برگزیده های پرشین تولز

این سیستم چطوره برای کافی نت؟

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
ببین یه مطلبی. مقدار زیادی از هزینه ای که دوستتون میده (شاید نزدیک ۳۰ درصد یا بیشتر) واسه AllInOne بودن این دستگاهه. چون دستگاههای آل‌این‌وان اصطلاحا کامپکت هستن و جمع و جورن کیسشون توی مانیتوره. همین باعث میشه یه هزینه اضافه برای کامپکت شدن دستگاه ایجاد بشه. دوستتون نمیتونه کیس و مانیتور جدا بگیره؟ این مانیتورشم به نظرم سایزش کوچیکه ۲۱ونیم اینچی برای استفاده طولانی مدت جواب نمیده.

مشخصات فنی این سیستم اینه (لینک):
- صفحه نمایش: پنل VA سایز ۲۱ونیم اینچ
- پردازنده i5 نسل ۸ مدل 8400 بدون کارت گرافیک مجزا
- رم ۸ گیگ DDR4
- هارد ۱ ترا بعلاوه SSDی ۱۲۸
- پورت گیگابیتی اترنت
- قیمت ۲۲۵۰۰ تومان

خوب حالا یه سیستم مشابه این بصورت دسکتاپ حداقل چند سر و گردن میتونه بالاتر باشه. هم مانیتور بهتر هم پردازنده بهتر هم رم بهتر هم هارد بهتر هم مادربورد بهتر فقط مشکلش اینه که کیسش جداست مثل این سرهم نیست. شاید اصلا دسکتاپ بشه نسل ۱۲ بگیره یا نسل ۱۱. تفاوتش با نسل ۸ زیاده...
ادیت: (روی کاغذ سیستم نسل ۱۲ میتونه ۲ برابر این نسل ۸ قدرت داشته باشه)

خیلی ممنون از توضیحات کاملتون دوست خوبم

بله میتونه با کیس هم بگیره، دیدم این جمع و جورتره گفتم شاید خوب باشه وگرنه تخصص چندانی در زمینه سخت افزار ندارم.

امکانش هست قطعاتی که نیاز هست رو برای همون نسل 12 که قیمتش تا حدود 20 یا 22 تومن بشه ،داخل همین دی جی لینک بدید که براش خرید بزنم؟ اسمبل و نصب قطعات رو تا حدودی خودم بلد هستم.
موس و کیبورد هم از قبل داره.

کیس
مادربورد
دی وی دی درایو
رم و سی پی یو
پاور
و هر چیز دیگه ای که نیازه رو ممنون مشیم اگه وقت دارید و زحمتتون نمیشه لینک بدید و راهنمایی کنین. با تشکر و سپاس خیلیییی فروان 💐:love:

epsi1on

Registered User
لایک‌ها
2,595
خیلی ممنون از توضیحات کاملتون دوست خوبم

بله میتونه با کیس هم بگیره، دیدم این جمع و جورتره گفتم شاید خوب باشه وگرنه تخصص چندانی در زمینه سخت افزار ندارم.

امکانش هست قطعاتی که نیاز هست رو برای همون نسل 12 تا حدود 20 یا 22 میلیون بشه جمع کلش داخل همین دی جی لینک بدید که براش خرید بزنم؟ اسمبل و نصب قطعات رو تا حدودی خودم بلد هستم.
موس و کیبورد هم از قبل داره.

کیس
مادربورد
دی وی دی درایو
رم و سی پی یو
پاور
و هر چیز دیگه ای که نیازه رو ممنون مشیم اگه وقت دارید و زحمتتون نمیشه لینک بدید و راهنمایی کنین. با تشکر و سپاس خیلیییی فروان 💐:love:

والا دوست عزیز من فعالیتم این نیست فقط میتونم بهت پیشنهاد کلی بدم. یک نکته خیلی مهم اینکه قطعات خوش قیمت اونایی هستن که هنوز موچ گرونی بهشون نخورده (از تاریخچه قیمت ببین). وگرنه بطور متوسط ۱۵ درصد رفته روشون.

به نظرم سیستم نسل ۱۲ این میشه (بدون کارت گرافیک جدا)، قیمتاش یکم دسته بالاس یخورده کمتر هم میشه.
پردازنده ۱۲۱۰۰ - حدود ۵ ت
رم ۱۶ - حدود ۲ ت
مادربورد H610m - حدود ۳ ت
خنک کننده پردازنده - حدود ۳۰۰ت
پاور ۵۰۰ گرین UK - حدود ۲/۵ تومن
nvme نسل ۳ی ۵۰۰گیگ - حدود ۱/۵ت
کیس - حدود ۱/۵ ت (فاطر قیمتاش خوبه هنوز موج گرونی بهش نخورده)
مانیتور ۲۴ اینچ - حدود ۴/۵ ت
ماوس و کیبورد - حدود ۱/۵ ت

کل دستگاه نزدیک ۲۲ تومن

این سیستم نسبت به اون سیستم ۸۴۰۰ خیلی بالاتره:
- رم دوبرابر
- ذخیره سازی بهتر و سریعتر (nvme نسل جدید تر نسبت به اون)
- مانیتور بهتر و بزرگتر
- پردازنده خیلی بهتر (متوسط نزدیک ۱/۵ برابر اون قدرت و عملکرد داره: لینک)
- گرافیک پردازنده بهتر
- ماوس و کیبورد بهتر

معایبی هم نسبت به اون سیستم ۸۴۰۰ نداره به اون صورت غیر از اینکه آل‌این‌وان نیست.

