برگزیده های پرشین تولز

با مشتری گدا چه کنیم؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
به مشتری نگیم گدا
کمی روی دایره لغاتمون بیشتر کار کنیم
وقت برای یادگیری روش های بهتر بازاریابی و ارائه محصول بزاریم
به مشتری توهین نکنیم

به نظرت کسی بیاد تاپیکت رو بخونه ،اگر زمانی نیاز به خدمات شما سئو داشته باشه یاد آوری این تاپیک براش حالت مثبت داره یا منفی ؟
ممنون، فرض کنیم من مشتری هستم و شما فروشنده، میام قیمت ده مدل لپ تاپ رو ازتون میپرسم، بعد قیمت یه جنس تقریبا ارزون تر مثل فلش مموری ازتون میپرسم، آخر سر هیچ کدوم رو نمیگیرم و میرم. حالا روزی چند نفر از این مشتری ها داشته باشید خیلی روی اعصابن، لپ تاپ رو مثال زدم چون قیمتش دم دست و آماده هست هرچند که هر روز ممکنه تغیر کنه. ولی سئو اصلا اینطور نیست، فقط یک کلمه رو بخوام قیمت بدم کلی آنالیز لازمه اون هم با دسترسی به پنل سایت. راستش نمیدونم رقبا چطور کار میکنن تا حالا خودن رو جای مشتری نزدم ببینم چی میگم ولی من از محدود افرادی هستم که میگم هزینه کار کامل پس داده میشه اگه بالا نیاد، دقیق و شفاف میگم چه کلمه ای برای چه مدت میاد بالا، بقیه فقط همون جملات کلی درمورد سئو سایت رو بکار میبرن یا خدمات جانبی مثل خرید بک لینک و... میدن یا کلماتی که بدرد نمیخورن میارن بالا. با اینکه بحث پس دادن هزینه هست، اگه ارزون تر خواستن خدمات جانبی هست. ولی معمولا کسی مشتری نباشه هیچ کدوم رو نمیخواد و من موندم و نصف روزی که براش تلف شده.
خب حالا این به کنار، شما جای اون فروسنده لپ تاپ باشید چه جوابی به مشتری میدید؟
خب اوضاع اقتصادی اینروزای ایران بسیار تاثیر داره
اینطور نیست، با پولدار جماعت هم کار کردم. از آدم معمولی هم کمتر هزینه میکنن!!

managermd

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
232
ممنون، فرض کنیم من مشتری هستم و شما فروشنده، میام قیمت ده مدل لپ تاپ رو ازتون میپرسم، بعد قیمت یه جنس تقریبا ارزون تر مثل فلش مموری ازتون میپرسم، آخر سر هیچ کدوم رو نمیگیرم و میرم. حالا روزی چند نفر از این مشتری ها داشته باشید خیلی روی اعصابن، لپ تاپ رو مثال زدم چون قیمتش دم دست و آماده هست هرچند که هر روز ممکنه تغیر کنه. ولی سئو اصلا اینطور نیست، فقط یک کلمه رو بخوام قیمت بدم کلی آنالیز لازمه اون هم با دسترسی به پنل سایت. راستش نمیدونم رقبا چطور کار میکنن تا حالا خودن رو جای مشتری نزدم ببینم چی میگم ولی من از محدود افرادی هستم که میگم هزینه کار کامل پس داده میشه اگه بالا نیاد، دقیق و شفاف میگم چه کلمه ای برای چه مدت میاد بالا، بقیه فقط همون جملات کلی درمورد سئو سایت رو بکار میبرن یا خدمات جانبی مثل خرید بک لینک و... میدن یا کلماتی که بدرد نمیخورن میارن بالا. با اینکه بحث پس دادن هزینه هست، اگه ارزون تر خواستن خدمات جانبی هست. ولی معمولا کسی مشتری نباشه هیچ کدوم رو نمیخواد و من موندم و نصف روزی که براش تلف شده.

managermd

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
232

اون دیگه بر میگرده به وضعیت فرهنگی و اینکه چطور پولدار شدن!
چون بعضیاشون با رانت و ... پولدار شدن نه با تخصص و شایسته سالاری
و توی هر اداره ای هم دست دارن...
کمن اما همه جا هستن!

elahe_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
به مشتری نگیم گدا
کمی روی دایره لغاتمون بیشتر کار کنیم
وقت برای یادگیری روش های بهتر بازاریابی و ارائه محصول بزاریم
به مشتری توهین نکنیم

به نظرت کسی بیاد تاپیکت رو بخونه ،اگر زمانی نیاز به خدمات شما سئو داشته باشه یاد آوری این تاپیک براش حالت مثبت داره یا منفی ؟

همونقدر که فروشنده باید احترام مشتری رو نگه داره مشتری هم باید به همون اندازه احترام فروشنده رو نگه داره
وقتی که مثلا من میدونم یک جنسی رو یا یک سرویسی رو نمیخوام چرا باید بیام بیخودی و الکی وقت فروشنده رو بگیرم
من خودم شخصا مثلا وقتی از دیوار هم بخوام یک جنسی رو بخرم تا صدرصد تصمیمم رو نگرفتم هیچوقت به اون طرف زنگ نمیزنم که بخوام مزاحمش بشم سوال های الکی و تکراری و مسخره بپرسم یا الکی بگم میخوام و اون طرف رو حرف من حساب باز کنه
اما 80 درصد این شعور رو اصلا ندارن

