برگزیده های پرشین تولز

بازي تحت شبكه .. كمك كمك

hessamsh

Registered User
لایک‌ها
0
آقا من ميخوام براي يك بارم كه شده يه بازي رو تحت شبكه بازي كنم و حالشو ببرم.
3 تا كامپيوتر هم با سوييچ با هم شبكه شده دارم يك بار هم بازي QUAKE 3 را امتحان كردم ولي از من مشخصات سرور ميخواست كه من نداشتم . حالا اگه يكي به من بگه كدوم بازي و چطوري خيلي به من حال داده ;)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من و برادرم روي دو تا كامپيوتر كه با كارت شبكه به هم وصل هستن توي خونه هميشه بازي ميكنيم... مشكلي هم ندارم. بازيهاي زيادي هم ميكنيم... مشکلت رو يه کم دقيقتر بنويس البته اگه تو اين مايه هاي من هست...

-Ehsan-

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
من و برادرم روي دو تا كامپيوتر كه با كارت شبكه به هم وصل هستن توي خونه هميشه بازي ميكنيم... مشكلي هم ندارم. بازيهاي زيادي هم ميكنيم... مشکلت رو يه کم دقيقتر بنويس البته اگه تو اين مايه هاي من هست...
برادر هم داري :shock: ;)

hessamsh

Registered User
لایک‌ها
0
عارضم به حظور احسان جان كه من ميخوام بدونم شما كدوم بازي رو به صورت چند نفره انجام ميدي؟ آيا اين كامپيوترها مستقيم با هم بازي ميكنند يا اينكه يكي سرور ميشه و يكي ديگه كلاينت؟ با هر كدوم انجام دادي چطوري؟

ali

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
12
بهترين بازي تحت شبكه cunter strike
بازي هاي fifa و midtown madnes و IGI2 و need for speed و سری بازی های Command and Conquer رو من تحت شبکه به شخصه بازی کردم ولی بازی های دیگیه هم هستن!

mammad

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
چند تا از بهترين بازي هاي مولتي پلير علاوه بر اونا كه ali گفت:Unreal Tournoment و Battle Field 1942 تو اكشن و تو استراتژي هم Warcraft 3 خيلي حال ميده.
من تو گيم نت بازي كردم.اما تو خونه 1 چيز ديگه است.حيف كه نمي تونم.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
منم دقيقا همين بازيهايي كه بچه ها گفتن انجام ميدم. با يكي از پروتكلهاي خود ويندوز. البته بعد از اينكه ارتباط بين دو تا كامپيوتر رو برقرار كردم و همديگر رو در حالت عادي شناختن. چون اين يه تيكه درسته ربطي به بازي نداره ولي مهمترين قسمتشه.

hessamsh

Registered User
لایک‌ها
0
دست همتون درد نكنه راهنماييهاتون خيلي باحاله ولي مشكل من همچنان پابرجا مونده
اگه يك نفر بتونه مراحل MultiPlayer كردن يك بازي خاص مثلا Midtown Madness كه خودش انجام داده رو توضيح بده خيلي عالي ميشه چون اكثر بازيها تقريبا شبيه هم هستند و اگه يكي راه بيفته بقيه رو هم آدم ياد ميگيره و راه ميندازه .. مرسي از همه

Blueman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا من ميخوام براي يك بارم كه شده يه بازي رو تحت شبكه بازي كنم و حالشو ببرم.
3 تا كامپيوتر هم با سوييچ با هم شبكه شده دارم يك بار هم بازي QUAKE 3 را امتحان كردم ولي از من مشخصات سرور ميخواست كه من نداشتم . حالا اگه يكي به من بگه كدوم بازي و چطوري خيلي به من حال داده ;)

