای اینترنت می پردازیم و می خواهم بدانم اگر راه ارزانتری هست، ما هم استفاده کنیم.
متشکرم

pishrohost

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
غیر از راه حلهایی که گفتین راه حلهای دیگه ای هم هست ! اما به صورت شخصی که فکر کنید میتونید 100 مگابیت را در منزل داشته باشین فکر کنم فعلا محال باشه.
البته میتونید به 100 مگابیت دسترسی داشته باشین اما نه در منزلتون بلکه با روشهایی مثل RDP.

به نظرم نتیجه این میشه که این افراد دارند از اینترنت وایرلس دانشگاه با کامپیوتر شخصی استفاده می کنند. چون کامپیوترهای عمومی دانشگاه، همیشه ویروسی هستند و نمیشه به راحتی هر نرم افزاری که خواستی روش نصب کنی. ضمن این که بعید می دونم توی محل کار، یه آدم بیکار بیاد سراغ این کار. پس دستیابی به چنین اینترنتی به صورت شخصی محال هست.

یک نکته عجیب دیگر:
کسی که برای دانلود هر گیگ 600 تومان می گیرد طبیعتاً برایش مقرون به صرفه نیست که سفارش های کوچک مثلاً دانلود 4-5 گیگ قبول کند. چون باید برای رایت سی دی و احتمالاً پست کردن آن هم وقت بگذارد. پس سفارش دهنده باید حداقل 20-30 گیگ به بالا سفارش دهد. به نظرتان چه کسانی سفارش چنین دانلودهایی می دهند؟

یادآوری می کنم که این سوال و جواب ها قصد خراب کردن کسب و کار کسی را ندارد. فقط از حیث ارضای کنجکاوی است و این که ما هزینه خیلی بیشتری را برای اینترنت می پردازیم و می خواهم بدانم اگر راه ارزانتری هست، ما هم استفاده کنیم.
متشکرم

بالا