خودم پردازنده ۱۲۴۰۰ بدون کارت گرافیک مجزا استفاده میکنم و تاحالا اصلا مشکلی نخوردم. گرافیک داخلی ۱۲۴۰۰ و ۱۲۱۰۰ یکیه. بازی سبک هم به راحتی با FPS بالا اجرا میکنه خودم متعجب شدم...

ادیت: یه نکته دیگه اینکه دیجی یکم قیمتاش بالاست توی بعضی موارد. مثلا این مورد: لینک رو میده ۳۳۰۰ ولی توی سایتهای دیگه ۳۰۰۰تومن هم پیدا میشه.
در ضمن موقع انتخاب قطعه خیلی خیلی حواست به گارانتی باشه. این خیلی مهمه به نظرم

Last edited:

aria95

Registered User
لایک‌ها
507
والا دوست عزیز من فعالیتم این نیست فقط میتونم بهت پیشنهاد کلی بدم. یک نکته خیلی مهم اینکه قطعات خوش قیمت اونایی هستن که هنوز موچ گرونی بهشون نخورده (از تاریخچه قیمت ببین). وگرنه بطور متوسط ۱۵ درصد رفته روشون.

به نظرم سیستم نسل ۱۲ این میشه (بدون کارت گرافیک جدا)، قیمتاش یکم دسته بالاس یخورده کمتر هم میشه.
پردازنده ۱۲۱۰۰ - حدود ۵ ت
رم ۱۶ - حدود ۲ ت
مادربورد H610m - حدود ۳ ت
خنک کننده پردازنده - حدود ۳۰۰ت
پاور ۵۰۰ گرین UK - حدود ۲/۵ تومن
nvme نسل ۳ی ۵۰۰گیگ - حدود ۱/۵ت
کیس - حدود ۱/۵ ت (فاطر قیمتاش خوبه هنوز موج گرونی بهش نخورده)
مانیتور ۲۴ اینچ - حدود ۴/۵ ت
ماوس و کیبورد - حدود ۱/۵ ت

کل دستگاه نزدیک ۲۲ تومن

این سیستم نسبت به اون سیستم ۸۴۰۰ خیلی بالاتره:
- رم دوبرابر
- ذخیره سازی بهتر و سریعتر (nvme نسل جدید تر نسبت به اون)
- مانیتور بهتر و بزرگتر
- پردازنده خیلی بهتر (متوسط نزدیک ۱/۵ برابر اون قدرت و عملکرد داره: لینک)
- گرافیک پردازنده بهتر
- ماوس و کیبورد بهتر

معایبی هم نسبت به اون سیستم ۸۴۰۰ نداره به اون صورت غیر از اینکه آل‌این‌وان نیست.

خودم پردازنده ۱۲۴۰۰ بدون کارت گرافیک مجزا استفاده میکنم و تاحالا اصلا مشکلی نخوردم. گرافیک داخلی ۱۲۴۰۰ و ۱۲۱۰۰ یکیه. بازی سبک هم به راحتی با FPS بالا اجرا میکنه خودم متعجب شدم...

ادیت: یه نکته دیگه اینکه دیجی یکم قیمتاش بالاست توی بعضی موارد. مثلا این مورد: لینک رو میده ۳۳۰۰ ولی توی سایتهای دیگه ۳۰۰۰تومن هم پیدا میشه.
در ضمن موقع انتخاب قطعه خیلی خیلی حواست به گارانتی باشه. این خیلی مهمه به نظرم

خیلی خیلی ممنونم از توضیحات کامل و عالی که شرح دادید. لطف کردید دوست خوبم

یه تاپیک در این زمینه در بخش سخت افزار ایجاد کردم ممنون میشم قطعات انتخابی رو مشاهده کنین و بررسی بفرمایید

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,035
کافی نت شغلیه که منقضی شده، مثل آژانس و...
اون زمان که کافی نت بود مردم گوشی و اینترنت نداشتن
الان هم کسی میاد مراجعه میکینه بیشترشون چون پرینتر ندارن و برگه میخوان میرن تو کافی نت
بنظرتون میگیره همچین شغلی؟!!

hexman

Registered User
لایک‌ها
762
کافی نت شغلیه که منقضی شده، مثل آژانس و...
اتفاقا شنیدم بازار انواع ثبت نام و این جور کارها داغه توش
خدمات تامین اجتماعی..بورس..نمیدونم ثبت نام خودرو.ابلاغیه سامانه ثنا..ثبت نوبت تعویض پلاک..یارانه..دلار توافقی و هزارتا از این کثافت کاری ها..
زیاد مراجعه کننده داره

بالا