به طور مثال من یک لپ تاپ اگهی کردم همه چیز تو اگهی دقیق و مشخص نوشتم یک درصد هم جای سوال برای کسی ک واقعا خریدار بود باقی نمیزاشت
هزار نفر زنگ زدن سوال های مسخره و الکی . و یک نفر هم زنگ زد گفتت نمیدونم میخوام برای کافی نت خانومم اینو بخرم نفروشیا میام میگیرم سه روز امروز و فردا کرد بعد سه روز هم زنگ زد دارم میام بعدش زنگ زده میگه تو خونتون قرص مسکن دارید سرم درد میکنه :censored: بعدش که اومد نه فقیر بود نه کسی ک مشخص باشه وضع مالیش بده اومد لپ تاپ رو نگاه کرد گفت خوشم اومده گفت شماره حسابت رو بده بدم ب زنم بره واریز کنه یک رب دیگه میایم میبریم بعد رفت دیگه پیداش نشد خودم احتمال دادم نو این لپ تاپ رو میخواست بخره اومده بود کارکردش رو ببینه

اما بازم اس ام اس و چیزی نفرستادم فقط شمارش رو سریع پاک کردم ک وسوسه نشم چیزی بفرستم براش

در نتیجه کسی که میخواد چیزی بفروشه گناه نکرده که با ادم های کم فهم و بیشعور سر کار داشته باشه . اگه هر کس شعور اینو داشته باشه که بدونه مردم مسخرش نیستن این مشکلات هم پیش نمیاد .

MDpC

Registered User
لایک‌ها
72
یکم پرستیژ توی سیستم کاریتون بذارید، مثلا قرارداد نوشتن و اینا رو بیارید روی کار، شرایط هم جوری باشه مبلغ پیش بینی شده و تعداد اصلاح و ویرایش و مبالغ اضافه، توش درج بشه، حداقل 40 درصد هم ابتدای شروع گرفته بشه، یه درصدی هم حین کار، الباقی هم انتهای کار، اهر سر هم دسترسی به منابع مشتری دارید و در صورتی که دبه کنه، میتونید قرارداد رو فسخ کنید و کار های انجام شده رو برگردونید(البته این کار برای سئو بی معنیه، عوضش میتونید چند تا کلمه ی رادیکال رو توی سایتش ایندکس کنید که برادران گارگروه از خجالتش در بیان.

upir

Registered User
لایک‌ها
183
با مشتری گدا نباید سر و کله زد
نباید بهش کالا و خدمات فروخت
چون :
بعد از فروش تازه داستان شروع میشه :
آقا این خرابه کار نمیکنه
آقا این مشکل داره
این چطوری کار میکنه ؟
پاسخگو باشید
پشتیبانی کدوم گوریه
و بعد فحشهاش شروع میشه

با تجربه گفتم

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
برای سئو، بجز مشتری های که اصلا پول بده نیستن و کار مفت میخوان
یه تعداد هم پیام میدن، قیمت میگیرن و میرن! یعنی رقیب هستن فقط دنبال آمار گرفتن هستن
بعد از اون یه تعداد رقیب دیگه هستن آمار و اطلاعات بیشتر میخوان مثلا لیست بک لینک و یک سری لیست های خصوصی به بهانه خرید بک لینک و...
با اینا چطوری میشه رفتار کرد که هم اطلاعات رو ندزدن هم اگه واقعا مشتری بودن، فرایشون ندم؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,235
برای سئو، بجز مشتری های که اصلا پول بده نیستن و کار مفت میخوان
یه تعداد هم پیام میدن، قیمت میگیرن و میرن! یعنی رقیب هستن فقط دنبال آمار گرفتن هستن
بعد از اون یه تعداد رقیب دیگه هستن آمار و اطلاعات بیشتر میخوان مثلا لیست بک لینک و یک سری لیست های خصوصی به بهانه خرید بک لینک و...
با اینا چطوری میشه رفتار کرد که هم اطلاعات رو ندزدن هم اگه واقعا مشتری بودن، فرایشون ندم؟
مشتری اطلاعات تخصصیش کمه..
هرکی سوالاش خیلی تخصصی بود به احتمال زیاد همکاره.....

Last edited:

MVGroup

Registered User
لایک‌ها
180

1. اگه «بررسی و آنالیز» وقت میگیره، خب بابتش پول بگیرید.

2. اگه «کیفیت» کارتون نسبت به رقبا، بالاتره، باید قیمتتون رو هم بالاتر ببرید.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,022
با هر چی آدم پولدار کار کردم بدون استثتا همه از دم فوق العاده خسیس بودن!
طرف با میلیارد ها تومن ثروث انتظار داره با چندغاز پول حتی کمتر از حقوق یه کارگر معمولی، براش کار های خیلی بزرگ انجام بدیم!
امروز به این نتیجه رسیدم که همشون همینن چون رفتار همشون اینطوری بود، یعنی پولدار بعدی ازم کار بخوام بدون شک مطمئنم هزار تومنم حاضر نیست خرج کنه.
برعکسش با آدم ندار و سطح متوسط خوب کنار میام. یه رابطه برد برد درست میکنم هم اون به درآمد بیشتر برسه هم من
ولی آدم پولدار، جونش در میره واسه هزار تومن!
چون تفکرشون اینه که این پول میره به جیب من
ولی اگه قرار باشه برای خودش خرج کنه، هیچ محدودیتی نداره حتی با یه نفر کار میکردم حاضر بود چند هزار دلار خرج سایتش کنه!! چون خرج خودش میشه نه من
ولی بفهمه حتی هزار تومن پول میره تو جیب من، اصلا خرج نمیکنه
اینم از پولدار جماعت....

بالا