برگزیده های پرشین تولز

باز هم دوربين

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
راجع به دوربین های mercury که الان تو بازار هست کسی تجربه ای داره ؟ خوب جواب داده ؟ حدود هشتاد و چهار پنج تومن هست که ميشه با حدودا 55 تومن رمشو به 128 ارتقا داد که روی هم ميشه 140 تومن با 4x زوم .. حالا pc-cam 850 که الان اومده با قيمت 130 تومن فقط 16 مگ رم داره .. هر دوتاشون هم يه lcd دارن.. کسی mercury رو تست کرده ؟ شنيدم خوب فروش کرده، نظرتون چيه؟ :?:

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
مركوري رو نميدونم اما Creative PC-CAM 850 رو من دارم اگه اطلاعاتي ازش ميخواي بگو.

اما كلا مركوري مارك زياد جالبي نيست..اونم وسيله حساسي مثل دوربين..نميدونم والا ;)

در ضمن Creative PC-CAM 850 هم با همون 55 تومن ميشه حافظه شو زياد كرد اصلا محدوديت نداره از اين نظر.
زوم 4X هم داره..و حتي به تلويزيون هم ميشه وصل كرد عكسها رو ديد.

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
من يه بار توي يه مغازه توي پايتخت در مورد يه دونه دوربين مركوري پرسيدم. يارو انقدر ازش تعريف كرد كه مني مه ميخواستم Canon G3 بخرم داشت نظرم عوض ميشد!!! (البته هنوز دوربين canon رو نخريدم ها!)
اما بايد از کساني که ازش استفاده کردن سوال بپرسي.

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
:D :D آره توي پايتخت همه ازش تعريف مي كنن منم اتفاقا دنبال كسي هستم كه كار كرده باشه باهاش .. حالا يكيشون گفته برو 24 ساعت تست كن نخواستي برگردون
33.gif

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
من يه بار توي يه مغازه توي پايتخت در مورد يه دونه دوربين مركوري پرسيدم. يارو انقدر ازش تعريف كرد كه مني مه ميخواستم Canon G3 بخرم داشت نظرم عوض ميشد!!! (البته هنوز دوربين canon رو نخريدم ها!)
اما بايد از کساني که ازش استفاده کردن سوال بپرسي.

:shock: :shock: :shock:
يعني ماركي مثل Canon رو با مركوري مقايسه كنيم؟

به نظر من اين ماركهاي چيني درجه 3 مثل مركوري ممكنه يك مدلشون خوب در اومده باشه اما نهايتا در اين حد كه با ماركهاي درجه 2 مثل ديلينك يا كريتيو بشه مقايسشون كرد..نه بيشتر..
والا در زمينه دوربين بدتين مدل سوني يا كنون خيلي بهتر هست از بهترين مدلهاي كريتيو و زولتريكس و مركوري و اينجور ماركهاي زپرتي ;)

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
:D :D آره توي پايتخت همه ازش تعريف مي كنن منم اتفاقا دنبال كسي هستم كه كار كرده باشه باهاش .. حالا يكيشون گفته برو 24 ساعت تست كن نخواستي برگردون
33.gif

آقا من يه تجربه تلخي از اين جريان "برو 24 ساعت تستش كن نخواستي برگردون" كه تو پايتخت سرم اومده تعريف كنم شايد بيربط نباشه..

پارسال بود كه من بعد از فروختن وب كم CREATIVE PC CAM 300 زپرتيم (انداختن به يه رفيق بيچارم :D ) رفتم پايتخت تا مثلا يه مدل جديدتر بخرم.
اونموقع دو مدل دوربين هم قيمت اومده بود..يكي Logitech 510 كه يادمه 124 تومن بود و يكي هم
Creative PC CAM 750 كه 130 تومن بود.
راستش من شديدن مونده بودم بين انتخاب اين دوتا..چون از نظر حافظه و رزولوشن جفتشون در يك حد بودن اما
Logitech 510 مثلا كارت حافظه ميخورد و يك مدل زوم اضافه داشت كه كريتيو اينا رو نداشت.
ار هر مغازه هم ميپرسيدم از جفتشون تعريف ميكرد و ميگفت آقا ببر به تضمين من و از اين حرفا.
آخر سر رفتم به يه مغازه ايكه ديگه كارش بيشتر فقط دوربين بود..اونم برگشن يه آلبوم آورد و نمونه عكسهاي Logitech رو نشون داد و خلاصه گفت ببر نخواستي فردا بيار اونيكيو ببر!
ما هم خريديم آوريدم خونه..اما چشتون رو بد نبينه كه عكسايي كه با Logitech 510 انداختم حتي به كيفيت عكسهايPC CAM 300 قبليم هم نميرسيد! حالا جالب بود با اينكه زوم داشت و رزولوشن 2 برابر مدل قبليم بود اكا عكسها همه تار و بد رنگ بودن!

خلاصه من فرداش بلند شدم رفتم تا مثلا عوش كنم..كه چشمتون روز بد نبينه يه دعواي مفصل داشتيم و اونجا يارو ميگفت آقا اين خوبه شما نميپسندي! و از اين حرفا..خلاصه بعد از يك ساعت جر و بحث 7 تومن از قيمت دوربين كم كرد! به دلبل اينكه شما باطريهاشو باز كردي و نميدونم نايلون دفترچشو باز كردي و از اين حرفا و همون كريتيو 750 رو خريدم كه نگاه كردن بهش ميارزيد به اون لوجيتك..

نومنه عكسهايي هم كه اينا نشون آدم ميدن تو بهترين حالت انداختن..يعين يك دوربين ممكنه تو نور روز خوب بندازه ولي مثلا تو نور چراغ افتضاح! يا با كمي لرزيدن دست عكس اصلا قابل ديدن نشه!خلاصه خيلي بايد دقت كرد..