برای بازی های شبکه ای به نکته توجه کن . بعضی از این بازی ها از IPX استفاده میکنن که باید تو تنظیمات کامپیوتریت درستش کنی ، بعضی ها هم از اون یکی پروتوکل که مال ناول هست و من الان اسمش یادم نمیاد . این دو تا رو باید نصب کنی .
نکته دوم سرور هست . بعضی بازی ها اجازه میدن از خود بازی به عنوان سرور استفاده کنی ، بعضی هم نه ! که یا باید سرورش رو تو نت گیر بیاری یا باید دست به دامن کرک و اینچزا بشی .
برای مثال همون QUAKE 3 که گفتی سادست . اول IPX و این چیزا رو نصب کن ، بعد رو یکی از کامپیوتر ها بازی رو اجرا کن . بعد میتونی کنسول رو بکشی پایین ( دکمه ` همونی که بقل 1 هست رو بزن ) بعد تایپ کن
sv_dedicated 1
map q3dm6
بعد برو از روی کامپیوتر دیگه باز کنسول رو بکش پایین و دستور زیر رو بزن
connect IP
جای IP هم آی پی اون کامپیوتر رو بده . اگر هم dedicated نمیخوای فقط یک مپ بساز مثلا
map q3dm6
بعد بصورت p2p بهم کانکت میشید ( هم از طریق اون دستور میشه هم از از طریق منوهاش )

ولی برای WarIII مثلا" کاریش نمیشه کرد جز اینکه یه برنامه که Battle.net رو شبیه سازی میکنه پیدا کنی .

Blueman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستی من از این برنامه های ندارم و نمیدونم تو نت کجا میشه پیداش کرد . فقط میدونم تو گیم نت های تهران همه از این برنامه ها استفاده میکنن . فکر میکنم باید بری از همونا بگیری چون خیلی بزرگ هستند و ارزش دانلود بامودم رو ندارند . ( مطمئنم بهت میدن برنامه رو ، اگرم خیلی خودشونو چوس کردن برات ،گوگل دوای هر دردیه ) .

Sassan

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
34
[left:8706616537]Can this work with a router?[/left:8706616537]
[left:8706616537]like an internet connection spliter?[/left:8706616537]

[left:8706616537]:?: [/left:8706616537]

Blueman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من الان پشتrouter هستم البته باهاش بازی نمیکنم ولی میشه بازی هم کرد. نکته مهمش اینه که کامپیوتر ها به یک طریقی بهم وصل باشن که آی پی مشخص هم داشته باشند. وقتی کامپیوتری پشت router هست ، یعنی خودت بهش یک آی پی داخلی دادی و همین کافیه . به راحتی میتونی هر بازی رو امتحان کنی. فقط قبلش ببین که کامپیوتر ها به پینگ همدیگه جواب میدن یا نه.
ولی اگر میخوایی که تو اینترنت بازی کنی درحالی که پشت router هستی قضیه یه خورده فرق میکنه ، باید پورت هایی که از داخل به خارج میرن رو باز کنی ، اگرم میخوایی سرور بزاری باید بدونی روی چه پورتی بزاری ، مال هر بازی با بقیه فرق داره . مثلا فکر میکنم بازی cs رو بايد پورت 6700 رو باز کنی (شماره پورت رو مطمئن نیستم ) .

adnan

Registered User
لایک‌ها
10
بازيهاي تحت شبكه را مودم به مودم هم ميشه . قبلا ها كه ما به LAN دسترسی نداشتیم Fifa دو نفره خانه به خانه استفاده می کردیم . کلی حال می کردیم !!!

iranupload

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان توجه كنن كه نحوه شبكه كردن دو تا كامپيوتر (كه به اون Peer to peer) مي گن با هاب كه بيش از 2 عدد هست فرق داره. هم از لحاظ سر كابل ها و هم از لحاظ همبندي.
اول نوع شبكه رو تعيين كنيد كه بهتر از مغازه هاي كه كار شبكه مي كنند بخواين كه كابل رو براتون بسازن.
بعد وارد كنترل پنل و بعد روي Network Connections و بعد هم ايكون lan خودتون رو انتخاب كنيد اون رو باز و بعد IP رو دستي تعريف كنيد ( براي Peer to peer بهتر) و در قسمت default gatway اون IP طرف مقابل رو بنويسيد باعث مي شه زودتر همديگر رو ببينن .
بعد هر دو كامپيوتر رو ري استارت كنيد تا همديگر ور ببينن

وارد يه بازي بشين و بعد يكي از كامپيوتر ها رو host كنيد و به اون اسم بدين حالا با اون يكي join رو بزيند تا اسم رو ببينيد و وارد بازي بشين
اين اصول كلي بود كه خيلي خلاصه گفتم اما اكثرا همين شكلي بايد كار كنيد.

بالا