خلاصه حواستون باشه تا وقتي اشنا مورد اطمينان اونجا نداريد گول حرفاي فروشنده ها رو نخوريد كه براحتي زير حرف خودشو هم ميزنن!

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
مرسي آقا ماجراي جالبي رو تعريف كردي حواسم باشه به اين قضيه برو تست كن اعتماد نكنم :rolleyes: فكر مي كنم آخرين راه همينه كه كسيو پيدا كنيم كه استفاده كرده باشه .. به هر حال ممنون ;)

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
يعني ماركي مثل Canon رو با مركوري مقايسه كنيم؟
نه بابا... منظورم اين بود كه يارو اينقدر تعريف كرده بود كه ديگه مخ من خورده بود! :D

آقا ماجراي جالبي بود! خدا نصيب نكنه. ;)

aaber_piade

Registered User
لایک‌ها
25
اين دوست ما بالاخره شاغ غول رو شكست و يكي از اين مركوري ها رو خريد و خلاصه اگه منفجر بشه يا هر اتفاق ديگه اي بيفته براي ما اين ميشه تجربه كه ديگه مركوري نخريم :twisted: و اما حالا يه چيز ديگه توي my computer اين آقاي دوست !! اين دوربين ميره قاطي removable media ها و يه جورايي عين يه درايو عمل مي كنه و حتا ميشه روش فايل تكست و اجرايي هم بريزي و بعد از دوربينت حتا به عنوان يه وسيله انتقال فايل كوچيك استفاده كني يعني عين يه pen drive عمل مي كنه ولي دوربين قراضه pc-cam 600 كه من دارم توي my computer ميره قاطي scanner and camera قرار مي گيره و نميشه فايلي رو روش كپي كرد و به عنوان يه drive كوچيك ازش استفاده كرد :x چرا :?: راه حلي داره ؟
33.gif

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
اين دوست ما بالاخره شاغ غول رو شكست و يكي از اين مركوري ها رو خريد و خلاصه اگه منفجر بشه يا هر اتفاق ديگه اي بيفته براي ما اين ميشه تجربه كه ديگه مركوري نخريم :twisted: و اما حالا يه چيز ديگه توي my computer اين آقاي دوست !! اين دوربين ميره قاطي removable media ها و يه جورايي عين يه درايو عمل مي كنه و حتا ميشه روش فايل تكست و اجرايي هم بريزي و بعد از دوربينت حتا به عنوان يه وسيله انتقال فايل كوچيك استفاده كني يعني عين يه pen drive عمل مي كنه ولي دوربين قراضه pc-cam 600 كه من دارم توي my computer ميره قاطي scanner and camera قرار مي گيره و نميشه فايلي رو روش كپي كرد و به عنوان يه drive كوچيك ازش استفاده كرد :x چرا :?: راه حلي داره ؟
33.gif

اكثر دوربينهاي جديدتر اين قابليت Removable Media رو دارن.
مثلا اين PC CAM 850 كه من جديدا خريدم هم همينطوره.
خب مهمترين خوبيش اينه كه كار انتقال عكسها خيلي راحت تره!

اما در مورد مدلهايي كه اين قابليت رو ندارند بعبد ميدونم بشه اينكارو كرد باهاشون!

Ghazmar

Registered User
لایک‌ها
3
بالاخره چي شد؟ مقايسة Creative با Logitech با Mercury. ميشه يه نظر نهايي بدين؟

mjme

Registered User
لایک‌ها
11
دوربين ارزون خريدن بزرگترن اشتباهيه كه ميتونيد بكنيد و خريد يه دوربين بي پدر مادر كه فقط نام ( برند) روش چاپ شده و اصلا معلوم نيست مال كجاست اشتباه بزرگتر .

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
دوربين ارزون خريدن بزرگترن اشتباهيه كه ميتونيد بكنيد و خريد يه دوربين بي پدر مادر كه فقط نام ( برند) روش چاپ شده و اصلا معلوم نيست مال كجاست اشتباه بزرگتر .

درسته..دوربين از اون چيزاييه كه حتما لازمه از ماركهاي معتبر خريداري بشه.
من كه خودم تا بحال چندين و چند مدل خريدم..به تازگي به اين نتيجه رسيدم كه آدم بده از ماركهاي خوب مثل سوني يا كنن بخره تا ديگه ايرادي نشه گرفت.
دوربين چيز حساسيه و اين ماركهايي مثل كريتيو و ديلينك و مركوري و بن كيو و غيره..هر كدوم يك جاي كارشون ميلنگه.

آدم يكم بيشتر خرج كنه در عوض يه چيز اساسي بخره نه اينكه پولوش بريزه دور بابت اشغالهاي كريتيو و ديلينك و بن كيو و مركوري.

يك چيزه ديگه! زياد گول رزولوشن و مگاپيككسل و اينا رو هم نخوريد! نه اينكه مهم نباشه..منظورم اينه كه يه مدل 1 و نيم مگا پيكسل از سوني يا كنن يا..نگاه كردن بهش ميارزه به مثلا مركوري يا كريتيو با 3 مگاپيكسل!

يادتون باشه اين دوربين عكاسي هست و نه كارت گرافيك و رم و سي پي يو..و اينجا نميشه با ديد "كامپيوتري" همه چيز رو فهميد ;)

mjme

Registered User
لایک‌ها
11
تو قسمت دوربين ديجيتال گفتم اينجام ميگم
فقط fuji finepix S602
اگه 600 تومن پول دارين شك نكنين

بالا